Hristov dolazak na zemlju ili PRISUTNOST?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Biblija ne laze, jer ona jasno potvrdjuje da je Isus Bog stvortelj svega sto postoji.

KROZ ISUSA SVE STVORENO - ON JE BOG STVORITELJ

"Bog koji je nekada mnogo puta i različitim načinom govorio očevima preko proroka, govori i nama u posledak dana ovih preko sina
Kog postavi naslednika svemu, KROZ KOG I SVET STVORI" ( Jevrejima 1. 1 - 2 )

"Који нас избави од власти тамне, и премести нас у царство Сина љубави своје,
У коме имамо избављење крвљу Његовом и опроштење греха..
Јер кроз Њега би саздано све што је на небу и што је на земљи, што се види и што се не види, били престоли или господства или поглаварства,
или власти: SVE SE KROZA NJ I ZA NJ SAZDA.
И Он је пре свега, и све је у Њему" ( Kolosanima 1. 13 - 17 )

"А SINU пријестол је твој, BOZE, ва вијек вијека; палица је правде палица царства твога.
Омиљела ти је правда, и омрзао си на безакоње: тога ради помаза те, BOZE BOG TVOJ уљем радости већма од другова твојијех.
И опет: ти си, Господе, у почетку основао земљу, I NEBESA SU DJELO RUKU TVOJIJEH" ( Jevrejima 1. 8 - 12 )
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Isus je već prisutan preko Duha Svetog. Matej 18,20Jer gdje su dva ili tri sabrani u ime moje ondje sam ja među njima.

Dakle budući dolazak je bukvalan u tijelu.

Otkrivenje 1,7Gle, dolazi s oblacima i gledat će ga svako oko, svi koji su ga proboli, i naricat će nad njim sva plemena zemaljska.

Marko 13,26Tada će ugledati Sina Čovječjega gdje dolazi na oblacima s velikom moći i slavom.

Da je Isus bukvalan dolazak prorečen je jasno iz ova dva stiha i iz uznesenja Isusa.


Djela apostolska 1,11Koji i rekoše: ljudi Galilejci! šta stojite i gledate na nebo? Ovaj Isus koji se od vas uze na nebo tako će doći kao što vidjeste da ide na nebo.

Dakle jeretičko učenje je da Isus neće bukvalno doći.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Biblija ne laze, jer ona jasno potvrdjuje da je Isus Bog stvortelj svega sto postoji.

KROZ ISUSA SVE STVORENO - ON JE BOG STVORITELJ

"Bog koji je nekada mnogo puta i različitim načinom govorio očevima preko proroka, govori i nama u posledak dana ovih preko sina
Kog postavi naslednika svemu, KROZ KOG I SVET STVORI" ( Jevrejima 1. 1 - 2 )

"Који нас избави од власти тамне, и премести нас у царство Сина љубави своје,
У коме имамо избављење крвљу Његовом и опроштење греха..
Јер кроз Њега би саздано све што је на небу и што је на земљи, што се види и што се не види, били престоли или господства или поглаварства,
или власти: SVE SE KROZA NJ I ZA NJ SAZDA.
И Он је пре свега, и све је у Њему" ( Kolosanima 1. 13 - 17 )

"А SINU пријестол је твој, BOZE, ва вијек вијека; палица је правде палица царства твога.
Омиљела ти је правда, и омрзао си на безакоње: тога ради помаза те, BOZE BOG TVOJ уљем радости већма од другова твојијех.
И опет: ти си, Господе, у почетку основао земљу, I NEBESA SU DJELO RUKU TVOJIJEH" ( Jevrejima 1. 8 - 12 )

[QUOTEBiblija ne laze, jer ona jasno potvrdjuje da je Isus Bog stvortelj svega sto postoji.
[/QUOTE]

Nisi ti čito Bibliju, a tamo lepo piše:
Ponovljeni zakon 32,6Tako li uzvraćaš Jahvi, narode glupi i bezumni! Nije li on Otac tvoj, Stvoritelj, koji te sazdao, po kom postojiš?

Izaija 43,15Ja sam Jahve, Svetac vaš, stvoritelj Izraelov, kralj vaš!

Pitam te na osnovu citiranih stihova i očekujem tvoj odgovor:
Ko je svetac vama Adventistima, ko vam je stvoritelj i kralj vaš?


Dakle Jahve je Bog Otac svima i stvoritelj svega! Izmislio si da je Isus Bog i da je on stvoritelj svega, a vidimo da nije tako.

Pitanje za tebe
Napisao si da Biblija ne laže, a sad napiši zašto ti izmišljaš i ne kažeš istinu?

[QUOTE
"Bog koji je nekada mnogo puta i različitim načinom govorio očevima preko proroka, govori i nama u posledak dana ovih preko sina
Kog postavi naslednika svemu, KROZ KOG I SVET STVORI" ( Jevrejima 1. 1 - 2 )
[/QUOTE]

Ako Bog govori preko jedinorodnog sina i ako Bog postavi svog prvorodnog sina za naslednika ili ako Bog stvara kako si ovde napisao da Bog sve stvori kroz sina, pojasni mi zašto onda Bog nije stvoritelj svega?

Dao sam primetiti da ti ovde iznosiš malo istine a više neistine koju izmišljaš.

Evo čitaj Jevrejima
1:8 But unto the Son he saith, Thy throne, O Elohim, is for ever and ever: a sceptre of righteousness is the sceptre of thy kingdom.

1:9 Thou hast loved righteousness, and hated iniquity; therefore Elohim, even thy Elohim, hath anointed thee with the oil of gladness above thy fellows.

1:10 And, Thou,
HisName.gif
, in the beginning hast laid the foundation of the earth; and the heavens are the works of thine hands:

Hebrejima 1,10I: Ti u početku, Gospodine, utemelji zemlju i nebo je djelo ruku tvojih.


Ako ti je stalo do istine onda mi kaži ko je taj Gospodin što je u početku utemeljio zemlju i nebo i čije je to ruku delo? Eto tu lepo piše, da li i u tvoju bibliju isto to piše?
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Ja sam Jehova i nema drugoga,
osim mene Boga nema
Izaija 45:5

Obratite se k meni da se spasite
svi krajevi zemlje,
jer Ja sam Bog i nema drugoga
Izaija 45:22

A Jehova je pravi Bog
Živi je On Bog i Kralj vječni
Jeremija 10:10

Isus mu reče:
Što me zoveš dobrim? Nitko nije dobar doli Bog jedini!
Evanđelje Marko 10:18

A ovo je vječni život”, rekao je Krist, “spoznati tebe, jedinoj pravog Boga, i onoga koga si poslao, Isusa Krista.”
Evanđelje Ivan 17:3

A ti, o Jehova, ostaješ dovijeka
i tvoje ime kroza sva koljena.
Psalam 102:13

Jer jedan je Bog, jedan je i posrednik između Boga i ljudi, čovjek - Krist Isus, koji sebe samoga dade kao otkup za sve.
Prva poslanica Timoteju 2:5-6

A sinove tuđinske koji pristadoše uz Jehovu da mu služe i da ljube ime Jehovino i da mu budu službenici, koji poštuju subotu i ne oskvrnjuju je i postojani su u Savezu mome,
njih ću dovesti na svoju svetu goru i razveseliti u svojem Domu molitve. Njihove žrtve paljenice i klanice bit će ugodne na mojem žrtveniku, jer će se Dom moj zvati Dom molitve za sve narode.
Izaija 56:7

i moja Biblija govori da je Bog jedan jedini, nikakav trojedini
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
A ko je rekao da je trojedini. Bog je jedan jedini. Vaša nakaradna nauka (koja se ne može nazvati teologijom) je potpuno razbijena. Stihovi jasno dokazuju Isusov bukvalni dolazak na Zemlju. A vama nije ništa drugo ostalo nego da skrećete sa teme.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
389.g. dakle u 4.stoljeću je prvi puta lažno kršćanstvo definiralo Jedinog kao trojedinog u tri osobe
čak su uspjeli i nacrtati tri čela iz jednog lica
pravi kršćani to nisu nikada prihvatili
Jedan je Jedini, nikakav trojedini ili trojica

što se tiče dolaska Spasitelja, jasno piše Biblija
vidjet če ga svi i proplakati
neče se ukazivati
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
A ko je rekao da je trojedini. Bog je jedan jedini u 3 ličnosti Božanske. Vaša nakaradna nauka (koja se ne može nazvati teologijom) je potpuno razbijena. Stihovi jasno dokazuju Isusov bukvalni dolazak na Zemlju. A vama nije ništa drugo ostalo nego da skrećete sa teme.

Obijasni nam šta znači Jedan Bog ali u tri ličnosti i priloži mi ovde gde je to u tojoj Bibliji zapisano, a posle ću ja lako proveriti. Naravno ako je to Biblijski izraz, ali ako nije Biblijsko kaži mi čije je?


Dal ovako zamišljate Boga?
1.jpg
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ovo nije tema o Svetom trojstvu, da ovdje raspravljate o tri Božije ličnosti. O tome polemišite na odgovarajućoj temi "Sveto trojstvo".
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Kad se radi o "dolasku" Isusovom ,najbolje objasnjenje nalazimo u Mateju 24 glave.
U tom poglavlju Isus daje odgovor svojim ucenicima a i nama danas kad ce ponovo "doci"
3 A kad seđaše na gori Maslinskoj pristupiše k Njemu učenici nasamo govoreći: Kaži nam kad će to biti? I kakav je znak Tvog dolaska i kraja veka?
Isus u odgovoru nije dao jedan odredjen dan,vec jedno odredjeno vreme.
7 Jer će ustati narod na narod i carstvo na carstvo; i biće gladi i pomori, i zemlja će se tresti po svetu.
8 A to je sve početak stradanja.
14 I propovediće se ovo jevanđelje o carstvu po svemu svetu za svedočanstvo svim narodima. I tada će doći posledak.
Zbog ovoga gore navedenog pocetak-posledak ,a i zbog toga sto je upotrebljena grcka rec "parosia" koja pre svega znaci "prisutnost",Hristov dolazak je u stvari njegova prisutnost sa pocetkom i posledkom,dakle to je jedan duzi vremenski period od jednog dana!!!
 
Natrag
Top