Hristov dolazak na zemlju ili PRISUTNOST?

pa ako čitaš recimo ,efescima 1.gl.videćeš da Gospod kaže da je on sve pripravio pre postanja sveta.već tad smo bili u njemu ,kroz Hrista.on kaže za one kojej e posinio kroz Hrista,kako i kaže da niko ne može k Njemu ,osim kroz Sina.onda,kada se događaji odvijaju Isus će biti na svadbi sa Nevestom i doći potom na Maslinsku goru po pitanju izraela u vreme armagedona i velikih nevbolja na zemlji.Bog je svugde i svakad prisutni Bog,ali njegove službe u planu spašenja su različite u etapama,pa stgoa ljudi tu prave više bogova,po ličnoj potrebi i viđenju,kao pagani pa se to zove idolstvo. sve što čovek sačini,kao drugu formu Boga je idolstvo. sotona je inspirator toga jer onda on dobija slavu.Bog sve prima samo krzo Hrista. tako je uređeno u njegovom umu pre postanka sveta. time niti smo mi tad bukvalno bili uvedeni u postojanje,a niti je Bog "stvorio" tada sina ,pa ga kasnije spustio na zemlju rođenjem u telu,nego je kompletan plan delovanja u Božjem savršenom umu "stvoren" pre nego je bilo što bilo postalo.tako stoji u posl. efescima.l1. Bog je Bog,on je van vremenski Bog. nije ograničen. koliko nam se otkriva toliko ga možemo uzeti i trebamo. sve ostalo je na forumima ljudska filozofija najčešće.

Nisi razumeo šta sam hteo da istaknem. Na osnovu naslova teme, pokušao sam da ukažem na to da u Novom zavetu ima tvrdnji koje mogu navesti na razumevanje da je Hristos sveprisutan uvek i svuda tamo gde su oni koji ga propovedaju. Potrebna su dva ili tri svedoka i Hristos je tu. Na drugoj strani se kaže kako će Isus doći na oblaku kao munja. Kako će doći kad je već prisutan kod onih koji ga propovedaju? A i sam kaže da je sa nama sve do svršetka sveta? Znači to je tema. Ne idoli, Šta je Božji plan? Da kroz veru sjedini Hrista sa vernicima ili da ostavi vernike da čekaju Hrista gledajući u oblake? Ako me upućuješ na Božju reč, onda se vrtimo u krug, jer kao što sam napomenuo, postoje iskazi koji govore u prilog i jednom i drugom razumevanju. Ja imam svoj stav o tome, ali ga neću iznositi da ne bih izazvao nepotrebnu raspravu o tome ko je u pravu u ko nije.
 
Nisi razumeo šta sam hteo da istaknem. Na osnovu naslova teme, pokušao sam da ukažem na to da u Novom zavetu ima tvrdnji koje mogu navesti na razumevanje da je Hristos sveprisutan uvek i svuda tamo gde su oni koji ga propovedaju. Potrebna su dva ili tri svedoka i Hristos je tu. Na drugoj strani se kaže kako će Isus doći na oblaku kao munja. Kako će doći kad je već prisutan kod onih koji ga propovedaju? A i sam kaže da je sa nama sve do svršetka sveta? Znači to je tema. Ne idoli, Šta je Božji plan? Da kroz veru sjedini Hrista sa vernicima ili da ostavi vernike da čekaju Hrista gledajući u oblake? Ako me upućuješ na Božju reč, onda se vrtimo u krug, jer kao što sam napomenuo, postoje iskazi koji govore u prilog i jednom i drugom razumevanju. Ja imam svoj stav o tome, ali ga neću iznositi da ne bih izazvao nepotrebnu raspravu o tome ko je u pravu u ko nije.
ovde ne bi trebalo onda da postoje oni koji su u pravu i koji nisu.nema potrebe za dva tabora,jer je stvar jasna ako si na to postavio akcenat. Isus je prisutan Duhom kroz reč i sad tu. sam on je rekao da će opet biti u nama.efescima poslanica 1.gl. o tome jasno govori.Jedan Bog u tri službe,nad nama,(objava Oca svugde prisutnog koji je Duh,sa nama,koji se objavio u čoveku Isusu Hristu i u nama,koji je vratio s e na crkvu da bude u nama svetim Duhom zapečativši svoje otkupljene kroz poslatog Hrista. obećanje dolaska označava kraj kada će doći ponovo sa crkvom sa svadbe,sa nevestom u kojoj je bio Duhom,dakle doći će kako je opisan u duhovnom telu ne više u formi kakav je bio na zemlji,već kako ga opisuje otkrivenje. onakog istog Boga jedinoga će mo gledati kakog je video danilo da dolazi,a i jovan ga je video kada mu se objavio između sedam svetnjaka i koji je govorio sa njime.
 
εν αρχη ην ο λογος και ο λογος ην προς τον θεον και θεος ην ο λογος

У почетку бјеше ријеч, и ријеч бјеше у Бога, и Бог бјеше ријеч.

[/quote]

Rec bese u Boga,ili Rec bese kod Boga.
Zar ne vidis da se radi o personifikaciji?
Rec nikada ne moze da bude doslovna osoba ,a kamoli Bog.
Nnadalje kad se radi o Bogu ,postoji predlog "tov",da li ga primecujes?
U recenici se dva puta spominje Bog,grcki "teos".Razlika je sto ispred jednog "teos" stoji odredjeni clan,a kod drugoga "Bog bese rec" taj odredjeni clan ne postoji.Kao sto kod nas mnogi ne znaju srpsku gramatiku,tako i mnogi grci ne znaju svoju gramatiku,i tu je osnovna poenta. Samo ovo je tema o Hristovom dolasku na zemlju,a ne o objasnjenju Jovan 1 glave.
Ali ako uzmemo u kontekstu ove glave ta "rec"
Jovan 14
14 I reč postade telo i useli se u nas puno blagodati i istine; i videsmo slavu Njegovu, slavu, kao Jedinorodnoga od Oca.
Tako da je njegov fizicki dolazak zaista bio kad je rodjen na zemlji kao isus Hrist.Medjutim rec "Jedinorodni od Oca",jasno govori da je Isus rodjen,ovako ili onako ,sasvim nebitno,...ono sto je bitno jeste da njegov Otac nikad nigde nije bio rodjen,i samo na tom mestu ,(da ne idemo dalje),jasno se vidi da Otac i Sin nikako ne mogu da budu ista osoba.
 
εν αρχη ην ο λογος και ο λογος ην προς τον θεον και θεος ην ο λογος

У почетку бјеше ријеч, и ријеч бјеше у Бога, и Бог бјеше ријеч.

Rec bese u Boga,ili Rec bese kod Boga.
Zar ne vidis da se radi o personifikaciji?
Rec nikada ne moze da bude doslovna osoba ,a kamoli Bog.
Nnadalje kad se radi o Bogu ,postoji predlog "tov",da li ga primecujes?
U recenici se dva puta spominje Bog,grcki "teos".Razlika je sto ispred jednog "teos" stoji odredjeni clan,a kod drugoga "Bog bese rec" taj odredjeni clan ne postoji.Kao sto kod nas mnogi ne znaju srpsku gramatiku,tako i mnogi grci ne znaju svoju gramatiku,i tu je osnovna poenta. Samo ovo je tema o Hristovom dolasku na zemlju,a ne o objasnjenju Jovan 1 glave.
Ali ako uzmemo u kontekstu ove glave ta "rec"
Jovan 14
14 I reč postade telo i useli se u nas puno blagodati i istine; i videsmo slavu Njegovu, slavu, kao Jedinorodnoga od Oca.
Tako da je njegov fizicki dolazak zaista bio kad je rodjen na zemlji kao isus Hrist.Medjutim rec "Jedinorodni od Oca",jasno govori da je Isus rodjen,ovako ili onako ,sasvim nebitno,...ono sto je bitno jeste da njegov Otac nikad nigde nije bio rodjen,i samo na tom mestu ,(da ne idemo dalje),jasno se vidi da Otac i Sin nikako ne mogu da budu ista osoba.

Ne znam kome je upucen ovaj odgovor. Ali Joj znaci joj! :( Zasto se stalno iste tvrdnje provlace kad smo na njih odgovorili toliko puta..

Znaci ( Jovan 1:1):
O cemu se radi je da clan ''TON'' znaci (''The''), i on se nalazi Ispred prve reci ''Bog'', dok ispred druge je nema..

U grckom postoje padezi: nominativ,genitiv,dativ,akusativ,vokativ..
Ovde se jednostavno radi o menjanju padeza u grckom:

Nominativ - ὁ θεός -ko? Bog *
Genitiv - ῦ θεοῦ -od koga ? od Boga
Dativ - ῷ θεῷ - kome? Bogu
Akusativ - ὸν θεόν -koga? Boga *
Vokativ - θεέ - uzvik Bože!

Ovde nema ni reci o tome da se tekst moze drugacije prevesti. Ako ove padeze stavimo na svoja mesta(kao sto u manuskriptima i stoji) dobijamo sledece:
.............................................................(koga? Boga) (ko? Bog)
Ἐν ἀρχῇ ἦν λόγος, καὶ λόγος ἦν πρὸς τὸν θεόν, καὶ θεὸς ἦν λόγος.

Izgovara se: EN ARHE EN HO LOGOS, KAI HO LOGOS EN PROS TON THEON, KAI THEOS EN HO LOGOS.

Znaci ne moze se prevesti ''bog'' malim uopste..
Ispred THEON(Bog) , u grckom stoji (TON)''THE', odnosno u ovom slucaju ''THE GOD''(Ton Teon)? To je prvi Bog.
Medjutim ono sto J.S ne kazu je da joj prethodi rec πρὸς(koja znaci: ''biti sa nekim''), upravo zato clan ''TON''(THE) se nalazi iza te reci, da bi dao znacenje sledecem izrazu. Zato pise ovako: ''πρὸς(kod) τὸν[The] θεόν[Boga].


Drugi ''THEOS'' je bez clana, zato sto ispred sebe nema padez koji ga opisuje, kao sto onaj prvi Bog ima.
Stoga prevod ovog drugog ''Bog'' ne moze biti malim slovom''
Prevod zadnjeg dela glasi: KAI(I) THEOS(BOG) EN(BESE) HO(KO?) LOGOS(REC).

Doslovan prevod celog teksta glasi:
EN(BESE) ARHE(U POCETKU) EN(BESE) HO(KO?) LOGOS(REC), KAI(I) HO(KO?) LOGOS(REC) EN(BESE) PROS(SA) TON(THE clan) THEON(BOGOM), KAI(I) THEOS(BOG) EN(BESE) HO(KO?) LOGOS(REC).


A to sto spominjes Isus ''rodjen'' , hiljadu puta je objasnjeno i dokazano da se odnosi na njegovo zemaljsko rodjenje a ne na rodjenje na nebu, ne znam sta tu vise treba pricati...
 
Poslednja izmena:
Isus je sada već prisutan preko Duha Svetog i zato što je Bog.
Matej 18,20Jer gdje su dvojica ili trojica sabrana u moje ime, tu sam i ja među njima.

Matej 28,20Učeći ih da sve drže što sam vam zapovijedao; i evo ja sam s vama u sve dane do svršetka vijeka. Amin.

Što znači da će Isus bukvalno doći, pošto je sa nama preko Duha Svetog i zato što je Bog.

Djela apostolska 1,11i rekoše im: "Galilejci, što stojite i gledate u nebo? Ovaj Isus koji je od vas uznesen na nebo isto će tako doći kao što ste vidjeli da odlazi na nebo.

Otkrivenje 1,7Gle, dolazi s oblacima i gledat će ga svako oko, svi koji su ga proboli, i naricat će nad njim sva plemena zemaljska. Da! Amen.
 
Isus je sada već prisutan preko Duha Svetog i zato što je Bog.
Matej 18,20Jer gdje su dvojica ili trojica sabrana u moje ime, tu sam i ja među njima.

Matej 28,20Učeći ih da sve drže što sam vam zapovijedao; i evo ja sam s vama u sve dane do svršetka vijeka. Amin.

Što znači da će Isus bukvalno doći, pošto je sa nama preko Duha Svetog i zato što je Bog.

Djela apostolska 1,11i rekoše im: "Galilejci, što stojite i gledate u nebo? Ovaj Isus koji je od vas uznesen na nebo isto će tako doći kao što ste vidjeli da odlazi na nebo.

Otkrivenje 1,7Gle, dolazi s oblacima i gledat će ga svako oko, svi koji su ga proboli, i naricat će nad njim sva plemena zemaljska. Da! Amen.
koliko ih onda ima u tebi? Isus sveti Duh i Otac,koliko osoba? ili je Bog jedan u nama? koliko te bogova spasava na krstu?
 
Kojih bogova, ja znam za jednog Boga Oca, Sina i Duha Svetog. Ja ne poznajem dva, tri ili više bogova.

A koliko ih ima u meni???? Nisi čitao

Jovan 14,23
Isus odgovori i reče mu: ko ima ljubav k meni, držaće riječ moju; i otac moj imaće ljubav k njemu: i k njemu ćemo doći, i u njega ćemo se staniti.
 
Kojih bogova, ja znam za jednog Boga Oca, Sina i Duha Svetog. Ja ne poznajem dva, tri ili više bogova.

A koliko ih ima u meni???? Nisi čitao

Jovan 14,23
Isus odgovori i reče mu: ko ima ljubav k meni, držaće riječ moju; i otac moj imaće ljubav k njemu: i k njemu ćemo doći, i u njega ćemo se staniti.
efescima 4.kaže jedan Gospod,jedna vera,jedno krštenje. u koje krštenje ti veruješ da je jedno .apostoli su već imali jedno,a ti koje imaš? efescima kaže,Jedan Bog i Otac kroz sve nas(kroz Hrista i u svima nama svetim Duhom,a nad svima nama.on je tvorac kroz Hrista nas je spasio utelovljenjem,a svetim Duhom svojim je došao u ans da stanuje i da bude u hramu tela našeg. jedan ne tri da su došla jedan Bog i Otac. suština trojstva je da uništi veru u jedno ime spašenja Isus. jer je u njemu život.
 
Pa nisu to 3 boga. To je jedan Bog. Pa i Isus je nad nama. Glava Crkve, "Koji dolazi odozgo nad svima je...

Isus je Tvorac Jovan 1,3 Kološanima 1,16 Jevrejima 1,10-14

Pa jeste jedan Gospod Otac i Sin. Obojica imaju tu titulu.
 
Natrag
Top