Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
23.11.2010
Poruka
7
Blue Screen na laptopu

Pozdrav ljudi imam sledeci problem sa laptopom:
Laptop nekad radi super, a nekad zakoci u radu, lampica koja pokazuje da li se ocitava sve ok, onda ne trepti, a kad radi ok, ili trepce ili se pali gasi.
Takodje ponekad i kad palim laptop, nece da se ukljuci , pa ka onda pritisnem sa donji deo laptopa (gore levo), i lampica se ukljuci i cujem po citacu da krene da ocitava.
Zaista ne znam sta je, onda moram da restartujem komp, i ponekad opet nece dok ne stisnem, a nekad ok.
Kad se upali racunar uglavnom radi OK, ali i zakoci skroz pa moram da gasim na dugme laptop, temperature su ok, to sam proveravao 10 puta.
Prilikom zablokiranja nekad izbaci i plavi zid, sa nekom porukom, ali nzm da je desifrujem, pa ako bi neko od vas mogao da pomogne preko ovog plavog zida, ili ako zna sta bi mogao da bude problem neka javi.
Radi se o ACER TravelMate 2450 laptopu,
Evo linkovi od slike, pa pogledajte, ima dve pa sa koje bolje vidite:

http://ultraphoto.org/images/ixsmnjqq398cbxaxuks.jpg

http://ultraphoto.org/images/e5c09d89hucb2d1are.jpg

Hvala svima unapred i zaista bih voleo da mi pomognete
 
Član
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
3
Problem grafička kartica. Hitno.

slika-291450-2012-11-1353007316-velika.jpg


Hoću kupiti ovu grafiku za male pare,ali momak nezz kako da vidi koja je samo zna da je ASUS. Da li neko može da mi napiše ili da link o detaljiva ove grafičke kartice. HVALA!
 
Član
Učlanjen(a)
21.11.2012
Poruka
2
Pitanje oko kupovine novog proccessora!!!

Racunar mi je veoma slab pa moze li ovo na moj racunar, a ovo su moje komponente:
-CPU LGA775 INTER 4 326 2533/533/ 256K BOX 64 BIT
---------------------------------------------------------------------------------------------
MB LGA775 I915PL EXPRESS FOXCONN 915PL7MH-S FSB800/ PCI EX16/DUALDDR/LAN/SATA/SB5.1
----------------------------------------------------------------------------------------
MEMORIJA DIMM DDR 1.5 GB DRAM 400MHZ KINGSTON CL3
----------------------------------------------------------------------------------------
HDD SATA 7200 80GB WD CAVIAR 800JD 8MB
----------------------------------------------------------------------------------------
DVC+/RW SONY DW 16x16x6x48x DUAL LAYER BLACK
----------------------------------------------------------------------------------------
VGA 128MB ATI RAEDEON EAX550HM512/TD ASUS X550 PCI-EXP
----------------------------------------------------------------------------------------
FAX MODEM 56K PCI INTER AMBIENT (HARD)
----------------------------------------------------------------------------------------
KUCISTE ATX MIDDLE TOWER 450W CODEGEN 6102-CA , USB & AU BLACK (20-4PIN) SA RUCKOM
----------------------------------------------------------------------------------------
Hvala unapred, A EVO I Proccessora:
[TABLE="width: 480"]
[TR]
[TD="bgcolor: #666666, colspan: 3, align: left"] SPECIFIKACIJA - AMD A6-3670K 2.7GHz 4MB
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 130, bgcolor: #EEEEEE, align: center"][SIZE=+1]Osnovno[/SIZE][/TD]
[TD="width: 340"][TABLE="width: 360"]
[TR]
[TD="bgcolor: #F9F9F9, colspan: 4"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][TABLE]
[TR]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="bgcolor: #FFFFFF, align: center"]Naziv[/TD]
[TD="width: 5, bgcolor: #DDDDDD, align: center"][/TD]
[TD="width: 265, bgcolor: #FFFFFF, align: center"][TABLE="width: 265"]
[TR]
[TD="bgcolor: #DDDDDD"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Proizvođač : AMD[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="bgcolor: #DDDDDD"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Model : A6-3670K 2.7GHz 4MB[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="bgcolor: #DDDDDD"][/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[TABLE]
[TR]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="bgcolor: #FFFFFF, align: center"]Arhitektura[/TD]
[TD="width: 5, bgcolor: #DDDDDD, align: center"][/TD]
[TD="width: 265, bgcolor: #FFFFFF, align: center"][TABLE="width: 265"]
[TR]
[TD="bgcolor: #DDDDDD"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Serija : AMD A6 APU[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="bgcolor: #DDDDDD"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Izrada : 32nm[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="bgcolor: #DDDDDD"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Podnožje : Socket FM1[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="bgcolor: #DDDDDD"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Ostalo : Quad-core, 64-bit,[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="bgcolor: #DDDDDD"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]TDP : 100 W[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="bgcolor: #DDDDDD"][/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[TABLE]
[TR]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="bgcolor: #FFFFFF, align: center"]Ostalo[/TD]
[TD="width: 5, bgcolor: #DDDDDD, align: center"][/TD]
[TD="width: 265, bgcolor: #FFFFFF, align: center"][TABLE="width: 265"]
[TR]
[TD="bgcolor: #DDDDDD"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Radni takt : 2.7 GHz[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="bgcolor: #DDDDDD"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]L2 keš : 4x1024 KB[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2012
Poruka
23
Podesavanje TL-WR53G ?

Da li bi sa ovim ruterom mogao imati Wi-fi , znam da to podrzava ali je problem sto ja na njega dobijam konekciju preko grid antene ... tj ona je prikljucena na utor za onu malu crnu antenu sto ide uz ruter ... a iz jednog od lan portova ide opticki kabal u PC .... nadam se da shvatate o cemu se radi .... ?
 
Član
Učlanjen(a)
21.11.2012
Poruka
8
Pozdrav ''plavom ekranu''. Plavi ekran moze da znaci mnogo stvari, tj da je u pitanju softverski ili hardverski problem, malo je tesko jer kompjuter nije ispred mene ali cu pokusati da ti pomognem. Ne znam na koji si nacin provjeravao temperaturu ali ACER lap topovi generalno imaju problem sa ''povisenom temperaturom'', posebno dio gdje se nalazi graficka kartica zbog loseg sistema hladjenja, nadam se da si vec probao reinstalaciju, kao i hardverski test hard diska i ram memorije, jer je to obicno neki redosled kojim se ide da bi se utvrdilo o cemu se zapravo radi. Nadam se da sam bar malo pomogao. Ako imas jos pitanja stojim ti na raspolaganju. Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
23.11.2010
Poruka
7
Proveravao sam temperature everestom kao i sondom, i krece se oko 35-40 c.
Postavio sam slike od zida, mozda one pomognu.
Proveravao sam hard je 100 % ispravan, kao i memorija, jer gold memory posle 3 casa ne pokazuje gresku.
Kada pokusam da dodjem do blue screen-a u safe mode to se ne desava, ali kada je podignut regularan sistem nekad se sam pojavi a kada ja zelim da ga vidim koristim program whocrashed, i prilikom teta mi iskoci zid,
 
Član
Učlanjen(a)
21.11.2012
Poruka
8
Dobar dan, CPU LGA775 INTEL 4 je intel pentium procesor i s obzirom da imas maticnu plocu koja je namijenjena za intelove procesore, ne mozes na nju ''postaviti'' AMD-ov procesor. Moje skromno misljenje je da s obzirom na konfiguraciju koju imas nije isplativo da bilo sta ''pojacavas', vec da jednostavno kupis novo kuciste, jer sami rad tj brzina racunara ne zavisi samo od procesora. Srdacan pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
21.11.2012
Poruka
8
Nadam se da si rijesio problem oko instalacije xp operativnog sistema, a ako nijesi, javi se, mozda mogu da pomognem. Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
21.11.2012
Poruka
8
Dobar dan, kada su u pitanju hard diskovi, OZNAKA RED NA HDD-u je kljucna u ovoj prici jer su hard diskovi iz ove serije namijenjeni za virtuelne masine tj za servere itd, i imaju mnogo veci vijek trajanja jer se podrazumijeva da ovi hard diskovi terbaju raditi bukvalno 24h, zbog toga im je i radni takt 5400 namjenski ostavljen. Sto se tice hdd za tvoju upotrebu kupi brzi i jeftiniji jer za prosjecnog korisnika je to sasvim dovoljno i sasvim kvalitetno. Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
26.03.2010
Poruka
5
Kupljen je ipak RED model. Ja sam od onih starijih koji ipak vise vole trajnost od brzine pristupa... :)

Mogu samo da kazem da je disk skoro necujan, da i posle 3-4 sata non-stop rada pri kopiranju ostaje jedva mlak, tj. temperatura mu je 36 stepeni uvek.

Najiteresantnije je sto sam ga dobio sa garancijom od 5 godina a ne 3, kako se svugde navodi, sto kaze i prodavac. Mozda je i greska u administraciji, ali sam ubedjen da ce da radi bez problema i vise od 5 godina.

Elem, zadovoljan sam diskom, bas...
 
Natrag
Top