Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
mozes da ga koristis za dobijanje interneta preko njega (client mode) tj jest preko grid antene,i ako nekim drugim uredjajem prikljucis na njega internet onda moze da siri internet wi-fi po kuci(router mode)znaci ne moze i jedno i drugo ali prvenstveno je ovo prvo ali ako zelis da imas wi-fi internet u kuci onda ti treba 340g ruter koji samo daje internet u etar a ne dobija net directno nego preko nekog uredjaja npr tog tvog rutera nadam se da shvatio?
 
mozes da ga koristis za dobijanje interneta preko njega (client mode) tj jest preko grid antene,i ako nekim drugim uredjajem prikljucis na njega internet onda moze da siri internet wi-fi po kuci(router mode)znaci ne moze i jedno i drugo ali prvenstveno je ovo prvo ali ako zelis da imas wi-fi internet u kuci onda ti treba 340g ruter koji samo daje internet u etar a ne dobija net directno nego preko nekog uredjaja npr tog tvog rutera nadam se da shvatio?

Jasno ko` dan ... Hvala :D
 
Ako moze neko da mi preporuci neko kuciste do 200Eura ili 300Eura ili neki proccessor ili graficku do 100Eura
Hvala unapred.
 
Problem sa zvukom na slusalicama

Imam problem sa slusalicama kupio sam ih i ceo dan sam ih koristio i mikrofon je normalno radio,kada sam zavrsio sam njima izvukao sam ih iz prednjeg ulaza i ostavio.Sledeci dan kada sam ih ubacio levi zvucnik na slusalicama nije radio a desni i mikrofon jesu.Pomazite molim vas hitno je stvarno.
Marka slusalice: MS
 
najbolje da pogledaš po sajtovima dilera i odabereš ono što se tebi sviđa. npr imaš dobre amd fusion procesore druge generacije sa sasvim korektnim grafičkim čipovima ntegrisanim u sam procesor, samo uzmeš dovoljno brzu memoriju 1866mhz sa što nižom latencom (cl). uzmeš lepo procesor od 10 000 din, poloču od 5 000, memoriju po izboru, novo napajanje i izvadiš svoje stare komponente iz kućišta i staviš nove. ostace ti malo toga, hdd i dvd ali dovoljno da uštediš 5-6 hiljadarki, na kraju možeš i da se odlučiš za konfiguraciju bez integrisane grafike, preporučio bih intel g550 celeron, sa h61 matičniom pločom (može msi, jeftin je a nije loš), barem 2 gb ram memorije, a može i više, ostaviš svoj stari hdd jer su novi ionako preskupi ( za razliku od pre godinu i po kad si mogao 1TB da dobiješ za 4-5 hiljada), što se tiče grafike, uzimaj isključivo ono što ima 128bit-nu memorijsku magistralu i što bržu memoriju i nećeš pogrešiti, npr neki AMD iz 5770, 6770, 7770 serije, jeste da košta 10 000 ali ima i da ti služi. i na kraju napajanje, nemaoj da štediš na tome, što više novca uložiš sigurniji ćeš biti da ti se prilikom oscilacije napona neće spaliti neka komponenta u kućištu, ili ako uštediš na tome ondak si kupi UPS :). i to bi skupa sve koštalo nekih 30 000.
 
uzmi lepo android mobilni telefon i sa aplikacijom googles slikaj barkod i pusti da ti nađe na internetu o kom modelu grafičke kartice se radi.
 
pokreni neki partition manager i sruši particije na tom hdd-u na kome hoces da instaliraš XP, moguce da XP ne prepoznaje particije koje je win8 napravio. nikad nisam probao da li je ili nije moguće, al pokušaj pa javi :), uzgred, osim ako ne instaliraš neki boot manager nećeš moći da koristiš win 7 posle instalacije XP-a, jer je to nemoguće, još ako ti se na tom hdd-u na kom je win8 nalaze i fjlovi bitni za win7 nećeš uopšte moći da ga koristiš, zato bolje isključi disk na kome ti je win7 pre nego što počneš da radiš novi sistem.
 
Natrag
Top