Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Učlanjen(a)
26.10.2013
Poruka
12
Predpostavi sam da su virusi po tome sto si reko da je komp radio neko vreme dobro nakon instalacije novog sistema.Avast je dobar antivirus ali ima ponekad cudnu manu da pretane da radi svoj posao i pocne da pusta sve...U tim slucajevima dobro bi doslo da se ponovo reinstalira i updatuje.Ne znam koliko ti je star komp... ali vidim da si od onih koji vode racuna o svom racunaru, ja npr. na svom racunaru nakon 2 god a nekad i ranije menjam NAPAJANJE napone pratim u biosu i cim pocnu da variraju onda je to signal za zamenu!!! Osim toga na mesec dana orvoriti kuciste i fenom za kosu ili usisivacem izduvati prasinu tj na izduvnoj grani namontirati crevo pa lepo izduvati unutrasnjost. Isto tako pratiti temperature HDD i CPU. Obavezno ko nema neka doda sistemski kuler jer nemaju svi...Pastu na procesoru menjati na godinu dana. Ako primetite da CPU greje iako ga ne "maltretirate" to je prvi znak da kondenzatori na maticnoj ne valjaju a to je isto znak da je napajanje vec dobro istroseno i da unistava plocu!!!Zapamtite DA NAPAJANJE CUVA VAS RACUNAR!!! TO SU NEKI RAZLOZI ZBOG KOJIH RACUNAR MOZE DA SE RESTARTUJE A VERUJEM DA IH IMA JOS 1000 HARDVERSKIH I SOFTWERSKIH
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Probaj to sa sistem restore,ako ne uspes nabavi CD za ciscenje lasera citaca ima poseban za CD,a drugi za DWD,ako i to ne pomogne onda mehanicki otvori citac i ocisti laser sa stapicem za usi i apotekarski alkohol,natopi stapic i nemoj mnogo pritskati laser da se ne bi pomerio i promenio ugao i tek ohda nwece citati.Polako sve vrati kako je bilo i probaj,ako i to ne uspe onda je otisao u nepovrat.
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
ma ok je to sve... samo on je hteo da uzme neku masinu sklopljenu u nekom servisu za 22000 sa dual core procesorom i maticnom nekom ddr2, i 4 gb rama, ali posto je somina i neda vise para ja mu predlozio ovako nesto za 22000 i on budala nece, njemu je vazno sto ima 4 gb rama... A TELETU JE TESKO OBJASNITI... sto se tice mene ja sam resio to sve pre nekako sad sam mislio i njemu pomoci, ako nista bar da se ne zaj**e kod toga a on tvrdoglav pa nece!
hvala ti u svakom slucaju!
 
Član
Učlanjen(a)
12.07.2011
Poruka
95
pazi... uradio sam test stabilnosti sa aidom 64 i to par puta po 15-20 minuta i nije se nijednom ugasio... onda sam popi**eo i srusio sistem... ubacio sam avg antivirus i od tada, eto kad sam zadnji put pisao na ovoj temi sve radi ko tane... nijednom mi se nije ugasio, sve funkcionise ok!
koristio sam avast i nikad mi nije izbacivao da ima kakav virus, a svake nedelje sam skenirao komp posto mi je to navika! namestim ga na sporo,detaljno i sve je bilo ok, nigde nista. KAD ONO MEDjUTIM,IZMEDjU OSTALOG,NAJEDARED... :) KOMP MI SE POCEO GASITI PONOVO POSLE PAR DANA OD DIZANjA SISTEMA! I ja instaliram AVG Internet Security 2014 (spasioca mog), i on mi nadje 23 trojanca, win32 ili tako nekako 48 komada i jos neku sicu sto ja kazem! Izbrisem sve, sredim potpuno komp, i gle cuda... RADI K'O BLESAV OD 24.08.2013
U svakom slucaju svima sam zahvalan na pomoci ali eto! nekad gluposti obicne mogu da me nerviraju!


Drago mi je da si resio problem samo mi nije jasno kako si za nekoliko dana skupio 23 trojanca :)
Samo da dodam jednu glupost koja isto tako moze da zeza-kabal iz uticnice do napajanja
Mene je jednom zezao da sam isto tako sve probao a komp se povremeno gasi
Desilo se da je labavo ulazio u napajanje cim malo mrdne eto problema
Zamenio kabal i resio problem
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Ako ne uspe sistem restore probaj ugasi komp,pa raskaci opticki uredjaj,upali komp bez njega,pa kada pdigne sistem ugasi ponovo i onda prikljuci uredjaj i upali komp,ako je ispravan trebalo bi da ga prikaze i pri startu sistema i posle u my computeru i devi menadzeru.
 
Član
Učlanjen(a)
18.08.2010
Poruka
14
Juče sam uzeo monitor ASUS VX239 i povezao ga sa grafičkom AMD Radeon HD 5700, preko HDMI kabla.
Prokaz boja je znatno lošiji nego na starom Samsungu. Probao sam sa podešavanjem monitora, grafičke i samog Win 7, ali je rezultat isti.
Da li neko ima savet šta da radim?

Unapred hvala.
 
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
282
Pokusaj deinstalirati drajvere i Device Mangeru pa restartovati komp.
Nakon toga ce ti se ponovo instalirati i imaces valjda ikonu citaca.
 
Član
Učlanjen(a)
28.08.2009
Poruka
57
Pošto je Win 7 u pitanju,da li si išao u Windows management?Ako nisi,idi tamo i pogledaj da li tvoj DVD čitač ima dodeljeno slovo...Ako nema,dodeli mu ga i videćeš ga u sistemu...
 
Natrag
Top