Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Učlanjen(a)
26.10.2013
Poruka
12
Imam problem sa jednim racunarom starim 10 god. ja sam ga poslednjih par godina sam servisirao,zamenio napajanje i pratio temperature. simptomi su sledeci, kada startujem racunar kuleri rade i na napajanju i na procesoru, Napojna jedinica ima napone 12.6 i 4.6 znaci primetno odstupanje od datih, zameni osam to napajanje sa napajanjem koje je ispravno situacija ista. Znaci monitor se ne odaziva, MEDJUTIM kada izvadim ram memoriju i prebacim je u neki drugi slot racunar se ukljuci i pokrene bios, tada mogu da posmatram parametre znaci temperaturu i napone... kao i ostalao podesavanja. Kad podesim da botuje prvo hdd i i restartujem racunar on ponovo zakuca. Nekad se desi i da pokrene ali kad ga isklucim on ponovo zakuca. Sve sam radio skino sam hdd i prebaci u nov komp on je ispravan znaci formatirao i testirao, kao i ram . SUMNJAM NA MATICNU PLOCU , MADA JE I CPU I ZADNJE VREME GREJAO DO 55 Stepeni...KADA SAM USO U BIOS JEDNOM PRILIKOM JE I TU ZAKOCIO... STA VI MISLITE HVALA.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Mogao bi proveriti i RAM memoriju,izvadi stap ili stapove zavisi koliko ih imas i izduvaj prasinu iz slotova.Ako nije to onda najverovatnije otisla maticna ili graficka,a mozda i obe.Tek posle ide napajanje,a procesor se tesko kvari.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Pa zavisi zasta ce komp sluzti ako je za igre surf internet onda kombinacija radeon Amd ako je za neko ozbiljniji rad obrada videa neki zahtevan render onda kombinacuja nvidia Intel jer ima vise sirove snage!
Ja licno imam Amd zbog razlike u ceni jer da sam kupovao intela kostao bi me duplo vise
od ovog kompa a da je iste ili vece snage mada i ovaj je prejak za potrebe obicnog korisnika!!
Amd zabava intel ozbiljniji rad!
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2012
Poruka
236
Molim moderatore da ne brisu post. Znam da nije o temi, ali posto je jedan od najposjecenijih, mozda neko zna da mi pomogne.
Pokusavam da obnovim sistem, pokusavao sam preko programa easy boot pa iso file na stick zalijepim i javi mi error.
Evo sad sam pokusao sa CD-om i javlja mi istu gresku, pa ako neko zna nek javi na PM. Usput korisitm sada win 7.
http://www.zaslike.com/viewer.php?file=t5w68qj2p826is0ff5k8.jpg
Pa ako neko zna nek javi. Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Molim moderatore da ne brisu post. Znam da nije o temi, ali posto je jedan od najposjecenijih, mozda neko zna da mi pomogne.
Pokusavam da obnovim sistem, pokusavao sam preko programa easy boot pa iso file na stick zalijepim i javi mi error.
Evo sad sam pokusao sa CD-om i javlja mi istu gresku, pa ako neko zna nek javi na PM. Usput korisitm sada win 7.
http://www.zaslike.com/viewer.php?file=t5w68qj2p826is0ff5k8.jpg
Pa ako neko zna nek javi. Pozdrav

Instaliraj program who crashed posle toga napravi sa njim crash test!Kad ti se sledeci put pojavi bsod
pogledaj log file tamo ces naci sta ti pravi problem!
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Proveri ispravnost tog sistema sto imas na drugom kompu da li ce da pokrene,znaci i USB fles i CD.
 
Član
Učlanjen(a)
17.07.2012
Poruka
125
Molim moderatore da ne brisu post. Znam da nije o temi, ali posto je jedan od najposjecenijih, mozda neko zna da mi pomogne.
Pokusavam da obnovim sistem, pokusavao sam preko programa easy boot pa iso file na stick zalijepim i javi mi error.
Evo sad sam pokusao sa CD-om i javlja mi istu gresku, pa ako neko zna nek javi na PM. Usput korisitm sada win 7.
http://www.zaslike.com/viewer.php?file=t5w68qj2p826is0ff5k8.jpg
Pa ako neko zna nek javi. Pozdrav
BOSD-ox7b se zove:inaccessable boot device,ili onemogucen upravljacki program diska(harda).Tako da treba traziti gresku u bios podesavanjima sata-ide-achi,pokusaj izmeniti rezim upravljackog programa u biosu.pozzz
 
Natrag
Top