Gigabyte GeForce GTX 650 WindForce 2X 1GB OC

Član
Učlanjen(a)
29.10.2011
Poruka
346
Imam nekih problema sa slovima.Ne znam kako da objasnim ali recimo slova na desktopu mi imaju nekako cudnu boju kao da su mesavina nekih boja i kako da nekako isijavaju i kao da im se vidi neka senka u boji.
Evo slike obelezio sam crvenim krugom pa kada se uvelica vidi se da recimo i duga slova"I" imaju isto nesto tako.
http://s9.postimg.org/nymugkjtr/Untitled.png
Tako je ispalo na slici u stvarnost se mnogo jace vidi.Probao sam da iskljucim clear type i onda mi bude bolje sto se slova tice ali mi sve bude nekako bledo.
Pre ove kartice sam imao Gigabyte GV-N96TZL-512I NVIDIA GeForce 9600GT 512MB DDR3 i sa njom mi je sve bilo ok.Onda sam dezinstalirao stari drajvere i ubacio ovu karticu i intalirao najnoviji drajver i imao problema sa slovima pa sam onda dezinstalirao taj najnoviji drajver i instalirao isti drajver koji mi je bio na staroj kartici ali za ovaj model kartice i isto mi se desava.
Zna li neko za neko resenje?
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
A jel se ovo javlja i u obicnom tex editoru ,mozda ovo nema veze sa drajverima vec sa monitorom,pogledaj one dugmice na monitoru i potrazi ono za automatik podesavanje ,trebalo bi da monitor zatreperi levo desno i automatski podesi balans na ekranu....ako nije to pogledaj u properties za display ,pa u Appearance da se slucajno nije promenio Windows style ili efekti za ikone,narocito ono da slova imaju senke....
 
Član
Učlanjen(a)
29.10.2011
Poruka
346
Ne znam na koji text editor mislis,ako mislis na notepad tu su mi slova ok li mi je tu font "Segoe UI" pa jos i "bold".
Ne znam kako bih mogao i za ceo komp da postavim takav font?
Ovo sa monitorom i automatsko podesavanje sam probao par puta i opet isto.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Probaj da postavis desktop u klasican win stil ili ono da smanjis boje i senke za ikone sto sam gore spomenuo....
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa u kontrolni panel odaberes ono Display,pa Appearance i tu imas citav set za esperimentisanje,cak i ako hoces da imas Win u crnoj verziji,pa zatim ono advanced ,procackaj i po tome ,pa zatim effects i tako dalje.....ovo mozda i nije resenje al vredi baciti pogled.....nakraju mozda su se i drajveri ispomesali ko zna....
 
Član
Učlanjen(a)
29.10.2011
Poruka
346
Nema ovde apperance,mozda nisam napisao u pitanju je windows 8.1.
Secam se toga u windowsu XP ali ovde ne mogu to da pronadjem.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Nezgodno,ja nemam taj ,ali bi opcija trebalo da bude tu negde.....a jel imas u kontrolnom panelu system ikonu..ako ima udji ,pa u advanced,pa settings za perfomance u opciji za visual effect podesi da ti bude sve na perfomance....i podesi fade efekti....
 
Član
Učlanjen(a)
29.10.2011
Poruka
346
tyo sam nasao ali sa time dobijem kao kada iskljucim"cleartype" a fade efekte nisam nasao
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Opcija Help and support sigurno ima ,verovatno start ,pa je ukljuci Help and support u izlazecem prozoru ukucaj fade ili recimo icon effect ili samo icons ili "adjust for best perfomance" i sl i pogledaj rezultate koje ce da ti izbaci,da bi ovo uspelo treba kolko tolko da znas engleski......
 
Natrag
Top