Gde idemo posle smrti?

Učlanjen(a)
22.10.2016
Poruka
122
Oni na temi: "Gde idemo posle smrti?" pišu o klanju, ubijanju, silovanju, pljačkanju, zakonu ljubavi ?!?

Jel to zakon foruma?

Pišete bezveze off topic i nitko vas ne ometa. Za vas je ovaj forum raj a ban bi vam bio pakao.

Danas većina ljudi poslije smrti ide u frižider pa na obdukciju pa opet malo u fržider i onda u grob, netko bude spaljen pa mu pepeo stave u urnu ...
To je ono što se sasvim sigurno događa sa većinom ljudskih tijela danas.
Prema nekim (nikako dokazanim) tumačenjima ljudske duše neke idu u raj, neke u pakao, neke u čistilište, neke u nekakav tzv. limbo, neke se reinkarniraju, itd., i tome sl.
Ljudi svašta vjeruju i to je sve super, dok ne počnu uvjeravati sve druge oko sebe.
Vjeruj i pusti druge da vjeruju, ... ili ne vjeruju.

Zašto drugima namećeš neko svoje vjerovanje?

Da sam ja Bog, moja prva božja zapovijed bi bila:
1/ Ne budi dosadan!
A imao bih samo dvije, druga bi bila:
2/ Poštuj zapovijed broj jedan!

I ovdje bi neki gorjeli u paklu, tj. bili bi banovani.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Vidi ovog, napiše naslov: "Ovo nije tema o zakonu" a onda o nekakvom zakonu jedino i piše.

Ne pišem ja o zakonu ni na jednoj temi koja ne govori o tome, to rade drugi, pišući o svačemu drugom na temama koje nisu za to.
U ovom mom poslednjem komentaru sam samo odgovorio na predhodni komentar Taramane.

ZAŠTO ONDA GALAĆANE PAVLE NAZIVA NERAZUMNIMA kad oni drže zakon?

Zato što su želeli da se opradaju praktikovanjem obrednih pravila i propisa koji su bili TIPOS ili predslika Hristove žrve na krstu.

Čovek se u novom zavetu opravdava verom u Hrista, koji posreduje u nebeskoj Svetinji - prinoseći zasluge svoje žrtve i prolivene krvi u korist čovekovog opravdanja.

Što se tiče deset zapovesti - posvečen život u skladu sa Božjom voljom zapisanom u zapovestima je rod posvećenja, i prebivanja Svetog Duha u čovečjem srcu, koji upravlja mislima i delima čoveka, menjajući ga, i čineći od njega novo stvorenje, koje drži zapovesti iz ljubavi prema Bogu i bližnjima.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Zato što su želeli da se opradaju praktikovanjem obrednih pravila i propisa koji su bili TIPOS ili predslika Hristove žrve na krstu.

Jel to neka šala...?
Iz istog zakona i iste knjige Galaćani uzeše OBREZANJE i ti kažeš zato su krivi i izgubljeni a vi što iz iste knjige uzimate DESETAK da držite iako je on namenski dat Levitima vi to tolerišete...ludilo.
Rekao si da oni što ne drže zakon krivi su zakonu i eto Galaćani DRŽE i kako sad mogu biti krivi kad drže?

Ako je knjiga uredbi tipologija onda je i desetak tipologija jer se on tamo nalazi kao i praznici a vi kažete da neki praznici i dalje treba da se drže...znate li vi uopšte šta govorite?
Jednom je knjiga uredbi tipologija a drugi put nije kako vama odgovara tako se lažete.

Čovek se u novom zavetu opravdava verom u Hrista, koji posreduje u nebeskoj Svetinji - prinoseći zasluge svoje žrtve i prolivene krvi u korist čovekovog opravdanja.

Jednom daješ kilometarsku kopiju gde dokazuješ kako se ZAKONOM SPASAVA a sad kažeš da se žrtvom opravdava....ti to često na glavi hodaš.


Što se tiče deset zapovesti - posvečen život u skladu sa Božjom voljom zapisanom u zapovestima je rod posvećenja, i prebivanja Svetog Duha u čovečjem srcu, koji upravlja mislima i delima čoveka, menjajući ga, i čineći od njega novo stvorenje, koje drži zapovesti iz ljubavi prema Bogu i bližnjima.

Paja reče po pitanju Dekaloga da je to SLUŽBA SMRTI a ti služba posvećenja...znači Paja nas slagao.
I još Duh Sveti kako ti reče upravlja mislima...koji onda duh tebi dade datume i da kreće sedmi pečat pre šestog?
Kao papagaj po šablonu ponavljaš a nisi svestan šta cvrkućeš jer da jesi odgledao bi video Jevanđelje i konačno nešto naučio jer toga u subotnjoj masonskoj školici NEMA.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Oni na temi: "Gde idemo posle smrti?" pišu o klanju, ubijanju, silovanju, pljačkanju, zakonu ljubavi ?!?

Jel to zakon foruma?

Pišete bezveze off topic i nitko vas ne ometa. Za vas je ovaj forum raj a ban bi vam bio pakao.

Danas većina ljudi poslije smrti ide u frižider pa na obdukciju pa opet malo u fržider i onda u grob, netko bude spaljen pa mu pepeo stave u urnu ...
To je ono što se sasvim sigurno događa sa većinom ljudskih tijela danas.
Prema nekim (nikako dokazanim) tumačenjima ljudske duše neke idu u raj, neke u pakao, neke u čistilište, neke u nekakav tzv. limbo, neke se reinkarniraju, itd., i tome sl.
Ljudi svašta vjeruju i to je sve super, dok ne počnu uvjeravati sve druge oko sebe.
Vjeruj i pusti druge da vjeruju, ... ili ne vjeruju.

Zašto drugima namećeš neko svoje vjerovanje?

Da sam ja Bog, moja prva božja zapovijed bi bila:
1/ Ne budi dosadan!
A imao bih samo dvije, druga bi bila:
2/ Poštuj zapovijed broj jedan!

I ovdje bi neki gorjeli u paklu, tj. bili bi banovani.

Svoju zapovjed primeni na sebe, jer si i ti dosadan..

A sto se tice "dosade", niko nikog ne prisiljava da veruje, niko ne namece. O tome se govori u crkvi i na za to odredjenim mestima, kao sto je ovo - FORUM O RELIGIJI!

A TI, AKO TI JE DOSADNO I NE ZELIS SLUSATI, LEPO OTIDJI NA NEKI DRUGI FORUM!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Taramana, možeš prekrajati moje izjave koliko hoćeš, onaj gore vidi šta činiš, i sve što činiš to radiš sebi na štetu.

Spasavamo se verom u Hrista, odnosno - prihvatanjem njegove otkupne žrtve kojom nas opravdava od prošlih greha.

Ta vera i opravdanje Hristovom otkupnom žrtvom kojom nas je opravdao - kao proizvod ima promenu koju Duh Sveti čini u nama - stvarajući od nas nove moralne ljude koji od trenutka kada smo poverovali i bili opravdani - živimo u potpunom skladu sa Božjom voljom zapisanom u njegovim zapovestima.

Život u skladu sa Božjom voljom je proizvod vere i opravdanja, a nije taj život u skladu sa Božjom voljom sredstvo opravdanja.

Vera i poslušnost su neodvojive, jer živa vera uvek dovodi do poslušnosti, odnosno - posvećenog života u skladu sa Božjom voljom, koji je proizvod promene koju Bog čini u nama Duhom Svetim koji nam je dat.

Nigde ja nisam napisao da neki starozavetni praznici treba da se drže, to je čista neistina.

Nigde apostol Pavle nije napisao "da je držanje zapovesti verom u Hrista služba smrti" već "da je pokušaj da se čovek opravda pred Bogom držanjem zakona bez vere u Hrista i pravog duha posvećenja i promene koju Bog čini u čoveku, ( bilo deset zapovesti, ili kompletne obredno ritualne službe ) - služba smrti" i apostol Pavle govori ovim vrstama ljudi koji su ovo činili.

To su dve različite stvari.

Kada čovek pokušava da formalno drži zapovesti zapisane na kamenu sa ciljem da se time opravda pred Bogom ( kao što to danas čine Jevreji u Judaizmu ), bez vere u Hrista koja bi dovela do promene u čovečijem biću - to je služba smrti.

Zato biblija sa druge strane govori o službi života, gde Bog upisuje svoje zapovesti u ljudsko srce i misli, koje podrazumeva promenu srca i misli, i tada se čovek prirodno ponaša u skladu sa svakom zapovešću.

Ako prihvatimo teoriju po kojoj je držanje zapovesti u svakom slučaju služba smrti, odnosno - dovodi do toga da čovek bude izgubljen za večnost, onda su po toj teoriji Hristos i apostoli obmanuli Hrišćane, i vodili ih time direktno u smrt, jer Hristos na pitanje Bogatog mladića " učitelju blagi! šta da učinim da naslijedim život vječni? odgovara ovom čoveku "ako želiš ući u život, drži zapovesti" citirajući mu deset zapovesti. ( Jevandjelje po Mateju 19. 16 - 26 )

Takođe, apostoli su svuda u novom zavetu upućivali na držanje Božjih zapovesti.

Hvala Bogu što je biblijska istina tako jasna i određena - kada se sagleda u celini, osim za one koji se otvoreno protive istini.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
jer Hristos na pitanje Bogatog mladića " učitelju blagi! šta da učinim da naslijedim život vječni? odgovara ovom čoveku "ako želiš ući u život, drži zapovesti" citirajući mu deset zapovesti. ( Jevandjelje po Mateju 19. 16 - 26 )

Ne, nije mu Isus rekao da "drzi zapovesti", VEC GA JE ISKUSAVAO!

Naveo ga je da se "pohvali kako on vec drzi zapovesti":

"Ucitelju, sta mi treba ciniti da nasledim zivot vecni? A Isus mu rece: 'ako zelis uci u zivot DRZI ZAPOVESTI'"

Mladic odgovara:

"O PA SVE SAM TO ODRZAO OD MLADOSTI SVOJE"

A Isus mu rece:

"JOS TI JEDNO NEDOSTAJE 'IDI PRODAJ SVE STO IMAS I DODJI I BUDI MOJ UCENIK'"

VIDIS LI DA GA ISUS NAVODI, DA KAZE "KAKO ON DRZI ZAKON", I ONDA SE ON HVALI KAKO JE "SVE ODRZAO"?
I ONDA MU ISUS KAZE "NIJE TO DOVOLJNO" - "NEDOSTAJE TI NESTO" - ZATO STO ZAKON NE SPASAVA!!!

Isus ga samo "navodi" , jer zna sta ce ovaj da odgovori.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire Mire, sada prikazuješ lice jednog potpuno neiskrenog čoveka, koji svesno izvrće jedan tako jasan tekst.

Bože sačuvaj da je Isus iskušavao bogatog mladića, ili mu je ironično tek tako rekao da drži zapovesti, i sam ne veruješ u ovo što si sada napisao.

Isus ovde jasno postavlja Bogatom mladiću kriterijume za dobijanje večnog života, a to je poslušnost Božjim zapovestima, i vera u njega kao spasitelja.

Znači dva uslova - držanje zapovesti sa verom u Hrista, i to je osnov novozavetne vere, koja ne isključuje poslušnost, i pokazuje - da jedno bez drugog ne ide.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ne, nije mu Isus rekao da "drzi zapovesti",

Koliko čovjek treba da isključi razum pa da ovakvo nešto kaže. Znači da može da krade, ubija, itd. Nauka vam je totalno nakaradna jer da bi napali subotu morate da napadnete dekalog.

A Isus mu rece:

"JOS TI JEDNO NEDOSTAJE 'IDI PRODAJ SVE STO IMAS I DODJI I BUDI MOJ UCENIK'"

VIDIS LI DA GA ISUS NAVODI, DA KAZE "KAKO ON DRZI ZAKON", I ONDA SE ON HVALI KAKO JE "SVE ODRZAO"?
I ONDA MU ISUS KAZE "NIJE TO DOVOLJNO" - "NEDOSTAJE TI NESTO" - ZATO STO ZAKON NE SPASAVA!!!

Isus ga samo "navodi" , jer zna sta ce ovaj da odgovori.

Pa to još gore za vas, vi ni dekalog ne smatrate dovoljnim nego čak suvišnim, ne treba 10 nego 9, a kod Isusa nije dovoljno ni 10. Sam si sebi skočio u stomak sa ovim.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Mire Mire, sada prikazuješ lice jednog potpuno neiskrenog čoveka, koji svesno izvrće jedan tako jasan tekst.

Kao prvo,krajnje bezobrazno i drsko se obraćaš verujućem čoveku koji niti je pokazao lice neiskrenog niti je išta izvrtao,KAKO TE NIJE SRAMOTA?
Drugo,ako ti smeta što te Biblija i verujući demantuju ti idi subotom tamo gde istu pesmicu pevate i naslađuj se time do mile volje a ne da ovde bez ikakvog povoda vređaš čoveka koji ti je bratski objasnio istinu koju svi mi HRIŠĆANI tako razumemo.

Time nisi samo Mireta povredio već inteligenciju verujućih koji znaju da su dva plus dva četiri.
Kad dolaziš na forum prvo se ISUSU pomoli da ti On pomogne i otvori razum kako nebi ostao ceo život Bogoborac.
Član Sinedriona inače imućan ZAKONIK koji je naučen kao ti da ima život u zakonu prilazi Gospodu i On kaže da oni ZAKONICI veruju kako imaju život u PISMIMA i da su pogrešili jer Pisma govore o NJEMU jer je u Isusu spasenje.

Kušajući Isusa mladić prilazi pitanjem KAKO DA SE SPASI da bi okrivili Gospoda ako ne podrži njihovo verovanje i On prihvata igru i kaže: DOBRO SINAK SAD ĆEŠ DA VIDIŠ MOŽEŠ LI BITI SAVRŠEN I SVE ODRŽATI i kaže mu eno ti zapovesti u koje se ti uzdaš a mladi kušač radosno reče SVE TO ODRŽAH. A onda Gospod kaže hajdemo videti savršenost i predloži mu da podeli svo imanje i mladić ODE ŽALOSTAN.

Neću te pitati zašto zakonik ode žalostan jer to nikad nebi shvatio zato ću ti reći.
Zakonik je shvatio da NIJE SAVRŠEN a pošto nije imao ljubavi u sebi nije mogao ni zakon održati svestan toga izabrao je služiti novcu svestan da je izgubio Božje spasenje.
Tako i danas SVAKI ZAKONIK odlazi tužan kad čuju da im je uzaludan sav njihov trud da se svojim držanjem opravdaju jer zakon izaziva ponos tako i farizej se hvali što je ,,bolji,, od grešnika koji se bije u prsa ne videći da zakonici ostaju IZVAN MILOSTI a time i bez Hrista kao Galaćani.

Izvini,ali neću ti se više obraćati.
Moja namera je od prvog dana bila da svim Adv. budem na pomoći ali vaša tvrdovratost nije želela istinu jer je Istina Isus a ne zakon te me dovedoste do stanja gde zaprljah svoja usta izgovaraući teške reči i umesto da ja vas izvadim iz jame vaša tvrdoglavost izazva moj jezik pa sebe njime opoganih,da nebi više sebi udio jer nije vera sviju ko ima razum dosad je mogao razumeti a ko nema ne vredi gubiti vreme. Mudrije je čuvati sebe neopoganjenog o nauke đavolske i dalje od tvrdovratosti hodeći među verujućom braćom pa tako i jezik svoj sačuvati.

Sve vas čekaoce pozdravljam i želim vam otrežnjenje, toliko sa moje strane i ovim završavam dijalog sa vama dok god se držite masonskih učenja.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Taramana, to što činiš je potpuno bezobzirno licemerje, jer mene osuđuješ za vređanje - a sam to činiš mesecima, vređajući, omalovažavajući, i sprdajući se sa drugim ljudima, čak i sa odavno umrlima, nazivajući ih različitim imenima.

Tako da je ironično da bilo šta govoriš drugima, a da nisi počistio ispred svojih vrata.
 
Natrag
Top