Gde idemo posle smrti?

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
U osnovi jeste, to mu je prvo svojstvo, živ čovjek nije. Avram je rekao "Ja prah i pepeo".

Jasno mi je šta si kazao. Moj konktekst je bio da nije svakako duh.

Takođe i tebi.

Nema suprotnosti u nasem shvatanju samo ceo covek ne ide u prah. Dah zivotni vraca se Bogu koji ga je dao, ali taj dah nije licnost, nego deo energije ili sile koja pokrece materiju (telo) a koju je covek dobio prilikom stvaranja.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Nema suprotnosti u nasem shvatanju samo ceo covek ne ide u prah. Dah zivotni vraca se Bogu koji ga je dao, ali taj dah nije licnost, nego deo energije ili sile koja pokrece materiju (telo) a koju je covek dobio prilikom stvaranja.

A takve ENERGIJE Đerdap puno proizvodi.
Kao što Raselovci Duha u enrgiju pretvaraju tako i braća im po masonstvu čine.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Kao sto spiritisti veruju u duhove, tako i njihov brat Ttaramana veruje.

Svi VERUJUĆI znaju da postoji Duh Božji i da postoje duhovi stvorenja kako poslušnih tako i vas neposlušnih. Isus je takve duhove isterivao i rešiće to trajno u svoje vreme da ne bude stalno bunta i neverstva.
Bog je duh i ti u Boga ne veruješ već u energiju Darvinisto.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Nema suprotnosti u nasem shvatanju samo ceo covek ne ide u prah. Dah zivotni vraca se Bogu koji ga je dao, ali taj dah nije licnost, nego deo energije ili sile koja pokrece materiju (telo) a koju je covek dobio prilikom stvaranja.

Jednostavno pitanje za tebe, Biblija kaze:

"Duh sinova ljudskih ide gore na nebo a Duh stoke ide dole pod zemlju"!

Ako im je ista "energija" i coveka i stoke, zasto se ljudska vraca k Bogu, a drugu Bog ne prima?

JEL TO BOG GADLJIV NA DUH STOKE?


I kako ne shvatas, da Bogu ne treba "struja" ili "energija" da mu se vrati, pa nije Bog elektrana, da mu se vraca energija, niti mu manjka energije, pa treba da mu se vrati "sila".

Vec je "Duh nosioc licnosti"!
Zato Bogu treba Duh za vaskrsenje coveka(treba mu licnost), od stoke mu ne treba (jer one ne vaskrsavaju), zato se Duh stoke ne vraca.

A kad Isus predaje Duh Bogu sta kaze:

"Oce u ruke tvoje predajem Duh svoj", a Stefan kaze: "Gospode Isuse primi Duh moj"!

Jel mu to obojica "struju predaju"???

I zasto tamo ne kaze "predajem ti Dusu" (jer po vama je "covek" = "Dusa"), nego bas suprotno vasem ucenju predaju mu "Duh" koji uopste nije ni "licnost" ni "covek", vec "bezlicna sila"!?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Rekoh ja nemoj Mojsije pisati da Bog kaže kako On čuje krv da viče jer će te zakonici ismejati i reći da Bog laže kad kaže da čuje glas krvi ali neposluša me.

Jao, ku kuuu.. pa sto ne rece Pavlu, vidi sta napisa, da "dusa izlazi":

"А Павле сишавши паде на њ, и загрливши га рече: Не буните се, јер је душа његова у њему."

Ajd za otkrivenje to su sve samo "simboli" i za Mojsija, davno to bese, al zasto Pavlu ne rece da ne pise to ?
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
28.05.2009
Poruka
6.664
nigde ne idemo... ponovo se rađamo i tako u krug dok se duša ne očisti i dok se ne vaznesemo.
materija ide u zemlju, duh(astral) se "kači" u paralelnu dimenziju(četvrta), a duša ide na očitavanje programa u petu dimenziju....
ako se duša očistila, zajedno sa astralom(duhom) prelazi na viši nivo u "raj", u dvodimenzionalni svet...
pogledajte (Pita)Gorinu piramidu i mnoge stvari će vam biti jasnije.
mnogi mešaju "vaskrsenje" i "vaznesenje"....
vaskrsenje nije ništa drugo do reinkarnacija.
inače reinkarnacija je zabranjena carskim božijim ukazom, 524.godine, a ukaz je doneo Justinijan, jer se njegova žena Teodora, koja je zapisana kao najveća bludnica u istoriji, plašila šta će biti u sledećem životu...
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Jednostavno pitanje za tebe, Biblija kaze:

"Duh sinova ljudskih ide gore na nebo a Duh stoke ide dole pod zemlju"!

Ako im je ista "energija" i coveka i stoke, zasto se ljudska vraca k Bogu, a drugu Bog ne prima?

Gdje piše da duh stoke ide pod zemlju?

Vec je "Duh nosioc licnosti"!
Zato Bogu treba Duh za vaskrsenje coveka(treba mu licnost), od stoke mu ne treba (jer one ne vaskrsavaju), zato se Duh stoke ne vraca.

A kad Isus predaje Duh Bogu sta kaze:

"Oce u ruke tvoje predajem Duh svoj", a Stefan kaze: "Gospode Isuse primi Duh moj"!

Jel mu to obojica "struju predaju"???

Predaju mu duh životni, Postanak 2,7

Jao, ku kuuu.. pa sto ne rece Pavlu, vidi sta napisa, da "dusa izlazi":

"А Павле сишавши паде на њ, и загрливши га рече: Не буните се, јер је душа његова у њему."

Jao kuku isto kao kada neko kaže JOŠ JE ŽIV, duša znači život a ne da je duša nešto posebno jer čovjek nije dobio dušu nego je postao duša. Postanak 2,7

Duša uvijek znači cio čovjek ili se odnosi na cijelog čovjek, duša je uvijek i materijalna. Nema potrebe da ti dajem za to jedno 20 stihova, ako ti i kažem nećeš vjerovati.

Ni ne znate način izražavanja u hebr. Ovo što si iznio svoje tumačenje je toliko plitko. Kao i ono za mrtve pred oltarom.

Pavle fino kaže, da vam malo pevedem na srpski "Ne bunite se jer je još ŽIV."
 
Učlanjen(a)
22.10.2016
Poruka
122
Ja sam čuo da čovjek više ne može ni da hoda kad umre. Zato ga i nose jer ne može više nikuda sam da ide. Čovjek kad umre bude tamo gdje ga odnesu. Ima invalida koji ni za života ne mogu ni da mrdnu a kad umru, svejedno ga drugi nosaju kao i atletskog trkača.

Isto je i sa dušom!

Bio ti živ ili mrtav, dušu ti neki drugi nosaju. (većini ovdje, ali čak i ovdje ima časnih izuzetaka)
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
nigde ne idemo... ponovo se rađamo i tako u krug dok se duša ne očisti i dok se ne vaznesemo.
materija ide u zemlju, duh(astral) se "kači" u paralelnu dimenziju(četvrta), a duša ide na očitavanje programa u petu dimenziju....
ako se duša očistila, zajedno sa astralom(duhom) prelazi na viši nivo u "raj", u dvodimenzionalni svet...
pogledajte (Pita)Gorinu piramidu i mnoge stvari će vam biti jasnije.
mnogi mešaju "vaskrsenje" i "vaznesenje"....
vaskrsenje nije ništa drugo do reinkarnacija.
inače reinkarnacija je zabranjena carskim božijim ukazom, 524.godine, a ukaz je doneo Justinijan, jer se njegova žena Teodora, koja je zapisana kao najveća bludnica u istoriji, plašila šta će biti u sledećem životu...

Biblijsko vaskrsenje nije isto sto i reinkarnacija. I ja zaista ne znam kako neki to pokusavaju da povezu?

Jel taj ukaz spominje Bibliju ili je cisto svetovni?

*Tripo, Dusa jeste zivot, ja sam to milion puta ponovio, ali Pavle kaze za zivot da je "JOS U NJEMU". ZNACI DA MOZE "IZACI".
Pavle kao i mi Pravoslavni govori, da s jedne strane ZIVOT UMIRE (s obzirom na zemaljsko) a s druge strane ZIVOT TAKODJE I IZLAZI, ili nastavlja egzistenciju na onom svetu..

Dusa se cesto alegorizuje, pa nekad cak i poistovecuje sa Duhom (licnoacu) u Bibliji..

Biblija upravo govori ono sto i mi...

Za Duse koje vicu pod oltarom, zaista mislim da ne treba komentar..
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top