Gde idemo posle smrti?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
PREBIVALIŠTE MRTVIH

Stari zavet naziva mesto u koje ljudi odlaze prilikom smrti SHEOL (jevrejski) a Novi zavet HADES (grčki). U Svetom pismu SHEOL najčešće jednostavno znači grob. Značenje HADESA je slično značenju reči SHEOL.Svi mrtvi idu u ovo mesto (Psalam 89,48), kako pravedni tako i zli. Patrijarh Jakov rekao je da će "u grob leći".(1.Mojsijeva 37,35) Kada "zemlja otvori usta svoja" da proguta zlog Koreja i njegovu družinu, oni su sišli "živi u grob (SHEOL)" (4.Mojsijeva 16,30)Šeol prihvata celu ličnost prilikom smrti. Kada je umro Hristos je ušao u grob (HADES), ali prilikom vaskrsenja Njegova duša nije ostavljena u grobu (HADESU, Dela 2,27.31 ili SHEOLU, Psalam 16,10). Kada je David zahvalio Bogu za isceljenje, svedočio je da je njegova duša spasena "iz groba"(SHEOLA) - kod nas "pakla" (Psalam 30,3)Grob nije mesto svesnog stanja. Pošto je smrt san, mrtvi će ostati u besvesnom stanju u grobu sve do vaskrsenja, kada će grob (HADES) dati svoje mrtve (Otkrivenje 20,13)
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Biblija jasno kaže da je čovjek prah i da ide u prah. Nigdje ne stoji da čovjek ide na nebo kao neki duh.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Biblija jasno kaže da je čovjek prah i da ide u prah. Nigdje ne stoji da čovjek ide na nebo kao neki duh.

12:23 K saboru i crkvi prvorodnih koji su napisani na nebesima, i Bogu, sudiji svih, i duhovima savršenih pravednika,


6:9 I kad otvori peti pečat, videh pod oltarom duše pobijenih za reč Božiju i za svedočanstvo koje imahu.
6:10 I povikaše glasom velikim govoreći: Dokle, Gospodaru Sveti i Istiniti! Ne sudiš i ne kaješ krvi naše na onima što žive na zemlji?
6:11 I dane biše svakome od njih haljine bele, i rečeno im bi da počinu još malo vremena, dokle se navrše i drugari njihovi i braća njihova, koji valja da budu pobijeni kao i oni.

8:2 I videh sedam anđela koji stajahu pred Bogom, i dade im se sedam truba. 8:3 I drugi anđeo dođe i stade pred oltarom, i imaše kadionicu .
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
6:9 I kad otvori peti pečat, videh pod oltarom duše pobijenih za reč Božiju i za svedočanstvo koje imahu.
6:10 I povikaše glasom velikim govoreći: Dokle, Gospodaru Sveti i Istiniti! Ne sudiš i ne kaješ krvi naše na onima što žive na zemlji?
6:11 I dane biše svakome od njih haljine bele, i rečeno im bi da počinu još malo vremena, dokle se navrše i drugari njihovi i braća njihova, koji valja da budu pobijeni kao i oni.

8:2 I videh sedam anđela koji stajahu pred Bogom, i dade im se sedam truba. 8:3 I drugi anđeo dođe i stade pred oltarom, i imaše kadionicu .

Davno oboreno, evo i kako.

Slušaj KRV BRATA tvog iz zemlje k meni VIČE.


Duše umrlih pred Bogom viču.
Da li taj stih ima bukvalno značenje

Otkrivenje 6,9Kad Jaganjac otvori peti pečat, vidjeh pod žrtvenikom duše zaklanih zbog riječi Božje i zbog svjedočanstva što ga imahu.

Otkrivenje 6,10Vikahu iza glasa: "Ta dokle, Gospodaru sveti i istiniti! Zar nećeš suditi i osvetiti krv našu na pozemljarima?

Dokaz da se ovaj stih ne shvata bukvalno!!

Kada bi se ovo bukvalno ovako shvatilo ispalo bi da je duša besmrtna. Ali nije tako. Treba poznavati način izražavanja u jevrejskom jeziku.



U stihovima se nešto želi reći. Spomenuta je i krv.



Pogledajmo sada ovaj stih iz Postanka. Postanak 4,10Jahve nastavi: "Što si učinio? Slušaj! Krv brata tvoga iz zemlje k meni viče. Dakle u Otkrivenju se želi reći da su bezbožnici pobili puno pravednika, a ne bukvalno da mrtvi viču. To se jasno vidi po istom načinu izražavanja u Postanku. Naravno da krv ne može da viče, nego Bog saopštava Kainu da zna šta je uradio i da je jako ljut zbog toga.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Biblija jasno kaže da je čovjek prah i da ide u prah. Nigdje ne stoji da čovjek ide na nebo kao neki duh.

Postovanje Tripe,

Moram malo da te ispravim. Covek nije samo prah. Citaj: "I stvori Gospod Bog covek od praha zemaljskoga i dunu mu u nos duh zivotni, i posta covek dusa ziva." 1. Mojsijeva 27.

Vidid, Bog je stvorio coveka od praha zemaljskoga, duno je u njega duh zivotni i rezultat spajanja duha ili daha zivotnoga sa materijom postala je dusa ziva.
Kad covek umire desava se obrnuti proce, Bog povlaci dah zivotni koji je sila koja ozivaljava mrtvu materiju i telo vraca se u prah. Kao sto je dusa nastala spajanjem materije i daha zivotnoga, tako prilikom razdvajanja, dusa se gubi i ne postoji nigde sve do vaskrsenja.

Sve najbiolje

PS


Ttaramana navodi viziju koju je apostol Jovan video. U vizije prorok moze da vidi, ne samo realne pojmove, nego i ono sto ne postoji. Naprimer. Prorok Danilo vidi kip koji je podeljen u cetiri dela koji su razlicit. To je predstava cetiri svetska carstva, a nema nikakve veze sa kipovim ili bilo cim. Danilo vidi lava sa krilima. Nikada pa ni dans ne postoji takva zivotinja. Zatrim vidi zver koja ima vise glava i rogova i na rogovima krune. To svakako ne znaci da takve zveri i postoje, ako mislis da postoje pokazi nam jednu u prirodnom stanju. Tako ne mozemo sibole prikaziavati kao stvarnost, jer simbli prenose poruku koja je istinita, a sam simbole ne mora biti takav.

Ne mozemo uzeti doslovno simbole koje je prorok video u viziji.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Moram malo da te ispravim. Covek nije samo prah. Citaj: "I stvori Gospod Bog covek od praha zemaljskoga i dunu mu u nos duh zivotni, i posta covek dusa ziva." 1. Mojsijeva 27.

U osnovi jeste, to mu je prvo svojstvo, živ čovjek nije. Avram je rekao "Ja prah i pepeo".

Jasno mi je šta si kazao. Moj konktekst je bio da nije svakako duh.

Takođe i tebi.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Rekoh ja nemoj Mojsije pisati da Bog kaže kako On čuje krv da viče jer će te zakonici ismejati i reći da Bog laže kad kaže da čuje glas krvi ali neposluša me.

Duše pobijenih viču...nemoj Jovane to reći ismejaće te zakonici ali on ne sluša.

Nemoj pisati da sva tvar uzdiše i tuži jer će ti se smejati.
Nemoj Mojsije pisati kako reči vodu pretvaraju u stub i kako voda sluša smejaće ti se niti im reci da može prokletstvo preko vode i blagoslov stići jer voda ne govori reći će zakonici ali ne posluša me.

Nemojte reći da je Bog živih jer će misliti da su pred Bogom svi živi i obratiti se od neverstva i onda će veštica ostati bez klijentele i masoni bez sponzora.
Pitaše Gospoda kako da razumeju Pisma a on im reče: ,,KAKO ČITAŠ,, tako razumi ako si verujući.

Oni čitaju jedno govore drugo a misle treće i taj rod se zbog toga ne stidi.
O duhovnosti ništa neznaju zato pišu takve gluposti da bi molekularni biolozi pali u nesvest čitajući to smeće a ni bilo kom verujućem nije dobro kad čuje toliko neverstvo.Može kako god želiš samo ne kako čitaš....velika je milost Božja zaista.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ttaramana navodi viziju koju je apostol Jovan video. U vizije prorok moze da vidi, ne samo realne pojmove, nego i ono sto ne postoji. Naprimer. Prorok Danilo vidi kip koji je podeljen u cetiri dela koji su razlicit. To je predstava cetiri svetska carstva, a nema nikakve veze sa kipovim ili bilo cim. Danilo vidi lava sa krilima. Nikada pa ni dans ne postoji takva zivotinja. Zatrim vidi zver koja ima vise glava i rogova i na rogovima krune. To svakako ne znaci da takve zveri i postoje, ako mislis da postoje pokazi nam jednu u prirodnom stanju. Tako ne mozemo sibole prikaziavati kao stvarnost, jer simbli prenose poruku koja je istinita, a sam simbole ne mora biti takav.

Ne mozemo uzeti doslovno simbole koje je prorok video u viziji.

O da,može još kako.
Odkud ti ideja da sliku zveri koja je predstavljala odlike carstva mešaš sa duhom,dušom i stvaranjem?
To možeš raditi subotom tamo a ovde ne jer ovde ima verujućih,shvati to za početak.
I krv kao i voda emituje informacije i pamti milone puta više od tebe samo jedan molekul vode i ti se usuđuješ ismevati Božje delo kao simboliku....strašno.
Kad umre tvoje telo u tom momentu ćeš ZNATI da sam ti istinu govorio tj.potvrđivao Bibliju ali tad je kasno jer ćeš pasti gde nije prijatno i osvedočićeš se u postojanje Šeola gde duhovi pobune odlaze.Duh Gospodnji je sišao u tu tamnicu dole dok mu je telo ležalo sići ćeš i ti i tad ćeš sve želeti dati samo za jedan dan da svima posvedočiš kako sam ti istinu govorio ali.....

DANAS se uzmi u pamet i počni OZBILJNO razmišljati i VEROVATI,zaboravi razne skakače i ponosite plaćenike pa pogledaj na krst i vidi šta je cena za tvoje neverstvo i budi veran nemoj žalostiti Gospoda,baci srebrnjake jer nisu zbog jevanđelja dati već zbog lova na duše da bi ih odvukli tamo gde i Galaćani odoše.
Izbor je tvoj gde ćeš večnost provesti u muci ili radosti.
Jagnje uze grehe SVETA-sviju i SVI imaju život i večnost samo na različitim mestima po svom izboru.
 
Natrag
Top