Garmin Street Pilot Android 4.1.1,4.1.2,4.2.2+

Član
Učlanjen(a)
07.05.2013
Poruka
374
hvala vlad uspeo sam nesto sa ovim programcicem ali sad se javljaju drugi problemi oko tastature i blokira ju dugmici ,snaci cu se vec sta da se radi necu vise da te zamaram pozzz i hvala
Ne znam da li je i kod tebe kao kod mene...Moj problem - Kada u polju "Unesite pojam za pretragu" pogresno upisem slovo i pokusam da vratim, sve blokira. Takodje ne mogu da upisem broj kada upisujem adresu. Ima li resenja za ovo?
Rezolucija je 1280x720. Probao sam i 2.36 i 2.37. Cak sam probao i rezoluciju 800x480. ;) Radi ali je isti problem.
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
916
Ne znam da li je i kod tebe kao kod mene...Moj problem - Kada u polju "Unesite pojam za pretragu" pogresno upisem slovo i pokusam da vratim, sve blokira. Takodje ne mogu da upisem broj kada upisujem adresu. Ima li resenja za ovo?
Rezolucija je 1280x720. Probao sam i 2.36 i 2.37. Cak sam probao i rezoluciju 800x480. ;) Radi ali je isti problem.
Evo, isti problemi su i kod mene. Instalacije v2.37. na KitKat, rezolucija 720 x 1280

Problemi sa verzijom 2.37 na KitKat. NESTABILNA INSTALACIJA

Iskustvo me je naučilo da nije dobro ako skoro sve proradi odmah, bez problema. Problemi će se pojaviti kad-tad. Ili, "ko ne plati na instalaciji, platiće na eksploataciji"
Juče je sve radilo dobro. Bar u početnom testiranju.

Forum 4.jpg

Kao što se vidi na gornjoj slici, juče jedino aplikacija nije držala setovani region, iako sam definisao lokaciju "Kuća". Sada vidim, po vremenu dolaska, da ni juče nije sat bio stabilan.
Danas, želeći da pronađem LANE Assistant (kod Mostarske petlje) pri upisu putanje pojavilo se dosta grešaka.

Forum 1.jpg

1.
Tastatura, kao što je primetio drugar @@sisavac26, se zaglavi ako se želi obrisati pogrešan karakter. I onda sve iz početka. Ne samo ulica, jer sam namerno pogrešio Kraljice Jeb, nego prvo grad pa ulica. Nekada mora i ponovo država.
2. Kao što se no gornje dve male slike vidi, vreme je prvo pogrešno, pa se pojavi ispravno, da bi na kraju opet otišlo u ko zna koju vremensku zonu. Dakle, sat ne drži podešavanje.
3.
Nekada se ruta može izračunati, nekada ne. Prvo su mape bile u .System. Sada su u folderu map. Nema promene, iste manifestacije.

Forum 2.jpg

Na gornjoj slici se vidi da sam, posle dosta gimnastike sa upisivanjem adrese, pa tek posle pristupanjem mapi, uspeo da na mapi odredim željene tačke oko Mostarske petlje. Sada je bilo moguće i "sračunati putanju". Međutim, iako je "GPS simulator uključen za rad unutra", navigacija kaže "Acquiring Satellites", traži konekciju na satelite, tj. "dobijanje" njihovih koordinata. Poslednja slika je pomenuto loše vreme na Satu, vratilo se samo od sebe. Naravno, telefon svoje vreme ne menja...

Na kraju, mogu samo zaključiti da je ova instalavija nestabilna, nepouzdana. Zašto, ne znam. A, pošto mi Garmin v2.22 već 4 dana lepo radi na Huawei, android 4.1.1, nemam nameru dalje da istažujem u čemu je problem. Laički, mogu samo okriviti, ili apk fajl, ili KitKat.
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Evo, isti problemi su i kod mene. Instalacije v2.37. na KitKat, rezolucija 720 x 1280

Problemi sa verzijom 2.37 na KitKat. NESTABILNA INSTALACIJA

Iskustvo me je naučilo da nije dobro ako skoro sve proradi odmah, bez problema. Problemi će se pojaviti kad-tad. Ili, "ko ne plati na instalaciji, platiće na eksploataciji"
Juče je sve radilo dobro. Bar u početnom testiranju.

Pogledajte prilog 75779

Kao što se vidi na gornjoj slici, juče jedino aplikacija nije držala setovani region, iako sam definisao lokaciju "Kuća". Sada vidim, po vremenu dolaska, da ni juče nije sat bio stabilan.
Danas, želeći da pronađem LANE Assistant (kod Mostarske petlje) pri upisu putanje pojavilo se dosta grešaka.

Pogledajte prilog 75781

1.
Tastatura, kao što je primetio drugar @@sisavac26, se zaglavi ako se želi obrisati pogrešan karakter. I onda sve iz početka. Ne samo ulica, jer sam namerno pogrešio Kraljice Jeb, nego prvo grad pa ulica. Nekada mora i ponovo država.
2. Kao što se no gornje dve male slike vidi, vreme je prvo pogrešno, pa se pojavi ispravno, da bi na kraju opet otišlo u ko zna koju vremensku zonu. Dakle, sat ne drži podešavanje.
3.
Nekada se ruta može izračunati, nekada ne. Prvo su mape bile u .System. Sada su u folderu map. Nema promene, iste manifestacije.

Pogledajte prilog 75782

Na gornjoj slici se vidi da sam, posle dosta gimnastike sa upisivanjem adrese, pa tek posle pristupanjem mapi, uspeo da na mapi odredim željene tačke oko Mostarske petlje. Sada je bilo moguće i "sračunati putanju". Međutim, iako je "GPS simulator uključen za rad unutra", navigacija kaže "Acquiring Satellites", traži konekciju na satelite, tj. "dobijanje" njihovih koordinata. Poslednja slika je pomenuto loše vreme na Satu, vratilo se samo od sebe. Naravno, telefon svoje vreme ne menja...

Na kraju, mogu samo zaključiti da je ova instalavija nestabilna, nepouzdana. Zašto, ne znam. A, pošto mi Garmin v2.22 već 4 dana lepo radi na Huawei, android 4.1.1, nemam nameru dalje da istažujem u čemu je problem. Laički, mogu samo okriviti, ili apk fajl, ili KitKat.

Ne možeš da kažeš da je nestabilna jer je to isto kao da kažeš da se džip ne ponaša dobro u trci formule 1.
Garmin ne postoji za Android (u ovom fazonu) i mi imamo prilike da ga koristimo jer se isplatio veliki trud jedne grupe majstora koja je ''portovala'' ovu aplikaciju.
Hoću da kažem da ne možeš ni ti ni svi drugi očekivati od ovakve aplikacije da nema problema i nije lepo što ovako istaknuto naglašavaš da je aplikacija bugovita jer ovo nije oficijalna aplikacija pa da se prijavljuju bugovi. A evo i zbog čega : ovu aplikaciju obično ubacuju ili ljudi koji su koristili Garmin uređaje i znaju kakvo je čudo aplikacija ili početnici koji se zezaju redom sa navigacijama i testiraju. E sad, ovi prvi kad vide tvoj post i ovako istaknuto naglašavanje problema će ubaciti svakako jer znaju šta je Garmin ali ovi drugi (koji su u većini) neće ubaciti i onda se ne postiže ono što je glavni cilj ovog portovanja(da se aplikacija približi Android korisnicima).

E sad, evo ja ću ti odgovoriti oko bugova pošto sam u toku :

Region će ti se definisati posle nekog vremena korišćenja,tako je i na Garmin uređaju.
Za sat nikad nisam video da iko ima problem a ni ja nikad nisam imao problem iako još odkako je portovana a evo još malo pa će dve godine imao sam je na većini androida i romova. Savetujem ti za ovo da ubaciš neki gps toolkit i sinhronizuješ vreme, možda je do toga.
Tastatura je bug od samog početka i nerešiv je za većinu tastatura zbog kodiranja '' back'' dugmeta.
Ako se vreme menja i u podešavanju a ne samo na ruti, i to će ti se ispraviti sa regionom.
Ruta bi se morala uvek izračunati, sad sve zavisi kako si otključavao mape, ili da li si uzeo nečije otključane. To je posebna priča.

Ipak pored svih bugova koje ćeš tek naći shvatićeš posle vremena korišćenja koliko je ova aplikacija genijalna i sama navigacija perfektna.

Znači sve ok, ali pažljivije malo sa ovom temom.
 
Učlanjen(a)
22.06.2011
Poruka
285
I ja sam koristio Garmin Street Pilot od samog pojavljivanja, od ICS verzije, ali nikako ne mislim da je navigas preterao bar za slovo. Naravno da treba kriticki pisati postove a naravno da je lose i dezinformativno kovati aplikacije u nebesa ili ih hejtovati. Navigasov post je kriticki i koristan.

Svaka cast ljudima koji su se potrudili da mozemo da koristimo aplikaciju na androidu ali to ne znaci da treba precutati da je to navi software koji ima najlosije resenu interakciju sa korisnikom. Ocajna predikcija i iritirajuce insistiranje na kuckanju i nepotrebnih informacija svakako zasluzuju negativnu kritiku. Jedina prednost u odnosu na konkurenciju vise ne postoji a to je bila mogucnost upisivanja i slova uz broj za adresu.

Garmin je uvek imao dobre uredjaje ali nikad nije imao software koji bi mogao da se meri sa iGO-om, Navitelom, HereMaps, TomTom-om...
 
Član
Učlanjen(a)
07.05.2013
Poruka
374
Znači sve ok, ali pažljivije malo sa ovom temom.

Zasto "pazljivije malo sa ovom temom"? Kakav je to nacin obracanja? Zbog cega si se ti licno nasao uvredjenim ako je neko napisao ono sto u stvari i jete cinjenica? Zar je zabranjeno pisati o problemima a sve da se ne bi neko nasao pogodjenim?

A i da si pazljivije procitao njegove postove, video bi da mu v2.22 lepo radi i da je problem sa v2.37.

edit
Moja greska, vidim da si i ranije pisao. Izvinjavam se.
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Zasto "pazljivije malo sa ovom temom"? Kakav je to nacin obracanja? Zbog cega si se ti licno nasao uvredjenim ako je neko napisao ono sto u stvari i jete cinjenica? Zar je zabranjeno pisati o problemima a sve da se ne bi neko nasao pogodjenim?

Koliko vidim, tek si se sada ukljucio u temu i napisao da je "tastatura bag od samog pocetka"?! Pa zasto to nisi napisao u samom startu teme, nego tek sada kada si se licno nasao uvredjenim? I jos kao, sta, pretis? Svasta!!!

A i da si pazljivije procitao njegove postove, video bi da mu v2.22 lepo radi i da je problem sa v2.37.

Ja mu drugarski rekao, već sam pisao sa navigasom, super je on ali mu ne treba onakav post u ovoj temi jer njime ništa nije pomogao.
Ja za 2.37 i pišem, 2.22 je verzija koja je portovana sa baš stare nokie tako da nju više ne možemo uzimati u obzir.
Ne vidim razlog zašto se ubacuješ jer ti ovaj post nije na mestu. Ja sam na bug sa back dugmetom proveo zajedno sa cattryderom ko zna koliko sati mozgajući i pokušavajući da rešimo problem i zato ne tražim nikakvo poštovanje ali nema potrebe da mi se ovako obraćaš jer vidim da nisi u toku. To što ovde obavljam uredničku funkciju znači da sam u toku i da čitam sve postove kako bih loše brisao i davao sankcije a na drugom forumu gde su ljudi koji rade oko ove aplikacije otiđi i videćeš moj doprinos.

Ponavljam, ovo nije oficijalna aplikacija i nema potrebe a ni razloga stavljati akcenat na bugove.
 
Učlanjen(a)
22.06.2011
Poruka
285
Ima potrebe da jedni druge informisemo i o dobrim i o losim stranama bilo koje aplikacije. Portovana ili pisana od nule svejedno je podlozna kritici. Na kraju krajeva niko nije rekao da je nezadovoljan portom vec funkcionalnoscu. A navigas se cak i ogradio rekavsi da misli da je krivac za njegove primedbe ili kitkat ili sam .apk jer problem nema sa verzijom 2.22.
 
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
Koristite TouchPal tastaturu

Kod:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cootek.smartinputv5&hl=sr

ili već neku kvalitetnu sa google prodavnice


za sinhronizaciju atomskog vremena i gps-a može ovaj program da iskoristite
GPS Time 0.6.3.

Evo jos jedan "alat" koji ce ubrzati trazenje GPS signala za sve navigacije.
Problem sa dugotrajnim trazenjem signala se desava zbog sinhronizacije vremena uredaja sa vremenom atomskog sata - sa satelita ili sa NTP servera.
Instalisite aplikaciju, pokrenite je i kada aplikacija pronade satelite i prikaze vremena uredaja i GPS time klik na Syncronize... i srecan put!


Pogledajte prilog 75795

Za inteligentiju pretragu koristite SID dodatke

Garmin/SID
 
Član
Učlanjen(a)
07.05.2013
Poruka
374
Ponavljam, ovo nije oficijalna aplikacija i nema potrebe a ni razloga stavljati akcenat na bugove.
Naravno da treba. Ukoliko se vec predstavlja, nudi...drugima da probaju neku navigaciju, onda treba pisati i sta je dobro i sta je lose u toj navigaciji.

To sto si se ti licno osetio pogodjenim, sta da se radi. Cinjenice su iznesene i hteli mi ili ne, moramo se sloziti a ne kao uvredjena mlada...Razumi da ovo nije nista licno upereno protiv tebe ni protiv bilo koga, ali jednostavno, oficijelna ili ne, nav. je predstavljena ovde i kao takva zasluzuje diskusiju.

Jos nesto...na GPSP.... forumu je dosta clanova sa ovog foruma, tako da je dosta ljudi upoznato sa stanjem.
 
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
screenshot2015-07-14-16-.png
 
Natrag
Top