Јесмо ли под благодаћу или још робујемо греху?

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Gera, ne miješaj srce i razum, odnosno emocije i razum. To su posve različite ljudske osobine.
Znaš li razlog radi koga sam postavio pitanje na koje si ti pokušao da ogovoriš? Očito ne znaš, jer da znaš ne bi ovako odgovarao.
Laodikeja je napisao: "Naprimer, u biblijskoj knjizi Otkrivenje postoje neki tekstovi u kojima se pominje more, ili odredjene zveri koje izlaze iz mora.
Obican citalac koji ne poznaje biblijski kontekst ne moze na prvi pogled da zna o cemu se tu govori ako ne pogleda druge tekstove u bibliji koji govore o slicnoj stvari, i koji objasnjavaju da more pretstavlja odredjene drzave ili narode, dok zveri pretstavljaju verske ili politicke sile."
Pitao sam zašto je Biblija pisana u rebusima? Da li Bogu bilo stalo da ga svi razumiju, a ne samo odabrani? Tvoj odgovor na ovo je potpuni promašaj.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Marljivo proučavanje Biblije je hvalevrijedno, ali svi je ne mogu razumjeti bez učiteljstva crkve.
To protestanti niječu, znamo i zašto: revolt protiv Pape, crkvenih naučitelja i predaje koja je postojala do 16 st., kada je protestantizam nastao. Zbog toga su
svi protestanti pozvani navještati i tumačiti Evanđelje onako kako i je dano razumjeti, tj. na vrlo subjektivan način i ako se braća ( koja se nametnu kao lideri) ne slože osniva se nova zajednica, zato imamo 350 najrazličitijih protestanskih zajednica. Katolička crkva je i dalje samo jedna i jedinstvena.




Hoćeš reći doslovno? E pa nije. Biblija se čita i prihvaća u Duhu i sve što ej napisano nema istu vrijednost za čovjekovo spasenje. Proizvoljno tumačenje je zamjerka koja se upućuje upravo protestantima. Bilo je nekoliko katoličkih teologa koji su se "zaigrali" s tumačenjima. Stav Kat. crkve je jasan ukoliko tumačenja nisu u skladu s doktrinom i tradicijom Kat. crkve, to se tretira samo kao njegovo razmišljanje i Kat. crkva se ograđuje od njih.




:lol:

Protestanti već četiri stoljeća govore o tome, ali tko ih uzima za ozbiljno kad tumače Bibliju kako im paše?
Kad je nešto protiv Pape, pravoslavci jedva dočekali... Ali, da se razumijemo, to su tkz. pravoslavci. Družila sam se s pravoslavcima, ne iz SPC, slušala i pravoslavne teologe kao i "obične" vjernike i pročitala osta toga: Pravoslavna Crkva je također oslabila s tolikim podijelama. Za SPC ne znam, ali u Bugarskoj je već stotinjak frakcija pravoslavne crkve, u Rumunjskoj također vrlo velik broj. Zato me ne zanima, niti ikoga u Kat. crkvi, koji to protestanti ili koji pravoslavci nazivaju Papu Sotonom, Zvijeri ili Antikristom.

Smiješni ste.
smile3

Gdje sv. Ivan spominje Antikrista? U svojim poslanicama i to 4 puta. I što kaže?

1. ”Djeco, posljednji je čas! I, kako ste čuli, dolazi Antikrist. I sad su se već mnogi antikristipojavili. Odatle znamo da je posljednji čas.” (1 Ivanova 2, 18)

2. ”Tko je lažac, ako ne onaj koji tvrdi da Isus nije Krist? Antikrist je onaj tko niječe Oca i Sina.” (1 Ivanova 2, 22)

3. “A nijedan duh koji ne ispovijeda takva Isusa, nije od Boga: on je Antikristov, a za nj ste čuli da dolazi i sad je već na svijetu.” (1 Ivanova 4, 3)

4. “Jer iziđoše na svijet mnogi zavodnici koji ne ispovijedaju Isusa Krista koji dolazi u tijelu. To je zavodnik i Antikrist.” (2 Ivanova 1, 4)

4 puta u Bibliji i to samo u 2 Ivanove poslanice. Nije ni jedanput naveden u knjizi Otkrivenja, kao što neki izgleda vjeruju..


Znači, antikrista ima više, oni su u svijetu, tvrde da Isus nije Krist, niječu Oca i Sina te ne Ispovijedaju Isusa Krista koji dolazi u tijelu.
Tko, s imalo pameti, može reći da Papa tvrdi da Isus nije Krist, ili da niječe Oca i Sina i da ne ispovijeda Isusa Krista koji dolazi u tijelu...?

Sve u svemu, morate Bibliju malo bolje proučiti.
;)












Sestro u velikoj si zabludi ovako dejstvuje tvoj papa:rogati (3).jpg a to je u stvari ovo:signal_2.jpgtime-magazine-united-europe-europa-riding-the-beast.jpg zena koja jase na zveri (KURVA VAVILONSKA) a ti razmisli jos malo mi to nazivamo "EKUMENIZMOM" A U STVARI TO JE vAVILON VELIKI TJ (KURVA IZOTKRIVENJA) ZAO MI JE ALI TAKO JE.

Pozdrav od Gere.
 
Natrag
Top