Duhovna i telesna hrana u poređenju sa Biblijom

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
9:3 Šta se god miče i živi, neka vam bude za jelo, sve vam to dadoh kao zelenu travu.

Pa miče se i čovjek.

A gde to čitaš da svinju niko ne jede?

to sam već odg.

3:8 A pismo videvši unapred da Bog verom neznabošce pravda, napred objavi Avraamu: U tebi će se blagosloviti svi neznabošci.

Pa ko je kome dao vjeru Avram paganima ili pagani Avramu tj. Jevrejima.

Imaš li neku ideju zašto apostoli ne rekoše rimskom stražaru šta treba jesti da bi se spasio?

Nekada je u ćutanje govorenje nečega. Zašto je Isus ćutio na optužbe?

Čitaš li ti pitanja ili uvek pišeš po šablonu?

Bilo bi bolje da počneš da obaraš nauku koju izbosim.

Ne plače se za spasenima već za onima što brane hranu jer će Bog podići tela svetih u život a oni što brane hranu čuće tužne reči.

Pa ko ovdje sebe truje neće ni dobiti vječni život. Bracika vječni život se stiče na zemlji.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Pa miče se i čovjek.

Miče se i zemlja čekaoče i ceo univerzum.
Bog dade za jelo svako stvorenje a to znači sve životinje i ptice jer je između njih razvrstavao čisto i nečisto da bi ukazao na GREH a posle potopa ostade samo osam pravednika i ne treba više podela dok se ponovo bezakonje nije umnožilo i pojavili se takvi lažni učitelji.


to sam već odg.


Kažeš PAGANI jedu svinje a reci mi od koga se pagani posle potopa namnožiše?
Bog izdvaja Avraama iz paganskog roda a to su svi vremenom postali zato ponovo ide razvrstavanje hrane u pisanoj formi.
SVI oni su jeli svaku životinju i pticu dok nisu umnožili bezakonje kužiš li ti nešto od toga?

Nije se Avraam opravdao hranom ni subotom već VEROM.



Pa ko je kome dao vjeru Avram paganima ili pagani Avramu tj. Jevrejima.

Avraam je otac VERUJUĆIH a i on je pagan jer je i njegov otac bio pagan.Ti baš ništa iz istorije neznaš.



Bilo bi bolje da počneš da obaraš nauku koju izbosim.

Pomoli se Bogu kako ja mogu obarati Božju reč...šta ti je,to je tvoj posao a ne moj.


Pa ko ovdje sebe truje neće ni dobiti vječni život. Bracika vječni život se stiče na zemlji.

Tako je,ali ne lažnom naukom.
I ne stiže se zakonom jer ga Galaćani IZGUBIŠE kao i vi i svi zakonici a opravdaju se verujući kao i Avraam VEROM.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Bog dade za jelo svako stvorenje a to znači sve životinje i ptice jer je između njih razvrstavao čisto i nečisto da bi ukazao na GREH a posle potopa ostade samo osam pravednika i ne treba više podela dok se ponovo bezakonje nije umnožilo i pojavili se takvi lažni učitelji.

Kakve veze ima to se umnožavanjem bezakonja kada zakon važi uvijek, da li bilo ili ne bilo pagana.

Kažeš PAGANI jedu svinje a reci mi od koga se pagani posle potopa namnožiše?

Šta je to bitno kada ih je bilo. Ne možeš da dokažeš svoje pa se onda vadiš na pitanja da ispadne kako eto ja ne znam. Ali znam od Hama i Jafeta su uglavnom pagani. Od Šema idu pravedni uglavnom.

A ti si pitao ko jede svinju? Pa pagani.

Bog izdvaja Avraama iz paganskog roda a to su svi vremenom postali zato ponovo ide razvrstavanje hrane u pisanoj formi.

Lupaš gluposti zakon važi uvijek, po tebi ispada da Bog nije dao Dekalog prije Sinaja, pa ponavljanje je majka znanja, ne daje Bog zakone jer nisu bili nego ih ponavlja, da malo osvježi pamet ljudima. Pa ugl. pravedni jesu iz linije Šema, ali je većinska linija paganska. To je ponavljanje zakona koji već postoji. Šta hoćeš reći da nije bio dekalog prije Sinaja?

Nije se Avraam opravdao hranom ni subotom već VEROM.

Ali je subotom i hranom dokazao svoju vjeru. A ko je rekao da se opravdao time?

Pa vjera bez djela ne ide. Ne možeš imati samo vjeru.

Avraam je otac VERUJUĆIH a i on je pagan jer je i njegov otac bio pagan.Ti baš ništa iz istorije neznaš.

Pa paganstvo je duhovna kategorija, nije Avram pagan kada je iskazao vjeru u pavog Boga.

Od tebe hvala Bogu sigurno znam više. Ti si klevetnik i napadaš me jer ne možeš da dokažeš svoje. Na osnovu čega si zaključio da ne znam. Daj konkretno.

Pomoli se Bogu kako ja mogu obarati Božju reč...šta ti je,to je tvoj posao a ne moj.

Ovo je daješ lažno, tobože hrišćanski duh. Pa svako misli da ne obara riječ Božju, samo je Biblija mjerilo, a ne ti, kao ni ja.

Tako je,ali ne lažnom naukom.

Pa obično ko se truje lažnom naukom taj se truje i nečistom hranom i alkoholom itd.

I ne stiže se zakonom jer ga Galaćani IZGUBIŠE kao i vi i svi zakonici a opravdaju se verujući kao i Avraam VEROM.

Pa vjera je osnov, a ko ima vjeru drži zakon. Tebi je to strano, samo napisa Jakov ovo.

Jakov 2,19Ti vjeruješ da je jedan Bog; dobro činiš; i đavoli vjeruju, i drkću.

Jakov 2,20

Ali hoćeš li razumjeti, o čovječe sujetni! da je vjera bez djela mrtva?
Jakov 2,21 Avraam otac naš ne opravda li se djelima kad prinese Isaka sina svojega na oltar?
Jakov 2,22 Vidiš li da vjera pomože djelima njegovijem, i kroz djela svrši se vjera?

Zeznuo te Pavle.

Sada se tiješi da ćeš samo vjerom da uđeš bez dijela.

Ko evanđeoski hrišćani koji samo mantraju VJERA, VJERA mi imamo VJERU a ovamo svašta rade kurvaju se, puše, jedu svinju itd.

Rimljanima 2,13 Jer pred Bogom nijesu pravedni oni koji slušaju zakon, nego će se oni opravdati koji ga tvore;

Zeznuo te Paja.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Pa obično ko se truje lažnom naukom taj se truje i nečistom hranom i alkoholom itd.

Čekaoče sedmog milenijuma vreme vam je isteklo jer je sedmi milenijum počeo a Gospod ne dođe.
Što se tiče HRANE nikog Paja nije ,,zeznuo,, već rekao istinu za razliku od veštice:

14:14 Znam i uveren sam u Hristu Isusu da ništa nije pogano po sebi, osim kad ko misli da je pogano, onome je pogano.
14:15 A ako je brat tvoj jela radi žalostan, već se ne vladaš po ljubavi: ne gubi jelom svojim onog za kog Hristos umre.
14:16 Gledajte, dakle, da se ne huli na vaše dobro.
14:17 Jer carstvo Božije nije jelo i piće, nego pravda i mir i radost u Duhu Svetome.
14:18 Jer koji ovim služi Hristu ugodan je Bogu i mio ljudima.
14:19 Tako, dakle, da se staramo za mir i za ono čim vodimo na bolje jedan drugog.
14:20 Ne raskopavaj delo Božije jela radi; jer je sve čisto; nego je pogano za čoveka koji jede sa spoticanjem.


Pomenuo si gore kurvanje...pa čekaoče kad te okupaju i saznaš da tvoji masončići to najviše rade i da ih najviše ima u LGBT onda bi se trebao stiditi ali nećeš moći jer se tamo nezna za sramotu.
Ti pojma nemaš ni o hrani ni o spasenju što je normalno za zakonike.

Vidi,ne pišem ja sve ovo zbog vas par komadića tu već zbog potencijalnih zarobljenika vaših laži kako bi se oni spasili da ne dođu na to mesto gde vi idete.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
14:14 Znam i uveren sam u Hristu Isusu da ništa nije pogano po sebi, osim kad ko misli da je pogano, onome je pogano.
14:15 A ako je brat tvoj jela radi žalostan, već se ne vladaš po ljubavi: ne gubi jelom svojim onog za kog Hristos umre.
14:16 Gledajte, dakle, da se ne huli na vaše dobro.
14:17 Jer carstvo Božije nije jelo i piće, nego pravda i mir i radost u Duhu Svetome.
14:18 Jer koji ovim služi Hristu ugodan je Bogu i mio ljudima.
14:19 Tako, dakle, da se staramo za mir i za ono čim vodimo na bolje jedan drugog.
14:20 Ne raskopavaj delo Božije jela radi; jer je sve čisto; nego je pogano za čoveka koji jede sa spoticanjem.

To je već objašnjeno i tvoja nauka je oborena. Zato oni koji jedu takvu hranu kraće žive, kako je onda čisto?
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
To je već objašnjeno i tvoja nauka je oborena. Zato oni koji jedu takvu hranu kraće žive, kako je onda čisto?

Jarane,ĆOEK...
Nisi ti ništa i nikoga oborio do sebe samoga kužiš?
Vid ovako,nisu to gore moje reči varena ovčja glavo već Pavlove i evo ih ponovo pa ti obaraj Paju dok se ne nađeš u tamnici:

14:14 Znam i uveren sam u Hristu Isusu da ništa nije pogano po sebi, osim kad ko misli da je pogano, onome je pogano.
14:15 A ako je brat tvoj jela radi žalostan, već se ne vladaš po ljubavi: ne gubi jelom svojim onog za kog Hristos umre.
14:16 Gledajte, dakle, da se ne huli na vaše dobro.
14:17 Jer carstvo Božije nije jelo i piće, nego pravda i mir i radost u Duhu Svetome.
14:18 Jer koji ovim služi Hristu ugodan je Bogu i mio ljudima.
14:19 Tako, dakle, da se staramo za mir i za ono čim vodimo na bolje jedan drugog.
14:20 Ne raskopavaj delo Božije jela radi; jer je sve čisto; nego je pogano za čoveka koji jede sa spoticanjem.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
14:14 Znam i uveren sam u Hristu Isusu da ništa nije pogano po sebi, osim kad ko misli da je pogano, onome je pogano.
14:15 A ako je brat tvoj jela radi žalostan, već se ne vladaš po ljubavi: ne gubi jelom svojim onog za kog Hristos umre.
14:16 Gledajte, dakle, da se ne huli na vaše dobro.
14:17 Jer carstvo Božije nije jelo i piće, nego pravda i mir i radost u Duhu Svetome.
14:18 Jer koji ovim služi Hristu ugodan je Bogu i mio ljudima.
14:19 Tako, dakle, da se staramo za mir i za ono čim vodimo na bolje jedan drugog.
14:20 Ne raskopavaj delo Božije jela radi; jer je sve čisto; nego je pogano za čoveka koji jede sa spoticanjem.

Divni stihovi. A tvoje nije za čitanje.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne plače se za spasenima već za onima što brane hranu jer će Bog podići tela svetih u život a oni što brane hranu čuće tužne reči.


To je učenje Jehovinih svedoka koji kažu "nemojte primati transfuziju krvi čak i ako je život vašeg deteta u pitanju, jer bolje je da umre nego da bude izgubljeno"

Bog takve uslove ne daje, već brine i za fizički, i duhovni čovekov život.

Nije lepo lagati da Adventisti brane hranu.
Vegetarijanstvo nije postavljeno kao uslov da neko postane Adventista, već je to po savesti svakog vernika.

Biti vernik - ne znači postati član nekog društva gde postoje određeni kodeksi ponašanja kojih se članovi u svakom slučaju moraju pridržavati, bez da je u to uključena lična slobodna volja.

Ne.

Biti vernik znači - primiti jevanđeosku istinu koja će kao proizvod doneti - da čovek kroz tu istinu stupi u direktnu vezu sa Bogom, odnosno - ostvari ličnu zajednicu sa njim, putem koje će Duh Sveti u čoveku izvršiti promenu koju biblija naziva "novorođenje Duhom Svetim"

U tom stanju promene - čovek neće sam od sebe činiti smatrajući da je nešto ispravno ili ne, već će ga sam Bog voditi, usmeravati, i osvedočavati šta treba da čini, i šta je njegova volja, a šta ne.

Lična molitva kao razgovor sa Bogom - gde mi trazimo, pitamo, i savetujemo se sa njim - je od ključnog značaja.

U ovo se podrazumeva i pitanje ishrane.
 
Natrag
Top