Duhovna i telesna hrana u poređenju sa Biblijom

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jedu svi svinjetinju, pa zavrsavaju po bolnicama umiruci u mukama, i oduzetosti od slogova i mozdanih udara.

Hvala Taramani za ponudjenu smrt, ja cu ipak izabrati zdravlje i zivot.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ne izvrći smisao,niko ovde ne govori o zdravlju već šta se sme jesti.

14:14 Znam i uveren sam u Hristu Isusu da ništa nije pogano po sebi, osim kad ko misli da je pogano, onome je pogano.
14:15 A ako je brat tvoj jela radi žalostan, već se ne vladaš po ljubavi: ne gubi jelom svojim onog za kog Hristos umre.
14:16 Gledajte, dakle, da se ne huli na vaše dobro.
14:17 Jer carstvo Božije nije jelo i piće, nego pravda i mir i radost u Duhu Svetome.
14:18 Jer koji ovim služi Hristu ugodan je Bogu i mio ljudima.
14:19 Tako, dakle, da se staramo za mir i za ono čim vodimo na bolje jedan drugog.
14:20 Ne raskopavaj delo Božije jela radi; jer je sve čisto; nego je pogano za čoveka koji jede sa spoticanjem.

Rode neverni i preljubnički dokle ćete učiti neistinu?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ne izvrći smisao,niko ovde ne govori o zdravlju već šta se sme jesti.

14:14 Znam i uveren sam u Hristu Isusu da ništa nije pogano po sebi, osim kad ko misli da je pogano, onome je pogano.
14:15 A ako je brat tvoj jela radi žalostan, već se ne vladaš po ljubavi: ne gubi jelom svojim onog za kog Hristos umre.
14:16 Gledajte, dakle, da se ne huli na vaše dobro.
14:17 Jer carstvo Božije nije jelo i piće, nego pravda i mir i radost u Duhu Svetome.
14:18 Jer koji ovim služi Hristu ugodan je Bogu i mio ljudima.
14:19 Tako, dakle, da se staramo za mir i za ono čim vodimo na bolje jedan drugog.
14:20 Ne raskopavaj delo Božije jela radi; jer je sve čisto; nego je pogano za čoveka koji jede sa spoticanjem.

Pa naravno da je sve čisto što je Bog odabrao za hranu. Pa naravno da carstvio Božje nije jelo i piće. To je za one koji su proždrljivci.

Pa Bog i apostoli uopšte ne smatraju svinju za hranom kao ni psa ni mačke itd.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
1. Sve što je za hranu.
2. Pa jeli su je pagani.
3. Isusa, naravno ne bukvalno u obroku.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Taramana, to kazi onim bolesnicima po bolnicama, i njihovim bliznjima koji placu na grobljima.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Čekaoče,šta kaže Bog Noju posle potopa da sme jesti?
1. Sve što je za hranu.

9:3 Šta se god miče i živi, neka vam bude za jelo, sve vam to dadoh kao zelenu travu.


A gde to čitaš da svinju niko ne jede?
2. Pa jeli su je pagani.

3:8 A pismo videvši unapred da Bog verom neznabošce pravda, napred objavi Avraamu: U tebi će se blagosloviti svi neznabošci.

Imaš li neku ideju zašto apostoli ne rekoše rimskom stražaru šta treba jesti da bi se spasio?

3. Isusa, naravno ne bukvalno u obroku.

Čitaš li ti pitanja ili uvek pišeš po šablonu?
 
Natrag
Top