Duh Sveti

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ti izgleda ne citas precizno moje odgovore, i zato postavljas ponovo ista pitanja.
A tvoje pitanje je glasilo: "Boga čine TRI DELA a da li je Isus Bog...ti reče JESTE,a pošto je Bog iz TRI DELA gde su Bogu tj.Isusu još dvojica...eda li se BOG RAZDELI pita apostol?"

Evo mog odgovora.

3. Izraz "U POCETKU STVORI BOG NEBO I ZEMLJU" podrazumeva sve tri licnosti, i Boga Oca i Sina i Svetoga Duha, jer Bog se obraca tim licnostima kada kaze "HAJDE DA NACINIMO COVEKA PO SVOME OBLICJU KAO STO SMO MI" dakle Bog govori u mnozini, a potom tekst nastavlja "I STVORI BOG"


Daj Mirko citat gde čujemo da se Bog obraća svojim delovima?
Ma idi begaj,kako onda može nastaviti u JEDNINI a prvo pominje množinu zašto nije nastavio dosledno u MNOŽINI?
Neznaš ti Slavko kome seBog obraća jer Bog nije trodelni zato praviš klovna od sebe.
Jasno mi je da neznaš zato te dovodim do tačke da vidiš apsurd tvojih izjava,a pitanje iznad stoje i ne odgovaraš....nije ti valjda teško gradivo ti sve Biblijom radiš zar ne pa ti nije problem pokazati gde piše dase obraća dvojici svojih delova koji Ga čine Bogom?

Dakle, tu se jasno vidi da je Bog zajednica tri nezavisnih licnosti koje stvaraju i medjusobno komuniciraju.


Ništa se tu jasno ne vidi već ti vidiš nešto što nigde ne piše.
Ti možeš izjaviti da je BOŽJI DUH nezavisna ličnost od Boga tako je i tvoj duh drugi Laodikeja pa kad se sastanete pozdravi ga i pitaj ,,ŠTA IMA?,,



Potom tekst naglasava da je jedna od tih licnosti Duh Sveti bio lebdeo nad vodom koja je bila na zemlji.


Mirko,piše BOŽJI DUH a ne drugi Bog ili drugi deo autokefalnog Boga,a to što si ti umislio zadrži za sebe.



Na zemlji se rodila jedna od Bozanskih licnosti - dok su druge dve ostale na nebu,


Jeli,otišao jedan deo od Boga i On time prestaje biti Bog jer mu nije treći deo koji Ga čini Bogom pri ruci....Laki,jel ti dobro?
A zašto ti Mirko ne odgovaraš na pitanja iznad....nisam čuo šta je bio Isus PRE nego je došao kao Mesija?



BOG NEZAVISNA LICNOST U ODNOSU NA SINA KROZ KOGA JE SVE STVORENO:


Evo tas radi:

9:6 Jer nam se rodi Dete, Sin nam se dade, kome je vlast na ramenu, i ime će Mu biti: Divni, Savetnik, Bog silni, Otac večni, Knez mirni.

Slavko,taj SIN je ono markirano iznad čuješ li to? Ti tvrdiš da Pavle laže kad tvrdi kako se BOG JAVI U TELU i tebi je to ostala tajna jer NE POZNAJEŠ BOGA kao ni Js.Jovana takođe činiš lažom jer on kaže kako je JEDAN BOG postao TELOM.


"Bog koji je nekada mnogo puta i različitim načinom govorio očevima preko proroka, govori i nama u posledak dana ovih preko sina,
Kog postavi naslednika svemu,
kroz kog i svet stvori" ( Jevrejima 1. 1 - 2 )


Čuješ li ti šta piše u citatu....Bog se lično kao Stvoritelj obraćao narodu ali ga nisu videli a potom uslužbikao Spasitelj govori kroz službu Sina iu toj službi takvi kao ti pitaše Isusa da im pokaže drugi i treći deo Boga tj.da vide OCA i evo šta Isus kaže nevernima koji i dalje pitaju-daj nam OCA DA VIDIMO i ISUS ĆE IM REĆI:
AH,ne mogu vam Oca pokazati on je na nebu jer ste mu glas čuli sa neba i niste Ga videli niti možetekao Js što ne mogu.
Ne nije im tako rekao kako lažni uče već ovako reče:

14:7 Kad biste mene znali onda biste znali i Oca mog; i odsele poznajete Ga, i videste Ga.
14:8 Reče Mu Filip: Gospode! Pokaži nam Oca i biće nam dosta.
14:9 Isus mu reče: Toliko sam vreme s vama i nisi me poznao, Filipe(Laodikeja)? Koji vide mene, vide Oca; pa kako ti govoriš: Pokaži nam Oca?
14:10 Zar ne veruješ da sam ja u Ocu i Otac u meni? Reči koje vam ja govorim ne govorim od sebe; nego Otac koji stoji u meni On tvori dela.
14:11 Verujte meni da sam ja u Ocu i Otac u meni; ako li meni ne verujete, verujte mi po tim delima.

Nevernici neveru širea verujući propovedaju Boga utelu zajedno sa Pavlom.


Tebi puno toga nije jasno to se vidi it tvog pisanja i pitanja zato prvo trebaš odgovoriti na pitanja koja čekaju već neko vreme na odgovor i ti ćutiš nudeći mi igračke nevernika.Kad dobijem odgovore tek tad možeš očekivati da i ti dobiješ od mene. Imaš unazad sva pitanja u postu koja te čekaju.

Citirao si desetinu mesta gde ti piše da je to jedan isti Bog koji i imenom i delom isto činida bi Ga poznali a da ih ne sablazni nije im mogao reći otvoreno već kroz zagonetke i tek kad se otkrio Filipu bilo im je šokantno i ni tad nisu verovali sve dok Duhom Svetim nisu primili spoznanje i osvedočenjem jer ih je REČIMA počavao U TELU a kad je stigao Duhom tad im je preko duha dao spoznaju.

Čekam odgovore:
http://serbianforum.org/threads/duh-sveti.622503/page-3#post-1698645
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Laodikeja i Taramana, mislite li da ste ubjedljiviji ako upotrijebite veći font?!:)
Veliki font na forumima se smatra dernjavom i vikanjem, s jedne, a s druge strane, nepotrebno trošite resurse sajta.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Laodikeja i Taramana, mislite li da ste ubjedljiviji ako upotrijebite veći font?!:)
Veliki font na forumima se smatra dernjavom i vikanjem, s jedne, a s druge strane, nepotrebno trošite resurse sajta.

Urednice, ja sam veci front postavio iz razloga sto mozda Taramana nije video ono sto sam napisao, jer je postavio ista pitanja na koja sam ja vec odgovorio, pa sam ih vecim frontom naglasio da budu vidljivi.

U svakom slucaju - sada sam izmenio i smanjio na naormalno.

-----------------------------------

Taramanan nisi odgovorio na moja pitanja koja sam ti uputio, vec si postavio link mog predhodnog komentara.

Dok ne odgovoris na svih ovih pet pitanja - svaka diskusija je besmislena, i smatrace se da svesno izbegavas istinu i da si svestan biblijskog ucenja, ali da ne zelis da ga prihvatis, jer nisi spreman da se odreknes svojih teorija.

Dakle, moja pitanja iz prethodnog komentara glase:

"Ti verujes da je Bog jedna licnost i da je se on u istoriji transformisao cas u Sina cas u Svetog Duha, da je to sve jedna licnost.

U redu, imam pitanja za tebe.

1. Ako je tako kako tvrdis - ko je bio sa leve strane od Isusa kada je on seo sa desne?

2. Takodje - pored koga je stajao Isus kada ga je Stefan video u viziji na nebu kako stoji sa desne strane, ko je bio sa leve?

3. Ciji se glas cuo sa neva kada se Isus obracao Ocu?

4. Koga po Isusovim recima treba da spoznaju Hriscani: А ово је живот вјечни да познају тебе јединога истинога Бога, и кога си послао Исуса Христа"

5. Koje stvorio svet kroz Isusa: "Kog postavi naslednika svemu,kroz kog i svet stvori"

--------------------------------

Sada bih samo ponovio odgovore na tvoju opasku - da nigde ne pise da licnosti Bozanstva medjusobno komuniciraju, i da Duh Sveti nije licnost i ako sam ja dao biblijske dokaze za to.

MEDJUSOBNA DISKUSIJA RAZLICITIH LICNOSTI BOZANSTVA PRILIKOM STVARANJA:

Izraz
"U POCETKU STVORI BOG NEBO I ZEMLJU" podrazumeva sve tri licnosti, i Boga Oca i Sina i Svetoga Duha, jer Bog se obraca tim licnostima kada kaze "HAJDE DA NACINIMO COVEKA PO SVOME OBLICJU KAO STO SMO MI" dakle Bog govori u mnozini, a potom tekst nastavlja "I STVORI BOG" sto predstavlja dokaz - da je Bog zajednica tri Bozanskih licnosti koje cine jednog Boga.
Oni su jedno po Bozanskoj prirodi, ali i u namerama i ciljevima, i povezani su uzajamnim duhovnim vezama.

ISUS GOVORI BOGU A ON MU ODGOVARA SA NEBA:


"Sad je duša moja žalosna; i šta da kažem? Oče! Sačuvaj me od ovog časa; ali za to dođoh na čas ovaj.
Oče! Proslavi ime svoje! Tada glas dođe s neba: I proslavio sam i opet ću proslaviti" ( Jovan 12. 27 - 28 )

"Dok on još govoraše, gle, oblak sjajan zakloni ih; i gle, glas iz oblaka govoreći: Ovo je Sin moj ljubazni, koji je po mojoj volji; Njega poslušajte.
I čuvši učenici padoše ničice, i uplašiše se vrlo" ( Matej 17. 5 - 6 )

"I odmah izlazeći iz vode vide nebo gde se otvori, i Duh kao golub siđe na Njega.
I glas dođe s neba: Ti si Sin moj ljubazni koji je po mojoj volji" ( Marko 1. 10 - 11 )

RAZGOVOR DVE LICNOSTI - OCA I SINA:

"Онај, што живи на небесима, смије се, Господ им се потсмијева.
Па им говори у гњеву својем и јарошћу својом збуњује их:
Ја сам помазао цара својега на Сиону, на светој гори својој.
Казаћу наредбу Господњу;
он рече мени: "ти си син мој, ја те сад родих.
Ишти у мене, и даћу ти народе у нашљедство, и крајеве земаљске теби у државу.

Ударићеш их гвозденом палицом; разбићеш их као лончарски суд."
Сад цареви, оразумите се; научите се судије земаљске!
Служите Господу са страхом, и радујте се с трепетом.

Поштујте сина, да се не разгњеви, и ви не изгинете на путу своме; јер ће се гњев његов брзо разгорјети. Благо свјема који се у њ уздају!" ( Psalam 2. 4 - 12 )

-------------------------------

DUH SVETI POSREDUJE ZA COVEKA SVOJIM MILITVAMA:

"A tako i Duh pomaže nam u našim slabostima: jer ne znamo za šta ćemo se moliti kao što treba, nego sam Duh moli se za nas uzdisanjem neiskazanim.
A Onaj što ispituje srca zna šta je misao Duha, jer po volji Božijoj moli se za svete" ( Rimljanima poslanica 8. 26 - 27 )

Evo i ostalih tekstova koji govore da je Duh Sveti nezavisna licnost koja ima moc govora, sluha, vlast da poucava, da postavlja staresine i vodi crkvu..itd.

OBECANJE SVETOG DUHA KAO DRUGOG UTESITELJA:

"Ako imate ljubav k meni, zapovesti moje držite.
I ja ću umoliti Oca, i daće vam
drugog utešitelja da bude s vama vavek:
Duha istine, kog svet ne može primiti, jer Ga ne vidi niti Ga poznaje; a vi Ga poznajete, jer u vama stoji, i u vama će biti"
( Jevandjelje po Jovanu 14. 16 - 17 ).

SVETI DUH UCI LJUDE ISTINI I NAPOMINJE ISUSOVE RECI:

"A utešitelj, Duh Sveti, kog će Otac poslati u ime moje, On će vas naučiti svemu i napomenuće vam sve što vam rekoh"
( Jevandjelje po Jovanu 14. 25 - 26 ).

SVEDOCI ZA HRISTA:

"A kad dođe utešitelj, koga ću vam poslati od Oca, Duh istine, koji od Oca izlazi, On će svedočiti za mene" ( jevandjelje po Jovanu 15. 26 ).

UKORAVA SVET ZBOG GREHA, UPUCUJE NA ISTINU, GOVORI STO CUJE I JAVLJA LJUDIMA, PROSLAVLJA HRISTA:

"Nego vam ja istinu govorim: bolje je za vas da ja idem; jer ako ja ne idem, utešitelj neće doći k vama; ako li idem, poslaću Ga k vama.
I kad On dođe pokaraće svet za greh, i za pravdu, i za sud;
Za greh, dakle, što ne veruju mene;
A za pravdu što idem k Ocu svom; i više me nećete videti;
A za sud što je knez ovog sveta osuđen.
Još vam mnogo imam kazati; ali sad ne možete nositi.
A kad dođe On, Duh istine, uputiće vas na svaku istinu; jer neće od sebe
govoriti, nego će govoriti šta čuje, i javiće vam šta će biti unapred.
On će me proslaviti, jer će
od mog uzeti, i javiće vam:
Sve što ima Otac moje je; zato rekoh da će od mog uzeti, i javiti vam" ( Jevandjelje po Jovanu 16. 7 - 15 ).

DUH RAZGOVARA SA LJUDIMA - IMA MOC GOVORA:

"I gle, beše u Jerusalimu čovek po imenu Simeun, i taj čovek beše pravedan i pobožan, koji čekaše utehe Izrailjeve, i Duh Sveti beše u njemu.
I njemu beše Sveti Duh kazao da neće videti smrti dok ne vidi Hrista Gospodnjeg.
I kaza mu Duh te dođe u crkvu; i kad donesoše roditelji dete Isusa da svrše za Njega zakon po običaju,
I on Ga uze na ruke svoje, i hvali Boga i reče: Sad otpuštaš s mirom slugu svog, Gospode, po reči svojoj; Jer videše oči moje spasenje Tvoje"
( Jevandjelje po Luki 2. 25 - 30 ).

"I gle, čovek Arapin, uškopljenik, vlastelin Kandakije carice arapske, što beše nad svim njenim riznicama, koji beše došao u Jerusalim da se moli Bogu,
Pa se vraćaše, i sedeći na kolima svojim čitaše proroka Isaiju.

A Duh reče Filipu: Pristupi i prilepi se tim kolima.
A Filip pritrčavši ču ga gde čita proroka Isaiju, i reče: A razumeš li šta čitaš?
A on reče: Kako bih mogao razumeti ako me ko ne uputi? I umoli Filipa te se pope i sede s njim"
( Dela apostolska 8. 27 - 31 ).

POSLANI OD DUHA SVETOGA:

"A kad oni služahu Gospodu i pošćahu, reče Duh Sveti: Odvojte mi Varnavu i Savla na delo na koje ih pozvah.
Tada postivši i pomolivši se Bogu metnuše ruke na njih, i otpustiše ih.
Ovi dakle
poslani od Duha Svetog siđoše u Seleukiju, i odande otploviše u Kipar" ( dela Apostolska 13. 2 - 4 ).

DUH IMA VLAST DA ZABRANJUJE I DOPUSTA OBJAVLJIVANJE JEVANDJELJA MEDJU LJUDIMA:

"A kad prođoše Frigiju i galatijsku zemlju, zabrani im Duh Sveti govoriti reč u Aziji.
A kad dođoše u Misiju hteše da idu u Vitiniju,
i Duh ne dade" ( dela Apostolska 16. 6 - 7 ).

LJUBAV SVETOG DUHA - ON POSEDUJE OSECANJA I EMOCIJE:

"Ali vas molim, braćo, zaradi Gospoda našeg Isusa Hrista, i zaradi ljubavi Duha, pomozite mi u molitvama za me k Bogu" ( Rimljanima poslanica 15. 30 ).

DUH SVETI POSREDUJE ZA COVEKA SVOJIM MILITVAMA:

"A tako i Duh pomaže nam u našim slabostima: jer ne znamo za šta ćemo se moliti kao što treba, nego sam Duh moli se za nas uzdisanjem neiskazanim.
A Onaj što ispituje srca zna šta je misao Duha, jer po volji Božijoj moli se za svete" ( Rimljanima poslanica 8. 26 - 27 ).


DUH SVETI RAZDELJUJE DUHOVNE DAROVE PO SVOJOJ VLASTI KAKO HOCE:

"A u svakome se pojavljuje Duh na korist;
Jer jednom se daje Duhom reč premudrosti; a drugom reč razuma po istom Duhu;
A drugom vera, tim istim Duhom; a drugom dar isceljivanja, po tom istom Duhu;
A drugom da čini čudesa, a drugom proroštvo, a drugom da razlikuje duhove, a drugom različni jezici, a drugom da kazuje jezike.
A ovo sve čini jedan i taj isti Duh
razdeljujući po svojoj vlasti svakome kako hoće" ( 1 poslanica Korincanima 12. 7 - 11 ).

NE ZALOSTITE DUHA - ON POSEDUJE OSECANJA I EMOCIJE:

"I ne ožalošćavajte Svetog Duha Božijeg, kojim ste zapečaćeni za dan izbavljenja" ( Efescima poslanica 4. 30 ).

SLAGATI DUHU SVETOME ZNACI SLAGATI BOGU JER JE DUH SVETI JEDNA OD BOZANSKIH LICNOSTI:

"A Petar reče: Ananija! Zašto napuni sotona srce tvoje da slažeš Duhu Svetome i sakriješ od novaca što uze za njivu?
Kad je bila u tebe ne beše li tvoja? I kad je prodade ne beše li u tvojoj vlasti? Zašto si dakle takvu stvar metnuo u srce svoje?
Ljudima nisi slagao nego Bogu" ( dela Apostolska 5. 3 - 4 ).

DUH SVETI POSTAVLJA STARESINE:

"Pazite dakle na sebe i na sve stado u kome vas Duh Sveti postavi vladikama da pasete crkvu Gospoda i Boga koju steče krvlju svojom" ( dela Apostolska 20. 28 ).

DUH SVETI NEZAVISNA LICNOST U ODNOSU NA BOGA, KO POHULI NA BOGA OPROSTICE MU SE, A KO POHULI NA DUHA SVETOGA NECE MU SE OPROSTITI:

"Zaista vam kažem: svi gresi oprostiće se sinovima čovečjim, i huljenja na Boga, makar kakva bila:
A koji pohuli na Duha Svetog nema oproštenja vavek, nego je kriv večnom sudu" ( Jevandjelje po Marku 3. 28 - 29 ).
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
"Zaista vam kažem: svi gresi oprostiće se sinovima čovečjim, i huljenja na Boga, makar kakva bila:
A koji pohuli na Duha Svetog nema oproštenja vavek, nego je kriv večnom sudu" ( Jevandjelje po Marku 3. 28 - 29 ).

Mirko pa ti si genije,sve citate si baš fino postavio jedino je problem pogrešnog zaključivanja.
Ti napisao o Duhu dosta tačni citata i to je dobro a sad samo tražim jedan odgovor kako to da Boga Oca može hula a na Duha nikako....ZAŠTO Mirče?

Gore moja pitanja stoje više dana i rekao sam kad ćeš dobiti odgovore a ovo je pitanje koje može zameniti sve ostalo zato slušam kako Boga Oca može hula a na Duha ne?
I molim te kad odgovoriš od
govori na ono što pitam bez zatrpavanja kopi materijalom.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mirko pa ti si genije,sve citate si baš fino postavio jedino je problem pogrešnog zaključivanja.
Ti napisao o Duhu dosta tačni citata i to je dobro a sad samo tražim jedan odgovor kako to da Boga Oca može hula a na Duha nikako....ZAŠTO Mirče?

Ironično je postavljati pitanja a da ne odgovoriš na moja postavljena, u čemu se vidi da izbegavaš da se suočiš sa istinom.

Ja ti ove istine svedočim isključivo iz razloga da bi te urazumio i poveo putem istine - a ne da bi dokazao nešto svoje iz bilo kojih sebičnih razloga, a ovo ti kažem iz razloga da te podstaknem da prihvatiš istinu onakvu kakva je zapisana u Božjoj reči, i da ne pomisliš da ću ti ja nešto negativno reći ili osramotiti te zato što si imao pogrešna uvrenja.
Mi smo ljudi skloni greškama i ja to razumem, i nije sramota reći "pogrešio sam" ako greška stvarno postoji.

Moja pitanja glase:

"Ti verujes da je Bog jedna licnost i da je se on u istoriji transformisao cas u Sina cas u Svetog Duha, da je to sve jedna licnost.

U redu, imam pitanja za tebe.

1. Ako je tako kako tvrdis - ko je bio sa leve strane od Isusa kada je on seo sa desne?

2. Pored koga je stajao Isus kada ga je Stefan video u viziji na nebu kako stoji sa desne strane, ko je bio sa leve?

3. Ciji se glas cuo sa neba kada se Isus obracao Ocu?

4. Koga po Isusovim recima treba da spoznaju Hriscani: "А ово је живот вјечни да познају тебе јединога истинога Бога, и кога си послао Исуса Христа"

5. Koje stvorio svet kroz Isusa kao druge ličnosti: "Kog postavi naslednika svemu,kroz kog i svet stvori"

6. Sa kim razgovara Bog Otac u starom Zavetu u psalmu 2. 4 - 12 )


------------------------------

Što se tiče tvog pitanja u vezi hule na Duha Svetoga, ja ću odgovoriti kao što to uvek i činim.


Hula na duha Svetoga u biblijskom kontekstu nije jedno delo, već je to stav srca i predstavlja čin čovekovog neprijateljskog odnosa prema Bogu, i kao što jedan autor kaže "to je čin uzdignute pesnice prema Bogu" čoveka koji je zatvorio sva vrata svog srca za Boga i njegovo delovanje.

Hula na Duha Svetoga je svesno konstantno odbijanje poziva koje Duh Sveti upućuje svakom čoveku na pokajanje, predanje i promenu koju on može izvršiti u čoveku.

Duh Sveti kao treća ličnost Božanstva je nakon Hristovog odlaska na nebo i odpočinjanje njegove prvosvešteničke posredničke službe u nebeskoj Svetinji nad Svetinjama - došao na ovaj svet da u ljudima probudi duh pravog pokajanja, i da kroz prihvatanje njegove žrtve i prolivene krvi na krstu - pomogne ljudima kroz proces posvećenja izgrade sebe za carstvo nebesko i postignu savršenstvo karaktera.

Prava priroda pokajanja, obraćenja i posvećenja koje Duh Sveti čini u čoveku, se sastoje u tome - da čovek čitanjem ili pak sliušanjem reči Božje - biva Svetim Duhom osvedočen u svoju grešnost i da mu je potreban spasitelj.
Ako se ne usprotivi ovoj sili osvedočenja - on biva pokrenut da učini konkretne korake ka Bogu i da u pokajničkoj molitvi prizna svoju nemoć da se sam izbori sa grehom, i da traži silu od Boga i Božansko prosvetljenje da od tog trenutka živi jednim novim životom u zajednici sa Bogom.

Hula na Duha Svetoga predstavlja konstantno odbijanje ovakvog delovanja Svetog Duha, i neprijateljski stav prema Bogu, koji se ispoljava u svesnom namernom ostajanju u stanju greha, u kome čovek dolazi do potpunog otvrdnuća i nemoći da čuje Božji glas i da Duh Sveti deluje na um i srce takvog čoveka.

Samo Bog zna kada ljudi mogu doći do stanja koje podrazumeva hulu na Svetog Duha, odnosno - da za njih više ništa ne može da se uradi u duhovnom smislu.

Još jedna napomena.
Da Duh Sveti nije nezavisna ličnost već sam Bog Otac, onda biblija ne bi napomenula da će hula na Boga biti oproštena, a hula na Duha Svetoga ne, jer ako je Duh Sveti sam Bog Otac ili neka bezlična sila koja izlazi iz Oca - tada je ova biblijska izjava kontradiktorna, jer bi jedna takva hula u tom slučaju bila direktna hula na samog Boga.

Ali tekst jasno odvaja Boga Oca i Duha Svetoga, i objašnjava da je Hula na Duha čin odbijanja NJEGOVOG delovanja kao ličnosti koja obavlja poseban vid službe u planu spasenja u samom čoveku i u korist njegovog spasenja.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ironično je postavljati pitanja a da ne odgovoriš na moja postavljena, u čemu se vidi da izbegavaš da se suočiš sa istinom.

Laki...

Lepo si primetio kako nije u redu da se preskaču pitanja sagovornika a ti preskoči tolika moja pitanja i nudišnekakvugomilu kopiranog materijala i tvoja pitanja koja su pokazatelj velikog nepoznavanja materija,zato prvo daš odgovore pa onda pitaš bez komentarisanja sagovornika.


Što se tiče tvog pitanja u vezi hule na Duha Svetoga, ja ću odgovoriti kao što to uvek i činim.

Hula na duha Svetoga u biblijskom kontekstu nije jedno delo, već je to stav srca i predstavlja čin čovekovog neprijateljskog odnosa prema Bogu, i kao što jedan autor kaže "to je čin uzdignute pesnice prema Bogu" čoveka koji je zatvorio sva vrata svog srca za Boga i njegovo delovanje.

Vidi,da se šališ onda bi izostavio komentar ali znajući da stojiš izatih Jeleninih gluposti ne mogu prećutati i rećida ona POJMA NIJE IMALA a oni što slede nju ponavljaju njeno ne znanje.
To gore Lakiću jednostavno nije istina,zašto?
Zato Lakiću što postoje mnogi neverujući i neversvo im se ne uzima za hulu ni na Oca ni na Sina ni na Duha.
Drugo,kad navodiš nekog autora imenuj ga davidimo ko to bisere pravi.
Treće, Laki srceveze nema sa hulomveć reči izgovorene.
Četvrto,Isus nikome za neverstvonije rekao da hule, učinio je to kad su VERUJUĆI izjavili da sila kojom isteruje demone nije Božji Duh već satanin i to im nebi bilo greh da nisu znaliali pošto su oni dobro znali čijom silom njihovi sinovi isto čine svesno zbog mržnje su IZGOVORILI HULU SVESNO.
Vidiš Slavko kako je vecina torbica šuplja.


Hula na Duha Svetoga je svesno konstantno odbijanje poziva koje Duh Sveti upućuje svakom čoveku na pokajanje, predanje i promenu koju on može izvršiti u čoveku.

Ne Mirko,pobrkaosi igračke to se zove žaloćenje Duha.


Duh Sveti kao treća ličnost Božanstva je nakon Hristovog odlaska na nebo i odpočinjanje njegove prvosvešteničke posredničke službe u nebeskoj Svetinji nad Svetinjama

Ti si skretničar na železnici jel da i ne može proćidrugivozdok se jedan ne zaustavi.
Koja treća ličnost jednog Boga ...nemojda te čuje neko smejaće ti se Bog nije trodelan.
Reci mi Slaviša čiji Duh je u VERUJUĆEMA ovo markirano je zato da ne pomeneš Jeleninog,pitanje lako za tebe dakle čijim Duhom su VERUJUĆI ispunjeni Očevim,Sinovim ili trećom osobom koja je zasebna?

Hula na Duha Svetoga predstavlja konstantno odbijanje ovakvog delovanja Svetog Duha, i neprijateljski stav prema Bogu, koji se ispoljava u svesnom namernom ostajanju u stanju greha, u kome čovek dolazi do potpunog otvrdnuća i nemoći da čuje Božji glas i da Duh Sveti deluje na um i srce takvog čoveka.

Ponovo greška,nije hula već žalošćenje Duha.
Ti Lakiću neznaš zašto se hula ne oprašta a Duha kao što sam rekao već vrtiš u krug istu priču.
Da znaš to nebi pisao sve te nebuloze niti ispadao smešan i kontradiktoran sa Biblijskim tekstom.
Ko ne razume stvaranje taj ima trodelnog Boga i hulu brka sa žalošćenjem Duha.Samsi rekaodaje bolje reći neznam kad neznaš nego tvrditi kako je vešticin nogopis Isusov glas.

Nereče ti zašto se hula na Duha S.ne prašta a hula na Sina i Oca oprašta ...vidiš to ni Jelena nije znala pa ni vi neznate jer ne poznajete Boga.Kad to shvatiš više nikad nećeš imati trodelnog Boga a moja malenkost je zahvalna Bogu što ti može pomoći svedočeći za veru apostolsku.
Zato slušaj pažljivo:
Bog kao Stvoritelj i Otac duhova obraća se Duhovima kao Elohimu koji su u Njemu u početku i stvara JEDNINA.
Tu službu OCA-Stvoritelja neko može da neshvati i pohuli jer je u neznanju i neverstvu a nije nivideo pa ne veruje kao Toma oprašta se.
Služba Spasitelja tj.Boga Oca U TELU je vidna služba ali neće svi videti Boga u telu do onaj naraštaj i mogu neverovati i pohuliti o oba slučaja na istog Boga kroz obe službe ALI treća služba nije izvan nas kao prve dve i ona se odvija U NAMA ovde mislim na VERUJUĆE.

U toj službi jeDuh Božji u nama i svedoči našem duhu bez prestanka dan noć o grehu i sudu ali i o milosti i ko tu službu unutar nas odbaci taj nema izgovora jer je svesno pogazio sve tri službe o kojima je osvedočen DUHOM SVETIM i sad čujemo mnoge kako se pozivaju na Duha kako sve curi iz njih a ništa neznaju...pa zašto nisu osvedočeni izašto nisu POUČENI SVAKOJ ISTINI kad je to obećanje da će Duh Sveti to učiniti tamo gde je????

Ne zaboravi da postoje i duhovi prevare i zavođenja koji izvrću Bibliju i datume određujui oni se predstavljaju pravim ali tas ih otkriva shvataš.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
E,sad je pitanje ko zna i razume ko je umro i ko je bio u kome kao i ko je sa Bogom stvarao kad kaže da načinimo,ko to ne razume imaće trojicu i uvek će vikati da su trojica ali nisu trojica već jedan iz tri dela ništa nakaradnije nisam čuo i zato čekam dublju raspravu i odgovore na moja pitanja trojičarima ali ne na ovoj temi jer se ovde govori o Duhu Svetom ako neko ima šta reći.

Ja bi ipak odgovorio, jer ti kazes da je ''Isus umro'' a ''On je jedan jedini Bog''(po tebi), a Biblija kaze da ''Bog ne moze umreti'', zapravo si ti kontradiktoran, a ne mi.

Cak i da kazes da ''nije umro, nego samo prividno''(onda je jos gore, ukinuo si zrtvu).


Ja sam mnogo puta na ovo odgovarao, Bog stvara coveka ''na svoju sliku'', kao sto je ''Bog Trojedini'' tako je i ''covek Trojedini'', jer Biblija kaze: ''i stvori Bog coveka, musko i zensko stvori ih'' i onda Hristos kaze: ''I bice DVOJE JEDNO TELO'', on ovde govori o 'muskarcu i zeni', a koji su ''slika Bozja'', jer Bog ''na svoju sliku stvara coveka''..

Zato ovde covek nije ''jedan'' nego ''dva''. Jer covek bez zene nije potpun, i njemu nedostaje nesto , sve dok god se ne sjedini sa zenom. Tako su stvoreni kao ''dvoje'' na ''sliku Bozju''.
Dakle covek nije ''jedan'' vec ''dva'', a duh je ono sto ih odrzava na okupu..

Isto je i kod Boga, Otac bez Hrista nije potpun, a ''Duh je ono sto ih odrzava zajedno''.
Hristos je opisan kao ''manji''(''jer otac je moj veci od mene'') i zena je opisana kao ''manja''?
Tako je medju osobama, jer postoji hijerarhija, izmedju muskarca i zene takodje postoji hijerarhija -jer muskarac je veci a zena manja, ali opet su ''ravnopravni'' kao musko i zensko u smislu da su ''covek''.

Tako je i kod Bozanskih osoba, ''Otac je veci a Hristos je manji'', ali opet su jednaki u smislu da su Bozanske prirode''.
Ako ovo pravilno razumemo, shvaticemo da su ''oni jedno'', kao sto su i ''zena i covek jedno'', a oboje mogu nezavisno da deluju i rade, i ako ''jedan umre'', drugi ''nastavlja da zivi''(tako Bog Otac ne umire).

To je ono sto se ovde desava, Hristos umire ''on zaista umire''(vaistinu), jer da nije umro(nego samo 'prividno umro') ne bi mogao platiti cenu otkupa(to bi bila prevara).. ''Bog Otac ne umire'', jer jedan je od dve osobe, a u zajednici ih odrzava ''Sveti Duh'' treci, kao sto u zajednici coveka i zene takodje postoji treca osoba a to je ''Duh''.
Sve ovo je jasno onome ko zeli razumeti..

*Kome Bog govori tamo kod stvaranja, ''Da nacinimo KAO STO SMO MI'' - svome Sinu Isusu Hristu, nikom drugom.. Pa nece se valjda udruzivati sa andjelima u stvaranju, i pitati ih za ''savet'' , ''kako da nacinimo'', kao da je on nesposoban da sam to odluci?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Тачно!

2. Коринћанима, глава 13
13. Благодат Господа нашег Исуса Христа и љубав Бога и Оца и заједница Светог Духа са свима вама. Амин.


1. Коринћанима, глава 11
3. Али хоћу да знате да је свакоме мужу глава Христос; а муж је глава жени; а Бог је глава Христу.

Матеј, глава 3
16. И крстивши се Исус изиђе одмах из воде; и гле, отворише Му се небеса, и виде Духа Божјег где силази као голуб и дође на Њега.

17. И гле, глас с неба који говори: Ово је Син мој љубазни који је по мојој вољи.


Богојављење.jpg
Фреска из манастира Тавна

Суштину смисла и опис овог великог празника, Црква је сажела у Богојављенском тропару:

У Јордану када си се крштавао Господе,
показало се поклоњење Тројици,
јер глас Родитеља сведочаше за Тебе,
именујући Те Сином Љубљеним,
а Дух у виду голуба,
потврђиваше истинитост речи:
Христе, Боже, Који си се јавио и свет просветио, слава Теби!



Григорије Тауматург - свети (213-270), ученик Оригенов, први Епископ Неокесарије Понтијске (Мала Азија) каже да свако дело почиње од Оца, пролази кроз Сина, а усавршава се у Духу.

 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sve sto sam izneo je biblijski.

Bilo bi lepo da manje osudjujes tudja verovanja i da na uljudan nacin iznosis svoje stavove.

Evo, imas prilike da izneses svoje misljenje o tome sta je po tebi hula na Svetog Duha.

-----------------------------------

Moja pitanja I DALJE glase:

"Ti verujes da je Bog jedna licnost i da je se on u istoriji transformisao cas u Sina cas u Svetog Duha, da je to sve jedna licnost.

U redu, imam pitanja za tebe.

1. Ako je tako kako tvrdis - ko je bio sa leve strane od Isusa kada je on seo sa desne?

2. Pored koga je stajao Isus kada ga je Stefan video u viziji na nebu kako stoji sa desne strane, ko je bio sa leve?

3. Ciji se glas cuo sa neba kada se Isus obracao Ocu?

4. Koga po Isusovim recima treba da spoznaju Hriscani: "А ово је живот вјечни да познају тебе јединога истинога Бога, и кога си послао Исуса Христа"

5. Koje stvorio svet kroz Isusa kao druge ličnosti: "Kog postavi naslednika svemu,kroz kog i svet stvori"

6. Sa kim razgovara Bog Otac u starom Zavetu u psalmu 2. 4 - 12 )
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ja bi ipak odgovorio, jer ti kazes da je ''Isus umro'' a ''On je jedan jedini Bog''(po tebi), a Biblija kaze da ''Bog ne moze umreti'', zapravo si ti kontradiktoran, a ne mi.

Cak i da kazes da ''nije umro, nego samo prividno''(onda je jos gore, ukinuo si zrtvu).

Nije lepo reći da ja tvrdim da Isus nije umro kad ja to nigde nisam rekao.
Što se tiče ,,kontre,, koju pominješ ja je nemam već oni što ne razmeju da je Bog DUH koji se objavi U TELU.
Gledajući telesno ne vide duhovno niti žele čuti da je SIN= Otac večni i Bog silni.
Kad ih pitate u kom TELU se Bog Duh objavio ćute jer imaju trojicu pa neznaju kojem pripisati šta.
Bog preko Isaije reče da ON lično stiže za glasom koji viče u pustinji a ko ne veruje da je Jovan podronitelj taj glas oni imaju kontru.

Čudno je onima što ne veruju da je SIN Otac i ko vidi Sina vide Oca.
Šta je kontradiktorno što je Isus Boga umire jel to?
Onda treba znati sledeće da se JEDAN BOG javi U TELU i to telo je začeto po Duhu i u tom telu se nalazi SVA PUNINA BOŽANSTVA.
Telo se moli DUHU koji je u telu i Duh je veći od tela ali su jedno uslužbi i pojavi.
Umire telo tek kad Duh izađe iz TELA i telo pita zašto Otac-Duh izlazi i srce TELU puca i izlazi od tuge krv i voda probijanjem utrobe kopljem.

Vama je kontra kad su JEDNO a onda su RAZLIČITI pa jedan eći adrugi manji a opet ISTI to jeveć stvar neverstva i ne razumevanja duhovnog.
Šta je u kontri bracika?


Zato ovde covek nije ''jedan'' nego ''dva''. Jer covek bez zene nije potpun, i njemu nedostaje nesto , sve dok god se ne sjedini sa zenom. Tako su stvoreni kao ''dvoje'' na ''sliku Bozju''.
Dakle covek nije ''jedan'' vec ''dva'', a duh je ono sto ih odrzava na okupu..

Značičovek je dvojica a žena jedan ili i ona predstavlja dvojicu....Mire šta ti je?
Ne kaže bićete dvoje već jedno ne kaže da jesu većda ĆE BITI tako što će imati porod a do tad nisu imali.
Da je bukvalno dvoje jedno onda nebi trebalo ženiti se niti bise moglo rastaviti niti umreti jedno,,joj šta se sve ovde piše ljudi moji...

Isto je i kod Boga, Otac bez Hrista nije potpun, '.

Praviću se da ovo iznad nisam pročitao i da je lapsus.

(tako Bog Otac ne umire).

Naravno,umireTELO začeto u kom je pokazan Otac.

''Sveti Duh'' treci, kao sto u zajednici coveka i zene takodje postoji treca osoba a to je ''Duh''.
Sve ovo je jasno onome ko zeli razumeti..

Ne,Sveti Duh nije treći deo Boga već treća SLUŽBA BOGA.
U prvoj službi stvar u drugoj spasava tek po završetku prve službe može krenuti druga spasitelja i TELO kaže da će treća služba u Duhu moći početi TEK KAD TELO ODE i okonča služba Spasitelja zato što isti se pojavljuje i zato reče neće moći početi služba Duha ako telo ne ode.

*Kome Bog govori tamo kod stvaranja, ''Da nacinimo KAO STO SMO MI'' - svome Sinu Isusu Hristu, nikom drugom.. Pa nece se valjda udruzivati sa andjelima u stvaranju, i pitati ih za ''savet'' , ''kako da nacinimo'', kao da je on nesposoban da sam to odluci?

Nije pitao kako da načinimo već reče HAJDE DA NAČINIMO.
Ne nikakav Sin nijesvarao jer je bila REČ koja potom posta TELO a Bog je rečju stvarao ne telom.
Vi tvrdite da je Isus imao telo pre nego je Marija začela i onda izvršio dematerijalizaciju i materijalizovao se kao ćelija dazačne novo telo a šta bi sa onim telom na nebu?

KROZ Isusa kao REČ sve je stvoreno a ne kroz telo tako vaša hipoteza o trojici ode u vodu.
Drugo,Jovan piše o JEDNOM BOGU koji ima svoga Duha isvoju REČ i tom rečju stvara i ta reč postaje telomTEK OD MARIJE a isti Bog unapred sebe najavi kao Sina ne drugogBoga već istog Oca večnog i Boga silnog zašto ste neverni?


Тачно!

2. Коринћанима, глава 13
13. Благодат Господа нашег Исуса Христа и љубав Бога и Оца и заједница Светог Духа са свима вама. Амин.

Da imaju zajednicu u Duhu i da blagodaću-milšću imajuspasenje kroz to telo i da imaju ljubavi jedan prema drugom kao štoOtac ima prema nama to je pokazatelj osobina i delovanja Božjeg a ne trojice Bogova.Taj JEDANBog kroz tri službe sve to pokaza i učini.


1. Коринћанима, глава 11
3. Али хоћу да знате да је свакоме мужу глава Христос; а муж је глава жени; а Бог је глава Христу.

Tako je,čovek je zbog manjeg greha jer bi prevaren od žene poglavar ženi od jedenja ploda.Isus je naš Otkupitelj i poglavar ali je isto tako po rečima Isusa Otac-Duh veći od TELA i to nisu tri Bogaveć tajna pobožnosti gde se JEDAN BOG objavi u telu.Pavle iapostoli nisu trojicu propovedali već JEDNOG I IME JEDNO.

Матеј, глава 3
16. И крстивши се Исус изиђе одмах из воде; и гле, отворише Му се небеса, и виде Духа Божјег где силази као голуб и дође на Њега.

17. И гле, глас с неба који говори: Ово је Син мој љубазни који је по мојој вољи.

Znači golub jedan bog pa glas drugi telo treći ...bracika šališ se?
DUH potvrđuje TELO u kojem je punina Boga i Bog dozvoljava da se NjegovDuh pojavi vidno kao golub ili oganj ili vetar i to nije drugi Bog već Duh iglas jednog istog.
Ti bracika ne možeš biti istovremeno i na nebu ina zemlji jer si telom ograničen ali Bog nije i da ti govoriš iz vazduha i u vazduhu leprša ptica koji su tu da potvrde službuBoga u telu niko normaln nebi rekao da su to tri Adrijana.
DUH BOŽJI je Duh Božji ne drugi Bog ili deo od Boga.Bog ima u sebi Duhove i sad trebamo reći da postoji mnogo Bogova...?

Ideja vam je pogrešna jer izvorna vera nema trojicu već jednog,amin.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top