Duh Sveti

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
"У почетку створи Бог ( ELOHIM ) небо и земљу.
А земља бјеше без обличја и пуста, и бјеше тама над безданом; и
дух Божји дизаше се над водом.
И рече Бог: нека буде свјетлост. И би свјетлост"
( 1 Mojsijeva 1. 1 - 3 )

Elohim u bibliju predstavlja mnozinu,

Tačno,a znaš li ti Slaviša zaštose samo na par mesta pominje množina?
Mirkec reci zašto cela Biblija ima poruku da je Bog JEDAN a ne trojica?

a u biblijskom kontekstu vidimo da je u stvaranju ucestvovalo tri licnosti.

Jeli,a koji od te trojice je Bog?
Da li Bog može umreti?

Ovde se spomju Bog Otac i Sveti Duh, a u nekim drugim tekstovima stoji - da je Isus taj kroz koga je sve stvoreno.

Čekaj,sad ti imaš dvojicu Boga i Duha a onda se pojavljuje treći,pitam gde je bio treći prilikom stvaranja?
Od kad postoji treći i zašto ga nema u opisu stvaranja kod Jovana već je REČ POKAZANA TIM JEDNIM BOGOM?


Dakle - tri nezavisne licnosti.

Idi begaj,a smemo li verovati Bibliji ili moramo samo tebi?
Znači tri Boga kao nezavisne ličnosti....kad se tako nešto desiautu kažu da je prolupao i treba generalnka.
Nema tri Boga već JEDAN. Čuj Izrailju vaši su bogovi TROJICA :assassin:
Slavko dokle misliš praviti cirkus od Božje reči?
Ti NEVERUJEŠ Biblijijer tamo Isija piše da će BOG stići u telu kao SIN a ne kaodrugi Bog. Pavle tog jednog Boga vidi u telu Mesije.Jovan vidi Boga iz kojeg izlazi reč i ta reč postaje materijalizovana kao prilikom stvaranja a ta reč je Bog kužiš li ti išta iz Biblije?

Nepoznaš ti Boga Slavko zato pazi metak.....
A sad reci nešto svoje o Duhu Svetom jer je to tema,ne o Jeleni ona nije taj o kome govorimo ovde nu okači na zid i pevaj:

 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tačno,a znaš li ti Slaviša zaštose samo na par mesta pominje množina?
Mirkec reci zašto cela Biblija ima poruku da je Bog JEDAN a ne trojica?

Biblija govori o tome da je Bog jedan - ali u kontekstu mi zapazamo da postoje tri licnosti koje su Bozanskog porekla.

Jeli,a koji od te trojice je Bog?

Sve su Bog, odnosno - sve imaju jednaku Bozansku prirodu, od iste su tvari.

Da li Bog može umreti?

Moze umreti Bog koji je preuzeo ljudsko telo i postao covek.



Čekaj,sad ti imaš dvojicu Boga i Duha a onda se pojavljuje treći,pitam gde je bio treći prilikom stvaranja?
Od kad postoji treći i zašto ga nema u opisu stvaranja kod Jovana već je REČ POKAZANA TIM JEDNIM BOGOM?

Izraz "U POCETKU STVORI BOG NEBO I ZEMLJU" podrazumeva sve tri licnosti, i Boga Oca i Sina i Svetoga Duha, jer Bog se obraca tim licnostima kada kaze "HAJDE DA NACINIMO COVEKA PO SVOME OBLICJU KAO STO SMO MI" dakle Bog govori u mnozini, a potom tekst nastavlja "I STVORI BOG"

Dakle, tu se jasno vidi da je Bog zajednica tri nezavisnih licnosti koje stvaraju i medjusobno komuniciraju.

Potom tekst naglasava da je jedna od tih licnosti Duh Sveti bio lebdeo nad vodom koja je bila na zemlji.


Nema tri Boga već JEDAN. Čuj Izrailju vaši su bogovi TROJICA :assassin:
Slavko dokle misliš praviti cirkus od Božje reči?
Ti NEVERUJEŠ Biblijijer tamo Isija piše da će BOG stići u telu kao SIN a ne kaodrugi Bog. Pavle tog jednog Boga vidi u telu Mesije.Jovan vidi Boga iz kojeg izlazi reč i ta reč postaje materijalizovana kao prilikom stvaranja a ta reč je Bog kužiš li ti išta iz Biblije?

Na zemlji se rodila jedna od Bozanskih licnosti - dok su druge dve ostale na nebu, i to vidimo iz isusovih izjava i diskusija sa Bogom, molitava oje mu upucuje, a Bog mu sa neba odgovara.

Nepoznaš ti Boga Slavko zato pazi metak.....
A sad reci nešto svoje o Duhu Svetom jer je to tema,ne o Jeleni ona nije taj o kome govorimo ovde nu okači na zid i pevaj:

Tvoja slabost je upravo u tome - sto druge osudjujes za nepoznavanje, a sam ne vidis da ne poznajes osnovne stvari iz biblije koje se uce u pocetnim koracima upoznavanja sa osnovnim istinama biblije.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Biblija govori o tome da je Bog jedan - ali u kontekstu mi zapazamo da postoje tri licnosti koje su Bozanskog porekla.

Mogu li dobiti citate gde se vide tri Boga. Šta znači BOŽANSKOG POREKLA,da li to znači da Otac ima poreklo od Boga kao i
sledeća dvojica bogova?
Objasni malo tu umotvorinu:


Sve su Bog, odnosno - sve imaju jednaku Bozansku prirodu, od iste su tvari.

Znaš li Mirko da jedan i trojica nisu isti broj?

Koje prirodu imaju?

Od koje TVARI su ta tri Boga?


Moze umreti Bog koji je preuzeo ljudsko telo i postao covek.

A može li anđeo umreti?
Daj citat da čujemo kako je Bog kao izvor života smrtan?

Izraz "U POCETKU STVORI BOG NEBO I ZEMLJU" podrazumeva sve tri licnosti, i Boga Oca i Sina i Svetoga Duha, jer Bog se obraca tim licnostima kada kaze "HAJDE DA NACINIMO COVEKA PO SVOME OBLICJU KAO STO SMO MI" dakle Bog govori u mnozini, a potom tekst nastavlja "I STVORI BOG"

Slaviša nisam te pitao da ponavljaš kao papagaj već da kažeš zašto setu pominje množina a svuda dalje jednina to hoću da čujem,slušam:

Dakle, tu se jasno vidi da je Bog zajednica tri nezavisnih licnosti koje stvaraju i medjusobno komuniciraju.

Daj citat gde se vidi da su TRI ličnosti koje stvaraju?Nemoj sad smanjiti nadvojicu ili povećati na četiri pokušaj održati brojno stanje ja slušam gde to piše da TROJICA STVARAJU?


Potom tekst naglasava da je jedna od tih licnosti Duh Sveti bio lebdeo nad vodom koja je bila na zemlji.

Tačno, lebdi DUH a čiji je to Duh Mirko?
Mirko da li je Bog Duh?


Na zemlji se rodila jedna od Bozanskih licnosti - dok su druge dve ostale na nebu,

Znači bila TRI Boga i onda jedan nestao gore pa nema kvoruma i Bog prestao postojati jer su TROJICA u stvari JEDAN po mantri i kad jedan fali Bog nije ceo pa kad je umro ostasmo bez Boga....ne shvatam teška mi Jelenina metla a nemam nidozvolu za letenje.

Kažeš rodila se jedna Božanska ličnost a gde je ona treća jer su trojica gore...ako su trojica JEDAN onda iz tog JEDNOG kao trojice rađa se još jedan ČETVRTI i sad imamo opoziciju gore....hajde malo objasni koji deo od celovitosti Bog je rođen a koji delovi su oduvek?

I nemoj preskakati pitanja nisi rekao gde je i ŠTA bio Isus PRE rođenja?

a se rod to vidimo iz isusovih izjava i diskusija sa Bogom, molitava oje mu upucuje, a Bog mu sa neba odgovara.

Slavko čuj nešto, Bog ima u sehi DUHOVE svataš li to i treba li citat za to?
Bog je Otac DUHOVA treba li citat za to ti samo reci?
Tako Božji Duh nije drugi Bog već Duh iz Boga jer je i Bog Duh meni je jasno da Adv. po pitanju duhovnosti nikako ne stoje zato ni ne očekujem da ti ovo bude jasno za te stvari trebaš malo čuti Pravoslavce jer oni tu sasvimdobro stoje i delim njihovo verovanje po pitanju duhovnosti i anđela naravno i hijerarhije.

Ti gledaš telesno a postojii duhovni vid kojim se vidi i POZNAJE BOG kao JEDAN koji se objavi u telu ne kao drugi ili treći jer Isaija ne kaže da dolazi Sin kao drugi Bog već isti Otac večni i Bog silni to Jelena kao nepismena nije znala jer nije verovala zato i ti neznaš.Bog je SVEPRISUTAN ako to nekad dođe na svoje biće u redu i tek tad ćeš poznati Boga a dotle imaćeš imaginaciju kao i tzv,Js koji imaju tri figure jednu statičnu nevidljivu i dve stvorene.

Jelenina telesnostti neda da vidiš kako je Bog ISTOVREMENO i naprestolu i na zemlji i ispod mora i u vernima a nesretini kažu:Ako je Isus Bog onda je presto na nebu bio prazan vidip li jadnog stanja kad čovek nezna?
Onda kažu jeste Bog ali je umro....BOG UMRO kao izvor života....a to ne razumeju zbog telesnosti i ja sad očekujem a vidim tvoj duhovnivid na koji se često pominješ da proverimo dioptriju možda ti veca podmetnula pogrešnu.


Tvoja slabost je upravo u tome - sto druge osudjujes za nepoznavanje, a sam ne vidis da ne poznajes osnovne stvari iz biblije koje se uce u pocetnim koracima upoznavanja sa osnovnim istinama biblije.

Te osnovne,,istine,, iz vecine kuhinje mačku o rep.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Žao mi je, na sve sam odgovorio ali ti sve mešaš i ne razumeš, i ako je sve tako jasno i razumljivo.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Žao mi je, na sve sam odgovorio ali ti sve mešaš i ne razumeš, i ako je sve tako jasno i razumljivo.

Ne,nisi.
Ti si samo izneo ono što bi ti želeo da bude a to sa Biblijom veze nema,zato pitanja čekaju da pojasniš i daš citate i odgovore,tebi bar to neće biti teško jer ti sve po Bibliji radiš zar ne.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Sveti Duh jeste licnost, ali da li je "treca osoba" ne bih raspravljao sada.. Jedno je sigurno, ili je Duh kao covecji Duh, ili je zasebna licnost, nesto od ta dva. Ne verujem u Taramanino učenje o tri sluzbe, Bog se ne pretvara i ne glumi ulogu Sina, pa ulogu Duha, pa ulogu Oca.. To bi bila laz, a Bog ne laze..
Ali svako ima pravo da veruje kako hoce..
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Od koje TVARI su ta tri Boga?

Твари?

Све је јасно у Символу вере:


СИМБОЛ ВЕРЕ

Верујем у једног Бога, Оца, Сведржитеља, Творца неба и земље и свега видљивог и невидљивог.
И у једног Господа Исуса Христа, Сина Божјег, Јединородног, од Оца рођеног пре свих векова; Светлост од Светлости, Бога истинитог од Бога истинитог, рођеног, не створеног, једносушног са Оцем, кроз кога је све постало;
Који је ради нас људи и нашега спасења сишао с небеса, и оваплотио се од Духа Светога и Марије Дјеве и постао човек;
И Који је распет за нас у време Понтија Пилата, и страдао и погребен;
И Који је васкрсао у трећи дан по Писму;
И Који се узнео на небеса и седи с десне стране Оца;
И Који ће опет доћи са славом, да суди живима и мртвима, његовом Царству неће бити краја.
И у Духа Светог, Господа, животворног, Који од Оца исходи, Који се са Оцем и Сином заједно поштује и заједно слави, Који је говорио кроз пророке.
У једну, свету, саборну и апостолску Цркву.
Исповедам једно крштење за опроштење грехова.
Чекам васкрсење мртвих.
И живот будућег века. Амин.


Обратимо пажњу на ове реченице Господа које Јован записа. У њима је Символ вере.

26. А утешитељ, Дух Свети, ког ће Отац послати у име моје, Он ће вас научити свему и напоменуће вам све што вам рекох.(Јован 14)

26. А кад дође утешитељ, кога ћу вам послати од Оца, Дух истине, који од Оца излази, Он ће сведочити за мене. (Јован 15)

13. А кад дође Он, Дух истине, упутиће вас на сваку истину; јер неће од себе говорити, него ће говорити шта чује, и јавиће вам шта ће бити унапред.(Јован 16)

---------------------------------------------

Daj citat gde se vidi da su TRI ličnosti koje stvaraju?Nemoj sad smanjiti nadvojicu ili povećati na četiri pokušaj održati brojno stanje ja slušam gde to piše da TROJICA STVARAJU?

4. Дух Божји створио ме је, и дах Свемогућега дао ми је живот. (Јов 33)

7. А створи Господ Бог човека од праха земаљског, и дуну му у нос дух животни; и поста човек душа жива.(1.Мојсијева 2)

3. Све је кроз Њу постало, и без Ње ништа није постало што је постало.
10. На свету беше, и свет кроза Њ поста, и свет Га не позна.(Јован 1)

6. Речју Господњом небеса се створише, и духом уста Његових сва војска њихова. (Псалам 33)


Да, знамо да је Бог Дух (Свети). Бог је Отац и Бог је Син. Јер Троје је - једно.

7. Јер је троје што сведочи на небу: Отац, Реч, и Свети Дух; и ово је троје једно. (1.Јованова 5)

---------------

Седам духова Божијих можемо гледати као седам дарова Божијих (енергија, врлина) које помиње Исаија (11:2), али и као седам кнезова који стоје пред Богом. Седам је веома чест број у Библији и Богу битан, зато некада звучи помало нејасно или слично.

4. Од Јована на седам цркава које су у Азији: благодат вам и мир од Оног који јесте, и који беше, и који ће доћи; и од седам духова који су пред престолом Његовим;

 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne,nisi.
Ti si samo izneo ono što bi ti želeo da bude a to sa Biblijom veze nema,zato pitanja čekaju da pojasniš i daš citate i odgovore,tebi bar to neće biti teško jer ti sve po Bibliji radiš zar ne.

Taramana, tebe je neko dobro izdoktrinirao, jer ti uopste ne prepoznaješ tako jasna biblijska ucenja.

Ja sam odgovore na tvoja pitanja dao.

Ti veruješ da je Bog jedan, i da se u određenim trenutcima transformisao u Boga Oca, u drughim u Sina, a u trećim u Svetog Duha.

Hajde da pogledamo šta biblija kaže po ovom pitanju.

Ponoviću moje odgovore poduprte dokazima iz Božje reči:

1. Biblija govori o tome da je Bog jedan - ali u kontekstu mi zapazamo da postoje tri licnosti koje su Bozanskog porekla.
Takođe - da je Isus Hristos Bog jednak Ocu.


TROJE SVEDOCI NA NEBU - OTAC, ISUS HRISTOS, I SVETI DUH:

Ovo je Isus Hristos što dođe vodom i krvlju i Duhom, ne samo vodom nego vodom i krvlju; i Duh je koji svedoči, jer je Duh istina,
Jer je troje što svedoči na nebu: Otac, Reč, i Sveti Duh; i ovo je troje jedno" ( 1 Jovanova 5. 6 - 7 )

OTAC I SIN VECNI BOG - uporedni tekstovi:

- Bog prvi i poslednji - Knjiga proroka Isaije 44. 6 / 41. 1 - 4
- Isus (Alfa i Omega ) prvi i poslednji - Otkrivenje Jovanovo 1. 7 - 8 / 11. 16 - 17 / 21. 5 - 7 / 22. 12 - 13
-------------------------------------------------------------------
- Bog car nad carevima i gospodar nad gospodarima, vecni Bog koga niko nije video i koji prebiva u
svetlosti kopjoj se ne moze pristupiti - 1 poslanica Timotiju 6. 14 - 16
- Isus car nad carevima i gospodar nad gospodarima - Otkrivenje 19. 14 - 16 / 17. 14
------------------------------------------------------------------
- Pogledace na mene Boga koga su proboli - Knjiga proroka Zaharije 12. 9 - 10
- Isus je proboden - Jevandjelje po Jovanu 19. 31 - 37 /
- Isusov drugi dolazak, ugledace ga koji su ga proboli - Otkrivenje Jovanovo 1. 7
-------------------------------------------------------------------
- Isusu predano kraljevstvo i njegova vlast vecna, on je poceo da vlada kao kralj - knjiga proroka Danila 7.
13 - 14
- Bogje poceo da vlada kao kralj - Otkrivenje 11. 17 / 19. 16
------------------------------------------------------------------
- Bog pastir - knjiga proroka Isaije 40. 9 - 11
- Isus pastir dobri - Jevandjelje po Jovanu 10. 11 - 14
------------------------------------------------------------------
- Stena bese Bog - 5 knjiga Mojsijeva 32. 1 - 5
- Bog stena vecna - knjiga proroka Isaije 26. 4
- Stena bese Hristos - 1 Korincanima poslanica 10. 1 - 4
------------------------------------------------------------------
- Bog ce macem kazniti svako telo - knjiga proroka Isaije 66. 13 - 18
- Isus ce kazniti Macem - Otkrivenje Jovanovo 11. 19 - 16
-------------------------------------------------------------------
- Boga slavite u srcima svojim - knjiga proroka Isaije 8. 12 - 13
- Isusa Gospoda slavite u srcima svojim - 1 poslanica Petrova 3. 15
------------------------------------------------------------------
- Obasjavace ih Bog - Otkrivenje Jovanovo 21. 22 - 23 / 22. 5
- Obasjace te Isus - Efescima poslanica 5. 14
------------------------------------------------------------------
- Odmah ce u svoj Hram doci Bog - knjiga proroka Malahije 3. 1
- Isus dolazi u Hram - Jevandjelje po Luki 4. 16 / Jevandjelje po Mateju 21 poglavlje
-----------------------------------------------------------------
- Bog dunu Duh u nos Adama - 1 knjiga Mojsijeva 2. 7
- Isus dunu Sveti Duh na apostole - Jevandjelje po jovanu 20. 22
------------------------------------------------------------------
- Bozji svedoci - knjiga proroka Isaije 43. 10 - 13
- Isusovi svedoci, on je Bog - Dela apostolska 1. 8
------------------------------------------------------------------
- Isus dolazi kao Bog - Titu poslanica 2.13
-------------------------------------------------------------------
- Isus vecni Bog - Psalam 102. 20 - 29 / Jevrejima poslanica 1. 8 - 12
-------------------------------------------------------------------
- Gledacemo lice Bozje i njegovo ime bice na celima spasenih - Otkrivenje 22. 3 - 4
- Gledacemo lice Isusovo - Jevandjelje po Jovanu 16. 16 - 22 / 1 poslanica Jovanova 3. 2
- Boga niko nikad nije video, sto znaci da ce spaseni gledati lice Isusovo - 1 poslanica Jovanova 1. 18 /
1 poslanica Timotiju 6. 14 - 16
-------------------------------------------------------------------
- Isus Bog - Jevandjelje po Jovanu 20. 26 - 29
-------------------------------------------------------------------
- Isus Bog otac - Jevandjelje po Jovanu 14. 8 - 14
-------------------------------------------------------------------
- Molitve upucene Isusu jer je on Bog - Dela apostola 22. 16 - 19 / 7. 59. 60 / 1 poslanica Korincanima 1. 2
--------------------------------------------------------------------
- Bozji Duh je Hristov Duh, on je Bog - Rimljanima poslanica 8. 9 - 10
---------------------------------------------------------------------

Pomenuo bih jos tekst iz 1 knjige Mojsijeve 1. 26 27 gde Bog kaze obracajuci se dvema ostalim licnostima Bozanskog trojstva `DA NACINIMO COVJEKA PO SVOJEMU OBLICJU, KAO STO SMO MI, KOJI CE BITI GOSPODAR OD RIBA MORSKIH, I OD PTICA NEBESKIH...
U ovom tekstu za rec Bog koristi se izraz ELOHIM.
Imenica Elohim oznacava mnozinu i aludira na vise osoba.
Kada Bog ovde kaze `DA NACINIMO, on se ovde ne obraca Andjelima, vec dvema licnostima sebi ravnim koji cine trojedinog Boga, jer tekst kaze da nacinimo po svome oblicju, koliko likom, toliko i sa moci razuma, slobodne volje, i vladanja.
Ovo je vezano i za tekst iz 1 knjige Mojsijeve 11. 6 - 8 u vezi gradjenja Vavilonske kule, gde Gospod kaze `HAJDE DA SIDJEMO DA IM POMETEMO JEZIKE... a iz konteksta celog teksta 11 poglavlja moze se videti da je upravo Bog sisao da vidi ljude kako grade kulu, a ne Andjeli, sto se moze zakljuciti da se on ovde obraca ostalim dvema licnostima Bozanskog trojstva.
Zakljucak je dakle taj, da su tri licnosti u starom zavetu delovale kao jedno, odnosno jedan Bog.
2. Moze umreti Bog koji je preuzeo ljudsko telo i postao covek.

"Jer ovo da se misli među vama šta je i u Hristu Isusu,
Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom;
Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovek.
Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove" ( Filibljanima 2. 5 - 8 )

"Budući, pak, da deca imaju telo i krv, tako i On uze deo u tome, da smrću satre onog koji ima državu smrti, to jest đavola;
I da izbavi one koji god od straha smrti u svemu životu biše robovi"
( Jevrejima 2. 14 - 15 )

3. Izraz "U POCETKU STVORI BOG NEBO I ZEMLJU" podrazumeva sve tri licnosti, i Boga Oca i Sina i Svetoga Duha, jer Bog se obraca tim licnostima kada kaze "HAJDE DA NACINIMO COVEKA PO SVOME OBLICJU KAO STO SMO MI" dakle Bog govori u mnozini, a potom tekst nastavlja "I STVORIBOG"

Dakle, tu se jasno vidi da je Bog zajednica tri nezavisnih licnosti koje stvaraju i medjusobno komuniciraju.

Potom tekst naglasava da je jedna od tih licnosti Duh Sveti bio lebdeo nad vodom koja je bila na zemlji.

Na zemlji se rodila jedna od Bozanskih licnosti - dok su druge dve ostale na nebu, i to vidimo iz isusovih izjava i diskusija sa Bogom, molitava oje mu upucuje, a Bog mu sa neba odgovara.


BOG NEZAVISNA LICNOST U ODNOSU NA SINA KROZ KOGA JE SVE STVORENO:

"Bog koji je nekada mnogo puta i različitim načinom govorio očevima preko proroka, govori i nama u posledak dana ovih preko sina,
Kog postavi naslednika svemu,
kroz kog i svet stvori" ( Jevrejima 1. 1 - 2 )

ISUS SE OBRAĆA OCU KAO NEZAVISNOJ LICNOSTI OD SEBE:

"Ово говори Исус, па подиже очи своје на небо и рече: оче! дође час, прослави сина својега, да и син твој прослави тебе;
Као што си му дао власт над свакијем тијелом да свему што си му дао да живот вјечни.
А ово је живот вјечни
да познају тебе јединога истинога Бога, и кога си послао Исуса Христа" ( Jovan 17. 1 - 3 )

"Sad je duša moja žalosna; i šta da kažem? Oče! Sačuvaj me od ovog časa; ali za to dođoh na čas ovaj.
Oče! Proslavi ime svoje! Tada glas dođe s neba: I proslavio sam i opet ću proslaviti" ( Jovan 12. 27 - 28 )

ISUS SEDI BOGU OCU SA DESNE STRANE:

"А Господ пошто им изговори узе се на небо, и сједе Богу с десне стране" ( Marko 16. 19 )

"A Stefan budući pun Duha Svetog pogleda na nebo i vide slavu Božju i Isusa gde stoji s desne strane Bogu;
I reče: Evo vidim nebesa otvorena i Sina čovečijeg gde stoji s desne strane Bogu" ( dela apostolska 7. 55 - 56 )

"Videh u utvarama noćnim, i gle, kao Sin čovečiji iđaše sa oblacima nebeskim, i dođe do starca i stade pred Njim.
I dade Mu se vlast i slava i carstvo da Mu služe svi narodi i plemena i jezici; vlast je Njegova vlast večna, koja neće proći, i carstvo se Njegovo neće rasuti" ( Danilo 7. 13 - 14 )

Iz ovih biblijskih tekstova vidimo sledece.

1. Bog Otac, Isus Hristos i Sveti Duh su tri fizički nezavisne ličnosti koje su svaka od njih Bog u pravom smislu te reči, i one u zajednici čine jednog Boga.

2. Isus je Bog koji se ponizio i preuzeo rođenjem na ovoj zemlji ljudsku telesnu prirodu i umro na krstu za ljudske grehe.

3. Ličnosti Božanstva se fizički nalaze na različitim mestima odvojene jedna od druge, one komuniciraju međusobno, i obavljaju različite uloge u planu spasenja.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Sveti Duh jeste licnost, ali da li je "treca osoba" ne bih raspravljao sada.. Jedno je sigurno, ili je Duh kao covecji Duh, ili je zasebna licnost, nesto od ta dva. Ne verujem u Taramanino učenje o tri sluzbe, Bog se ne pretvara i ne glumi ulogu Sina, pa ulogu Duha, pa ulogu Oca.. To bi bila laz, a Bog ne laze..
Ali svako ima pravo da veruje kako hoce..

Nije tu pitanje veruješ li ti meni,Mire ja sam tu nebitan,ti poslušaj šta Bog preko Isaije kaže da ON LIČNO STIŽE kao Sin potom kaže da će se ON LIČNO pojaviti za glasom koji viče u pustnji.Čitamo dalje Jovanovo jevanđelje gde opisuje JEDNOG BOGA koji se U TELU OBJAVI-pokaza i čujemo gde Pavle kaže da je to VELIKA TAJNA POBOŽNOSTI jer se Bog javu U TELU.
To neće svi moći nositi niti prihvatiti jer je to poznanje Boga i VERA u Božju reč i ništa više.
I ja kažem da svako ima pravo daveruje u leteće krave ali to nije istina tako isto svako učenje možemo Biblijom pokazati i videti da Bog nije smrtan već čovek,čak ni anđeli nisu smrtni.

E,sad je pitanje ko zna i razume ko je umro i ko je bio u kome kao i ko je sa Bogom stvarao kad kaže da načinimo,ko to ne razume imaće trojicu i uvek će vikati da su trojica ali nisu trojica već jedan iz tri dela ništa nakaradnije nisam čuo i zato čekam dublju raspravu i odgovore na moja pitanja trojičarima ali ne na ovoj temi jer se ovde govori o Duhu Svetom ako neko ima šta reći.

Taramana, tebe je neko dobro izdoktrinirao, jer ti uopste ne prepoznaješ tako jasna biblijska ucenja.

Ja sam odgovore na tvoja pitanja dao.

Ti veruješ da je Bog jedan, i da se u određenim trenutcima transformisao u Boga Oca, u drughim u Sina, a u trećim u Svetog Duha.

Hajde da pogledamo šta biblija kaže po ovom pitanju.

Ponoviću moje odgovore poduprte dokazima iz Božje reči:

1. Biblija govori o tome da je Bog jedan - ali u kontekstu mi zapazamo da postoje tri licnosti koje su Bozanskog porekla.
Takođe - da je Isus Hristos Bog jednak Ocu.


TROJE SVEDOCI NA NEBU - OTAC, ISUS HRISTOS, I SVETI DUH:

Ovo je Isus Hristos što dođe vodom i krvlju i Duhom, ne samo vodom nego vodom i krvlju; i Duh je koji svedoči, jer je Duh istina,
Jer je troje što svedoči na nebu: Otac, Reč, i Sveti Duh; i ovo je troje jedno" ( 1 Jovanova 5. 6 - 7 )

OTAC I SIN VECNI BOG - uporedni tekstovi:

- Bog prvi i poslednji - Knjiga proroka Isaije 44. 6 / 41. 1 - 4
- Isus (Alfa i Omega ) prvi i poslednji - Otkrivenje Jovanovo 1. 7 - 8 / 11. 16 - 17 / 21. 5 - 7 / 22. 12 - 13
-------------------------------------------------------------------
- Bog car nad carevima i gospodar nad gospodarima, vecni Bog koga niko nije video i koji prebiva u
svetlosti kopjoj se ne moze pristupiti - 1 poslanica Timotiju 6. 14 - 16
- Isus car nad carevima i gospodar nad gospodarima - Otkrivenje 19. 14 - 16 / 17. 14
------------------------------------------------------------------
- Pogledace na mene Boga koga su proboli - Knjiga proroka Zaharije 12. 9 - 10
- Isus je proboden - Jevandjelje po Jovanu 19. 31 - 37 /
- Isusov drugi dolazak, ugledace ga koji su ga proboli - Otkrivenje Jovanovo 1. 7
-------------------------------------------------------------------
- Isusu predano kraljevstvo i njegova vlast vecna, on je poceo da vlada kao kralj - knjiga proroka Danila 7.
13 - 14
- Bogje poceo da vlada kao kralj - Otkrivenje 11. 17 / 19. 16
------------------------------------------------------------------
- Bog pastir - knjiga proroka Isaije 40. 9 - 11
- Isus pastir dobri - Jevandjelje po Jovanu 10. 11 - 14
------------------------------------------------------------------
- Stena bese Bog - 5 knjiga Mojsijeva 32. 1 - 5
- Bog stena vecna - knjiga proroka Isaije 26. 4
- Stena bese Hristos - 1 Korincanima poslanica 10. 1 - 4
------------------------------------------------------------------
- Bog ce macem kazniti svako telo - knjiga proroka Isaije 66. 13 - 18
- Isus ce kazniti Macem - Otkrivenje Jovanovo 11. 19 - 16
-------------------------------------------------------------------
- Boga slavite u srcima svojim - knjiga proroka Isaije 8. 12 - 13
- Isusa Gospoda slavite u srcima svojim - 1 poslanica Petrova 3. 15
------------------------------------------------------------------
- Obasjavace ih Bog - Otkrivenje Jovanovo 21. 22 - 23 / 22. 5
- Obasjace te Isus - Efescima poslanica 5. 14
------------------------------------------------------------------
- Odmah ce u svoj Hram doci Bog - knjiga proroka Malahije 3. 1
- Isus dolazi u Hram - Jevandjelje po Luki 4. 16 / Jevandjelje po Mateju 21 poglavlje
-----------------------------------------------------------------
- Bog dunu Duh u nos Adama - 1 knjiga Mojsijeva 2. 7
- Isus dunu Sveti Duh na apostole - Jevandjelje po jovanu 20. 22
------------------------------------------------------------------
- Bozji svedoci - knjiga proroka Isaije 43. 10 - 13
- Isusovi svedoci, on je Bog - Dela apostolska 1. 8
------------------------------------------------------------------
- Isus dolazi kao Bog - Titu poslanica 2.13
-------------------------------------------------------------------
- Isus vecni Bog - Psalam 102. 20 - 29 / Jevrejima poslanica 1. 8 - 12
-------------------------------------------------------------------
- Gledacemo lice Bozje i njegovo ime bice na celima spasenih - Otkrivenje 22. 3 - 4
- Gledacemo lice Isusovo - Jevandjelje po Jovanu 16. 16 - 22 / 1 poslanica Jovanova 3. 2
- Boga niko nikad nije video, sto znaci da ce spaseni gledati lice Isusovo - 1 poslanica Jovanova 1. 18 /
1 poslanica Timotiju 6. 14 - 16
-------------------------------------------------------------------
- Isus Bog - Jevandjelje po Jovanu 20. 26 - 29
-------------------------------------------------------------------
- Isus Bog otac - Jevandjelje po Jovanu 14. 8 - 14
-------------------------------------------------------------------
- Molitve upucene Isusu jer je on Bog - Dela apostola 22. 16 - 19 / 7. 59. 60 / 1 poslanica Korincanima 1. 2
--------------------------------------------------------------------
- Bozji Duh je Hristov Duh, on je Bog - Rimljanima poslanica 8. 9 - 10
---------------------------------------------------------------------

Pomenuo bih jos tekst iz 1 knjige Mojsijeve 1. 26 27 gde Bog kaze obracajuci se dvema ostalim licnostima Bozanskog trojstva `DA NACINIMO COVJEKA PO SVOJEMU OBLICJU, KAO STO SMO MI, KOJI CE BITI GOSPODAR OD RIBA MORSKIH, I OD PTICA NEBESKIH...
U ovom tekstu za rec Bog koristi se izraz ELOHIM.
Imenica Elohim oznacava mnozinu i aludira na vise osoba.
Kada Bog ovde kaze `DA NACINIMO, on se ovde ne obraca Andjelima, vec dvema licnostima sebi ravnim koji cine trojedinog Boga, jer tekst kaze da nacinimo po svome oblicju, koliko likom, toliko i sa moci razuma, slobodne volje, i vladanja.
Ovo je vezano i za tekst iz 1 knjige Mojsijeve 11. 6 - 8 u vezi gradjenja Vavilonske kule, gde Gospod kaze `HAJDE DA SIDJEMO DA IM POMETEMO JEZIKE... a iz konteksta celog teksta 11 poglavlja moze se videti da je upravo Bog sisao da vidi ljude kako grade kulu, a ne Andjeli, sto se moze zakljuciti da se on ovde obraca ostalim dvema licnostima Bozanskog trojstva.
Zakljucak je dakle taj, da su tri licnosti u starom zavetu delovale kao jedno, odnosno jedan Bog.
2. Moze umreti Bog koji je preuzeo ljudsko telo i postao covek.

"Jer ovo da se misli među vama šta je i u Hristu Isusu,
Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom;
Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovek.
Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove" ( Filibljanima 2. 5 - 8 )

"Budući, pak, da deca imaju telo i krv, tako i On uze deo u tome, da smrću satre onog koji ima državu smrti, to jest đavola;
I da izbavi one koji god od straha smrti u svemu životu biše robovi"
( Jevrejima 2. 14 - 15 )

3. Izraz "U POCETKU STVORI BOG NEBO I ZEMLJU" podrazumeva sve tri licnosti, i Boga Oca i Sina i Svetoga Duha, jer Bog se obraca tim licnostima kada kaze "HAJDE DA NACINIMO COVEKA PO SVOME OBLICJU KAO STO SMO MI" dakle Bog govori u mnozini, a potom tekst nastavlja "I STVORIBOG"

Dakle, tu se jasno vidi da je Bog zajednica tri nezavisnih licnosti koje stvaraju i medjusobno komuniciraju.

Potom tekst naglasava da je jedna od tih licnosti Duh Sveti bio lebdeo nad vodom koja je bila na zemlji.

Na zemlji se rodila jedna od Bozanskih licnosti - dok su druge dve ostale na nebu, i to vidimo iz isusovih izjava i diskusija sa Bogom, molitava oje mu upucuje, a Bog mu sa neba odgovara.


BOG NEZAVISNA LICNOST U ODNOSU NA SINA KROZ KOGA JE SVE STVORENO:

"Bog koji je nekada mnogo puta i različitim načinom govorio očevima preko proroka, govori i nama u posledak dana ovih preko sina,
Kog postavi naslednika svemu,
kroz kog i svet stvori" ( Jevrejima 1. 1 - 2 )

ISUS SE OBRAĆA OCU KAO NEZAVISNOJ LICNOSTI OD SEBE:

"Ово говори Исус, па подиже очи своје на небо и рече: оче! дође час, прослави сина својега, да и син твој прослави тебе;
Као што си му дао власт над свакијем тијелом да свему што си му дао да живот вјечни.
А ово је живот вјечни
да познају тебе јединога истинога Бога, и кога си послао Исуса Христа" ( Jovan 17. 1 - 3 )

"Sad je duša moja žalosna; i šta da kažem? Oče! Sačuvaj me od ovog časa; ali za to dođoh na čas ovaj.
Oče! Proslavi ime svoje! Tada glas dođe s neba: I proslavio sam i opet ću proslaviti" ( Jovan 12. 27 - 28 )

ISUS SEDI BOGU OCU SA DESNE STRANE:

"А Господ пошто им изговори узе се на небо, и сједе Богу с десне стране" ( Marko 16. 19 )

"A Stefan budući pun Duha Svetog pogleda na nebo i vide slavu Božju i Isusa gde stoji s desne strane Bogu;
I reče: Evo vidim nebesa otvorena i Sina čovečijeg gde stoji s desne strane Bogu" ( dela apostolska 7. 55 - 56 )

"Videh u utvarama noćnim, i gle, kao Sin čovečiji iđaše sa oblacima nebeskim, i dođe do starca i stade pred Njim.
I dade Mu se vlast i slava i carstvo da Mu služe svi narodi i plemena i jezici; vlast je Njegova vlast večna, koja neće proći, i carstvo se Njegovo neće rasuti" ( Danilo 7. 13 - 14 )

Iz ovih biblijskih tekstova vidimo sledece.

1. Bog Otac, Isus Hristos i Sveti Duh su tri fizički nezavisne ličnosti koje su svaka od njih Bog u pravom smislu te reči, i one u zajednici čine jednog Boga.

2. Isus je Bog koji se ponizio i preuzeo rođenjem na ovoj zemlji ljudsku telesnu prirodu i umro na krstu za ljudske grehe.

3. Ličnosti Božanstva se fizički nalaze na različitim mestima odvojene jedna od druge, one komuniciraju međusobno, i obavljaju različite uloge u planu spasenja.


BRAVO!
To mi se sviđa lepo si potvrdio kako se isti Bog kroz telo pokazuje i zato još jednom BRAVO!
Eh,sad,ti to lepo napišešali ne zapamtiš šta si citirao pa ponovo slepilo radi i praviš trojicu iako citiraš kako je to jedan isti.

Mirko,što se tiče odgovora nisam ti rekao da neka izabereš već na sva redom da odgovoriš pa ćemo sve njih staviti na tas.
Vidi koliko si konradiktoran samom sebi ali ne čuješ zbog elene pa ću tito malo zumirati da bar vidiš dok čekam sve odgovore redom na sva pitanja:
1. Bog Otac, Isus Hristos i Sveti Duh su tri fizički nezavisne ličnosti koje su svaka od njih Bog u pravom smislu te reči, i one u zajednici čine jednog Boga.

2. Isus je Bog koji se ponizio i preuzeo rođenjem na ovoj zemlji ljudsku telesnu prirodu i umro na krstu za ljudske grehe.

Boga čine TRI DELA a da li je Isus Bog...ti reče JESTE,a pošto je Bog iz TRI DELA gde su Bogu tj.Isusu još dvojica...eda li se BOG RAZDELI pita apostol?

Odgovori na ovo:

http://serbianforum.org/threads/duh-sveti.622503/page-3#post-1698206
 
Poslednja izmena od urednika:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti izgleda ne citas precizno moje odgovore, i zato postavljas ponovo ista pitanja.
A tvoje pitanje je glasilo: "Boga čine TRI DELA a da li je Isus Bog...ti reče JESTE,a pošto je Bog iz TRI DELA gde su Bogu tj.Isusu još dvojica...eda li se BOG RAZDELI pita apostol?"

Evo mog odgovora.

3. Izraz "U POCETKU STVORI BOG NEBO I ZEMLJU" podrazumeva sve tri licnosti, i Boga Oca i Sina i Svetoga Duha, jer Bog se obraca tim licnostima kada kaze "HAJDE DA NACINIMO COVEKA PO SVOME OBLICJU KAO STO SMO MI" dakle Bog govori u mnozini, a potom tekst nastavlja "I STVORI BOG"

Dakle, tu se jasno vidi da je Bog zajednica tri nezavisnih licnosti koje stvaraju i medjusobno komuniciraju.

Potom tekst naglasava da je jedna od tih licnosti Duh Sveti bio lebdeo nad vodom koja je bila na zemlji.

Na zemlji se rodila jedna od Bozanskih licnosti - dok su druge dve ostale na nebu, i to vidimo iz isusovih izjava i diskusija sa Bogom, molitava oje mu upucuje, a Bog mu sa neba odgovara.


BOG NEZAVISNA LICNOST U ODNOSU NA SINA KROZ KOGA JE SVE STVORENO:

"Bog koji je nekada mnogo puta i različitim načinom govorio očevima preko proroka, govori i nama u posledak dana ovih preko sina,
Kog postavi naslednika svemu, kroz kog i svet stvori" ( Jevrejima 1. 1 - 2 )

ISUS SE OBRAĆA OCU KAO NEZAVISNOJ LICNOSTI OD SEBE:

"Ово говори Исус, па подиже очи своје на небо и рече: оче! дође час, прослави сина својега, да и син твој прослави тебе;

Као што си му дао власт над свакијем тијелом да свему што си му дао да живот вјечни.
А ово је живот вјечни да познају тебе јединога истинога Бога, и кога си послао Исуса Христа" ( Jovan 17. 1 - 3 )

"Sad je duša moja žalosna; i šta da kažem? Oče! Sačuvaj me od ovog časa; ali za to dođoh na čas ovaj.
Oče! Proslavi ime svoje! Tada glas dođe s neba: I proslavio sam i opet ću proslaviti" ( Jovan 12. 27 - 28 )

ISUS SEDI BOGU OCU SA DESNE STRANE:

"А Господ пошто им изговори узе се на небо, и сједе Богу с десне стране" ( Marko 16. 19 )

"A Stefan budući pun Duha Svetog pogleda na nebo i vide slavu Božju i Isusa gde stoji s desne strane Bogu;
I reče: Evo vidim nebesa otvorena i Sina čovečijeg gde stoji s desne strane Bogu" ( dela apostolska 7. 55 - 56 )


"Videh u utvarama noćnim, i gle, kao Sin čovečiji iđaše sa oblacima nebeskim, i dođe do starca i stade pred Njim.
I dade Mu se vlast i slava i carstvo da Mu služe svi narodi i plemena i jezici; vlast je Njegova vlast večna, koja neće proći, i carstvo se Njegovo neće rasuti" ( Danilo 7. 13 - 14 )

Iz ovih biblijskih tekstova vidimo sledece.

1. Bog Otac, Isus Hristos i Sveti Duh su tri fizički nezavisne ličnosti koje su svaka od njih Bog u pravom smislu te reči, i one u zajednici čine jednog Boga.

2. Isus je Bog koji se ponizio i preuzeo rođenjem na ovoj zemlji ljudsku telesnu prirodu i umro na krstu za ljudske grehe.

3. Ličnosti Božanstva se fizički nalaze na različitim mestima odvojene jedna od druge, one komuniciraju međusobno, i obavljaju različite uloge u planu spasenja.

-----------------------

Ti verujes da je Bog jedna licnost i da je se on u istoriji transformisao cas u Sina cas u Svetog Duha, da je to sve jedna licnost.

U redu, imam pitanja za tebe.


1. Ako je tako kako tvrdis - ko je bio sa leve strane od Isusa kada je on seo sa desne?


2. Takodje - pored koga je stajao Isus kada ga je Stefan video u viziji na nebu kako stoji sa desne strane, ko je bio sa leve?

3. Ciji se glas cuo sa neva kada se Isus obracao Ocu?


4. Koga po Isusovim recima treba da spoznaju Hriscani: А ово је живот вјечни да познају тебе јединога истинога Бога, и кога си послао Исуса Христа"


5. Koje stvorio svet kroz Isusa: "Kog postavi naslednika svemu, kroz kog i svet stvori"

Nadam se da neces izbeci odgovore.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top