Dobar Bog - zao Bog?!

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Prvo odakle ti uopšte ideja da je to nešta loše ?
E, na ovakva nesuvisla pitanja, zaista se ne može odgovarati. Zapitaj se prije toga, odkuda uopšte pojmovi o dobrom i lošem? Kada to shvatiš, biće ti jasno i otkuda meni ideja da je cerebralna paraliza loša stvar!
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
E, na ovakva nesuvisla pitanja, zaista se ne može odgovarati. Zapitaj se prije toga, odkuda uopšte pojmovi o dobrom i lošem? Kada to shvatiš, biće ti jasno i otkuda meni ideja da je cerebralna paraliza loša stvar!

A je bih zamolio da ne izvlačite reči iz konteksta već da pročitate ceo tekst jer ovako ćete zaključiti da sam strašno loš čovek.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Recimo, ako neko ima sumnju u Bozje postojanje - on moze iskreno kada ga niko ne vidi da uputi Bogu svojim recima"Boze, ako postojis tamo negde na nebu kao sto tvrde Hriscani i knjiga biblija za koju kazu da je tvoja rec - ja te molim da mi se otkrijes da mogu da te vidim i osetim, i da mogu da stvarno budem uveren u tvoje postojanje.
Molim te da me ne ostavis u nedoumici po pitanju tvog postojanja vec da mi se otkrijes i da mi pomognes da to razumem i prihvatim kao cinjenicu"


Да ли сте се ви некад обратили Богу на овај начин и да ли вам се открио? Ако јесте, молим вас да поделите то искуство са нама.

Hvala na pitanju.

Da bi se razumelo kako se Bog otkriva coveku - mora se sagledati sta biblija govori o tome, a ona upucuje da se Bog otkriva na cetiri nacina, a to su "Kroz san, u nocnom vidjenju, u viziji na javi, i kroz znakove"

Biblija govori i o fizickom ukazanju, ali je ono retkost.

Moja licna iskustva u ovome su mnogobrojna od kada sam prvi put poceo da proucavam bibliju i da se molim Bogu, a to je od 1992 - 93 godine.

Ne samo da sam doziveo promenu u zivotu i sebi samome - sto je sustina vere, i dobio jedan novi smisao, vec mi se Gospod i licno objavio upravo gore navedenim nacinima.

Licno sam pozvan od Gospoda u sluzbu propovednika i vesnika jevandjelja, i on mi je u vise navrata davao prorocka otkrivenja, i pokazivao mi svoju pojavu i govorio mi ( mislim na samog Gospoda Isusa ).

Da li ce on svakome da se objavi na ovaj nacin - ja to licno ne znam, jer na ovoj zemlji danas, kao i u biblijskoj istoriji - postojali su i postoje odabrani ljudi kojima se Bog obraca i poziva ih u sluzbu.

Ja verujem da Bog moze dati ljudima ova iskustva, ali ako i ne bas te vrste i na taj nacin, on ima nacina da se objavi coveku, i covek na putu Bozjem sigurno nece ostati bez licnog osvedocenja, samo treba biti otvoren za Bozji uticaj, i potpuno iskren da se Bog spozna, to je presudni faktor..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Зло
Из Википедије, слободне енциклопедије

Етимологија

Грчки израз за зло је kakia, чије је првобитно значење »оно што је лоше — што човек жели да избегне«, као што је физички бол, болест, патња, несрећа, свака врста повреде.

Српска реч зло је облик старословенске речи зълъ, која потиче из индоевропског корена gʰuel (криво, кривина, скретање с правог пута). Глас гх се у словенским језицима изговара као з, отуда зал. Реч зло у језику може имати више повезаних значења. У српском језику се реч зло употребљава као:

  • појам — означава оно што је противно добру, нешто лоше, одурно, неугодно, наопако;
  • чин — односно злочин, злодело;
  • догађај — указује на несрећу, невољу, незгоду, озледу;
  • осећај — изказује зловољу, злурадост, злоћудност, неугоду, болест (израз: „зло ми је“), мржњу и разна патолошка стања;
  • особа — која је утеловљење зла (злодух, ђаво, Зли).
Зао је онај који је склон злу. Онај који чини зло назива се зликовац, злочинац и злотвор. Носилац злобе је злобник. Злога је изразито зла нарав чији су показатељи зла воља, зла намера, злурадост, пакост и слично. Злоупотреба је употреба доброг или неутралног чина у зле сврхе и још се назива манипулација.
-----------------------------------------

Користити дете са церебралном парализом као основ тезе да је Бог зао (што је тако "казнио" невино дете, није спречио да се болест развије, дозволио некоме да има децу иако има проблем и не сме да прави децу док се не излечи - знам човека, итд.) је крајње лош. Зато ћу га посматрати као личну дилему. Ако га посматрам као песницу према Богу, онда не могу да учествујем, а на основу свега до сада, чини ми се да је то случај, ипак. Нека буде лична дилема, за сад.

Концепт 1. - Нема Бога.

Овај део сам обрисао иако сам доста исписао. Бавио сам се философским погледима, а то не желим више у свом животу. Тако да ћу се бавити следећим концептом, а њему заиста желим да посветим живот. Цитираћу само Платона:


Najveće zlo, pored nepravde, je kada autor nepravde ne plati kaznu za svoju krivicu.


Концепт 2. - Има Бога.

С обзиром да Живи Бог (не измишљени) у Својој природи не може бити зао, зашто дозвољава једном бићу које је постало зло да шири своје зло?

11. И гле, беше онде жена болесна од духа осамнаест година, и беше згрчена, и не могаше се исправити.
12. А кад је виде, дозва је Исус и рече јој: Жено! Опроштена си од болести своје.
13. И метну на њу руке, и одмах се исправи и хваљаше Бога.
14. А старешина од зборнице срђаше се што је Исус исцели у суботу, и одговарајући рече народу: Шест је дана у које треба радити, у оне дакле долазите те се лечите, а не у дан суботни.
15. А Господ му одговори и рече: Лицемере! Сваки од вас у суботу не одрешује ли свог вола или магарца од јасала, и не води да напоји?
16. А ову кћер Авраамову коју свеза сотона, ево осамнаеста година, не требаше ли је одрешити из ове свезе у дан суботни?

Господ не дозвољава постојање зла, зато ће зло бити потпуно уништено. Бунтовничко "скретање с Пута" се показало лошим, што заправо зло и значи. Сама дефиниција речи зло говори шта рађа скретање са правог пута (љубави, милости, разума, ...). Доноси само патњу и смрт. А зло је непријатељ човеку и зато га свезује у ропство. Било да је физичка болест, физичка зависност, ментални поремећај и др., све је резултат који је проистекао из греха (скретања са пута). Зато једно невино створење може бити подложно нападу болести (зла), потпуно исто као што је и одрастао човек. Резултат греха (зла) је смрт, а сви смо оболели од те болести. Само један једини лек постоји, а многи га не желе.


Проблем је што би сви пресуду пре почињеног дела. Може ли судија казнити некога ко још није починио криминално дело? Зато се суди починиоцима. Сви знају да закон постоји и да суд постоји, а ипак чине зло. Крив је судија? Полицајац? Не, крив је починилац. Ако неко и не буде кажњен сада, биће на правом Суду, једином меродавном. Тада ће и бити кажњен онај који дете свеза парализом, и сваки други љубитељ зла.

3. И чух глас велики с неба где говори: Ево скиније Божије међу људима, и живеће с њима, и они ће бити народ Његов, и сам Бог биће с њима Бог њихов.
4. И Бог ће отрти сваку сузу од очију њихових, и смрти неће бити више, ни плача, ни вике, ни болести неће бити више; јер прво прође.

5. И рече Онај што сеђаше на престолу: Ево све ново творим. И рече ми: Напиши, јер су ове речи истините и верне.
6. И рече ми: Сврши се. Ја сам Алфа и Омега, Почетак и Свршетак. Ја ћу жедноме дати из извора воде живе за бадава.
7. Који победи, добиће све, и бићу му Бог, и он ће бити мој син.

8. А страшљивима и невернима и поганима и крвницима, и курварима, и врачарима, и идолопоклоницима, и свима лажама, њима је део у језеру што гори огњем и сумпором; које је смрт друга.


 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.01.2011
Poruka
214
108377796.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Fine ti ove novine, koje su i pokrenule talas ektremizma kod muslimana, tj. direktno su za njega i odgovorne obzirom na provokativne fotografije i tekstove..

Religija se ne meri gledom na fanatike u njoj, jer svaka religija ima fanatike.
Nauka se ne meri gledom na fanatike jer i ona ih ima.
Ateizam se isto tako ne posmatra gledom na fanatike u njemu..
Uzmimo adolfa hitlera koji je upotrebio nauku evolucionizma u fanaticke svrhe, te pokrenuo masovni pokolj ''slabijih''.
Sve se moze zloupotrebiti...

Samo ti nastavi da pljujes po religiji, na taj nacin pljujes i po sebi samom i toj hobotnici (simbolu ''evolucionizma'') koji takodje radja fanatike!
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
.
Uzmimo adolfa hitlera koji je upotrebio nauku evolucionizma u fanaticke svrhe, te pokrenuo masovni pokolj ''slabijih''.
Sve se moze zloupotrebiti...
Ovdje treba razjasniti ovu tvoju tvrdnju, da ljude, koji malo poznaju istoriju i sociologiju, ne bi dovela u zabludu. Naime, Darvinova teorija evolucije nema nikakve veze sa ljudskim rasama. To je teorija o porijeklu vrsta. Ako je nešto moglo poslužiti Hitleru kao inspiracija za njegovu politiku i djelovanje, onda je to mogao biti socijal-darvinizam Herberta Spensera, - koji opet nema nikaakve veze sa Darvinovom teorijom evolucije, sem što je ta teorija poslužila Spenseru da je primijeni na ljudsko društvo i ljudske, odnosno, društvene odnose. Spenserov socijal-darvinizam, koji je mogao biti inspirativan ljudima poput Hitlera (a moguće da je i bio), niti treba niti se može povezivati sa teorijom evolucije, jer teorija evolucije govori o porijeklu vrsta i njihovom opstanku u datim prirodnim uslovima, dok je Spenser tu teoriju primjenio na društvene odnose. Njegova teorija desendencije govori o dominaciji individua koje su bolje prilagođene životnim uslovima. „U borbi za opstanak takve individue pobjeđuju (superionije su), a genetski pozitivna svojstva nasleđivanjem se prenose na nadolazeće (nove) generacije.“ Analogno, to isto se, po Spenseru, može primjeniti i na društvene zajednice – jače i sposobnije opstaju, slabije propadaju.
Dakle, ne treba miješati pojmove, odnosno, poistovjećivati Darvinovu teoriju evolucije i Spenserov socijal-darvinizam, jer prva teorija govori o porijeklu vrsta, a druga o dominaciji jačih društava nad slabijim.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ateizam kao pojava ima dve vste, a to su Darvinisticki ateizam, ili pogled na svet koji negira postojanje Boga i bilo kakvog duhovnog sveta, i religijski ateizam, koji je satanizam u pravom smislu te reci, a ovde spada i Komunizam kao ateisticka ideologija, koja je u stvari satanizam - jer je od njega i postao, i najvece komunisticke vodje u istoriji su bili satanisti, poput Karla Marksa, ili Lenjina, jednih od idejnih vodja komunizma.


Sto se tice Hitlera - on nije bio Darvinisticki, vec religijski ateista, odnosno okultista i satanista, koga je u okultno drustvo Tula inicirao Ditrih Ekart, takodje satanista i okultista.

U svakom slucaju ateizam je princip koji praktukuje zakon djungle, gde jaci uvek pobedjuje slabijeg u cilju licnog opstanka, i svi ratovi imaju ovaj princip kao primarni cilj - da porobe slabije radi licnih sebicnih interesa.

Vera podrazumeva odricanje radi dobra drugih.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Drži se, Laodikeja, religije i teologije, a mani se sociologije i politike, jer tu pokazuješ veliku površnost i krajnje subjektivno poimanje i ateizma i komunizma. Neutemeljene su ove tvoje tvrdnje o ateizmu i komunizmu, da ne kažem da su smiješne. S jedne strane, kažeš da ateisti negiraju postojanje Boga (što je tačno), a s druge da su satanisti, što bi značilo da priznaju postojanje đavola!? Ne vredi o ovoj tvoj "podjeli" ateizma trošiti riječi, jer je stvarno besmislena, ali htio bih nešto da kažem o tvom shvatanju komunizma kao satanističke ideologije - ne radi tebe, ili da bih tebe u nešto uvjerio, nego radi drugih koji ovo čitaju, ili će nekada čitati.
Ideja komunizma kao društvenog sistema ili društvenog uređenja je najplemenitija i najhumanija ideja koja se pojavila u teorijama o uređenju društva - od kako te teorije postoje, pa do današnjih dana! Baš vi vjernici bi u toj ideji trebali da prepoznate, - ni manje ni više, nego Isusa Krista i njegovu ideju o jednakosti među ljudima i jednakoj pravdi za sve ljude! Što su tu ideju zloupotrebili i izvitroperili ljudi - isto kao što su izvitroperili i demolirali i samu Isusovu ideju (čitaj: hrišćanstvo), sasvim je druga stvar. Izgleda stvarno da ljudski rod nosi na sebi neko prokletstvo, jer sve pokvari (i zloupotrijebi) što mu dospije u ruke, pa ma to bile i najveće vrijednosti ljudskog duha.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Darvinisti negiraju i postojanje Boga i djavola i bilo kakvog duhovnog sveta.
Religijski ateisti ili satanisti priznaju postojanje Boga - ali slave djavola nadajuci se da ce ga on pobediti u poslednjem velikom sukobu.

Komunizam je nastao iz okultnog pokreta Iluminata koji je osnovao Bavarski Jezuita i satanista Adam Vajshaupt 1776 godine, sa idejom stvaranja novog svetskog poretka pod upravom odabranih ili prosveljenih.

Zbog emigracije Iluminati su cesto menjali imena poput "Jakubinci, liga naroda, liga komunista, u Rusiji Boljsevici.

Danas su Iluminati skriveni pod plastom organizacije Ujedinjenih nacija.

Slazem se da je komunizam prividno bio najpravedniji sistem koji je zeleo da stvori prsavedno drustvo, takozvani "raj na zemlji bez Boga" ali to ne porice njegovo poreklo i ciljeve, da bogata burzoazija vlada nad siromasnima i eksploatise radnu snagu za svoje bogacenje, gde radniku pripada deo, onoliko koliko ce im to osigurati da se on ne pobuni protiv vlastela.

Takodje bih napomenuo jos nesto, a to je cinjenica - da danasnja demokratija u izvornom znacenju "volja naroda" nema veze sa narodnom voljom, vec je taj izraz paravan za neometano nametanje licne volje onih koji kreiraju svetsku politiku.

U svakom slucaju - sve sto se dogadja uvek prelazi preko ledja obicnih i siromasnih ljudi.
 
Natrag
Top