Dali je ravnopravnost polova civilizacijski napredak?

Niko nedovodi u pitanje to dali zena moze da radi iste stvari kao i muskarci. Ali muskarci nemogu da radjaju kao zene. Ali kako cemo izdrzavati sve vecu armiju penzionera. Skupo zaposlenima da uplacaju doprinose a starima nedovoljno za iole pristojan zivot. Broj starih raste broj radno sposobnog stanovnisva opada. To mora da pukne. Ustvari vec je puklo. Briga vas za veliki broj starih ljudi koji nemogu da kupe lekove i koji gladuju. A to nas ceka. I mi cemo ostariti. Samo sto ce situacija biti jos gora.
 
Poslednja izmena:
Niko nedovodi u pitanje to dali zena moze da radi iste stvari kao i muskarci. Ali muskarci nemogu da radjaju kao zene. Ali kako cemo izdrzavati sve vecu armiju penzionera. Skupo zaposlenima da uplacaju doprinose a starima nedovoljno za iole pristojan zivot. Broj starih raste broj radno sposobnog stanovnisva opada. To mora da pukne. Ustvari vec je piklo. Briga vas za veliki broj starih ljudi koji nemogu da kupe lekove i koji gladuju. A to nas ceka. I mi cemo ostariti. Samo sto ce situacija biti jos gora.
Odviše si pesimističan. Nije sve crno kako to ti vidiš. Brineš za penzionere i kako izdržavati tu "armiju". Ne razmišljaš na pravi način. Jedan današnji radnik, uz pomoć savremene tehnologije, ostvarjuje produktivnost kao nekada desetine, pa i stotine radnika. Prema tome, on je ekvivalent nekašnjem velikom broju zaposlenih. Produk njegovog rada, osnosno, novostvorenu vrijenost, treba samo pravilno i prioritetno raspodijeliti. Tu politika i odgovarajući zakoni trebaju odigrati svoju ulogu. Nemoj sad da kažeš: Pa, pogledaj kakva nam je vlast i kakvu politiku vodi! Možda ova sadašnja i nije dobra, ali, vlast se mijenja, vrijeme se mijenja, društveni odnosi se mijenjaju...
 
Jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii! Znaci za 27 godina ( odnosno 30 ako ne i vise jer ce 100% da dignu granicu za odlazak u penziju kad dodje moje vreme da se penzionisem ) ja cu imati penziju 3000 evra. A mozda ce mi drzava dati i stan. Extra! Blago meni! E pade mi kamen sa srca. Hvala ti Jurivaka!
 
Pazi na taj kamen što ti je pao sa srca, da ti ne zgnječi nožne prste!:) Društvene promjene se ne dešavaju preko noći, izuzev u revolucijama i ratovima. To su procesi. Istina i oni mogu da se odvijaju brže ili sporije, a to zavisi od angažovanosti i dobrog rada zakonodavne i izvršne vlasti.
 
Znaci odgovor na moje pitanje je da. Ravnopravnost polova je civilizacijski napredak. Kako li tek izgleda nazadak?
Pa, vidiš preovladavajuće odgovore na tvoje pitanje. Veliš kada je sada ovako sa emancipovanim ženama, kako bi tek bilo da nisu emancipovane?! Pa možeš naći odgovor i na to. Pogledaj malo istoriju i druga faktografska dokumenta iz perioda od prije dvjesto godina, pa ćeš steći prirbližno jasnu sliku kako se tada živjelo. Napravi potom komparaciju sa današnjim životom, i eto ti odgovora.
 
Pa dobro ako ovo što predlažem nije realno onda treba priznati da je ravnopravnost bila grška a vama ženama uskratiti mnoga prava.
Kao prvo - žena je vlasništvo muža
Kao drugo- zabrana depilacije i brijanja (što brkatija žena to privlačnija)
Treče- nema gola glava, već marama
Četvrto - KAkvo mirisanje , parfmisanje , što je žena smrdljivija to je i privlačnija
Peto - Ženama ukinuti sva javna prava , glasanje, školovanje, polaganje bilo kakvog ispita .
Šesto- Žene ne smeju same na ulici , samo u pratnji muškarca (muža ili rođaka
Sedmo - Zabrana nepristojnog odevanja (žene ne smeju svojom odevanjem da izazivaju pokvarenu maštu muškaraca. Naročito je zabranjeno odevati se u pantalone i mini suknju)
Osmo - Zabrana ženama da poseduju i koriste motorna vozila
. . . . . . .
. . . . . . .
. . . . . .

Stopeto - ženama je strogo zabranjeno posedovanje i korišćenje mobilog telefona (jer time se stvara mogućnost bračne prevare)

Ovo ti nije losa ideja,zanimljivo,narocito ovo zadnje i 8 je u redu,a 2 ni pod razno...
 
pa, vidiš preovladavajuće odgovore na tvoje pitanje. Veliš kada je sada ovako sa emancipovanim ženama, kako bi tek bilo da nisu emancipovane?! Pa možeš naći odgovor i na to. Pogledaj malo istoriju i druga faktografska dokumenta iz perioda od prije dvjesto godina, pa ćeš steći prirbližno jasnu sliku kako se tada živjelo. Napravi potom komparaciju sa današnjim životom, i eto ti odgovora.
znaci oduzeti muskarcima pravo na rad i razmisljanje, prepustiti to zenama i ce zivimo jos bolje?
 
Natrag
Top