Da Vam se ponudi prilika da radite u inostranstvu, da li bi napustili Srbiju?

Da Vam se ponudi prilika da radite u inostranstvu, da li bi napustili Sbiju?

  • Da

    Votes: 153 64,8%
  • Ne

    Votes: 47 19,9%
  • Ne znam

    Votes: 36 15,3%

  • Total voters
    236
Eh, svi da budu neki rukovodioci (kako se sad to popularno kaze "menadzer" iliti "levi dodavac"), a gde je radna snaga? Crnotravaca ima ogranicen broj (sala, naravno, nemam nameru da nipodastavam Crnotravce, ovo sam napisao figurativno).
 
Jeste brate,ali kako ja da zivim ovde s tim parama,sigurno mi je malo za mene,a gde su zena i deca tek...A za 1000 ili 2000 $ bi radeo ako treba i 10 i 12 h,izdrzim tamo godinu dve,i lep zivim kad dodjem ovde...:acute:

To isto je govorio jedan moj rodjak... Ode covek u inostranstvo,poveo zenu i malu decu (tamo su vec 15 godina). Klinci nece da rade nista. Alkoholisu se k'o ludi (slike na FB su im wacko2 ),a on i zena zive extra: imaju extra auto,extra gajbu,extra namestaj,tehniku,bla,bla,bla... Kad dodju ovamo - zeljni su "kajmaka i radze",kukaju kako se rinta,nigde ne ide "za sebe"... Dali bi sve da imaju,na primer,moje radno vreme (7 dana radim - 7 dana luftiranje)!
E,zbog toga (a to je samo jedan primer) NE zelim da idem odavde (a,mog'o sam)! :dance2: :dance2: :dance2:
 
Poslednja izmena:
Radila sam nesto vise od godinu dana i jedva izvukla novac za plate,a od doprinosa mi nista nije uplaceno. Otisla sam u Poresku upravu,podnela prijavu,blokirali firmi racun i tako vec mesecima se nista ne resava i ja na porodiljskom primam nula dinara. Toliko o tome kako se u Srbiji postuju prava radnika. Dakle,da,otisla bih tamo gde imam priliku da zaradjeni novac zapravo primam svakog meseca.
 
Do nedavno sam mislio da je moj odgovor definitivno NE, ali sam se u zadnjem periodu debelo razočarao u našu demokratiju i postpetooktobarske tekovine, da bih to učinio iste sekunde kad bi mi se ukazala iole normalna prilika!
 
meni su sam otaci majka crnogorci svi su mi ostali srbi i zato cu da kad porastem zivim u srbiji i nikad je nebi napustio
 
Natrag
Top