Da ste Isus Hrist

Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
O temi sam dao svoje mišljenje još na početku i stvarno nema potrebe da nešto dodajem .
Hteo bih samo da se nadovežem da vašu raspravu o gluposti :)
Ima raznih poslovica ali bih sada izabrao dve.

Mudrost može biti ogromna ,ali glupost ne poznaje granice.

I druga

Stepen inteligencije je obrnuto proporcionalan stepenu agresivnosti.

Kad iskombinujete ove dve izreke dobijete recept za ophođenje na forumu :)
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Tema je vrlo interesantna i široka, a pre svega omogućava da daju mišljenje i oni ljudi koji nisu toliko religiozni i načitani iz ove oblasti.

Pre izvesnog vremena jedna profesorka je zadala temu svojim đacima '' Da si Bog, šta bi učinio za narod''. Da li to znači da će i ona goreti u paklu, pošto je navela učenike da se upoređuju sa Bogom? Mislim da su to gluposti...Na forumu se raspravlja o svemu i svačemu, pa zašto ne bi smo i ovome.

Jevrejin zapaža druge članove kako se upoređuju sa Bogom, a ne shvata da je on sve vreme zamenio ulogu sa Bogom, odnosno on drugima sudi, on daje pretpostavke, indirektno preti ''videćete vi, al' će vam biti kasno''...Sve to Jevrejine je mnogo gore nego upoređivati se sa istim. Ti si religiozan i dobro znaš šta to znači...Svaki religiozan čovek mirno daje svoje mišljenje i ne pogađa ga mišljenje drugih ljudi, jer je duhovno izdignut..Ništa ga ne dodiruje...Što nije slučaj sa tobom, nažalost...Sve bukvalno shvataš...

Pošto je Urednik rekao da može da se da mišljenje, bez obzira kakvo je samo da nije uvredljivo, ja bih još nešto dodala na ovu temu:

Da sam Isus Hrist, učinila bih da ljudi budu manje ograničeni, da ne kažem da nisu ograničeni kao ''ekser'', i dokazala bi im da je univerzum mngogo širi pojam od ''eksera''.
A kako bih ovo sve gore postigla, verovatno putem ''medija''. Šta mi drugo preostaje nego da se i ja modernizujem. Novi Isus bi morao da bude mnogo taktičniji. Znam, sada će neko reći, pa mediji su ''đavolski posao''. Jeste, ali nove tehnologije su tu, to je već dozvoljeno....mislim..A i zamislite, kada bi sada novi Isus išao peške od sela do sela, od grada do grada...ne bi mogao da bude toliko efikasan, a i populacije je mnogo više...treba sve te ljude uputiti...
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Davno sam ti rekao, jevrejine, da je osobina glupih da glupost vide svuda osim kod sebe. Ti si očito opsjednut glupošću. Nema skoro ni jednog tvoga posta u kome ne pominješ glupost. I nije zadatak urednika da određuje ko će kakve teme postavljati, a još manje mu je zadatak da se stavlja u zaštitu jednih, na uštrb drugih, ma ko oni bili i ma kako razmišljali. Osnovni zadatak urednika je da pazi da niko nije diskriminisan na Forumu i da se postovima i temama ne vrijeđaju vjerska, nacionalna i druga osjećanja članova. A kakvo neko ima mišljenje o Isusu, Bogu, Bibliji, religiji uopšte, to je njegova stvar i ima puno pravo to svoje mišljenje iznostiti ovdje, kao što isto takvo pravo imaju i oni koji o svemu tome misle drugačije, jer ovo je forum, a ne klub istomišljenika ili molitveni zbor.
Ja se ne bih zadrzavao na ovim tvojim recima, vec neka ono sto je ostalo iza nas, razne diskusije, pokazu koliko si ozbiljan po ovom pitanju.
Kazes: ''Osnovni zadatak urednika je da pazi da niko nije diskriminisan na Forumu i da se postovima i temama ne vrijeđaju vjerska, nacionalna i druga osjećanja članova.'' Ako zelis, mi mozemo dublje uci u problematiku i videti da je ovo veliko vredjanje. Ali stvarno mi nije namera da gubim vreme sa vama darwinistima bez potrebe....sto se mene tice ti mozes dopustiti da se huli i omalovazava sve sto je od Boga, da se vredja i td, meni to nece smetati.

Tema je vrlo interesantna i široka, a pre svega omogućava da daju mišljenje i oni ljudi koji nisu toliko religiozni i načitani iz ove oblasti.
Da, lepo si rekla, ''..da daju svoje misljenje oni koji nisu upuceni.'' wacko2
Pre izvesnog vremena jedna profesorka je zadala temu svojim đacima '' Da si Bog, šta bi učinio za narod''. Da li to znači da će i ona goreti u paklu, pošto je navela učenike da se upoređuju sa Bogom? Mislim da su to gluposti...Na forumu se raspravlja o svemu i svačemu, pa zašto ne bi smo i ovome.
Pre svega to znaci da je ta profesorica zatucana kao i sve ostale koje su u tom sistemu.
Ja ponavljam, da meni licno ne smeta ova tema, ali da svesno ili nesvesno ljudi koji se uporedjuju sa Hristom i govore kako je trebao da reaguje, sta da uradi i sl. mnogo hule, i da ce za to ispastati. Zamisli da beba koja se tek rodi, ci mozak nije dovoljno razvijen, pocne da ti prica kako da je vaspitavas....zar to nije, blago receno, smesno?
Jevrejin zapaža druge članove kako se upoređuju sa Bogom, a ne shvata da je on sve vreme zamenio ulogu sa Bogom, odnosno on drugima sudi, on daje pretpostavke, indirektno preti ''videćete vi, al' će vam biti kasno''...Sve to Jevrejine je mnogo gore nego upoređivati se sa istim. Ti si religiozan i dobro znaš šta to znači...Svaki religiozan čovek mirno daje svoje mišljenje i ne pogađa ga mišljenje drugih ljudi, jer je duhovno izdignut..Ništa ga ne dodiruje...Što nije slučaj sa tobom, nažalost...Sve bukvalno shvataš...
Ja sam svakako miran, pogotovo kada nekom mogu pomoci, ali kada vidim da neko huli, a lepe reci mu sigurno nece pomoci, ja reakujem kako reagujem, ja sam spreman da platim ako gresim.
I naravno da ne izigravam ''boga'', niti imam nameru ikom da sudim, ali ako znamo da ako udaris glavom u zid, da ce te zaboleti, ja sam tu samo da na to podsetim, nista zlonamerno, vec sve iz dobre namere. Ja nikom ne zelim sud, ali to od mene ne zavisi.

Pošto je Urednik rekao da može da se da mišljenje, bez obzira kakvo je samo da nije uvredljivo, ja bih još nešto dodala na ovu temu:

Da sam Isus Hrist, učinila bih da ljudi budu manje ograničeni, da ne kažem da nisu ograničeni kao ''ekser'', i dokazala bi im da je univerzum mngogo širi pojam od ''eksera''.
A kako bih ovo sve gore postigla, verovatno putem ''medija''. Šta mi drugo preostaje nego da se i ja modernizujem. Novi Isus bi morao da bude mnogo taktičniji. Znam, sada će neko reći, pa mediji su ''đavolski posao''. Jeste, ali nove tehnologije su tu, to je već dozvoljeno....mislim..A i zamislite, kada bi sada novi Isus išao peške od sela do sela, od grada do grada...ne bi mogao da bude toliko efikasan, a i populacije je mnogo više...treba sve te ljude uputiti...
Moj od srca ti je savet da se prvo uputis u sve ovo pa onda da pises o temi, ne jer hulis, nego sto ces biti iskompromitovana, i ismejavana od strane onih koji su upuceni. Sada ce ti Jurivaka stati u odbranu ili neki drugi neznabozac, pa ce da ispadne da si u pravu, ali mislim da bi ti vise vredeo savet od onoga koji je upucen, nego od onih koji nemaju pojma o cemu pisu.
 
Poslednja izmena:
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Moj od srca ti je savet da se prvo uputis u sve ovo pa onda da pises o temi, ne jer hulis, nego sto ces biti iskompromitovana, i ismejavana od strane onih koji su upuceni. Sada ce ti Jurivaka stati u odbranu ili neki drugi neznabozac, pa ce da ispadne da si u pravu, ali mislim da bi ti vise vredeo savet od onoga koji je upucen, nego od onih koji nemaju pojma o cemu pisu.
Evo opet kršiš ono Božije...Daješ savet, a niko ti ga nije tražio...Čoveče, ti si sve vreme u ''prekršaju'', a ne ja...Ovo je samo tema o kojoj se diskutuje. Ili reci šta bi ti da si Isus Hrist ili preskoči temu i ne odgovaraj na istu, ako te vređa ili ti je nezanimljiva...

Da si toliko upućen u sve ovo u šta misliš da jesi, ne bi se grčevito borio da ljudima dokažeš koliko su '' grešni'', već bi sve ovo mirno ignorisao, neka sudi ko treba, a ne ti...
Ti si vernik, a uplašen si od nekog budućeg vremena...Izvini, ja sam vernik, al' ne verujem u strahu...Ako je vera ta od koje ću imati strah, onda nemam šta u istoj da tražim...

A to da li ću ispasti iskompromitovana jer sam navodno ''neznalica'', pa će mi se neki kao ti smejati...savršeno me ne zanima. Ja sam sigurna u sebe, stojim iz svega onoga što kažem i lepo se osećam, jer je malo ljudi koji to mogu..Ti si religiozan i dobro znaš šta sam time htela da kažem...

Posle ovog, nemam komentar..., jer ćeš ti verovatno nastaviti..., pošto tebe ništa ne ''dotiče''.

Izvinjavam se što sam malo otišla u off...
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Jevrejine,
Ne želim sa tobom ulaziti ni dublje ni pliće u "problematriku", e da bi mi ti dokazivao da ova tema vrijeđa bilo kakva vjerska osjećanja, jer bi to bila besmislica. Tvoja misao je učaurena i okovana dogmom u tolikoj mjeri, da nisi u stanju racionalno raspravljati ni o čemu što je van tvoga uskog i bukvalnog poimanja vjere i Boga.
Reći ću ovdje samo to, ne radi tebe ili da tebi nešto dokazujem jer bi to bio uzaludan posao, nego radi ostalih koji prate ovu temu, da mnoga religiozno-filozofska učenja poistovjećuju Boga i čovjeka, odnosno Boga i prirodu. Šta više, smatraju da Bog, kao samostalan entitet uopšte ne postoji, nego da je u svemu. Taj religiozno-filozofski pravac zove se "Panteizam", a njegov najznačajniji predstavnik je Spinoza. Dakle, ako je Bog = sva priroda, onda je i Bog = čovjek.
Ako je, jevrejine, Spinoza povrijedio tvoja vjerska osjećanja, ja mogu sada samo da se izvinim u njegovo ime, a ti ostalo raspravi sa njim kad se nađeš "gore"!
 
Član
Učlanjen(a)
07.10.2010
Poruka
30
Da sam Isus Hrist. Prvo bih se pobrinuo da iza mene ostane pisana riječ od mene osobno. Ovako kako je ispalo piše svako kako hoće.
Nama ostaje da vjerujemo ili ne. Mozda je to Isus rekao a možda ne? Eto ta bi dilema bila riješena za početak.
Isto bih napravio i da sam Sokrat??
 
Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
Mogu samo zamisliti kako nas Gospod gleda i ne moze da se nacudi o cemu mi sve pisemo.Kada je Mojsije na Sinajskoj gori trazio od Gospoda da mu pokaze kako to sve funkcionise:zemlja,svemir,zakoni itd....Na ovo mu je Gospod odgovorio da bi mu rado sve pokazao ali da to ne moze sve da primi u sebe dok je u ljudskom telu jer bi pukao ko petarda.Mi ljudi smo ograniceni sa svojim umovanjem samo valjamo gluposti i meljemo ko prazan mlin a nista skontati ne mozemo.Evo da izaberemo najpametnijeg sa ovog foruma pa mu stavimo licnu bakrenu ko ruka debljine u osigurac i da mu Gospod otkrije samo 000001% kako to sve radi, mislim da bi taj jadnik sam sa sobom pricao do zivota.
 
Član
Učlanjen(a)
07.10.2010
Poruka
30
Mogu samo zamisliti kako nas Gospod gleda i ne moze da se nacudi o cemu mi sve pisemo.Kada je Mojsije na Sinajskoj gori trazio od Gospoda da mu pokaze kako to sve funkcionise:zemlja,svemir,zakoni itd....Na ovo mu je Gospod odgovorio da bi mu rado sve pokazao ali da to ne moze sve da primi u sebe dok je u ljudskom telu jer bi pukao ko petarda.Mi ljudi smo ograniceni sa svojim umovanjem samo valjamo gluposti i meljemo ko prazan mlin a nista skontati ne mozemo.Evo da izaberemo najpametnijeg sa ovog foruma pa mu stavimo licnu bakrenu ko ruka debljine u osigurac i da mu Gospod otkrije samo 000001% kako to sve radi, mislim da bi taj jadnik sam sa sobom pricao do zivota.

Malo si off, pa ću malo i ja. Kako ti to sve znaš? Kako znaš da smo ograničeni, da meljemo ko prazan mlin, ne možemo ništa skontat. itd. Onda si ti najpametniji na forumu,, Da bi bio on, interesantno bi bilo čuti te što bi radio da si Isus Hrist.
 
Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
Kota, zar je u vrijeme Mojsija bilo petardi?:)

A ko ce ga znati moj urednice stalno pricaju da su stare civilizacije bile naprednije od nas pa sta je onda za njih bila pedarda:yea:

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Malo si off, pa ću malo i ja. Kako ti to sve znaš? Kako znaš da smo ograničeni, da meljemo ko prazan mlin, ne možemo ništa skontat. itd. Onda si ti najpametniji na forumu,, Da bi bio on, interesantno bi bilo čuti te što bi radio da si Isus Hrist.

Da sam Gospod Isus Hrist prvo bih tebi otkrio ovih 000001% pa se zabavljaj sam sa sobom:crazy_pilot::rofl:
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top