Da ste Isus Hrist

Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Evo opet kršiš ono Božije...Daješ savet, a niko ti ga nije tražio...Čoveče, ti si sve vreme u ''prekršaju'', a ne ja...Ovo je samo tema o kojoj se diskutuje. Ili reci šta bi ti da si Isus Hrist ili preskoči temu i ne odgovaraj na istu, ako te vređa ili ti je nezanimljiva...
Haha...izvini zbog saveta. smile3
Pa znas, kada ti niko ne bi sugerisao da gresis (nebitno da li te zanima), daleko bi otisla. Ovako, postoji mogucnost da se nekada setis ovoga, nebitno kolike su sanse.
Da si toliko upućen u sve ovo u šta misliš da jesi, ne bi se grčevito borio da ljudima dokažeš koliko su '' grešni'', već bi sve ovo mirno ignorisao, neka sudi ko treba, a ne ti...
Ti si vernik, a uplašen si od nekog budućeg vremena...Izvini, ja sam vernik, al' ne verujem u strahu...Ako je vera ta od koje ću imati strah, onda nemam šta u istoj da tražim...
Iskren da budem, u ovom trenutku se ne borim, kako ti kazes 'grcevito', jer ne vidim osobu kojoj ima nade za poboljsanje. Znam da te ulica uci kakva religiozna osoba treba da bude, ali moj stav je da treba pomagati ljudima i upucivati ih na cinjenice, na koje malo ko obraca paznju. Mozda tebe, kao i mnoge te cinjenice ne intersuju (jer svet nudi nesto drugo), ali ipak na nasim prostorima postoji dosta ozbiljnih i razumnih ljudi koji su spremni da koriste svoju glavu, ali koji nisu upoznati sa mnogim cinjenicama. S obzirom da smatram da je covek nesto najvrednije, nije mi problem da pokusavam ljudima da stavljam do znanja jasne stvari, pa makar i bio izrugivan.

A to da li ću ispasti iskompromitovana jer sam navodno ''neznalica'', pa će mi se neki kao ti smejati...savršeno me ne zanima. Ja sam sigurna u sebe, stojim iz svega onoga što kažem i lepo se osećam, jer je malo ljudi koji to mogu..Ti si religiozan i dobro znaš šta sam time htela da kažem...
Lepo je to kada je covek siguran u sebe, ali ako gresi, ta osobina menja znacenje....a pogotovo u drustvu.

Evo opet kršiš ono Božije...Daješ savet, a niko ti ga nije tražio...Čoveče, ti si sve vreme u ''prekršaju'', a ne ja...Ovo je samo tema o kojoj se diskutuje. Ili reci šta bi ti da si Isus Hrist ili preskoči temu i ne odgovaraj na istu, ako te vređa ili ti je nezanimljiva...
Haha...izvini zbog saveta. smile3
Pa znas, kada ti niko ne bi sugerisao da gresis (nebitno da li te zanima), daleko bi otisla. Ovako, postoji mogucnost da se nekada setis ovoga, nebitno kolike su sanse.
Da si toliko upućen u sve ovo u šta misliš da jesi, ne bi se grčevito borio da ljudima dokažeš koliko su '' grešni'', već bi sve ovo mirno ignorisao, neka sudi ko treba, a ne ti...
Ti si vernik, a uplašen si od nekog budućeg vremena...Izvini, ja sam vernik, al' ne verujem u strahu...Ako je vera ta od koje ću imati strah, onda nemam šta u istoj da tražim...
Iskren da budem, u ovom trenutku se ne borim, kako ti kazes 'grcevito', jer ne vidim osobu kojoj ima nade za poboljsanje. Znam da te ulica uci kakva religiozna osoba treba da bude, ali moj stav je da treba pomagati ljudima i upucivati ih na cinjenice, na koje malo ko obraca paznju. Mozda tebe, kao i mnoge te cinjenice ne intersuju (jer svet nudi nesto drugo), ali ipak na nasim prostorima postoji dosta ozbiljnih i razumnih ljudi koji su spremni da koriste svoju glavu, ali koji nisu upoznati sa mnogim cinjenicama. S obzirom da smatram da je covek nesto najvrednije, nije mi problem da pokusavam ljudima da stavljam do znanja jasne stvari, pa makar i bio izrugivan.

A to da li ću ispasti iskompromitovana jer sam navodno ''neznalica'', pa će mi se neki kao ti smejati...savršeno me ne zanima. Ja sam sigurna u sebe, stojim iz svega onoga što kažem i lepo se osećam, jer je malo ljudi koji to mogu..Ti si religiozan i dobro znaš šta sam time htela da kažem...
Lepo je to kada je covek siguran u sebe, ali ako gresi, ta osobina menja znacenje....a pogotovo u drustvu.

Jevrejine,
Ne želim sa tobom ulaziti ni dublje ni pliće u "problematriku", e da bi mi ti dokazivao da ova tema vrijeđa bilo kakva vjerska osjećanja, jer bi to bila besmislica. Tvoja misao je učaurena i okovana dogmom u tolikoj mjeri, da nisi u stanju racionalno raspravljati ni o čemu što je van tvoga uskog i bukvalnog poimanja vjere i Boga.
Reći ću ovdje samo to, ne radi tebe ili da tebi nešto dokazujem jer bi to bio uzaludan posao, nego radi ostalih koji prate ovu temu, da mnoga religiozno-filozofska učenja poistovjećuju Boga i čovjeka, odnosno Boga i prirodu. Šta više, smatraju da Bog, kao samostalan entitet uopšte ne postoji, nego da je u svemu. Taj religiozno-filozofski pravac zove se "Panteizam", a njegov najznačajniji predstavnik je Spinoza. Dakle, ako je Bog = sva priroda, onda je i Bog = čovjek.
Ako je, jevrejine, Spinoza povrijedio tvoja vjerska osjećanja, ja mogu sada samo da se izvinim u njegovo ime, a ti ostalo raspravi sa njim kad se nađeš "gore"!
Kako je samo tesko poniziti svoj ego. Smesno je sto na filozovski nacin pokusavas da opravdas ovu temu. Mislim da bi se sa ovim mogli sloziti samo pripadnici panteizma.
 
Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
Ovo je prvi put da se slazem u potpunosti :)

Mi obicni smrtnici hocemo da dosegnemo tajne Bozije a ne mozemo skontati sta nam je pokusavao objasniti Nikola Tesla.Pa se i on takav genije povukao u onaj hotel i nije izlazio kada je vidio da ga niko ne konta.Gospod je fino dao zakon kog se covek treba da drzi ako hoce da dobije vecni zivot.Sta tu vise Gospod moze da uradi da natera coveka da postuje taj zakon pa to se onda kosi sa slobodnom voljom koju nam je dao.Po meni je to vrlo prosto i shvatljivo ko radi po zakonu ide Gospodu ko ne radi po zakonu ide djavolu i gotova stvar nema se tu sta puno mudrovati.A sad mi ljudi posto ne mozemo u potpunosti da ispunimo zakon onda trazimo kako bih rekao a da neki kompromis pa tek onda ispadamo smesni.Ali Gospod je znao dobro nase ljudske slabosti i da necemo moci ispuniti zakon pa se tako niko nece spasiti,onda je uveo ispovest pricesce da bi se gresi nekako opravdali.I posle toga opet ljudi ne mogu da ispune zakon jer im je mrsko da poste i pricescuju se.I sta sad Gospod da radi, da opet menja zakon pa dokle bi to otislo?!
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Kako je samo tesko poniziti svoj ego. Smesno je sto na filozovski nacin pokusavas da opravdas ovu temu. Mislim da bi se sa ovim mogli sloziti samo pripadnici panteizma.
Kakav ego? Čiji ego? Zašto je smiješno što navodim Spinozu? Znaš li ti to prokomentarisati osim što Spinozu nazivaš smiješnim? To je tvoj vrhunac. Ako ne znaš šta da kažeš, znaš reći glupost i smiješno. I očekuješ da te neko ovdje ozbiljno shvati?
 
Član
Učlanjen(a)
07.10.2010
Poruka
30
Da sam Gospod Isus Hrist prvo bih tebi otkrio ovih 000001% pa se zabavljaj sam sa sobom:crazy_pilot::rofl:

Vidim da su tvoja znanja (saznanja) procentualno jasno izražena. Ne znam samo da li si u tim procentima obuhvatio Aristotelove tvrdnje da je Zemlja okrugla. Ili možda još uvijek crkvene dogme (pločaste). Otprilike je prošlo od tada oko 2000 godina. Svemir se i tada širio. Evo sada nakon toliko godina Hubbleova otkrića to nekako i potvrđuju. Ti vjerojatno i raspolažeš sa ogromnim znanjima o prostor-vremenskim dimenzijama. O zakrivljenosti prostora, dilataciji vremena, višedimenzionalnim sistemima bez const. i još mnogo toga. Vjerojatno je to tebi zabava samim sa sobom. Budi dobar pa pokloni čovvječanstvu neka od tih saznanja. Nisi valjda sebičan.

Ako neznaš to praktično pokazat,,? Budi dobar kao što se prikazuješ ili razuman. Tim svojim briljantnim bar teoretskim saznanjima objasni jednostavnim riječima da li si ikad pogledao u "zvjezdano nebo". Za ovo bi ti bilo potrebno 10 na minus jedanajestu od onog tvog znanja.
 
Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
Vidim da su tvoja znanja (saznanja) procentualno jasno izražena. Ne znam samo da li si u tim procentima obuhvatio Aristotelove tvrdnje da je Zemlja okrugla. Ili možda još uvijek crkvene dogme (pločaste). Otprilike je prošlo od tada oko 2000 godina. Svemir se i tada širio. Evo sada nakon toliko godina Hubbleova otkrića to nekako i potvrđuju. Ti vjerojatno i raspolažeš sa ogromnim znanjima o prostor-vremenskim dimenzijama. O zakrivljenosti prostora, dilataciji vremena, višedimenzionalnim sistemima bez const. i još mnogo toga. Vjerojatno je to tebi zabava samim sa sobom. Budi dobar pa pokloni čovvječanstvu neka od tih saznanja. Nisi valjda sebičan.

Ako neznaš to praktično pokazat,,? Budi dobar kao što se prikazuješ ili razuman. Tim svojim briljantnim bar teoretskim saznanjima objasni jednostavnim riječima da li si ikad pogledao u "zvjezdano nebo". Za ovo bi ti bilo potrebno 10 na minus jedanajestu od onog tvog znanja.


znao sam ja da si se ti clocovao previse pa ti sad sistem nestabilan.Smanji se mima na 33 da te svet razumije.

Hajd' recite šta je ispravnije: Isus Hrist, ili Isus Krist?


Pravoslavci kazu Gospod Isus Hrist a katolici Isus Krist.To ti je isto ono Vitlejem i Betlehem.
 
Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
Da ne idemo dalje u prošlost ali evo da posmatramo samo XX vek.
Dva svetska rata i bezbroj malih i velikih sukoba. Ogroman tehnološki skok koji je stvorio uslove da čovek danas u trenu može uništiti planetu. Društveni odnosi su se menjali pa smo iz feudalizma i kolonijalizma prešli u kapitalizam i socijalizam. Socijalizam se pokazao neuspešnim a i kapitalizam kreće istim putem. Sem glasnogovornika globalizacije, svi drugi se tome oštro supostravljaju.

Ako možemo utvrditi neki zajednički činilac neuspeha možemo ga naći samo u ljudskoj prirodi.

Da li neko može promeniti ljudsku prirodu. Očito je da Bog neće da se meša. Molitve ne pomažu.
Žrtva Isusa Hrista je bila uzaludna i sem što je trećina populacije prihvatila hrišćanstvo kao religiju ništa bitno se u ljudima nije promenilo. Lažu, kradu, ubijaju, otimaju, vrše preljubu, porobljavaju.

Sve i da se Isus Hrist ponovo pojavi i da ovog puta cela ljudska populacija prihvati hrišćanstvo, neće se promeniti ono što je najbitnije a to je ljudska priroda.
Ako sada prihvatimo da je to ono glavno i bitno, postavlja se pitanje kako to učiniti.
 
Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
Da ne idemo dalje u prošlost ali evo da posmatramo samo XX vek.
Dva svetska rata i bezbroj malih i velikih sukoba. Ogroman tehnološki skok koji je stvorio uslove da čovek danas u trenu može uništiti planetu. Društveni odnosi su se menjali pa smo iz feudalizma i kolonijalizma prešli u kapitalizam i socijalizam. Socijalizam se pokazao neuspešnim a i kapitalizam kreće istim putem. Sem glasnogovornika globalizacije, svi drugi se tome oštro supostravljaju.

Ako možemo utvrditi neki zajednički činilac neuspeha možemo ga naći samo u ljudskoj prirodi.

Da li neko može promeniti ljudsku prirodu. Očito je da Bog neće da se meša. Molitve ne pomažu.
Žrtva Isusa Hrista je bila uzaludna i sem što je trećina populacije prihvatila hrišćanstvo kao religiju ništa bitno se u ljudima nije promenilo. Lažu, kradu, ubijaju, otimaju, vrše preljubu, porobljavaju.

Sve i da se Isus Hrist ponovo pojavi i da ovog puta cela ljudska populacija prihvati hrišćanstvo, neće se promeniti ono što je najbitnije a to je ljudska priroda.
Ako sada prihvatimo da je to ono glavno i bitno, postavlja se pitanje kako to učiniti.


Jes mi nesto mrsko kucati valjda sam se tek probudio ali evo da odgovorim.Znam da je smesno ali ja bih ti bolje objasnio da sedimo uz kafu da ti to rastumacim ali vako dok kucam pola zaboravim sta hocu da kazem. Ja se ne bih bas slozio da je zrtva Gospoda Isusa Hrista bila uzaludna.
1.Do dolaska Gospoda na zemlju djavo je imao veliku vlast nad ljudima a posle dolaska on vise nema tu vlast.
2.Posle dolaska Gospodnjeg spasli su se milioni ljudi koji su poverovali u Gospoda i rec njegovu i tako dobili vecni zivot.
3.Gospod je znao da ako ne dodje na zemlju i ne promeni zakon nece se niko spasiti jer je znao da je ljudska priroda slaba.Duh je krepak ali je telo slabo.
4.Gospod je toliko zavolio coveka da mu je dao opciju za spasenje kroz:Ispovest,pricesce i molitvu.Da ovoga nema sve bi nas djavo vezao i vodio u tamnicu.
Sve imate u otkrovenju Jovanovom.A ovo se odnosi na:laz,ubijanje,otimanje,preljubu itd...



10. И рече ми: Не запечаћавај речи пророштва књиге ове; јер је време близу.

11. Ко чини неправду, нека чини још неправду; и ко је поган, нека се још погани; и ко је праведан, нека још чини правду; и ко је свет нека се још свети.

12. И ево ћу доћи скоро, и плата моја са мном, да дам свакоме по делима његовим.

13. Ја сам Алфа и Омега, Почетак и Свршетак, Први и Последњи.

14. Благо ономе који твори заповести Његове, да им буде власт на дрво живота, и да уђу на врата у град.

15. А напољу су пси и врачари и курвари и крвници и идолопоклоници и сваки који љуби и чини лаж.


16. Ја Исус послах анђела свог да вам ово посведочи у црквама. Ја сам корен и род Давидов, и сјајна звезда Даница.

17. И Дух и невеста говоре: Дођи. И који чује нека говори: Дођи. И ко је жедан нека дође, и ко хоће нека узме воду живота за бадава.

18. Јер сведочим свакоме који чује речи пророштва књиге ове; ако ко дометне овоме, Бог ће наметнути на њега зла написана у књизи овој;

19. И ако ко одузме од речи књиге пророштва овог, Бог ће одузети његов део од књиге живота, и од града светог, и од оног што је написано у књизи овој.


20. Говори Онај који сведочи ово: Да, доћи ћу скоро! Амин. Да, дођи, Господе Исусе.


21. Благодат Господа нашег Исуса Христа са свима вама. Амин.
 
Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
Dobro, prihvatam da žrtva Isusa Hrista nije totalno uzaludna.
Ima tu mnogo dobrih stvari te smo od mnogobožstva dobili jednog Boga. U samoj Bibliji ima mnogo toga što oplemenjuje dušu, od mnogih mudrih svetih ljudi se ima šta naučiti ali postoji to veliko ALI.
Ljudska priroda se nije promenila i neće se ni promeniti. Veoma mali broj ljudi kontroliše ogromnu većinu i često se vođeni njima stado pretvara u pobesneli čopor.
To se konstantno dešava i nema ni jednog razloga da verujemo da se neće i dalje dešavati.

kota -
"20. Говори Онај који сведочи ово: Да, доћи ћу скоро! Амин. Да, дођи, Господе Исусе".

Zar onda nije logično pitanje- Šta i kako onda kada dođe.

Mi živimo sada u ovom prostoru i vremenu.
To što će Hitler retroaktivno dobiti po labrnji ništa ne znači onima koji su pomrli u gasnim komorama.

Zato i ne mislim da je deklaratvno prihvatanje vere rešenje za sve naše probleme. Dve trećine populacije i nisu hrišćani. Šta sa njima.:???:
Pored toga, mnogi ljudi koji i nisu vernici se nemaju čega stideti ako su svoj život proveli časno i pošteno. Sigurno je da ih se ne bi stideo ni sam Isus Hrist. :dntknw:
 
Natrag
Top