Da li Vam se dogodilo ...

GRK

Član
Učlanjen(a)
02.09.2009
Poruka
96
Da li Vam se dogodilo da se sa nekom osobom ( suprotnog pola, naravno ) smuvate preko telefona, sms-a, net-a ili pisama, a da dotičnu osobu nikada niste videli ?
Da li ste nakon prvog susreta sa tom osobom doživeli oduševljenje, razočarenje ili nešto drugo ?
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Ne, nikada, jer je to samo "deo" te osobe, još dosta toga nisi upoznao (video). Ima jedna simpatična rečenica koja mi se svidela, mislim da je od Čarlsa Bukovskog, koja kaže:"nikada se ne zaljubljuj u ženu koja ti se svidi od nazad i kojoj samo čuješ glas preko telefona"! Ja bih dodao i u mraku... :)
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Ja sam svog dragog upoznala na ICQ. Prvo smo neko vreme chat-ovali, pa rešili da se čujemo, pa i da se vidimo, i evo već skoro 7 godina smo zajedno.
I ne samo njega, takve stvari su mi se dešavale i ranije. Jedan od bivših me je čak i prvi put zaprosio posle 10 minuta razgovora na chatu, na neviđeno. Čak ni sliku nije video. :-D
Dešava se da upoznaš nekoga, pa se razočaraš. A dešava se i da sve bude super, i da se zaljubiš. Ma net je samo još jedno sredstvo komunikacije, ljudi se lakše upoznaju, mada i mnogo lažu. E oni koji lažu i pričaju bajke o sebi, obično budu žrtve istog, pa se razočaraju.
Ja se trudim da ne lažem. Možda nešto u nekom momentu prećutim, ali pre nego što rešim da upoznam nekoga uživo, potrudim se da saznam dovoljno da nekih većih iznenađenja ne bude.
Imam mnogo prijatelja sa neta, mnogi su bili uz mene više puta kad mi je bilo najteže. U svakom slučaju, stvarno nemam mnogo loših iskustava sa poznanstivma na netu, i apsolutno sam za to, ukoliko su obe strane zainteresovane. :)
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
254
Dosad nisam doživeo da zabrljavim na nečiji avatar... Vrlo sam svestan svih implikacija korišćenja indirektnih sredstava komunikacije, posebno dobrih strana skrivanja mana, loših osobina, 'virtuelnog šminkanja', spoljnog i unutrašnjeg izgleda...
Ljudi koji me dugo i dobro znaju, skloni su me nazvati naivnom zaluđenom, slepom, idealističkom, itd budalom, uglavnom, ne bez razloga... To me je, (za pretpostaviti) x,y puta odvodilo u razočarenje, a da nisam morao koristiti savremene IT tehnologije, dovoljno je bilo da (zlo)upotrebim vlastiti mozak na način uobičajen za hormonima predozirane adolescente. Mada, moram priznati, da mi je npr sms komunikacija ne jednom pomogla da 'ubodem bod u gostima', odn, malko (dvije žličice Vegete) ludila,može biti dovoljno inspirativno i zanimljivo makar, dok me se ne upozna dovoljno (kada fontane psihoza, neuroza i psihopatija krenu šikljati...),wacko2
Stižem i na poentu, zna matori Bukowsky šta priča (hvala RE!), u interpersonalnim odnosima, (nije reklama), SAMO LADNO! Toliko je glume, šminke i skrivanja u međuljudskim odnosima, a 'informatičko društvo' tome potpomaže kano humus kanadskim glistama (yap, ko peca, znaće o čemu pričam).
Ko shvata, taj shvata, ko ne shvata...
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Naravno, ima mnogo i ovoga: :-D

honestyontheinternetink.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
Nisam imala ljubavna iskustva preko chat-a, sms-a i slično... Znam, znam kada smo se ja i moj muž muvali nije bilo tih savremenih sredstava komunikacije (to nam i sin stalno govori:)). Sa jedne strane svedoci smo različitih zloupotreba ali i uspešnih veza ostvarenih na ovaj način. Nemam ništa protiv ako drugima tako nešto odgovara, ja sam tip za oči u oči i lagani flert na licu mesta...
 
Natrag
Top