Da li slaviti subotu ili nedelju

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne postoje "moje laži" jer mi moja zajednica sa Isusom i duh Sveti to ne dopustaju.
Ostvari zajednicu sa Isusom i on će ti ukazati na sve propuste i vodiće te ka sve većoj spoznaji istine i razumevanja njegovih puteva.

Pozdrav!
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ne postoje "moje laži" jer mi moja zajednica sa Isusom i duh Sveti to ne dopustaju.
Ostvari zajednicu sa Isusom i on će ti ukazati na sve propuste i vodiće te ka sve većoj spoznaji istine i razumevanja njegovih puteva.

Znači, kad ti slažeš, to nisu tvoje laži, nego to lažu Isus i Duh Sveti. Čovječe, ti sve više i više bogohuliš.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne, ti Bogohuliš jer pripisuješ drugima svoje grehe.

Ja nikada ne lažem, Bog mi je svedok, a ti misli šta hoćeš i iznosi šta hoćeš.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Takodje ovaj tekst koji si naveo ne dokazuje nikakvo ukidanje subote, nego govori o ukidanju starozavetnih obreda, a steta je sto ti to jos nisi razumeo.

Drogo, Taj isti Pavle, koji je to napisao, praznovao je subotu sve do smrti, a to su cinili i svi Hristovi apostoli. Prvi koji je lansirao ideju o praznovanju Subote, bio je BOG, a ne covek. Prvu subotu Bog je praznoavao zajedno sa Adamom, jer je "Subota nacinjena za coveka".
Tako Subota se praznuje od stvaranja sve do danas, i to nije nikakava adventisticka ideja.

Slažem se da ovaj stih koji sam naveo govori o ukidanju starozavetnih obreda ali upravo vi ne primećujete jednu sitnicu tj. da je i praznovanje subote starozavetni obred dakle, ukinuto.
Subota JE NAČINJENA ZA ČOVEKA A NE ČOVEK ZA SUBOTU reče ni manje ni više nego Hrist... dobro a za koga je načinjena nedelja i ponedeljak i utorak .. da nije možda za životinje ? Ako je čovek stvoren da praznuje subotu onda bolje da i ne živi. Kakav je to život da u svu večnost praznuješ subote...po meni nikakav. Čoveče u ovome što pričate nema ni malo konstruktivnosti već samo ustaljena šema koju jednom naučiš i ponavljaš do u večnost... pa to je užasna monotonija. Gde je učenje nečega novog otvaranje novih vidika to kod vas izgleda ne postoji. Zatvarate se u konzervu sa Mojsijevom torom i ne samo to nego i druge zatvarate. To je prošlost man idemo dalje.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Bog nema ništa sa tvojim lažima, ne huli čovječe.

Tvoje insinuacije me ne dotiču, jer znam realnost onakvu kakva ona jeste, a tvoje reci ce biti sa tobom na sudu ako se ne odrekneš sebe i svog života u svom subjektivnom svetu do kraja isteka vremena milosti.

Pozdrav!

Subota JE NAČINJENA ZA ČOVEKA A NE ČOVEK ZA SUBOTU reče ni manje ni više nego Hrist... dobro a za koga je načinjena nedelja i ponedeljak i utorak .. da nije možda za životinje ? Ako je čovek stvoren da praznuje subotu onda bolje da i ne živi. Kakav je to život da u svu večnost praznuješ subote...po meni nikakav.

Peko, pogrešno predstavljaš smisao Subote i Adventnog verovanja u pogledu Subote.

Hrist je izrekao ove reči "SUBOTA JE NAČINJENA ČOVEKA RADI A NE ČOVEK SUBOTE RADI" da bi upravo ukazao na pravi smisao Subote.

On je ove reči uputio Farisejima onoga vremena koji su od Subote načinili teret a ne blagoslov, jer su uveli mnoštvo bespotrebnih pravila i propisa u pogledu toga šta treba činiti Subotom a šta ne.

Isus je bio najveći reformator Subote, jer je govorio o njenoj pravoj svrsi, a to je slavljenje Boga kao tvorca i sećanje na stvaranje kada su planeta zemlja i čovek na njoj - stvoreni Božjom stvaralačkom silom i ljubavlju.
Ona treba da bude blagoslov čoveku i istinski izvor sreće, dan kada se proslavlja Bog kao tvorac života.

Subota nije bila deo obrednog zakona niti ima TIPOLOŠKI karakter koji je pripisan obrednom zakonu.

Subota je deo većnog nepromenjivog zakona - potvrđenog i u starom i u novom zavetu, i od strane proroka, i Gospoda Isusa, i njegovih svetih apostola.. Amin!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Tvoje insinuacije me ne dotiču, jer znam realnost onakvu kakva ona jeste, a tvoje reci ce biti sa tobom na sudu ako se ne odrekneš sebe i svog života u svom subjektivnom svetu do kraja isteka vremena milosti.

Zar vrijeme milosti nije isteklo u listopadu 1844.? Zar si odbacio učenje svojih "pionira"?
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Slažem se da ovaj stih koji sam naveo govori o ukidanju starozavetnih obreda ali upravo vi ne primećujete jednu sitnicu tj. da je i praznovanje subote starozavetni obred dakle, ukinuto.

Postovanje prijatelju Peko,
hvala ti na odgobvoru na moj komentasr.

Pre svega, SUBOTA, sedmi dan sedmice, nije deo obvrednog zakona, jer je data pre greha, onda kada nikakvi simboli nisu ni bili potrebni. Ona takodje nije sjen niti simbol bilo cega.

Drugo, godisnji praznici koje su Jevreji praznovali bili su vezani za datiume, a ne za bilo koji ciklus, tako da su padali u raslicite dane u sedmisi. Prvi i zadnji dan svakoga godisnjeg praznika, praznovan je isto kao sto su i Subotu praznovali, i kad su Hristovom smrcu na krstu ukinute zrtve i godisnji praznici, ukinute su i te gdisnje svetkovine koje su padale u razlicite dane sedmice, a nazivane su suboitama. Ako si mislio na te subote da su ukinute, slazem se sa tobom.

Drugo, Subota, sedmi dan u sedmici nema niakve veze sa grehom, otkupljenjem coveka od greha, ona nije sjen nicega, jer ju je Bog uspostavio priulikom stvaranja i ona je uspomena na Bozja dela stvaranja. Tako obrednoi zakon, zakon o zrtvama i godisnjim praznicima, jesu ukinuti, a Sobota nije, ona je deo Bozjeg zakona Dekaloga i ostaje na snazi za svu vecnost.


Zatvarate se u konzervu sa Mojsijevom torom i ne samo to nego i druge zatvarate. To je prošlost man idemo dalje[/COLOR je napisao(la):

Peko, subota nuje deo Mojsijevog zakon, nego je deo Boizjeg zakona.

Subota je u Tori samo ponovljena, a njen pocetak je poceo oko 2500 godina pre postanka Tore.

Subotu nije postavio covek, pa ni Mojsije, nego sveznajuci Bog i On ju je naziuva "Moj sveti dan."
Pa kad je tako, ko smo ti i ja da se suprotstavimo Bogu?
 
Natrag
Top