Da li slaviti subotu ili nedelju

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kakvo licno uverenje covece o cemu ti pricas???

Ja kazem da "sam o tome pisao", a ti kazes: "licno uverenje nije merilo"?

Ko je ovde lud???

Svako ko ide protiv Biblije.

Ja ću da Biblijom uništim tvoju nauku kao što sam ti obećao u PP.



Rana Crkva se okuplja



Djela apostolska 13,27 Doista, žitelji Jeruzalema i glavari njihovi ne upoznaše njega ni riječi proročkih što se čitaju svake subotepa ih, osudivši ga, ispuniše.


Djela apostolska 13,42 Na izlasku su ih molili da im iduće suboteo tome govore.


Djela apostolska 13,44Iduće se subotegotovo sav grad zgrnu čuti riječ Gospodnju.


Djela apostolska 15,21 Ta Mojsije od pradavnih naraštaja ima po gradovima propovjednike koji ga u sinagogama svake subotečitaju.


Djela apostolska 17,2 Po običaju uđe Pavao onamo. Tri je subotes njima raspravljao na temelju Pisama.


Djela apostolska 18,4Svakeje pak suboteraspravljao u sinagogi i uvjeravao Židove i Grke

Šabat je načinjen radi čovjeka rekao je Isus. Nije rekao radi Jevreja, dakle načinjena za sve ljude.


Isusovi sljedbenici drže subotu.



Luka 23,56 Vrativši se pak pripraviše mirise i miro; i u subotu dakle ostaše na miru po zakonu.



Pagani traže od apostola Pavla da dođu u subotu.



Djela apostolska 13,42 Na izlasku su ih molili da im iduće subote o tome govore.



Pavle drži subotu.



Djela apostolska 17,2 I Pavle po običaju svome uđe k njima, i tri subote razgovara se s njima iz pisma,



Subota je načinjena radi ČOVJEKA, a ne piše samo radi Jevreja.



Marko 2,27 I govoraše im: "Subota je stvorena radi čovjeka, a ne čovjek radi subote.



Isus je Gospodar subote.



Matej 12,8 Jer je Sin čovječji gospodar subote."
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Svako ko ide protiv Biblije.

Ja ću da Biblijom uništim tvoju nauku kao što sam ti obećao u PP.



Rana Crkva se okuplja



Djela apostolska 13,27 Doista, žitelji Jeruzalema i glavari njihovi ne upoznaše njega ni riječi proročkih što se čitaju svake subotepa ih, osudivši ga, ispuniše.


Djela apostolska 13,42 Na izlasku su ih molili da im iduće suboteo tome govore.


Djela apostolska 13,44Iduće se subotegotovo sav grad zgrnu čuti riječ Gospodnju.


Djela apostolska 15,21 Ta Mojsije od pradavnih naraštaja ima po gradovima propovjednike koji ga u sinagogama svake subotečitaju.


Djela apostolska 17,2 Po običaju uđe Pavao onamo. Tri je subotes njima raspravljao na temelju Pisama.


Djela apostolska 18,4Svakeje pak suboteraspravljao u sinagogi i uvjeravao Židove i Grke

Šabat je načinjen radi čovjeka rekao je Isus. Nije rekao radi Jevreja, dakle načinjena za sve ljude.


Isusovi sljedbenici drže subotu.



Luka 23,56 Vrativši se pak pripraviše mirise i miro; i u subotu dakle ostaše na miru po zakonu.



Pagani traže od apostola Pavla da dođu u subotu.



Djela apostolska 13,42 Na izlasku su ih molili da im iduće subote o tome govore.



Pavle drži subotu.



Djela apostolska 17,2 I Pavle po običaju svome uđe k njima, i tri subote razgovara se s njima iz pisma,



Subota je načinjena radi ČOVJEKA, a ne piše samo radi Jevreja.



Marko 2,27 I govoraše im: "Subota je stvorena radi čovjeka, a ne čovjek radi subote.



Isus je Gospodar subote.



Matej 12,8 Jer je Sin čovječji gospodar subote."

Kakve veze ima sto je Pavle propovedao subotom i sto je cak i neznaboscima propovedao u sinagogi subotom, kad je to bilo jedino mesto i vreme kada su se okupljali svi ljudi i neznabosci i pagani, pa im je shodno tome tada mogao i pricati!?

Kakav je to dokaz su rani Hriscani drzali subotu?

Dalje , ja i ne sporim da je Pavle kao pojedinac drzao subotu, ali drzao je i druge Jevrejske obicaje i praksu, ukljucujici i obrezanje, pa to nije dokaz da trebamo i mi...

Neki Jevreji zaista nastavljaju po Jevrejskim obicajima, ali pagani nisu imali te obicaje i nisu drzali ni subotu, niti ih je Pavle suboti ucio.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kakve veze ima sto je Pavle propovedao subotom i sto je cak i neznaboscima propovedao u sinagogi subotom,

Naravno da ima jer je uvijek služba Boga bila subotom, a još je bitnije što je i paganima rekao da dođu u subotu, imao je baš tada priliku da im kaže "Ne morate da dođete u subotu već u nedelju, sada je nedelja dan bogolsuženja i odmora". Dakle nema nigdje promjene dana odmora i službe Bogu.

kad je to bilo jedino mesto i vreme kada su se okupljali svi ljudi i neznabosci i pagani, pa im je shodno tome tada mogao i pricati!?

I tako je i ostalo, to nije nikakav arg. za tebe jer nigdje nemamo promijenu dana.

Kakav je to dokaz su rani Hriscani drzali subotu?

Najbolji, jer kako se tada radilo tako treba i sada.

Dalje , ja i ne sporim da je Pavle kao pojedinac drzao subotu, ali drzao je i druge Jevrejske obicaje i praksu, ukljucujici i obrezanje, pa to nije dokaz da trebamo i mi...

Ajd reci zašto su se Jevreji obrezivali? Ekvivalent obrezanju je krštenje, tako je obrezanje prešlo u krštenje i Isus se krstio i apostoli.

Pavle je baš pisao da je ukinuta žrtva. I baš naprotiv ukorio Petra za jevrejske običaje.

Hoćeš da kažeš da je subota običaj, tebi je moralni zakon običaj.

Neki Jevreji zaista nastavljaju po Jevrejskim obicajima, ali pagani nisu imali te obicaje i nisu drzali ni subotu, niti ih je Pavle suboti ucio.

Onda Mire uzmi pušku i na ulicu i ubijaj ljude jer ako je i subota običaj onda je i zapov. NE UBIJ običaj, pa što onda to držiš, a nećeš subotu.

Dakle tvoje shvatanje zakona je ova mož zapov. a ovo ne može.

Zato je Jakov i napisao ko ne drži svih 10 ne drži ni 1 zapov. Ili sve ili ništa.

Nema između. To što piše da je UŠAO PO OBIČAJU piše i po zakonu, običaj u tom stihu znači nEšto što se podrazumijeva, a ne hebr. običaj kao nacionalno pravilo.

Zato piše i PO ZAKONU. Odoše na miru PO ZAKONU.

Kako može da za jednu zapov. važi da je običaj i da je za Jevreje, a drugih 9 ne važi to je za sve ljude.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
a još je bitnije što je i paganima rekao da dođu u subotu, imao je baš tada priliku da im kaže "Ne morate da dođete u subotu već u nedelju,

Nije im mogao reci da dodju drugi dan, jer su se propovedi i druge verske aktivnosti odrzavale u sinagogi.
Nije mogao tako veliku grupu ljudi pozvati svojoj kuci!

Zato to nista ne dokazuje.

I tako je i ostalo, to nije nikakav arg. za tebe jer nigdje nemamo promijenu dana.

Niko i ne tvrdi da je doslo do promene dana, ti si bivsi pravoslavac a ne znas da PC ne tvrdi da je doslo do promeme, to ne tvrdi ni RKC!

Najbolji, jer kako se tada radilo tako treba i sada.

Nema dokaza da su drzali subotu, to ne pise u NZ. Oni su samo sastanke ponekad odrzavali u sinagogi, iz razloga sto su se ljudi tada okupljali i tada su im mogli pricati.. To je jedini razlog.

Ajd reci zašto su se Jevreji obrezivali? Ekvivalent obrezanju je krštenje, tako je obrezanje prešlo u krštenje i Isus se krstio i apostoli.

Kakve to veze ima sa subotom?
Ja sam rekao da je Pavle drzao i ostale praznike, a ne samo subotu, pa to nije dokaz da trebamo i mi...

Pavle je baš pisao da je ukinuta žrtva. I baš naprotiv ukorio Petra za jevrejske običaje.

Jeste, ali zato sto je "dvolicio", ziveo je "nejevrejski" a pretvarao se da postuje jevrejske obicaje. Dok Pavle to nije radio.
On ga je ukorio za nedoslednost, nije mu branio da drzi praznike i obicaje, vec da ne dvolici..

Hoćeš da kažeš da je subota običaj, tebi je moralni zakon običaj.

Pa pise "udje PO OBICAJU" :)

Dekalog nije izdvojen zakon, da bi smo mi mogli tvrditi da je subota deo moralnog zakona a da ostali praznici nisu!

Onda Mire uzmi pušku i na ulicu i ubijaj ljude jer ako je i subota običaj onda je i zapov. NE UBIJ običaj, pa što onda to držiš, a nećeš subotu.

Zato sto dekalog nije "izdvojen zakon", i zato sto su praznici - praznici a ne moralni zakon.

Ne stoji ti primedba da " onaj ko odrzi 9 zapovesti a prekrsi subotu, prekrsio je sve" zato sto dekalog "nije izdvojen iz Tore", vec se sagledava unutar nje.

Npr. imas moralnih zapovesti koje nisu sastavni deo dekaloga , npr. zapovest protiv homoseksualnosti nije sastavni deo dekaloga, pa to ne znaci da ako uzmes i izdvojis samo dekalog ,da onda mozes biti homoseksualac..

Dakle tvoje shvatanje zakona je ova mož zapov. a ovo ne može.

Moje shvatanje je celovito shvatanje Tore!
A ne vadjenje zapovesti van njenog konteksta..

Zato je Jakov i napisao ko ne drži svih 10 ne drži ni 1 zapov. Ili sve ili ništa.

On nije izdvajao dekalog, i nije govorio o dekalogu..

Nema između. To što piše da je UŠAO PO OBIČAJU piše i po zakonu, običaj u tom stihu znači nEšto što se podrazumijeva, a ne hebr. običaj kao nacionalno pravilo.

Ok, on je drzao Jevrejski zakon, ali nije ucio nas da i mi trebamo.

Zato piše i PO ZAKONU. Odoše na miru PO ZAKONU.

Zato sto nisu znali da ce Hristos vaskrsnuti i nisu znali znacaj te zapovesti.

A da su cak i nastavili da drze, opet to nije dokaz da nas obavezuje..

Kako može da za jednu zapov. važi da je običaj i da je za Jevreje, a drugih 9 ne važi to je za sve ljude.

Lepo, moze, zato sto je bas subota istaknuta kao znak izmedju jevreja i Boga.

I moze, zato sto sto nisu bas svi moralni zakoni sadrzani u dekalogu.

Zapovest protiv homoseksa je van dekaloga, ali je isto tako moralna kao i svaka druga zapovest dekaloga..

To je dokaz da se dekalog ne vadi.

Ja ne cepkam zakon kao vi, vec ga uzimam celog!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, Mire, pa ti si potpuno stao na stranu neistine, i napravio od Hrista i apostola najveće bezbožnike, i one koji su kontradiktorni.

Svaka tvoja tvrdnja u tvom poslednjem komentaru je pogrešna i nebiblijska, i preuzeta iz vešto spravljenih izgovora koje sam mnogo puta čuo od zvaničnika tradicionalnih crkava, izrečenih sa ciljem da se ne ispoštuje jena od deset Božjih zapovesti.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije im mogao reci da dodju drugi dan, jer su se propovedi i druge verske aktivnosti odrzavale u sinagogi.
Nije mogao tako veliku grupu ljudi pozvati svojoj kuci!

Zato to nista ne dokazuje.!

Apostoli jevanđelje nisu propovedali samo u sinagogama, već na svakom mestu, na trgovima, na livadama, u šumama, na putevima, itd..
Da apostol Pavle nije poštovao Subotu - on je tim ljudima moga reći da dođu sutradan u nedelju da im propoveda ako je nedelja po vama bila dan kada su se Hrišćani okupljali, posebno jer ti ljudi koji su ga molili da im propoveda u drugu subotu su bili neynabosci, a ne Jevreji, i apostol je mogao da im kaze - da dodju sutra u nedelju, jer to je po vama bio dan koji je on svetkovao.
Ali mi vidimo iz drugih tekstova, da su apostoli nedeljom radili svakodnevne poslove, i da je apostol Pavle radio u ćilimarskoj radionici, a SUBOTOM propovedao Hrista, i da nedelju nije smatrao nikakvim danom slavljenja, Bogosluzenja, i slicno.

Niko i ne tvrdi da je doslo do promene dana, ti si bivsi pravoslavac a ne znas da PC ne tvrdi da je doslo do promeme, to ne tvrdi ni RKC!!

Ako misliš na promenu subote na nedelju, Rimokatolička crkva daje jasne izjave, da je ona promenila dan odmora sa subote na nedelju.

Evo nekih od tih izjava:

"Nedelja je Katolička institucija i zahtevi za njeno svetkovanje jedino se mogu definisati na osnovu katoličkih principa" ( the catolic press, Sidney - Australia, August 1900 ).

"Od početka do kraja svetog pisma - nema nikakvog označenog teksta, koji bi opravdao promenu sedmičnog javnog bogosluženja - od poslednjeg dana u sedmici na prvi" ( priest Bradu - in the adress reported in the Elizabeth. nj. news - march 18. 1903 ).

"Biblija nigde ne podupire svetkovanje nedelje, ona je ustanova Katoličke crkve, i oni koji praznuju taj dan - poštuju zapovest Katoličke crkve" ( bishop Simour - vhu vi keep sundau ).

"Mi smo promenili od sedmog dana na prvi dan sedmice, od subote na nedelju - autoritetom svete Katoličke apostolske Hristove crkve" ( statement of Katholic church ).


Nema dokaza da su drzali subotu, to ne pise u NZ. Oni su samo sastanke ponekad odrzavali u sinagogi, iz razloga sto su se ljudi tada okupljali i tada su im mogli pricati.. To je jedini razlog.!

Apostoli nisu kontradiktorni, a oni i sam Hrist na više mesta upućuju na držanje deset zapovesti.
U jevrejima poslanici 4 poglavlju apostol Pavle jasno upućuje na svetkovanje subote.
Jovan u otkrivenju naziva suboti danom Gospodnjim, isto kao i u starom zavetu.

Ti Mire nisi pošten, jer nama kažeš da ne treba držati subotu jer to navodno ne piše u novom zavetu, a držiš nedelju, i ako u celoj bibliji nema ni jednog teksta koji zapoveda njeno poštovanje.



Kakve to veze ima sa subotom?
Ja sam rekao da je Pavle drzao i ostale praznike, a ne samo subotu, pa to nije dokaz da trebamo i mi...

Nije Pavle držao ni jedan praynik nakon obraćenja.
Čak je ukorio i Petra koji je obavio neka obredna pravila u sinagogi.
Apostol Pavle za razliku od toga jasno govori o potrebi držanja celovitog zakona deset zapovesti, i subote.

Dekalog nije izdvojen zakon, da bi smo mi mogli tvrditi da je subota deo moralnog zakona a da ostali praznici nisu!

U starom zavetu postoje DESET ZAPOVESTI kao ustav ili pravila ponašanja u Božjem carstvu, i ovaj zakon je večan i nepromenjiv, i ostaje do kraja istorije - dokle bude postojao i greh, da odvaja greh od pravde, i da ukazuje čoveku na pravdu, kao što apostol Pavle kaže "DA JE ZAKON KAO OGLEDALO U KOME HRIŠĆANIN VIDI SVOJE DUHOVNO STANJE, I OSTAJE U TOM ZAKONU DA GA DRŽI"
Apostol ovde ne kaže "da ne trebamo da držimo zakon" već da u njemu spoznamo svoje duhovno stanje, da li smo kršili neku zapovest, i da potom ostanemo u zakonu, da ga više ne kršimo.

Sa druge strane postoji OBREDNI ZAKON koji je bio TIPOS budućih događaja vezanih za dolazak mesije, njegov život, i duhovne realnosti.

Ovaj zakon prestaje sa dolaskom mesije i pronalazi ispunjenje u njemu.

Dekalog ne prestaje, jer ono što je bilo greh u starom, to je i u novom zavetu, i greh nije transformisan u pravdu sa dolaskom Hrista, već je prekršaj SVAKE od deset zapovesti greh u novom zavetu, ali je samo sredstvo opravdanja promenjeno, a to više nije obredni zakon o prinošenju žrtava, već Hristos.

Sve ostalo napomenuto - sagledava se u učenju novog zaveta, gde su i homoseksualizam, i sve ostale nastranosti i gresi - sadržani u učenju novog zaveta.

Mire Mire, dobri čoveče, otvori svoje oči..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Nije im mogao reci da dodju drugi dan, jer su se propovedi i druge verske aktivnosti odrzavale u sinagogi.

Jeste ako je došlo do promijene, to bi bila odlična prilika. Ali nije. Pa mi ni aksnije po crkvama ne vidimo nedelju.

Nije mogao tako veliku grupu ljudi pozvati svojoj kuci!

Zato to nista ne dokazuje.

Nikakav arg. Isus je držao na otvorenom propov.

Niko i ne tvrdi da je doslo do promene dana, ti si bivsi pravoslavac a ne znas da PC ne tvrdi da je doslo do promeme, to ne tvrdi ni RKC!

Nemoj da pričaš tvrdi se da je došlo. Pa kod vas svako tumači kako hoće, oko svega.

A uejdno i ne držite subotu. Pa sama RKC kaže i to iz dokumenata. A i pravosl. popovi.

Nema dokaza da su drzali subotu, to ne pise u NZ. Oni su samo sastanke ponekad odrzavali u sinagogi, iz razloga sto su se ljudi tada okupljali i tada su im mogli pricati.. To je jedini razlog.

Ja nauku dokazujem Biblijom i dokumentima, a ti?

Kakve to veze ima sa subotom?
Ja sam rekao da je Pavle drzao i ostale praznike, a ne samo subotu, pa to nije dokaz da trebamo i mi...

I rekao da su ti praznici ukinuti. A nije za dekalog.

Jeste, ali zato sto je "dvolicio", ziveo je "nejevrejski" a pretvarao se da postuje jevrejske obicaje. Dok Pavle to nije radio.

Pavle je držao subotu, prinio žrtvu da bi Jevrejima bio Jevrejin, a ukorio Petra za običaj jevrejski. Pa to sam već rekao.

Kakve to veze ima sa subotom?

Ima jer ti subotu povezuješ sa obrezanjem, obrezanje je bio znak da će se Mesija roditi u tom narodu i ono je ekviv. krtšenju. Zato se ne treba više obrezivati.

Pa pise "udje PO OBICAJU"

I po ZAKONU to si naravno izostavio. A i to piše.

Dekalog nije izdvojen zakon, da bi smo mi mogli tvrditi da je subota deo moralnog zakona a da ostali praznici nisu!

Naravno da je izdvojen, pa zašto je subota u dekalogu ako nije moralna odredba. Ja gluposti što valjaš.

Zato sto dekalog nije "izdvojen zakon", i zato sto su praznici - praznici a ne moralni zakon.

Naravno da je izdvojen.

Ne stoji ti primedba da " onaj ko odrzi 9 zapovesti a prekrsi subotu, prekrsio je sve" zato sto dekalog "nije izdvojen iz Tore", vec se sagledava unutar nje.

Pitaj Jakova za to.


Npr. imas moralnih zapovesti koje nisu sastavni deo dekaloga , npr. zapovest protiv homoseksualnosti nije sastavni deo dekaloga, pa to ne znaci da ako uzmes i izdvojis samo dekalog ,da onda mozes biti homoseksualac..
Dekalog uključuje i te.


pa to ne znaci da ako uzmes i izdvojis samo dekalog ,da onda mozes biti homoseksualac..

Ne možeš jer je i u dekalogu opisana preljuba, koja je "manji" grijeh.

Npr. imas moralnih zapovesti koje nisu sastavni deo dekaloga , npr. zapovest protiv homoseksualnosti nije sastavni deo dekaloga, pa to ne znaci da ako uzmes i izdvojis samo dekalog ,da onda mozes biti homoseksualac..

A ko je rekao da je samo dekalog moralni zakon?

Još gore za tvoju nauku, što treba zapov. izvan dekaloga, a ne treba 4. iz dekaloga.

Moje shvatanje je celovito shvatanje Tore!

Da jeste ne bi napadao subotu. Nemaš čak ni cijelovito shvatanje dekaloga a kamoli Tore.

On nije izdvajao dekalog, i nije govorio o dekalogu..

Jeste jer je baš spomenuo 2 zapov. iz dekaloga, ako ne držiš jednu,a drugu držiš kriv si za sve.

Samo niej pisao za formaliste kao ti pa da mora da sve komb. da ispiše.

Pametnom dovoljno.

Ok, on je drzao Jevrejski zakon, ali nije ucio nas da i mi trebamo.

Isaija te zeznuo koji je napisao da je subota za sve narode(u SZ) A Isus u NZ DA JE subota za ČOVJEKA. Pa kako onda jevrejski.

Zato sto nisu znali da ce Hristos vaskrsnuti i nisu znali znacaj te zapovesti.

Pa su i 40 god. nakon uskrsa svetkovali subotu.

A da su cak i nastavili da drze, opet to nije dokaz da nas obavezuje..

Obavezuje. I kakve veze ima uskrs sa subotom? Nikakve. Oni nisu ni držali nedelju kadsa je Isus ustao.

Lepo, moze, zato sto je bas subota istaknuta kao znak izmedju jevreja i Boga.

I data svima kako kaže Isus i Isaija. Pa Jevrejin je duhovna a ne tjelesna kategorija.

Znak izmeđui Boga i vjernih. Znači da nemate znaka.

I moze, zato sto sto nisu bas svi moralni zakoni sadrzani u dekalogu.

Kako nisu? Šta hoćeš da kažeš da je Bog sub. dao onako. Pa bili su osuđeni i zbog subote. Znači da je moralna. tvojoj nauci se raduju baš HOMOSEKUSALCI, koji će isto reći to je tada bio grijeh, sada nije. Sada je ljubav nećemo biti osuđeni kao oni. Tako i ti za subotu.

Zapovest protiv homoseksa je van dekaloga, ali je isto tako moralna kao i svaka druga zapovest dekaloga..

A sada si rekao da nisu sve u dekalogumoralne.

KONTRADICIJA, naravno da ćeš biti u konfuziji, još gore ti je što si držao subotu, tek sada ti nema opravdanja za grijeh. Ko namjerno griješi njemu nema žrtve za grijeh.

To je dokaz da se dekalog ne vadi.

Ja ne cepkam zakon kao vi, vec ga uzimam celog!

A izdvojio subotu da ne treba. Haha, e pa baš da se nasmijem.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ne treba slaviti ni subotu niti nedelju...
Nema vise potrebe od isusa pa nadalje da se slavi bilo koji dan.
Jedini dan koji treba da se secamo je memorijal na isusovu zadnju pashalnu veceru i uvodjenje Novog Saveza koji ce ove godine biti u utorak 11.aprila 2017.
1.Кор 11
23 Јер ја сам од Господа примио оно што сам вам предао: Господ Исус је оне ноћи кад је био издат узео хлеб24 и захваливши Богу, изломио га је и рекао: „Ово представљамоје тело које се предаје за вас. Чините ово мени на спомен.“25 Тако је узео и чашу након што је вечерао и рекао: „Ова чаша представља нови савез+ на основу моје крви. Чините ово, кад год је пијете, мени на спомен.“26 Јер кад год једете овај хлеб и пијете ову чашу, објављујете Господову смрт, док он не дође.27 Зато, ко год недостојно једе хлеб или пије чашу Господову, огрешиће се о Господово тело и крв.28 Дакле, нека најпре свако себе испита да ли је достојан, па онда нека једе од хлеба и пије из чаше.29 Јер ко једе и пије, а не распознаје у томе тело Христово, на своју осуду једе и пије.30 Зато су многи међу вама слаби и болесни, а доста их је и умрло.31 Али кад бисмо распознали какви смо, не би нам се судило.
To je bio poseban dan koji se proslavljao jednom godisnje to je bio 14 nisan,
a ove godine je 11.4.2017 pa ko zeli neka dodje u dvoranu Jehovinih svedoka od 18:00,jer tada pocinje.
 
Natrag
Top