Da li postoji religija u kojoj postoji istina ?

Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Brate gera,
99% mojih molitvi je upuceno Bogu to sam reko i Adrianu

Bog je sveta trojica to kaze i Hristos za sebe je rekao 2 puta a mozda i vise da su on i njegov otac jedno
zar ti nije cudno sto je Ocu Bogu nasem govorio moj otac a dao molitvu oce nas
On je deo Svetog Trojstva i u to veruje svako ko veruje i u NZ

Ja najvise slavim Boga a u NZ Bogocovek je izasao iz utrobe Bogorodice

Ja najvise slavim Boga a u NZ Bogocovek je izasao iz utrobe Bogorodice (to je tacno sto je boldovano plavim,a crvenim nije)

Isus je rodjen od marije deve,a ne bogorodice,nigde u biblije nepise bogorodica!!! Sam isus je nazvao "Zeno" Apostoli nikada nisu rekli bogorodice,a postovali su je kao majku isusovog plota-tela. Boga niko nije rodio a ponajmanje Marija !telo da ali ne i Duh Sveti koji se nalazio u tom telu.Ne zaboravi sto je od tela telesno je,sto je od Duha Bozje je!!!

Ako postujes ovu Mariju KOJU SU POSTOVALI APOSTOLI I MI onda si potpuno u pravu jer je blagoslovljena medju zenama a ne kao (CARICA NEBESKA)

Kojoj danas stavljaju zvezdani venac oko glave,i proglasavaju za caricu nebesku.

17. Зар не видиш шта чине по градовима Јудиним и по улицама јерусалимским? 18. Синови купе дрва, а очеви ложе огањ, и жене месе тесто, да пеку колаче царици небеској, и да лију наливе другим боговима, да би мене дражили.(Јеремија 7)

17. Него ћемо чинити све што је изашло из наших уста кадећи царици небеској и лијући јој наливе, као што смо чинили ми и оци наши, цареви наши и кнезови наши по градовима Јудиним и по улицама јерусалимским, јер бејасмо сити хлеба и беше нам добро и зло не виђасмо.
18. А од кад престасмо кадити царици небеској и лити јој наливе, ништа немамо и гинемо од мача и од глади. (Јеремија 44)

Pozdrav od Gere brate.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
brate ja zelim da se zatvori ova tema i ova svadja sada ja sam dokazao da sam upravu u zastiti crkve ti smatras da si ti upravu i tu se nemoze nista ako je poelbuster imao na tebe takav uticaj ja nemogu inace on deli moje misljenje

Sve sekte su vece zlo a SPC je dobra delimicno ali i tu ima dosta zlih episkopa i svestenika a u sektama najvise adventistima se deli bela tehnika i racunari i 90% njih je tamo samo zato sto dobiju nesto skupoceno svake subote


Pozdrav brate

Nema potrebe da se zatvori jer mi ovde diskutujemo i ne svadjamo se!

Svi mi ovde zelimo samo jedno!!! ISTINU.

Poelbuster zna moj karakter vrlo dobro,ja i on se besprekorno slazemo kad su u pitanju JS-ci,cak sto vise on se vise bavi njima nego ikonama,idolima u Bibliji,dok se ja bavim svim sto narusava pravednu ljubav i postovanje k nasemu Bogu i Gospodu Isusu Hristu.Ja i on nemamo konflikt u vezi Ikona,idola jer poelbuster odlicno poznaje bibliju,atakodje i na sta ja mislim kad stavim sve ovo i ostala braca.Mi to radimo za one koji su prevareni od pravoslavnih svestenika koji se streme k (EKUMENIZMU) i nista vise.

Govorim ti kao Brtat bratu Oni Gaze 100% 2 zapoved Bozju,citaj zadni post koji cu ti sad postaviti.

pozdrav dragi moj brate od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Sve sekte su vece zlo a SPC je dobra delimicno ali i tu ima dosta zlih episkopa i svestenika a u sektama najvise adventistima se deli bela tehnika i racunari i 90% njih je tamo samo zato sto dobiju nesto skupoceno svake subote


Pozdrav brate

Sve sekte su jeres hteo si da kazes! mozda za mene da, kako vidim i za tebe takodje,Uvek sam govorio na ranijim postovima Biti Ortodox-pravoslavni to je dobro,ali nemora se slusati u svemu svestenici evo naovo sam mislio:

(Matvej 23gl)

[SUP]2[/SUP] Govoreći: Na Mojsijevu stolicu sedoše književnici i fariseji.

[SUP]3[/SUP] Sve dakle što vam kažu da držite, držite i tvorite; ali šta oni čine ne činite; jer govore a ne čine.


[SUP]4[/SUP] Nego vežu bremena teška i nezgodna za nošenje, i tovare na pleća ljudska; a prstom svojim neće da ih prihvate.


[SUP]5[/SUP] A sva dela svoja čine da ih vide ljudi: raširuju svoje amajlije, i grade velike skute na haljinama svojim.


[SUP]6[/SUP] I traže začelje na gozbama i prva mesta po zbornicama,


[SUP]7[/SUP] I da im se klanja po ulicama, i da ih ljudi zovu: Ravi! Ravi!


[SUP]8[/SUP] A vi se ne zovite Ravi; jer je u vas jedan Ravi Hristos, a vi ste svi braća.


[SUP]9[/SUP] I ocem ne zovite nikoga na zemlji; jer je u vas jedan Otac koji je na nebesima.


[SUP]10[/SUP] Niti se zovite Učitelji; jer je u vas jedan učitelj Hristos.
[SUP]11[/SUP] A najveći između vas da vam bude sluga.

Ovo je dovoljno da me shvatis mislim ako hoces,ovi stihovi su dobri i za tebe



A ovo kako se Bog ponasao prema jevreima i prema drugim narodima koji su obozavali likove:

Mozda se ti i neklanjas idolima,ikonama! ali dovoljno je sto podrzavas njihovo crtanje to sto je Nebesko,nijedan prorok NZ-ta ni je nikad rekao da treba crtati ikone!to je cisto grcka mitologija,procitaj pazljivo sta o tome misli sam apos. Pavle u njegovim poslanicama pogotovo kad je bio u grckoj.





(jerem 32gl)

0 Jer sinovi Izrailjevi i sinovi Judini činiše od detinjstva svog samo šta je zlo preda mnom, i sinovi Izrailjevi samo me gneviše delima ruku svojih, govori Gospod.
Jezek. 20:28

31 Jer taj grad beše mi na gnev i na srdnju otkad ga sazidaše do danas da bih ga odbacio ispred sebe,
2 Car. 23:27, Sof. 3:1

32 Za sve zlo sinova Izrailjevih i sinova Judinih što činiše gneveći me, oni, carevi njihovi, knezovi njihovi, sveštenici njihovi i proroci njihovi, Judejci i Jerusalimljani.
Isa. 1:4, Isa. 1:6, Dan. 9:8

33 I okrenuše mi leđa, a ne lice, i kad ih učah za rana jednako, ne poslušaše da bi primili nauku.
Jer. 7:13, Jer. 35:13, Jezek. 8:16

34 Nego metnuše svoje gadove u dom koji se zove mojim imenom i oskvrniše ga.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(2 dnevnika 332-8)

2 A činjaše što je zlo pred Gospodom po gadnim delima onih naroda koje odagna Gospod ispred sinova Izrailjevih.
3 Moj. 18:24, 2 Dn. 28:3

3 Jer opet pogradi visine, koje beše raskopao Jezekija otac njegov, i podiže oltare Valima, i načini lugove, i klanjaše se svoj vojsci nebeskoj i služaše joj.
5 Moj. 4:19, 5 Moj. 16:21, 2 Car. 18:4, 2 Dn. 31:1, 2 Dn. 33:19, Sof. 1:5

4 Načini oltare i u domu Gospodnjem, za koji beše rekao Gospod: U Jerusalimu će biti ime moje doveka.
5 Moj. 12:11, 1 Car. 8:29, 2 Dn. 34:11

5 Načini oltare svoj vojsci nebeskoj u dva trema doma Gospodnjeg.(sto danas rade u nasim crkvama)
2 Dn. 4:9


6 I provodi sinove svoje kroz oganj u dolini sina Enomovog, i gledaše na vremena i gataše i vračaše, i uredi one što se dogovaraju s duhovima i vračare, i činjaše vrlo mnogo šta je zlo pred Gospodom gneveći Ga.
3 Moj. 18:21, 5 Moj. 18:10, 2 Dn. 21:6, 2 Dn. 28:3

7 I postavi lik rezan koji načini u domu Božjem, za koji beše rekao Bog Davidu i Solomunu sinu njegovom: U ovom domu i u Jerusalimu, koji izabrah između svih plemena Izrailjevih, namestiću ime svoje doveka.
2 Car. 21:7, Ps. 132:14

8 I neću više krenuti noge sinovima Izrailjevim iz zemlje koju sam odredio ocima vašim, ako samo uzdrže i ustvore sve što sam im zapovedio preko (MOJSIJA), sav zakon i uredbe i sudove.
2 Sam. 7:10

Ako je Bog projavio svoj karakter prema narodu kog je izabrao da bude svet u ovim stihovima sto samo potvrdjuje drugu zapovest zamisli sta ce biti snarodima koji takodje cine isto sto i jevreji!!!


Sada malo razmisli zasto je srusen hram cara Solomona koji i dan danas nuije sagradjen.Zatim zasto su propala sva druga carstva i njihovi kraljevi,svestenici,hramovi,zasto je propala vizantija,otomanska imperija itd, zasto to se to danas desava sa nama srbima,hramove nam ruse,oduzimaju teritorije,srbija je sve manja i manja,narod bezi u druge zemlje,a SPC ulazi u (EKUMENISTICKI POKRET) umesto da spasava narod srpski od idolopoklonstva.

Od idolopoklonstva koje smo ti dokumentovali gore u nekoliko postova.

Ti si tum5e brate dobar vernik! samo pazi da te nezavedu svestenicke lisice,nekazem ima i dobrih svestenika pravih pravoslavaca! koji citaju bibliju i neklanjaju se nijednom liku,idolu,atakodje ne slusaju prodane vladike koje su se poklonile papi rimskom.

Ako zelis postavicu ti svu argumentaciju o istoriji vizantije?Kad,gde i zasto su se rodile ikone,drvene statue-idoli i zbog cega su trazili da se ljudi poklanjaju pred njima.




Pozdrav od Gere.

 
Član
Učlanjen(a)
16.01.2012
Poruka
361
Ja najvise slavim Boga a u NZ Bogocovek je izasao iz utrobe Bogorodice (to je tacno sto je boldovano plavim,a crvenim nije)Isus je rodjen od marije deve,a ne bogorodice,nigde u biblije nepise bogorodica!!! Sam isus je nazvao "Zeno" Apostoli nikada nisu rekli bogorodice,a postovali su je kao majku isusovog plota-tela. Boga niko nije rodio a ponajmanje Marija !telo da ali ne i Duh Sveti koji se nalazio u tom telu.Ne zaboravi sto je od tela telesno je,sto je od Duha Bozje je!!!Ako postujes ovu Mariju KOJU SU POSTOVALI APOSTOLI I MI onda si potpuno u pravu jer je blagoslovljena medju zenama a ne kao (CARICA NEBESKA)Kojoj danas stavljaju zvezdani venac oko glave,i proglasavaju za caricu nebesku.17. Зар не видиш шта чине по градовима Јудиним и по улицама јерусалимским? 18. Синови купе дрва, а очеви ложе огањ, и жене месе тесто, да пеку колаче царици небеској, и да лију наливе другим боговима, да би мене дражили.(Јеремија 7) 17. Него ћемо чинити све што је изашло из наших уста кадећи царици небеској и лијући јој наливе, као што смо чинили ми и оци наши, цареви наши и кнезови наши по градовима Јудиним и по улицама јерусалимским, јер бејасмо сити хлеба и беше нам добро и зло не виђасмо. 18. А од кад престасмо кадити царици небеској и лити јој наливе, ништа немамо и гинемо од мача и од глади. (Јеремија 44) Pozdrav od Gere brate.
Bog je u Bogorodicinoj utrobi postao covek i zato je vazna jer je posle ulaska Hristos bio Bogocovek sto je i sada, ona ga je rodila ali ne i stvorila ako razumes sta kazemTi mozda mislis da ja mislim da je on stvoren ali ne on je samo rodjen a to znaci da ako nije stvoren bilo ga je i ranije zar ne?Sto se tice krune i carice nebeske istrazivao sam i mnoge nase mucenice ka sto su recimo Nedelja i Evgenija nose krune kao i na nekim ikonama BogorodiceMislim da je u pitanju samo isti nacin slikanja kao kod Vavilonaca mada se taj nacin nemoze naci koliko znam u Vizantijskom stilu samo u Baroku ,a ja vise postujem Vizantijski pre svega jer je starijiTako da kazem ti to je samo posledica slikanja mucenica i drugih zenskih svetitelja kao i carice nebeskePozdrav brate
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.01.2012
Poruka
361
Sve sekte su jeres hteo si da kazes! mozda za mene da, kako vidim i za tebe takodje,Uvek sam govorio na ranijim postovima Biti Ortodox-pravoslavni to je dobro,ali nemora se slusati u svemu svestenici evo naovo sam mislio:(Matvej 23gl)[SUP]2[/SUP] Govoreći: Na Mojsijevu stolicu sedoše književnici i fariseji.[SUP]3[/SUP] Sve dakle što vam kažu da držite, držite i tvorite; ali šta oni čine ne činite; jer govore a ne čine.[SUP]4[/SUP] Nego vežu bremena teška i nezgodna za nošenje, i tovare na pleća ljudska; a prstom svojim neće da ih prihvate.[SUP]5[/SUP] A sva dela svoja čine da ih vide ljudi: raširuju svoje amajlije, i grade velike skute na haljinama svojim.[SUP]6[/SUP] I traže začelje na gozbama i prva mesta po zbornicama,[SUP]7[/SUP] I da im se klanja po ulicama, i da ih ljudi zovu: Ravi! Ravi![SUP]8[/SUP] A vi se ne zovite Ravi; jer je u vas jedan Ravi Hristos, a vi ste svi braća.[SUP]9[/SUP] I ocem ne zovite nikoga na zemlji; jer je u vas jedan Otac koji je na nebesima.[SUP]10[/SUP] Niti se zovite Učitelji; jer je u vas jedan učitelj Hristos.[SUP]11[/SUP] A najveći između vas da vam bude sluga.Ovo je dovoljno da me shvatis mislim ako hoces,ovi stihovi su dobri i za tebeA ovo kako se Bog ponasao prema jevreima i prema drugim narodima koji su obozavali likove:Mozda se ti i neklanjas idolima,ikonama! ali dovoljno je sto podrzavas njihovo crtanje to sto je Nebesko,nijedan prorok NZ-ta ni je nikad rekao da treba crtati ikone!to je cisto grcka mitologija,procitaj pazljivo sta o tome misli sam apos. Pavle u njegovim poslanicama pogotovo kad je bio u grckoj. (jerem 32gl)0 Jer sinovi Izrailjevi i sinovi Judini činiše od detinjstva svog samo šta je zlo preda mnom, i sinovi Izrailjevi samo me gneviše delima ruku svojih, govori Gospod.Jezek. 20:2831 Jer taj grad beše mi na gnev i na srdnju otkad ga sazidaše do danas da bih ga odbacio ispred sebe,2 Car. 23:27, Sof. 3:132 Za sve zlo sinova Izrailjevih i sinova Judinih što činiše gneveći me, oni, carevi njihovi, knezovi njihovi, sveštenici njihovi i proroci njihovi, Judejci i Jerusalimljani.Isa. 1:4, Isa. 1:6, Dan. 9:833 I okrenuše mi leđa, a ne lice, i kad ih učah za rana jednako, ne poslušaše da bi primili nauku.Jer. 7:13, Jer. 35:13, Jezek. 8:1634 Nego metnuše svoje gadove u dom koji se zove mojim imenom i oskvrniše ga.------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------(2 dnevnika 332-8)2 A činjaše što je zlo pred Gospodom po gadnim delima onih naroda koje odagna Gospod ispred sinova Izrailjevih.3 Moj. 18:24, 2 Dn. 28:33 Jer opet pogradi visine, koje beše raskopao Jezekija otac njegov, i podiže oltare Valima, i načini lugove, i klanjaše se svoj vojsci nebeskoj i služaše joj.5 Moj. 4:19, 5 Moj. 16:21, 2 Car. 18:4, 2 Dn. 31:1, 2 Dn. 33:19, Sof. 1:54 Načini oltare i u domu Gospodnjem, za koji beše rekao Gospod: U Jerusalimu će biti ime moje doveka.5 Moj. 12:11, 1 Car. 8:29, 2 Dn. 34:115 Načini oltare svoj vojsci nebeskoj u dva trema doma Gospodnjeg.(sto danas rade u nasim crkvama)2 Dn. 4:96 I provodi sinove svoje kroz oganj u dolini sina Enomovog, i gledaše na vremena i gataše i vračaše, i uredi one što se dogovaraju s duhovima i vračare, i činjaše vrlo mnogo šta je zlo pred Gospodom gneveći Ga.3 Moj. 18:21, 5 Moj. 18:10, 2 Dn. 21:6, 2 Dn. 28:37 I postavi lik rezan koji načini u domu Božjem, za koji beše rekao Bog Davidu i Solomunu sinu njegovom: U ovom domu i u Jerusalimu, koji izabrah između svih plemena Izrailjevih, namestiću ime svoje doveka.2 Car. 21:7, Ps. 132:148 I neću više krenuti noge sinovima Izrailjevim iz zemlje koju sam odredio ocima vašim, ako samo uzdrže i ustvore sve što sam im zapovedio preko (MOJSIJA), sav zakon i uredbe i sudove.2 Sam. 7:10Ako je Bog projavio svoj karakter prema narodu kog je izabrao da bude svet u ovim stihovima sto samo potvrdjuje drugu zapovest zamisli sta ce biti snarodima koji takodje cine isto sto i jevreji!!!Sada malo razmisli zasto je srusen hram cara Solomona koji i dan danas nuije sagradjen.Zatim zasto su propala sva druga carstva i njihovi kraljevi,svestenici,hramovi,zasto je propala vizantija,otomanska imperija itd, zasto to se to danas desava sa nama srbima,hramove nam ruse,oduzimaju teritorije,srbija je sve manja i manja,narod bezi u druge zemlje,a SPC ulazi u (EKUMENISTICKI POKRET) umesto da spasava narod srpski od idolopoklonstva.Od idolopoklonstva koje smo ti dokumentovali gore u nekoliko postova.Ti si tum5e brate dobar vernik! samo pazi da te nezavedu svestenicke lisice,nekazem ima i dobrih svestenika pravih pravoslavaca! koji citaju bibliju i neklanjaju se nijednom liku,idolu,atakodje ne slusaju prodane vladike koje su se poklonile papi rimskom.Ako zelis postavicu ti svu argumentaciju o istoriji vizantije?Kad,gde i zasto su se rodile ikone,drvene statue-idoli i zbog cega su trazili da se ljudi poklanjaju pred njima.Pozdrav od Gere.
Bog je rekao da treba praviti kipove i crtati slike heruvimaJa se molim Bogu i njemu su moje molitve upucene bez obzira dali je lik sa neke ikone u mojoj glaviSto se tice Ekumenizma i spajanja samo katolika i pravoslavacaoni su spremni da se odreknu svega svog i prihvate sve nase SPC ima uslove a prvi je da papa bude zbacen kao poglavar i da patrijarh upravljapre svega da katolici daju zakletvu o siromastvu kao i nase vladike i patrijarsisve ce prihavatiti ja nisam verovao kad su mi govorili ali razmisli maloKatolici se dive nasoj Liturgiji dive se ogromnom prisustvu Boga na njoj jer oni to nemaju oni su cak nase crkve rasklapali i nosili na zapad sa nadom da ce im biti kao kod nasoteli su krune nasih velikih vladara sa istom pomislju sve su imali osi Bogai zato ce sve prihvatiti da im bude kao namajedina promena koja ce se izvrsiti spajanjem je to sto ce biti vise vernika i sto vise nece biti pravoslavna crkva vec HriscanskaVerujem da kad bi imao ovakvu viziju kao ja i jos neki da bi to prihvatioA ja sam siguran da imam tvoju viziju nebi to prihvatio ni po koju cenu
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Bog je rekao da treba praviti kipove i crtati slike heruvima

Само једно питање на које и не мораш да даш одговор, јер је одговор и садржан у мом питању:

Јесу ли се поклањали у Храму тим херувимима, јесу ли им кадили и љубили их? "Поштовали"? Видиш ли како је једноставно? Не може лакше од тога, ето ти и примера и закључка. Нема смисла даље ићи "као киша око Крагујевца".
Јесу ли рекли: молимо се сад хрувимима који су код Бога Живог...? Таман посла! Разлика је огромна, изговори смешни...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.01.2012
Poruka
361
Само једно питање на које и не мораш да даш одговор, јер је одговор и садржан у мом питању:

Јесу ли се поклањали у Храму тим херувимима, јесу ли им кадили и љубили их? "Поштовали"? Видиш ли како је једноставно? Не може лакше од тога, ето ти и примера и закључка. Нема смисла даље ићи "као киша око Крагујевца".
Јесу ли рекли: молимо се сад хрувимима који су код Бога Живог...? Таман посла! Разлика је огромна, изговори смешни...


A dali im se u SPC klanjaju???
Ne
Mozes da usdjes u hram SPC pa da pravis anketu i 99% ce ti reci da se mole i klanjaju Bogu a ne ikoni jer je Bog na nebesima a ikona pred njima

Idolopoklonstvo je kad mislimo da je ikona Bog

A ovo sa potpunim idolopoklonstvom nema veze
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
A dali im se u SPC klanjaju???
Ne
Mozes da usdjes u hram SPC pa da pravis anketu i 99% ce ti reci da se mole i klanjaju Bogu a ne ikoni jer je Bog na nebesima a ikona pred njima

Како се не клањају, имаш ли очи? Мислиш ли да су људи мислили да је Навуходоносоров кип стварно неки бог и да су веровали у то? Никако, али су "морали" да их онај не би побио.

6. А ко не би пао и поклонио се, онај час биће бачен у пећ огњену ужарену.
14. Навуходоносор проговори и рече им: Је ли истина Седраше, Мисаше и Авденаго, да ви не служите мојим боговима и да се не клањате златном лику који поставих?
18. А и да не би, знај, царе, да боговима твојим нећемо служити нити ћемо се поклонити златном лику, који си поставио. (Данило 3)

Није поента у лику, у ономе што се теби налази у мислима тада, већ сам ЧИН је гадост пред Богом. Као и сваки чин који пркоси Богу, тако и ово (не)дело пркоси Богу. Колико пута треба да прочиташ Другу Божју заповест, па да ти буду речи јасне?

4. Не гради себи лик резани нити какву слику од оног што је горе на небу, или доле на земљи, или у води, испод земље.
5. Немој им се клањати нити им служити, (зашто?) јер сам ја Господ Бог твој, Бог ревнитељ, који походим грехе отачке на синовима до трећег и до четвртог кољена, оних који мрзе на мене; (2.Мојсијева 20)

Кад апостоли који бејаху живи нису дозвољавали да им се људи поклоне, већ су рекли да се Богу поклоне, кад анђели живи нису дали да им се поклони, него рекоше да се Богу клања, одакле идеја да се пред ликовима поклања? Ако се не поклања рукотворини, што се уопште њој и прилази? Испадох луд да не схватам како се то не поклања слици или кипу! Па својим очима сам гледао, ти кажеш да се то не ради. Да правим анкету? О, Боже мили!


1. Немојте градити себи идола ни ликова резаних, нити ступова подижите, ни камена са сликама мећите у својој земљи да му се клањате; јер сам ја Господ Бог ваш. (3.Мојсијева 26)

16. Да се не бисте покварили и начинили себи лик резан или какву год слику од човека или од жене, (5.Мојсијева 4)

22. Кад се грађаху мудри, полудеше,
23. И претворише славу вечног Бога у обличје смртног човека и птица и четвороножних животиња и гадова.
24. Зато их предаде Бог у жељама њихових срца у нечистоту, да се погане телеса њихова међу њима самима;
25. Који претворише истину Божију у лаж, и већма поштоваше и послужише твар него Творца, који је благословен ва век. Амин. (Римљанима 1)

18. С ким ћете дакле изједначити Бога? И какву ћете Му прилику наћи?
19. Уметник лије лик, и златар га позлаћује, и верижице сребрне лије.
20. А ко је сиромах, те нема шта принети, бира дрво које не труне, и тражи вештог уметника да начини резан лик, који се не помиче.
21. Не знате ли? Не чујете ли? Не казује ли вам се од искона? Не разумете ли од темеља земаљских? (Исаија 40)

Још само фали да се каже како тај закон важи само за Јевреје или као Исабелета што рече да су те речи много пута писане, али не говоре ништа, па и да дигнем руке од објашњавања.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
A dali im se u SPC klanjaju???
Ne
Mozes da usdjes u hram SPC pa da pravis anketu i 99% ce ti reci da se mole i klanjaju Bogu a ne ikoni jer je Bog na nebesima a ikona pred njima

Idolopoklonstvo je kad mislimo da je ikona Bog

A ovo sa potpunim idolopoklonstvom nema veze

Evo jedan primer:

POKLONJENJE ČUDOTVORNOJ IKONI PRESVETE BOGORODICE LEPAVINSKE

... I ČUDOTVORNOJ IKONI PRESVETE BOGORODICE IVERSKE U MANASTIRU LEPAVINI
Vinjeta06.gif

По благослову архимандрита оца Гаврила игумана манастира Лепавине, група поклоника из Београда прве недеље Апостолског поста упути се у ову велику светињу на поклоњење чудотворним иконама Царице Небеске Лепавинске и Иверске.

A dalje ako hocete procitati evo linka:

MANASTIRSKE NOVOSTI | POKLONJENJE ... - Manastir Lepavina


Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
A dali im se u SPC klanjaju???
Ne
Mozes da usdjes u hram SPC pa da pravis anketu i 99% ce ti reci da se mole i klanjaju Bogu a ne ikoni jer je Bog na nebesima a ikona pred njima

Idolopoklonstvo je kad mislimo da je ikona Bog

A ovo sa potpunim idolopoklonstvom nema veze

Evo jedan primer:
ЈА САМ СА ВАМА И НИКО ПРОТИВ ВАС НЕ МОЖЕ

Молитва

О Свеблага Заштитнице рода хришћанскога, Мајко Христа Бога нашега Који држи све десницом Својом! Излиј милост и доброту Његову на нас, да од непријатеља видивих и невидивих неустрашени будемо, као што си онима који се у Тебе уздају обећала: (mozes mi naci u bibliji gde je to ona obecala)Ја сам са вама и нико против вас не може“.(gde o tome Marija Govori)Свету Православну Цркву и обитељ нашу од јереси и раскола сачувај и темељ покајања роду нашем постави. Свете земље православне на правоверни пут, од Бога им даровани, поврати, молитве наше тамјаном испуни да као пољски љиљан процветају, да у чистоти и побожности поживимо, да Тобом будемо увек сачувани од напасти антихриста, од најезде туђинаца, од сукоба међусобних, од огња и земљотреса, од глади и помора, од смрти ненадане, од породичних раздора. Све нас укрепи и спаси, Пречиста, у Тебе се уздамо по речима Твојим:“Ја сам са вама и нико против вас не може“(To su isusove reci a ne marijine). Пресветла Владичице Богородице, моли за нас Господа Бога нашега, Који милује и спашава, без заштите Своје да нас не остави и у Царство Своје да нас прими, јер је и Он казао верницима Својим: Ја сам са вама и нико против вас не може. Њему приличи свака слава, част, ( a ovo je tacno)поклоњење, сила и величање Оцу и Сину и Светоме Духу, сада и увек у векове векова. Амин.Ovo takodje.

To je molitva carici nebeskoj samo malo izvrnuta da neko kao ti to ne razume brate!!!Ja sam sa vama i niko ne moze na vas.jpg a pogledaj ovo dalje (CARICE NEBESKA)


ЧУДОТВОРНА ИКОНА - ПРЕСВЕТА БОГОРОДИЦА ПОРТ АРТУРСКА

Молитва

О, Пресвета Царице Небеска,( Pa zar to nije ona ista carica nebeska gore u ranijim postovima???)
Дјево Богородице, виша од херувима и серафима и светија од свих светих!( Gde to u Bibliji pise pokazi mi molim te.) Припадајући светој икони Твојој, смирено се молимо: чуј глас мољења нашега, види невоље, види недаће наше, и као мати обилна у љубави, похитај на помоћ нама беспомоћнима, умоли Сина Твога и Бога нашега да не преда земљу нашу на поругу варварима, да нас не погуби због безакоња наших, но да човекољубиво јави милост Своју. Испроси нам, Владарко, у доброти Његовој телесно здравље и духовно спасење, миран живот и плодност земљи, благорастворење ваздуха и благослов са висине на сва добра дела и поступке наше. И као што си некада Милостива јавила икону Своју Порт Артурску, као заштитницу земље Русије и Србије,( Boginja zemlje) а за неверје и непобожност према светињи( тајанствено си нестала,)сада покајани припадамо ка новопронађеној икони Твојој и приносимо наше усрдно мољење.) (О, свемилостива Царице), рашири пред Господом богоносне руке Твоје којима си Богомладенца Исуса Христа носила и умоли Га да нас избави од свакога зла. Јави, Владарко, милост Твоју нама, болесне исцели, ожалошћене утеши, онима који су у невољама помози и удостој нас да побожно завршимо наш земаљски живот и наследимо Царство Небеско, материнским Твојим посредовањем пред Христом Богом нашим, Који се родио од Тебе, Коме са беспочетним Оцем Његовим и Пресветим Духом приличи свака слава, част и поклоњење сада и увек и у све векове векова. Амин.Ma nemam zivaca dalje da citam i boldujem.

A ovo gore sam boldovao bordovim,plavim,crvenim jer nezelim ni da komentarisem! Ha

Порт Артурска икона Мајке Божије празнује се 16. (29.) августа

Нашом усрдном молитвом пред овом иконом Мајка Божија нам помаже у прогнању ( Ha ,Nasom usrdnom molitvom pred ovom ikonom) znaci ipak molitvom pred ikonom!!!лукавих духова, избављењу од гнева и против унинија – чамотиње pogledaj pazljivo iza glave valjda boga ili Hrista stoji Sunce !!! valjda je to bog sunca.Dole ispod nogu mu stoji glava s krilima EGIPACKOG BOGA RA-bog sunca a sasvim dole carica nebeska!!! kako su sve to lepo nacrtali ali slep to nevidi dok samo onaj koji ima razum i OCI.ikona_port_artur.jpg NEMOJ DA ZAVARAVAS SEBI I DRUGE BRATE NEGO IZADJI STO BRZE MOZES IZ TE ZABLUDE.

A ovaj link ce vam svima pokazati kuda ide pravoslavlje,jer ako su rusi posli tim putem moraju i nasie vladikejer bez rusa nema nik srbije:

Издаја Православља у Нотр Даму, Париз 2007


Na ruski je nisam naso na srpski ali prati citate biblijije i razumeces!!


Pozdrav brate tum5e.




Pozdrav od Gere brate.
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top