Da li postoji religija u kojoj postoji istina ?

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ko je rekao da je on ziveo u prvom veku??????
Sve si pogresno shvatio
Ti hulis Sveto predanje dato od BOga tako hulis i njega

Библија ми је рекла:

14. Поздравља вас Лука лекар љубазни, и Димас. (Колошанима 4)

10. Јер ме Димас остави, омилевши му садашњи свет, и отиде у Солун; Крискент у Галатију, Тит у Далмацију; Лука је сам код мене. (2.Тимотију 4)

1. Од Павла, сужња Исуса Христа, и Тимотија брата, Филимону љубазном и помагачу нашем,
23. Поздравља те Епафрас који је са мном сужањ у Христу Исусу, Марко, Аристарх, Димас, Лука, помагачи моји. (Филимону 1)

Свети апостол и јеванђелиста Лука (грч. Λουκᾶς) био је лекар и пријатељ апостола Павла. Свети апостол Павле, рођен је у Тарсу у племену Венијаминову. Посечен је у Риму 67. године у време цара Нерона као и апостол Петар.

Ако је Павле убијен 67. године, а рецимо да је Лука поживео још 100 година, опет не би био у 3. веку. Значи да није исти Лука у питању? Бар пробај да размислиш.
Da ali Duh sveti je dao predanje naravno da nije njega da nebi bilo nicega on i jeste dao to sv predanje to nije nauka ljudska
Bog nam je dao predanje objasnjenje
Naravno da znam da nije Svetog Duha nebi bilo tacno napisano a ovako je napisana tacno u svaku rec

Дух Свети нам је дао Библију, бар мени, за остале не знам. То је твој избор и ти следи шта хоћеш, ја сам изабрао Писмо. Предање је дао посебно, а посебно Библију? Довољно је само да размислиш, да не "лупам" ја више, него ти сам мало размисли, благо мени.

Nisi upravu ja ne poznajem nijednu osobu koja slavi Bogorodicu vise ili ravno Bogu ona se smatra svetiteljem po predanju SPC ona je svetitelj ali najveci od svih i ona je posle Boga najslavnija a posle nje Jevandjelisti i Apostoli pa svetitelji pa ostali pobozni ljudi i ostali narod ne racunajuci onaj u paklu

Аух, ту не могу да се мешам, јер ја не одређујем ко је највећи у царству. Рећи ће ти сам Господ, пронађи у Јеванђељу (било ком).

Kako prema Adrianu jos pitas pa zar ne vidis!
On Sveto Predanje i Istinu datu od Duha Svetog naziva babskim pricama nazvao je Duha svetog babom to je za mene jeres i hula na Duha Svetog da mi je rodjeni brat tako rekao odgovorio bi mu u istoj meri ili jos jacoj jer mi je stalo do njega ali Do Boga najvise sto pise u Bibliji da Boga treba voleti najvise od svakog clana porodice ili nekog drugog

То ти називаш, изврћеш речи и не видиш шта ја пишем. Срам те било, нек ти је на част. Што се тиче тих баба, то ти је оно када свака баба зна шта се "ваља" и шта су обичаји, па се на крају и свађају како треба неки ритуал да се одради (углавном се то види на сахранама, па се прави циркус и срамота од сахране, а ждрање да не спомињем. Пре неки дан је била сахрана где су носили столове на гробље и јели и пили тамо, јер се тако "ваља" и то су "наши обичаји"). Зато свако село има 100 обичаја, да будем тачнији: свака баба има свој обичај.

Razmisli ti hulis Boga
Ovde se nas razgovor zavrasava zasto da se nabedjujem sa nekim ko huli Sveto Predanje dato od Boga!!!!
Ja sam svoje rekao pa ako te nesto zanima procitaj moje bivse postove posto ovde diskusije vise nema
poredis predanje dato od Boga sa babama poistovecujes babe i Boga!!!!

У реду, није проблем. Ти имаш твоје, ја своје.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Kako prema Adrianu jos pitas pa zar ne vidis!
On Sveto Predanje i Istinu datu od Duha Svetog naziva babskim pricama nazvao je Duha svetog babom to je za mene jeres i hula na Duha Svetog da mi je rodjeni brat tako rekao odgovorio bi mu u istoj meri jos jacoj jer mi je stalo do njega ali Do Boga najvise sto pise u Bibliji da Boga treba voleti najvise od svakog clana porodice ili nekog drugog

Isus drugi posle Boga?
Sta ti pricas pa Isus i jeste Bog!!!Otac Sin i Sveti Duh i jesu Bog sta ti pricas!!!
To da Isus nije Boga vec da je posle njega je ucenje JS da Isus nije Bog mogao sam zakljuciti iz tvojih postova da verujes da je Bog Otac Sin i Sveti Duh
Kad sam to rekao da je Bogorodica posle Boga mislio sam na Svetu Trojicu Oca SIna i Svetog Duha ja njih smatram Bogom ispred Bogorodice
Ko je po tebi Bog??????!!!!!!
Odgovori sto pre ne cuti kao prethodnih puta na kojima si optuzivao crkvu i koje sam ja dokaze oborio kazes da se cita samo JEvandjelje po Jovanu ja sam dokazao da nije tako
U toj Bibliji i pise da je Bog Sveta Trojica
KAd sam rekao posle Boga mislio sam da su taj Bog Otac Sin i Sveti Duh
A koga ti smatras Bogom samo Oca sto se vidi u ovom tvom postu???
Ako je tako ti nisi pravoslavac to je ucenje muslimana jevreja(od Boga odbacenih jer su razapeli spasitelja) i Jehovinih svedoka


tum5e brate sta to pricas!!!
Kakav JS-ok,da si citao moje postove kao sto kazes znao bi da sam ja protiv svih koji nisu pravoslavni,ortodoxi.

Ja drzim ortodoxsiju I veka od II veka me ne interesuje nista jer je sve laz i paganstina!!!

Ja,Adrian,Sarrdy se i ponasamo upravo po apostolskom predanju,ako mi dokazes da nisam u pravu priznacu i izvinucu ti se pred celim forumom.

Ja ti rekoh gde u pismu pise da se treba postovati,sluziti Mariji devi???? Nadji mi to!!!Dali je isus ikada rekao to s obzirom da je Marija rodila Boga.Marija je rodila telo Bozje ali ne i Boga,Bog je (NE RODJEN) A ovaplocen!!!

Boga nikad niko nije rodio!!!

Gospoda Isusa je rodio sam Bog,(1 Mojsija 1:26,Jovan 1:1-14)Oni troje su u duhu jedno i sve cine jednako oni su sveti a ne kao mi Hriscani,svako tera svoje.
jasno mi je jedno ti trojstvo ne razumes,jer da bi razumeo nebi pisao gluposti!!! Gluposti koje pises pobija te prva zapovest!!!

Nemoj imati drugih bogova osim mene!! Isus jeste Bog sazdatelj,ali on sam govori da je otac veci!!! zato sto nije rodjen a postoji vecno.

Duh Bozji se ovaplotio tj Sv Duh,kod Marije deve,i nigde VBog ne dovori da je treba nazivati carice nebesne,ona nije (Zena Bozja)kako zele da je predstave danasnji pravoslavni,katolici.3)semiramidatamuz.jpg.opt389x464o0,0s389x464.jpg Budući da njegova detaljna elaboracija nije predmet ovog rada, na ovom mjestu samo sumarno izlažemo prikaz toga vjekovnog plana:
Semiramida je drevna božica koju su štovala babilonska bratstva. Pripada trojstvu Božice Mjeseca (Semiramida), Boga Sunca (Nimroda, poznatog još pod imenima kao što su Bal, Bel, Baal, itd.) i njihovog sina Tamuza. Ova poganska vjera postojala je tisućama godina prije nastanka kršćanstva.

Babilonska bratstva su živjela u starom Babilonu, području današnje Mezopotamije, a onda kreću na zapad, sve dok se nisu preselili u Rim, osnovali Rimsko carstvo i uzrokovali sve znane ratove tog doba. Kasnije se šire svijetom, a u novije doba, kako navode brojni autori, nalazimo iz pod imenima: Plantagenet, Warburg, Bruce (Scott), Rockefeller, Habsburg, Rotschild (Bauer), Krupp, Windsor (zapravo Saxe-Gotha-Coburg), de Medici, Cavendish (Kennedy), Sinclair (St.Clair), Romanov, Hanover.

Tijekom vremena, nastaju nove religije i nova božanstva, ali sve po uzoru na njihove drevne bogove. Božanstva nose druga imena, ali se radi o uvijek istom konceptu. Semiramida (kasnije predstavljena kao Marija) je vrlo značajna, jer je ona njihova božica-majka. Često se predstavlja s vijencem od zvijezda na glavi. Slučajnost? Ni slučajno.

4) suncanibogovi.jpg Babilonska veza

Uz to što joj je simbolika oduvijek bila veoma važna, iluminatska je elita oduvijek opsjednuta ritualima. Prilagođujući svjetske religije svojim izvorima uspjeli su stvoriti iluziju uslijed koje ljudi ne znaju da u stvari štuju njihova drevna babilonska božanstva među kojima, dakako, Semiramida zauzima istaknuto mjesto.6) EUMarija.jpg Babilonske zvjezdice

Dosad smo već utvrdili da su priče o Semiramidi, Mariji, Europi... zapravo jedna te ista priča s istom babilonskom simbolikom. I Marija i Europa zapravo predstavljaju staru babilonsku božicu Semiramidu. Drugim riječima, Semiramida = Marija = Europa. Ista priča, ista simbolika.

Europski ekvivalent Semiramide je Marija, stoga i ne čudi da je upravo Dan bezgrešnog začeća Marijinog (nebiblijska katolička dogma koju je 1854. uspostavio papa Pio IX, a koja govori o tome da je i sama “Djevica Marija” bezgrešno začeta), koji pada 8. prosinca, elita izabrala za dan kada je 1955. prihvaćena zastava EU s dvanaest zvjezdica. Slučajnost? Ni slučajno.

Tako dvanaest zvjezdica na europskoj zastavi ne simboliziraju države, nego su to babilonske zvijezde koje pripadaju babilonskoj božici Semiramidi koju se predstavlja kao Mariju. Semiramida je Marija je Europa.


Zastava EU (simbol Semiramidinih štovatelja) s 12 zvjezdica i Semiramidin europski ekvivalent, Marija, također s 12 zvjezdica u aureoli.




Europsku zastavu su dizajnirali Arsène Heitz i Paul Lévy za Vijeće Europe, a Europska je zajednica (kasnije Europska unija) preuzima. Dvanaest zvjezdica povezane su s aureolom od dvanaest zvijezda Djevice Marije (tj. Semiramide) kako ju predstavlja sakralna umjetnost Katoličke crkve.

Dizajner europske zastave, Arsène Heitz, istaknuo je da mu je knjiga Otkrivenja u kojoj se ova aureola od 12 zvjezdica spominje pomogla u inspiraciji. Naime, Otkrivenje 12:1 citira se kako bi se objasnila simbolika: “Žena obučena u sunce, mjesec pod njezinim nogama, a na glavi joj vijenac od dvanaest zvijezda.”

U tom biblijskom stihu Katolička crkva (ne i ostale) vidi Mariju, a kruna od zvijezda interpretira se kao “kruna besmrtnosti”. Unatoč službenom nijekanju biblijskih odrednica, Vijeće Europe obdarilo je 21. X. 1956. grad Strasbourg, svoje službeno sjedište, vitrajem za štrazburšku katedralu pariškog umjetnika Maxa Ingranda koji sadrži Marijine (tj. Semiramidine) zvjezdice.


Vitraj katedrale u Strasbourgu (M. Ingrand)


7) KulaParlament.jpg Europski put u Babilon

Dosad smo već vidjeli kako su drevni Babilon, njegovi bogovi i simboli nepresušan izvor inspiracije europskoj eliti. Zapravo sva ta simbolika ima vrlo malo veze s Europom, ali je zato očito duboko u srcu onih koji njome vladaju. Da je tome tako, nedvojbeno svjedoči i primjer koji slijedi, a vezan je uz plakat Vijeća Europe.

Ovdje treba napomenuti da Vijeće Europe ne treba brkati s Vijećem EU ili Europskim vijećem, koji su tijela Europske unije. Vijeće Europe nije tijelo EU, nego međunarodna organizacija 47 država članica šire europske regije čiji su glavni zadaci, kako se obično ističe, jačanje demokracije, zaštite ljudskih prava i pravne države na europskom kontinentu. Najveći doseg Vijeća Europe ogleda se u Europskoj konvenciji o ljudskim pravima iz 1950. koja služi kao osnovni pravni dokument Europskom sudu za ljudska prava. Hrvatska je članica Vijeća Europe od 1996. godine.

Idejni začetnik Vijeća Europe je Winston Churchill koji je u svom predavanju na ciriškom Sveučilištu 1946. izložio ideju od "Sjedinjenim Državama Europe", po uzoru na SAD. Iako, dakle nije riječ o tijelu EU, značajno nam je na ovom mjestu među ostalim i zato što to tijelo koristi istu zastavu kao i EU, pa tako dijeli i istu simboliku.

Motiv slike s postera kojeg je tiskalo Vijeće Europe uzet je sa znamenite slikarije flamanskog umjetnika XIV. stoljeća, Pietera Brueghela. Predstavlja ilustraciju poznate priče o kuli babilonskoj iz 11. poglavlja biblijske Prve knjige Mojsijeve (Knjige postanka), prema kojoj su ljudi htjeli izgraditi sebi spomenik s kulom do neba, što Bog osujećuje pomiješavši im jezike.

Slika je ponovo otisnuta 1996. u jesenskom izdanju International Currency Reviewa, časopisa svjetske financijske zajednice, koji perceptivno bilježi da je europski simbol dvanaest zvjezdica iznad kule neobično izvrnut, tako da predstavlja obrnute pentagrame, što je dobro poznati okultni simbol.





Ima još babilonske simbolike u Europi. Naime, jedna od zgrada Europskog parlamenta u Strasbourgu (zgrada Louise Weiss) uključuje i toranj koji kao da izgleda nedovršeno. Što li je nadahnulo arhitekte nove Europe da podignu baš ovakvu zgradu koja neobično nalikuje na babilonsku kulu, arhetip pobune protiv Boga?



Što babilonska kula ima zajedničko s Europom? Novovjeki predstavnici drevnih babilonskih loza infiltriranih u europsku elitu očito su sagradili kopiju građevine koja im je prirasla srcu. Na trećoj slici lijepo se vidi kako se Brueghelov prikaz kule babilonske i zgrada Parlamenta preklapaju gotovo bez šava.

Svatko u srcu nosi čežnju za onim što mu nedostaje. Nije li to jedini logičan zaključak koji bi mogao objasniti motiv europske (i svjetske) elite da tiska plakate i gradi kopije drevnih babilonskih građevina, kuje novac s likom babilonskog božanstva i podiže mu kipove?


Zgrada Louise Weiss

8) SemiramidaEP.jpg Semiramida pred Europskim parlamentom

I opet “slučajnost”: simbol Semiramide (Europe) koja jaše na biku (Nimrodu) ne nalazi se samo na kovanici Eura, nego je, u vidu kipa, postavljen i ispred Europskog parlamenta (da, to je onaj pseudo-parlament koji samostalno ne donosi zakone) u Strasbourgu.

Zašto bi, za ime svijeta, gola žena na biku simbolizirala “eurojedinstvo” i “europarlamentarizam”? Semiramidini štovatelji znaju!


Kip babilonske božice pred Europskim parlamentom

Pa sad ti sam resavaj (Koja je Marija u pitanju) Uzmi u obzir(EKUMENIZAM)

Veliki pozdrav od Gere brate tum5e.


 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
7)poster.jpg.opt418x577o0,0s418x577.jpg 2) semiramidaeuro.jpg S vremenom, te iz Babilona potekle loze sele se u Europu, kasnije i dalje, sa sobom noseći svoje drevne simbole i vjeru. Postaju vrhovna europska aristokracija te se infiltriraju u politiku, vlast, sve institucije te bankarstvo. Ti “prosvijetljeni” vladari svijeta iz Babilona, koji se i nazivaju iluminati, kroje novoosmišljen sistem profita i trgovine uz pomoć ratova i manipulacije. Još jedno ime za istu božicu koju iluminati i dan danas štuju jest Europa.

Ima još “slučajnosti”. Božica Semiramida je oduvijek prikazivana kao žena sa šiljcima oko glave, te bakljom (ili križem) u rukama (baklja je simbol Nimroda). Dakle, baš kao Kip “slobode”! Uz to, simbolizira je i 12 zvjezdica. Božica Semiramida je upravo tako prikazivana na antičkim novčićima.

No već je odavno poznato podrijetlo Kipa “slobode”. Naime, to je dar francuskih masona iz Pariza i on predstavlja sve samo ne slobodu.

Drevni motivi ovog božanstva predstavljaju božicu Europu (ili Semiramidu) kako jaše bika (simbol Nimroda).
I gle! Unija 2002. godine izdaje kovanicu baš s Božicom Europom koja jaše bika. Jasni simbol iste organizacije koje je oformila Europsku Uniju i koja njome vlada.


Ovo nije Kip slobode, nego antički prikaz Semiramide



Semiramida na kovanici od dva eura

Razmisli malo brate i procitaj (matvej 24 glavu)A takodje gde pise u Bibliji
(VODE KOJE SI VIDEO TO SU NARODI SVI KOJI GOVORE JEDNIM JEZIKOM,ONI CE SE OBJEDINITI I UDARICE PROTIV JAGNJETA)
Necu ti reci gde se taj stih nalazi potrazi ga sam posto tvrdis da dobro poznajes Bibliju.

Pozdrav od brata Gere.


P.S

Iako nas smatras za neprijatelje pravoslavlja ja ti tvrdim da smo mi pravoslavniji od tebe samog.

I da znas mi te volimo u Duhu Hrista,neka ti Gospod Bog otvori srce i razum brate.
 
Član
Učlanjen(a)
16.01.2012
Poruka
361
Библија ми је рекла:

14. Поздравља вас Лука лекар љубазни, и Димас. (Колошанима 4)

10. Јер ме Димас остави, омилевши му садашњи свет, и отиде у Солун; Крискент у Галатију, Тит у Далмацију; Лука је сам код мене. (2.Тимотију 4)

1. Од Павла, сужња Исуса Христа, и Тимотија брата, Филимону љубазном и помагачу нашем,
23. Поздравља те Епафрас који је са мном сужањ у Христу Исусу, Марко, Аристарх, Димас, Лука, помагачи моји. (Филимону 1)

Свети апостол и јеванђелиста Лука (грч. Λουκᾶς) био је лекар и пријатељ апостола Павла. Свети апостол Павле, рођен је у Тарсу у племену Венијаминову. Посечен је у Риму 67. године у време цара Нерона као и апостол Петар.

Ако је Павле убијен 67. године, а рецимо да је Лука поживео још 100 година, опет не би био у 3. веку. Значи да није исти Лука у питању? Бар пробај да размислиш.



Дух Свети нам је дао Библију, бар мени, за остале не знам. То је твој избор и ти следи шта хоћеш, ја сам изабрао Писмо. Предање је дао посебно, а посебно Библију? Довољно је само да размислиш, да не "лупам" ја више, него ти сам мало размисли, благо мени.



Аух, ту не могу да се мешам, јер ја не одређујем ко је највећи у царству. Рећи ће ти сам Господ, пронађи у Јеванђељу (било ком).



То ти називаш, изврћеш речи и не видиш шта ја пишем. Срам те било, нек ти је на част. Што се тиче тих баба, то ти је оно када свака баба зна шта се "ваља" и шта су обичаји, па се на крају и свађају како треба неки ритуал да се одради (углавном се то види на сахранама, па се прави циркус и срамота од сахране, а ждрање да не спомињем. Пре неки дан је била сахрана где су носили столове на гробље и јели и пили тамо, јер се тако "ваља" и то су "наши обичаји"). Зато свако село има 100 обичаја, да будем тачнији: свака баба има свој обичај.



У реду, није проблем. Ти имаш твоје, ја своје.

Рођен је у Антиохији, и био врло образован. У младости је изучио грчку философију, медицину и живопис. У време делатности Господа Исуса на земљи, свети Лука је, у Јерусалиму, видео Спаситеља лицем у лице, чуо његову спасоносну науку и поверовао у њу. Убрзо је увршћен међу седамдесет апостола и послан на проповед, а на путу за Емаус видео васкрслог Господа. По силаску Духа Светога на апостоле, Лука се вратио у Антиохију и радио са апостолом Павлом с којим је путовао у Рим обраћајући у веру Христову незнабошце и Јевреје. На молбу хришћана написао је Јеванђеље око 60. године. По смрти апостола Павла, Лука је проповедао Јеванђеље по Италији, Далмацији и Македонији. Живописао је три иконе Пресвете Богородице и иконе светих апостола Петра и Павла. Зато се свети Лука сматра оснивачем хришћанског иконописа. И у дубокој старости наставио је да путује и проповеда у Ливији, Горњем Мисиру и Грчкој. Написао је и Дела апостолска и то посветио кнезу Ахаје. Имао је 84 године када су га незнабошци ставили на муке, а потом обесили на једну маслину у Теби. У време цара Констанција мошти овог светитеља пренете су у Цариград.


Ja u ovo verujem ili slicno
Neznam gde si to video ili procitao ali to o 3. veku nije tacno ako sam ja to slucajno napisao izvinjavam se pogresio sam
Sveto Predanje je objasnjenje biblije a mi tako svetu knjigu nemozemo tumaciti svojim mozgovima jer su ograniceni i nemaju tu moc da je rastumace kao Bog

Obicaji su jedno a Sveto predanje drugo izvini sto sam te pogresno shvatio

O obicajima otvaram temu jer ih ljudi stavljaju iznad reci Bozijih

Pozdrav brate Adrian zelim ti sve najbolje mislim da bi trebalo ova diskusija ovde da se zavrsi
 
Član
Učlanjen(a)
16.01.2012
Poruka
361
Gera sto mi spominjes katolike papu EU i ostale masone ako znas da sam protiv njih kao i ti

Ostavi to ti si rekao da je posle Boga Isus
Ko je po tebi Bog ako ne Isus
Po meni su Sveta Trojica i na svu trojicu sam mislio posle njih je Bogorosica
Isusa nije rodio Bog on postoji oduvek a to da je nastao na pocetku sveta je ucenje JS
On je bio u utrobi Bogorodici ona je rodila Bogocoveka dve prirode u jednoj licnosti nije rodila Boga on je usao u nju
Ali kako da je ne slavimo ako ga je rodila
u Simvolu vere stoji
"rodjenog a ne stvorenog"
sto znaci da je Hristos poprimio drugi oblik u trenutku ovaplocenja nije izgubio svoje Bozanske sposobnosti vec je samo postao covek i Bog u jednoms to se kroz Bibliju jasno vidi

Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Gera sto mi spominjes katolike papu EU i ostale masone ako znas da sam protiv njih kao i ti

Ostavi to ti si rekao da je posle Boga Isus
Ko je po tebi Bog ako ne Isus
Po meni su Sveta Trojica i na svu trojicu sam mislio posle njih je Bogorosica
Isusa nije rodio Bog on postoji oduvek a to da je nastao na pocetku sveta je ucenje JS
On je bio u utrobi Bogorodici ona je rodila Bogocoveka dve prirode u jednoj licnosti nije rodila Boga on je usao u nju
Ali kako da je ne slavimo ako ga je rodila
u Simvolu vere stoji
"rodjenog a ne stvorenog"
sto znaci da je Hristos poprimio drugi oblik u trenutku ovaplocenja nije izgubio svoje Bozanske sposobnosti vec je samo postao covek i Bog u jednoms to se kroz Bibliju jasno vidi

Pozdrav

Brate nemoj da mesas Rodjen od Boga ,i rodjen od Marije deve, to su dve razne stvari!!! "Otac,Sin,Sv Duh je Elohim"

Zato sam ti i stavio stih (1Mojsija 1:26) mislio sam da ces razumeti,Ali kako vidim da nisi shvatio koja se marija deva danas postuje!!!

To nije Marija deva Isusova majka,vec je
(SEMIRAMIDA) Sasvim jedna druga marija!!!!

Drugo moram da ti pominjem "Katulike" jer si nedavno i sam podrzavao
(EKUMENISTE) Bio si za ujedinjenje svih ljudi!!! a to i jeste (Ekumenizam) brate moj.Moras malo da pazis sta pises! Niko iz nas ne mrzi Mariju Devu,ona je rodila plot u kojoj se uselio Duh Sveti ali razumevanje kao bogorodica i jeste danasnji problem medju Hriscanima.

Isus je imao covecji oblik cak kada se pokazao "Avraamu" (1 moj 18 glava) Knjiga danijela takodje govori o Sinu covecjem,ali ne o Bogu covecjem.

Marijna jeste najsvetija medju zenama ali nije carica nebeska vec sam ti to objasnio gore brate.
Molim te brate tum5e ne
mesaj danasnju mariju i Isusovu majku Mariju to su dve razne osobe.



Mani se JS-ka oni nemaju veze sa nama i tobom ti si nas sdamo jos da shvatis neke naizgled proste stvari o obozavanju Marije-semiramide.

Zamolio bih brata Adrijana,Sarrdi-ja da ti citiraju iz SZ-ta gde se govori upravo o toj paganskoj boginji s detetom, ja se tacno ne secam gde se taj stih nalazi.

Drugo sve zavisi kako ti shvatas rodjenje Boga!! U telu po svojoj volji ili rodjen od zene kao Bog???

Ako si porimetio u SP-mu Isus n ikada nije rekao da je Bog!! Vec da je bio u narucju Oca i da nioko nezna ko je otac do on sam,i da niko nezna ko je Sin do sam otac.Elohim je Duh to jest troje i u Duhu im se treba klanjati
(u ime Oca i Sina i Sv Duha) Nije na nama da to razumemo jer prva zapoved govori nemaj drugih Bogova osism mene,druga nemoj ciniti (NISTA STO JE NA NEBU,ZEMLJI,POD ZEMLJOM,POD VODOM NEMOJ IM SE MOLITI NITI KLANJATI)


3) kipslobode.jpg Semiramida putuje svijetom

Identičan kip nalazi se na obali Seine u Parizu. Predstavlja boginju Semiramidu (Izidu, Aštarotu) s vijencem od sunca i bakljom koja ne simbolizira nikakvu slobodu već ropstvo koje uspostavlja “prosvijetljena” sotonistička elita. Statua je simbol babilonskog bratstva i poručuje: “Mi vladamo ovom zemljom, a vi ste preglupi da to shvatite.” Zapazite također postament njujorškog kipa - on stoji na Suncu, drevnom poganskom božanskom simbolu.

Autor “kipa slobode” je francuski mason Frederic-Auguste Bartholdi, a lice toga kipa oblikovao je prema licu svoje majke. Kip je posvećen 28. listopada 1886. Ceremonijom je predsjedao Grover Cleveland, jedan od rijetkih američkih predsjednika koji nije bio mason, a vjerski je obred vodio mason Henry Potter, episkopalni biskup njujorški. Prigodnim se govorom skupu obratio mason Chauncey M. Depew, američki senator.





Simbolika je eliti veoma važna

...........................................................................................................................................................................

Elita je u potpunosti opsjednuta simbolikom i ritualima. Stoga i nije čudno da je motiv štovanja majke s djetetom (Semiramide s Tamuzom) proširila posvuda i na taj ga način učinila arhetipom svih božanstava.

"Semiramida postaje poznata kao 'kraljica nebesa' i prototip ostalih poganskih božanstava." (D. Terrell: World religions)

"Semiramida je model i izvornik svake božice i kultne ženske figure u drevnom i modernom svijetu." (Dr. B. Self: Semiramida, babilonska kraljica)




Idolopokloničko štovanje Semiramide i Tamuza potječe iz Babilona (19.-16.st.pr.n.e.)

Babilonska misterijska religija kaže: Nakon što je bio ubijen, Nimrod uzlazi na Nebo i postaje bog Sunca. Boginja Mjeseca Semiramida bezgrešno je s njim začela, te rodila sina Tamuza, utjelovljenog boga Nimroda.

Otada, ova se priča uz manje varijacije uvijek iznova ponavlja... posvuda. Motiv bezgrešnog začeća i štovanja majke s djetetom širi se čitavim svijetom. Bezgrešno začeti sunčani bogovi rađaju se kao po pravilu 25. prosinca.

4) BoziceMajke.jpg4) PapaDagon.jpg KATOLICI
Babilonska veza

Uz to što joj je simbolika oduvijek bila veoma važna, iluminatska je elita oduvijek opsjednuta ritualima. Prilagođujući svjetske religije svojim izvorima uspjeli su stvoriti iluziju uslijed koje ljudi ne znaju da u stvari štuju njihova drevna babilonska božanstva među kojima, dakako, Semiramida zauzima istaknuto mjesto.

To nisam ja iskopao vec "Arheolozi" imam toliko dovoljnoi dokaza da ces poludeti od mene sto se tice "semiramide,danasnje

marije"

MI TE VOLIMO BRATE I SAMO ZELIMO DA ZNAS ISTINU,NAS ARGUMENT JE BIBLIJA,I NISTA VISE ARHEOLOGIJA TAKODJE!

ZELIM TI SVE NAJBOLJE BRATE tum5e.

Pozdrav od Gere.




(VATIKAN-RIMOKATOLICKA CRKVA JE KRIVA ZA SVE, A TI HOCES DA SE BRATIMIS S NJOM)





 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Наравно. Ја се лично не љутим на тебе, надам се да се и ти не љутиш на мене. Умем ја некад да будем оштар и не умем лепо и лагано да покажем нешто јер сам накупио огроман материјал из истраживања. Много тога бришем, остављам само оно што описује Бога и Господа Исуса Христа, апостоле и све што нам треба за припрему за царство које долази. Зашто бришем? Више ме не брине Семирамида, Иштар, пагани, празноверје и масони, само волим Бога и било би прелепо да што више људи само то ради.

Оптерећивати се без потребе теоријама завере, масонима, лошим обичајима и екуменизмом, само оптерећује човека. Одваја му мисли од Бога и уместо да човек ужива у радости и љубави у Христу, ми пратимо шта "елита" ради и шта смишља. Ма, ко их шиша, нек раде шта хоће, нек зидају и ратују, све ће то Господ Исус да промени доласком у слави. Да смо ми у миру и благодати Божијој, само о Њему да мислимо, а остале рукотворине и глупости само сметају. Треба волети, како Бога, тако и ближње. Ништа нам друго не треба јер је то основа и сасвим је довољно. Ево о царици небеској, а већ сам то извукао на другој теми. Ево и овде.


Можда се срећу разна паганска имена тих богова, све зависи како су у ком народу познати, углавном им је порекло вавилонско. Зато долази некада до забуне јер има огроман број имена. Такође имамо и причу о "
Краљици неба", Јупитеровој жени коју у Старом завету срећемо управо под истим именом, а дешава се то одрицање од Бога због вавилонских божанстава:

17. Зар не видиш шта чине по градовима Јудиним и по улицама јерусалимским?
18. Синови купе дрва, а очеви ложе огањ, и жене месе тесто, да пеку колаче царици небеској, и да лију наливе другим боговима, да би мене дражили.(Јеремија 7)

17. Него ћемо чинити све што је изашло из наших уста кадећи царици небеској и лијући јој наливе, као што смо чинили ми и оци наши, цареви наши и кнезови наши по градовима Јудиним и по улицама јерусалимским, јер бејасмо сити хлеба и беше нам добро и зло не виђасмо.
18. А од кад престасмо кадити царици небеској и лити јој наливе, ништа немамо и гинемо од мача и од глади. (Јеремија 44)

27. И не само што ће ова несрећа доћи на наш занат (обрати пажњу, значи слике и кипови се неће израђивати због хришћанства!) да не пролази, него се неће марити ни за цркву велике богиње Дијане, и пропашће величанство оне коју сва Азија и васиони свет поштује (небеска краљица коју цео свет поштује!).

28. А кад они ово чуше, напунише се гнева, и викаху говорећи: Велика је Дијана Ефеска! (у Египту Изида и има сина Хоруса)


35. А писар утишавши народ рече: Људи Ефесци! Ко је тај човек који не зна да град Ефес слави велику богињу Дијану и њен кип небески?
(Дела 19) [SIZE=-3]

Тако да се и "Небеска краљица" (
[/SIZE]
Queen Of Heaven) или "Мадона" (Иштар итд.) провлачи и види ту поред Јупитера (Зевса, сотоне), обожава се, људи јој се клањају, крунишу је, имају њене кипове којим се клањају и настављају стару лепу вавилонску традицију, на жалост. Да би се тројство: отац, мајка и син обожавало, мајка је морала да се подигне на ниво божанства. Тачно је то са Маријом и урађено.
x10034166983451974294.jpg
26999d1338777959-pravoslavlje-vs-katolicanstvo-queen-heaven.jpg
27044d1339001457-dali-se-treba-klanjati-ikonama-i-idolima-u-crkvi-dhdhndhdh.jpeg
26998d1338777924-pravoslavlje-vs-katolicanstvo-pagansko.jpg

8. Ја сам Господ, то је име моје, и славу своју нећу дати другом ни хвалу своју ликовима резаним. (Исаија 42)
me273ugorjefa3.jpg


Храмови Српске православне цркве у Београду
- Црква Светог Оца Николаја у Земуну (Свети Отац великим словома, ужас!)


"Ликови светитеља су осликани на богатој златној позадини, украшеној крупним барокним биљним орнаментима што је најдоминантнија карактеристика украјинског барока. Најупечатљивији израз западноевропског сликарства налазимо у монументалној представи у средини зоне иконостаса - сцену Крунисања Богородице, где је она представљена као Небеска Краљица коју крунише Света Тројица. Овакво виђење проистиче из култа Богородице развијеног на Западу који је саздан на темељима догме Римокатоличке теологије о њеном безгрешном зачећу. Разуме се да је овакав став неприхватљив православној теологији, но у сликарству уочавамо извесну флексибилност по овим питањима. Пророци и апостоли су присутни на иконостасу јер су, по барокном тумачењу, први наговестили, а други потврдили њен статус Небеске Краљице." "Православље" (новине српске патријаршије)

Православне иконе
1.jpeg2.jpeg3.jpeg

''Христос дође да нас избави свакога поклоњенија и службе твари и дела рук человеческих, а они те окрени те обрни, пак опет мораш се клањати делу рук человеческих. И што је грђе и горе: пишу светога Христофора с пасјом главом, мораш јој се клањати. Образ преблагословене Спаситељеве матере са три руке пишу! То што би у натури (сачувај Боже!) чудовиште било, томе се на икони мораш клањати. Ево, браћо моја, докле сујеверије и слепота може доћи и стигнути!''
Доситеј Обрадовић


Ево простог примера: ако неко оправдава иконе и кипове, нека проба да замисли апостоле који их "поштују". Ако то било ко може да тврди и да помисли уопште, ја се повлачим из дискусије. Нема силе! То да је Лука насликао икону је обично подметање (наводно по предању). Не будите тако наивни међу вуковима које је апостол Павле најавио.

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.01.2012
Poruka
361
Brate nemoj da mesas Rodjen od Boga ,i rodjen od Marije deve, to su dve razne stvari!!!"Otac,Sin,Sv Duh je Elohim"

Zato sam ti i stavio stih (1Mojsija 1:26) mislio sam da ces razumeti,Ali kako vidim da nisi shvatio koja se marija deva danas postuje!!!

To nije Marija deva Isusova majka,vec je
(SEMIRAMIDA) Sasvim jedna druga marija!!!!

Drugo moram da ti pominjem "Katulike" jer si nedavno i sam podrzavao
(EKUMENISTE) Bio si za ujedinjenje svih ljudi!!! a to i jeste (Ekumenizam) brate moj.Moras malo da pazis sta pises! Niko iz nas ne mrzi Mariju Devu,ona je rodila plot u kojoj se uselio Duh Sveti ali razumevanje kao bogorodica i jeste danasnji problem medju Hriscanima.

Isus je imao covecji oblik cak kada se pokazao "Avraamu" (1 moj 18 glava) Knjiga danijela takodje govori o Sinu covecjem,ali ne o Bogu covecjem.

Marijna jeste najsvetija medju zenama ali nije carica nebeska vec sam ti to objasnio gore brate.
Molim te brate tum5e ne
mesaj danasnju mariju i Isusovu majku Mariju to su dve razne osobe.



Mani se JS-ka oni nemaju veze sa nama i tobom ti si nas sdamo jos da shvatis neke naizgled proste stvari o obozavanju Marije-semiramide.

Zamolio bih brata Adrijana,Sarrdi-ja da ti citiraju iz SZ-ta gde se govori upravo o toj paganskoj boginji s detetom, ja se tacno ne secam gde se taj stih nalazi.

Drugo sve zavisi kako ti shvatas rodjenje Boga!! U telu po svojoj volji ili rodjen od zene kao Bog???

Ako si porimetio u SP-mu Isus n ikada nije rekao da je Bog!! Vec da je bio u narucju Oca i da nioko nezna ko je otac do on sam,i da niko nezna ko je Sin do sam otac.Elohim je Duh to jest troje i u Duhu im se treba klanjati
(u ime Oca i Sina i Sv Duha) Nije na nama da to razumemo jer prva zapoved govori nemaj drugih Bogova osism mene,druga nemoj ciniti (NISTA STO JE NA NEBU,ZEMLJI,POD ZEMLJOM,POD VODOM NEMOJ IM SE MOLITI NITI KLANJATI)


Pogledajte prilog 27603 Semiramida putuje svijetom

Identičan kip nalazi se na obali Seine u Parizu. Predstavlja boginju Semiramidu (Izidu, Aštarotu) s vijencem od sunca i bakljom koja ne simbolizira nikakvu slobodu već ropstvo koje uspostavlja “prosvijetljena” sotonistička elita. Statua je simbol babilonskog bratstva i poručuje: “Mi vladamo ovom zemljom, a vi ste preglupi da to shvatite.” Zapazite također postament njujorškog kipa - on stoji na Suncu, drevnom poganskom božanskom simbolu.

Autor “kipa slobode” je francuski mason Frederic-Auguste Bartholdi, a lice toga kipa oblikovao je prema licu svoje majke. Kip je posvećen 28. listopada 1886. Ceremonijom je predsjedao Grover Cleveland, jedan od rijetkih američkih predsjednika koji nije bio mason, a vjerski je obred vodio mason Henry Potter, episkopalni biskup njujorški. Prigodnim se govorom skupu obratio mason Chauncey M. Depew, američki senator.





Simbolika je eliti veoma važna

...........................................................................................................................................................................

Elita je u potpunosti opsjednuta simbolikom i ritualima. Stoga i nije čudno da je motiv štovanja majke s djetetom (Semiramide s Tamuzom) proširila posvuda i na taj ga način učinila arhetipom svih božanstava.

"Semiramida postaje poznata kao 'kraljica nebesa' i prototip ostalih poganskih božanstava." (D. Terrell: World religions)

"Semiramida je model i izvornik svake božice i kultne ženske figure u drevnom i modernom svijetu." (Dr. B. Self: Semiramida, babilonska kraljica)




Idolopokloničko štovanje Semiramide i Tamuza potječe iz Babilona (19.-16.st.pr.n.e.)

Babilonska misterijska religija kaže: Nakon što je bio ubijen, Nimrod uzlazi na Nebo i postaje bog Sunca. Boginja Mjeseca Semiramida bezgrešno je s njim začela, te rodila sina Tamuza, utjelovljenog boga Nimroda.

Otada, ova se priča uz manje varijacije uvijek iznova ponavlja... posvuda. Motiv bezgrešnog začeća i štovanja majke s djetetom širi se čitavim svijetom. Bezgrešno začeti sunčani bogovi rađaju se kao po pravilu 25. prosinca.

Pogledajte prilog 27604Pogledajte prilog 27605 KATOLICI
Babilonska veza

Uz to što joj je simbolika oduvijek bila veoma važna, iluminatska je elita oduvijek opsjednuta ritualima. Prilagođujući svjetske religije svojim izvorima uspjeli su stvoriti iluziju uslijed koje ljudi ne znaju da u stvari štuju njihova drevna babilonska božanstva među kojima, dakako, Semiramida zauzima istaknuto mjesto.

To nisam ja iskopao vec "Arheolozi" imam toliko dovoljnoi dokaza da ces poludeti od mene sto se tice "semiramide,danasnje

marije"

MI TE VOLIMO BRATE I SAMO ZELIMO DA ZNAS ISTINU,NAS ARGUMENT JE BIBLIJA,I NISTA VISE ARHEOLOGIJA TAKODJE!

ZELIM TI SVE NAJBOLJE BRATE tum5e.

Pozdrav od Gere.




(VATIKAN-RIMOKATOLICKA CRKVA JE KRIVA ZA SVE, A TI HOCES DA SE BRATIMIS S NJOM)






Brate gera,
99% mojih molitvi je upuceno Bogu to sam reko i Adrianu

Bog je sveta trojica to kaze i Hristos za sebe je rekao 2 puta a mozda i vise da su on i njegov otac jedno
zar ti nije cudno sto je Ocu Bogu nasem govorio moj otac a dao molitvu oce nas
On je deo Svetog Trojstva i u to veruje svako ko veruje i u NZ


Ja najvise slavim Boga a u NZ Bogocovek je izasao iz utrobe Bogorodice

brate ja zelim da se zatvori ova tema i ova svadja sada ja sam dokazao da sam upravu u zastiti crkve ti smatras da si ti upravu i tu se nemoze nista ako je poelbuster imao na tebe takav uticaj ja nemogu inace on deli moje misljenje

Sve sekte su vece zlo a SPC je dobra delimicno ali i tu ima dosta zlih episkopa i svestenika a u sektama najvise adventistima se deli bela tehnika i racunari i 90% njih je tamo samo zato sto dobiju nesto skupoceno svake subote


Pozdrav brate
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Bog je sveta trojica to kaze i Hristos za sebe je rekao 2 puta a mozda i vise da su on i njegov otac jedno
zar ti nije cudno sto je Ocu Bogu nasem govorio moj otac a dao molitvu oce nas
On je deo Svetog Trojstva i u to veruje svako ko veruje i u NZ

Naravno da jeste! tu se slazemo! jer u (1 Mojs 1:26) Bog-Sin koji pita Oca ajse da stvorimo coveka (PO NASEM OBRAZU)Neprica sam sa sobom,kao i na krstu Isus kad rece Oce zasto si me ostavio itd.Sv Trojstvo postoji samo zavisi ko ga kako razume!!

Pozdrav od Gere brate.
 
Natrag
Top