Da li postoji religija u kojoj postoji istina ?

Član
Učlanjen(a)
16.01.2012
Poruka
361
Cista hula na Boga,Sv Duha jer Bog je duh a ko huli na Duha Svetoga nece mu se oprostiti tako kaze Gospod.Tesko srbima koji psuju Boga u dan suda.

Pozdrav brate.



Mada mislim da je taj greh moguce oprostiti ukoliko se neko iskreno pokaje i pokaze koliko mu je zao sta mislis?

Pa koce da otvori temu?
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Niko nije video,
hteo sam da kazem Hristosa na to sam i mislio
Boga oca je samo Hristos video i ljutio se na ucenike kad su trazili da im ga pokaze mislim da je bio u pitanju Filip

Nisu ikone savest kad vidim lik njegov savest mi proradi to sam hteo da kazem

A Hrista jesu videli oni koji su ga naslikali vec sam govorio

Свети апостол и јеванђелиста Лука (грч. Λουκᾶς) био је лекар и пријатељ апостола Павла.

Свети јеванђелист и апостол Лука, манастир Хиландар, Света гора

Сматра се да је био Грк, родом из Антиохије. Предање тврди да се бавио живописом и да је први насликао иконе Исуса Христа, Богородице и апостола Петра и Павла. Те иконе су биле узор свим каснијим иконама, због чега се свети Лука сматра оснивачем хришћанског иконописа.

Пратио је апостола Павла на другом и трећем мисионарском путовању, од Филипа до Рима. После смрти апостола Павла, наставио је да проповеда Јеванђеље по Италији, Далмацији, Македонији и другим земљама.

У старости свети Лука је отпутовао у Египат ради проповеди Јеванђеља. Тамо он благовестећи Христа претрпе многе муке и изврши многе подвиге. У граду Александрији он рукоположи за епископа Авилија на место Аниана, рукоположеног светим јеванђелистом Марком. Вративши се у Грчку, свети Лука устроји Цркве нарочито у Беотији, рукоположи свештенике и ђаконе, исцели болесне телом и душом.

Према предању, апостол Лука је имао 84. године кад су га ухватили идолопоклоници и убили обесивши га о грану маслине у граду Теби Беотијској.

Погребен је у Тиви, главном граду Беотије, где од њега биваху многа чудеса. Ту су се ове свете чудотворне мошти налазиле до друге половине 4. века, када су пренесене у Цариград, у време цара Констанција.

У 4. веку нарочито се прочу место где су почивале часне мошти светога Луке, због исцељивања која су се збивала од њих. Особито исцељивање од болести очију. Сазнавши о томе цар Констанције посла управитеља Египта Артемија да мошти светога Луке пренесе у престоницу, што и би учињено веома свечано.

Стари црквени писци сведоче, да је свети Лука, одазивајући се побожној жељи ондашњих хришћана, први живописао икону Пресвете Богородице са Богомладенцем Господом Исусом на њеним рукама, и то не једну него три, и донео их на увид Богоматери. Разгледавши их, она је рекла: “Благодат Рођеног од мене, и моја, нека буду са овим иконама“.

Свети Лука је исто тако живописао на даскама и иконе светих првоврховних апостола Петра и Павла. Тако је свети апостол и еванђелист Лука поставио почетак дивном и богоугодном делу - живописању светих икона, у славу Божију, Богоматере и свих Светих.

Хришћанска традиција држи да је Лука написао Свето Јеванђеље по Луки - треће јеванђеље (по редоследу у Новом завету), и Дела апостолска. Верници сматрају да је Свето Јеванђеље по Луки написао око 60. године. Модерни тумачи Библије не верују да је Лука аутор јевађеља, за које већина сматра је написано најраније између 80. и 90. године нове ере[1][2], користећи Јеванђеље по Марку и Q документ као изворе.

Његове мошти се чувају у Цариграду.

On je inace bio i jedan od 70 ucenika mislim da ovde ne pise i video je Hrista licem u lice

ALi bez obzira sto je njegov lik na ikoni ja i dalje drzim misljenje da ga treba postovati ali ne i klanjati mu se jer se koliko ja mislim ne treba klanjati liku vec Bogu



Pozdrav brate

Pod 1) Nigde u jevanjdjelju od Luke ne pise da je Luka crtao Ikone!!! Sam luka takodje nista ne govori o tome!!!! Ikone su nastale izmedju III-IV veka u vizantiji!!! iumas milion dokaza u internetu,bibliotekama pod nazivom (KAKO JE PROPALA VIZANTIJA) Nemoj niko da te laze da je luka pisao ikone!!

Evo sta kaze jedan ruski pravi pravoslavni episkop:


"Ikonopoklonenie je uvedeno od strane Sotone da ometa ljude u obožavaju istinitog Boga" (1 kanon. VII vaseljenskog sabora Konstantinopolja 754 godine) Kako je pocelo poštovanje ikona u crkvi? Na kraju krajeva, Biblija, Reč Božija, direktno i Strogo zabranjuje poklanjanje,postovanje,sluzenje: "Ne pravi sebi kumira niti kakvog lika- sliku , koja je gore na nebu i na zemlji ispod ili u vodi,ispod zemlje nemoj im se klanjati, niti im služi:. Za Ja sam Gospod Bog tvoj, Bog ljubomoran ... "(Iskh.20: 4.5; Vtor.5 :6-10)..
(isaija44)
8 Ne bojte se i ne plašite se; nisam li ti davno kazao i objavio? Vi ste mi svedoci; ima li Boga osim mene? Da, nema stene, ne znam ni jedne.
5 Moj. 4:35, 1 Sam. 2:2, 2 Sam. 22:32

9 Koji grade rezane likove, svi su ništa, i mile stvari njihove ne pomažu ništa, i one su im svedoci da ne vide i ne razumeju, da bi se posramili.
5 Moj. 4:28, Ps. 115:4, Ps. 115:8, Isa. 41:24, Isa. 41:29, Isa. 42:17

10 Ko gradi boga i lije lik, nije ni na kakvu korist.
Isa. 40:20, Jer. 10:5, Avak. 2:18

11 Gle, svi će se drugovi njegovi posramiti, i umetnici više od drugih ljudi; neka se skupe svi i stanu, biće ih strah i posramiće se svi.
Ps. 97:7, Isa. 42:17

12 Kovač kleštima radi na živom ugljevlju, i kuje čekićem, i radi snagom svoje ruke, gladuje, te iznemogne, i ne pije vode, te sustane.
Isa. 40:19

13 Drvodelja rasteže vrpcu i beleži crvenilom, teše i zaokružuje, i načinja kao lik čovečji, kao lepog čoveka, da stoji u kući.
Isa. 41:7

14 Seče sebi kedre, i uzima česevinu i hrast ili šta je najčvršće među drvećem šumskim; sadi jasen, i od dažda raste.

15 I biva čoveku za oganj, i uzme ga, te se greje; upali ga, te peče hleb; i još gradi od njega boga i klanja mu se; gradi od njega lik rezan, i pada na kolena pred njim.

16 Polovinu loži na oganj, uz polovinu jede meso ispekavši pečenje, i biva sit, i greje se i govori: Aha, ogrejah se, videh oganj.

17 A od ostatka gradi boga, rezan lik svoj, pada pred njim na kolena i klanja se, i moli mu se i govori: Izbavi me, jer si ti bog moj.

18 Ne znaju, niti razumeju, jer su im oči zaslepljene da ne vide, i srca, da ne razumeju.
Ps. 81:12, Isa. 45:20, Rim. 11:8, Rim. 11:10, 2 Sol. 2:11

19 Niti uzimaju na um, nema znanja ni razuma da bi koji rekao: Polovinu ovog spalih na oganj, i na uglju od njega ispekoh hleb, ispekoh meso i jedoh; i od ostatka eda li ću načiniti gad, i panju drvenom hoću li se klanjati?

20 Takav se hrani pepelom, prevareno srce zavodi ga da ne može izbaviti dušu svoju, niti reći: Nije li laž što mi je u desnici?
5 Moj. 11:16, Ps. 144:8, Priče 16:25, Os. 4:12, Rim. 1:21, 2 Sol. 2:11



I Stari i Novi zavet, sve Pismo jasno kaže da je obožavanje slika (na grčkom: "Ikonos"), strašan greh protiv Boga, On Sam kaže: "Ja sam Gospod, to je - moje ime i neću dati slavu moju drugom, niti moje pohvale. kipovima "(u ovom slučaju su ikone kao idoli) (Is.42: 8). Uostalom, "jer je ljubomoran duh koji prebiva u nama" (Iak.4: 5) prvih dvesta - trista godina svog postojanja, hrišćanstvo je bio čisto od bilo kakvih ikona Na prelazu iz III-IV veka u crkvi su se pojavili gnostici - "Hrišćani" na Istoku koji su se koristili.. zivopisna izobrazenja lepe slike.

Sveti Irinej piše da jeretici -. Gnostici "karpokratian", odnosno sledbenici lažnih učitelja trećeg veka Karpokrata, se pojavio portret Isusa , ovi jeretici su koristili, izlaganje portreta na svojim sluzbama, portreti bjusti Pitagora, Platona, Aristotela, i druge paganske mislioce gnostici nisu samo oslikavali Isusa, već su izmišljali nego i sve vrste apsurdnih legendi koje su kasnije formirane na osnovu sujevernih religijskih tradicija na pravoslavno-katoličkih crkava.. Na primer, ti isti karpokratini su učili da navodno Pontije Pilat, rimski prokurator Judeje, da je prvi nacrtao portret Isusa. Nakon toga, ovi jeretici kažu da, navodno, prvi "slikar" je Luka apostol i jevanđelist?

"Чак postoji легенда o краlju adesi Abgaru, као да mu je sam Христос послао platno са" чудеснnim "отиsсom његовог лица, kako bbi navodno касније сликари slikali иконе . Је такође прилично вероватно da ova верзија, као у овом случају, очигледно, pisanje икона ima zajednicke " pretke" -To je malo verovatna verzija, tako kako bi u tom slucaju bilo ocigledno ,DA sve napisane ikone imale istog pretka , otisak na platnu IS-ta od kralja avgara imali би smo samo више или мање сличан лик Христа Али, као што је већ поменуто, слика Христа на икони, su веома,veoma. razlicite, што указује да су онe измиsljene и нафантазированe..

Mnogi filozofi pre glavne optužbe protiv hrišćana oni su bili ateisti u pogledu na ikonopoklonizam , jer Oni nisu imali apsolutno nikakve slike, koje bi obožavali. Svaka religije Rimskog carstva su to znale, da su rani hrišćani bili istinski Ortoxsi , jer su Boga obožavali "u duhu i istini" (In.4: 24).! Pravoslavlje - to znači pravo da slavimo Boga Ovo je značenje reči vizantijskog cara Teodosija, ta rec je prvi put izgovorena krajem IV veka. U 300-306, u Elviri u toku Sabora sveštenstvo crkava iz različitih delova Rimskog carstva, definitivno je odlučeila da se bilo slikanje ikona u crkvama zabrani. Uostalom, narodi pagani počinju tiho da obožavaju ikone.Vizantijski istoričar Jevsevije (IV vek), Epifanije sa Kipra (V vek) kao i mnogi drugi rani


Izvinjavam se za prevod! posto je tekst malo duzi prevodio sam na google prevodioca!!!

Ostalo,ostali ucesnici takodje koji znaju ruski!!! mozes da procitas na ovom linku:
http://www.google.com/url?sa=t&rct=...sg=AFQjCNGKX2KEdFXvXQdt8ZEglmI2qDCbiw&cad=rja
[h=3]ИКОНОПОКЛОНЕНИЕ - 17 Августа 2008 - Я - провославный?![/h]

Pozdrav brate tum5e.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
A ti pogledaj ovo pa mi kazi sta si video,nadji nekog ko razume ruski da ti prevede.


[h=3]Иконопоклонение - закон язычества - Сергий Журавлёв ...[/h]
u oba filma se pokazuje kaoko se bezumni popovi ponasaju!!!Guraju ljude u pogibiju,poklonjenju moscima!!!
Dovoljno je samo pogledati sa strane pa da coveku bude sasvim jasno o cemu se tu radi!!!
Bog je ziv!!! a ne mrtav,u Duhu mu se treba moliti,on nikom drugom nece dati svoj autoritet,slavu a oni se poklanjaju mrtvacima,kasape mrtvo telo,pa iznose u jednom gradu nogu-stopalo,u drugom gradu ruku,u trecem gradu lobanju,a po negde i celo telo!!!
Jasno je da se radi o kultu obozavanja mrtvih!!Sto me jako podseca na kult lobanja i ukrstene kosti gde se takodje mole kostima.

Prvo su uneli ikone,posle mosci,posle Ekumenizam,sta ce biti dalje samo Bog zna.Mole se svemu i svacemu samo ne bogu zivomu.

Bog nikad ne menja svoj karakter,rec ako je ostro kaznio jevreje na protezenju cele istorije za razna idolopoklonstva zamislite sta ce biti s pravoslavnima koji obozavaju svu tu gadost.

Zato sam se opredelio za pravo-slavlje Boga do III veka tj Ortodoxiju,bez ikona,idola,mosci,slava,itd.

Zamolio bih brata Adriana posto razume ruski da pogleda oba video linka i da kaze svoj komentar.

Pozdrav od brata Gere.

P.S
Ako linkovi ne rade iskopirajte pa stavite na google,da bi se otvorila stranica o ikonopoklonjenju.Obavezno iskopirati celi naslov.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Ne postoji religija koja nosi podpunu istinu ali ipak u svakoj od tih religija ima i istine. Bog je neke stvari otkrio recimo JS druge Adventistima treću ovome četvrtu onome. Istina je razbacana na sve strane i treba je pažljivo sakupljati ali uz to nikako se ne odvajati od svetog pisma.

Isaija 28.7-11. Ko li će se mudrosti učiti, kome li će razum se dodeliti ? Deci koja više se ne doje, deci tek od sise odbijenoj ? Jer to jesu: Zapovest na zapovest,zapovest na zapovest, pravilo na pravilo ovde malo onde malo. Zbog toga će preko ljudi tepavih i tiđinskim jezikom Jahve tom narodu govoriti.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne postoji religija koja nosi podpunu istinu ali ipak u svakoj od tih religija ima i istine. Bog je neke stvari otkrio recimo JS druge Adventistima treću ovome četvrtu onome. Istina je razbacana na sve strane i treba je pažljivo sakupljati ali uz to nikako se ne odvajati od svetog pisma.

Isaija 28.7-11. Ko li će se mudrosti učiti, kome li će razum se dodeliti ? Deci koja više se ne doje, deci tek od sise odbijenoj ? Jer to jesu: Zapovest na zapovest,zapovest na zapovest, pravilo na pravilo ovde malo onde malo. Zbog toga će preko ljudi tepavih i tiđinskim jezikom Jahve tom narodu govoriti.


Ovo je cisto subjektivno misljenje, jer ako bi ga prihvatili onda bi u tom slucaju morali da odbacimo bibliju kao Bozansko otkrivenje, i knjiga koja obmanjuje ljude, jer ona upravo govori da je istina jedna, da se ona moze u potpunosti spoznati, i da postoji jedna crkva kao Duhovno telo koja ovu istinu objavljuje:

"I poznaćete istinu, i istina će vas izbaviti" ( Jevandjelje po Jovanu 8. 32 ).

"Jedno TELO, jedan duh, kao što ste i pozvani u jednom nadu zvanja svog.
Jedan Gospod, jedna vera, jedno krštenje" ( Efescima poslanica 4. 5 ).

"Ja sam pastir dobri i znam svoje, i moje mene znaju.
Kao što mene zna Otac i ja znam Oca; i dušu svoju polažem za ovce.
I druge ovce imam koje nisu iz ovog tora, i one mi valja dovesti; i čuće glas moj, i biće jedno stado i jedan pastir" ( Jevandjelje po Jovanu 10. 14 - 16 ).
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ovde se potpuno slazem s tobom nemoze narod da uspeva ako psuje Boga,ja sam proso mnogo drzava ali nigde nisam cuo da se Bog psuje kao kod nas,ali nigde!!!Pa nije ni cudo sto nas Bog istrebljava kao i jevreje nekada.

Pozdrav od Gere.

Апсолутно си у праву, сви народи псују, али ми смо убедљиво најгори по питању псовања и пљувања светиње. Тако гадне и одвратне псовке и хуљења имамо да нисам успео да нађем слично или бар приближно. Могу само да додам овај филм који можда може да помогне ономе који га одгледа:

<span style="color:#000080;"><font size="4"><span style="font-family: arial narrow;">
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Апсолутно си у праву, сви народи псују, али ми смо убедљиво најгори по питању псовања и пљувања светиње. Тако гадне и одвратне псовке и хуљења имамо да нисам успео да нађем слично или бар приближно. Могу само да додам овај филм који можда може да помогне ономе који га одгледа:

<span style="color:#000080;"><font size="4"><span style="font-family: arial narrow;">

Proso sam i russiju,nemacku,skandinaviju,imam prijatelje iz svih bivsih republika jugoslavije,kavkaza itd ali nikad nisam cuo da neko psuje Boga kao nasi srbi u srbiji.imam jednog poznanika koji nemoze da otvori usta ako ne opsuje Boga,on je iz RS-ke,Bog mu je to vratio! ima dva hendikepiranih sinova,ne govore i imaju raznorazne bolesti???

Jasno sew vidi da bog ispunjava svoju rec u drugoj zapovedi:"Ne pravi sebi lika (kip) ni oblicja (slike) bilo sta sto je gore na nebu, ili dole na zemlji, ili u vodama pod zemljom. Ne klanjaj im se niti im sluzi. Jer ja, gospod, Bog tvoj, Bog sam ljubomoran. Kaznjavam greh otaca - onih koji me mrze - na deci do treceg i cetvrtog kolena, a iskazujem milosrdje hiljadama koji me vole i vrse moje zapovedi." (2 mojs. 20:4-6)

netreba se psovati Bog jer Bog je Duh-Sv Duh!!!a ko huli na Duha svetoga nece mu se oprostiti.

Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Ovo je cisto subjektivno misljenje, jer ako bi ga prihvatili onda bi u tom slucaju morali da odbacimo bibliju kao Bozansko otkrivenje, i knjiga koja obmanjuje ljude, jer ona upravo govori da je istina jedna, da se ona moze u potpunosti spoznati, i da postoji jedna crkva kao Duhovno telo koja ovu istinu objavljuje:

"I poznaćete istinu, i istina će vas izbaviti" ( Jevandjelje po Jovanu 8. 32 ).

"Jedno TELO, jedan duh, kao što ste i pozvani u jednom nadu zvanja svog.
Jedan Gospod, jedna vera, jedno krštenje" ( Efescima poslanica 4. 5 ).

"Ja sam pastir dobri i znam svoje, i moje mene znaju.
Kao što mene zna Otac i ja znam Oca; i dušu svoju polažem za ovce.
I druge ovce imam koje nisu iz ovog tora, i one mi valja dovesti; i čuće glas moj, i biće jedno stado i jedan pastir" ( Jevandjelje po Jovanu 10. 14 - 16 ).
Biblija da!(da je jedna vera, jedna nada, jedno krštenje, jedna istina............). Ali praksa ne!

Jer sve Crkve tvrde da one imaju svu istinu, a druge nemaju. I niko ih ne može ubediti da nisu u pravu. Imao sam druga koji je bio Pravoslavac - tvrdio je da je to jedina istinita, prava i sveta Crkva. A onda su mu se OTVORILE DUHOVNE OČI i ukapirao je da je to Crkva Jehovinih svedoka! + još to je jedina Crkva preko koje Bog komunicira sa Planetom. Posle nekih 5-6 godina otkrio je da je to Adventistička Crkva. Napokon spoznao je jedinu Pravu Crkvu. I tu se krstio! Znači po treći put. A posle par godina ostavio je ženu i decu, našao švalerku, više ne ide u Adventističku Crkvu, a meni je bilo iluzorno da ga pitam u kojoj je sada i koja je Prava Crkva.

Tako da nam praksa govori da je Peko 71 u pravu, a to što nam Biblija govori se odnosi na Crkvu kao telesni hram, a ne kao zidani hram. Znači pojedinci će biti 100 % u istini i njima će Duh Sveti otkriti svu istinu. A Crkva kao institucija će uvek imati i po neku lažnu doktrinu koju će sotona ubaciti u ostalu istinu!
Praksa to pokazuje, a Biblija potvrđuje.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Ovo je cisto subjektivno misljenje, jer ako bi ga prihvatili onda bi u tom slucaju morali da odbacimo bibliju kao Bozansko otkrivenje, i knjiga koja obmanjuje ljude, jer ona upravo govori da je istina jedna, da se ona moze u potpunosti spoznati, i da postoji jedna crkva kao Duhovno telo koja ovu istinu objavljuje:

"I poznaćete istinu, i istina će vas izbaviti" ( Jevandjelje po Jovanu 8. 32 ).

"Jedno TELO, jedan duh, kao što ste i pozvani u jednom nadu zvanja svog.
Jedan Gospod, jedna vera, jedno krštenje" ( Efescima poslanica 4. 5 ).

"Ja sam pastir dobri i znam svoje, i moje mene znaju.
Kao što mene zna Otac i ja znam Oca; i dušu svoju polažem za ovce.
I druge ovce imam koje nisu iz ovog tora, i one mi valja dovesti; i čuće glas moj, i biće jedno stado i jedan pastir" ( Jevandjelje po Jovanu 10. 14 - 16 ).


Da budem još jasniji u vezi ovog predhodnog posta. Kad kažem da je istina razbacana na sve strane mislim na crkve. Kad mislim na istinu bez crkvi onda je ona na jednom mestu i to u "Bibliji". Ali crkve su tu istinu razbacale na sve strane. Božija organizacija to ne bi uradila nego ona koja je protiv.
Ovaj najjači stih koji po vama govori da postoji samo jedna prava crkva među hiljade drugih treba razmotriti i videti da to nije proročanstvo nego savet i uputstvo koje crkve nisu ispoštovale. Radi se o stihu Efescima 4.5. Crkve nisu poslušale Pavla da bude samo jedna hišćanska crkva već su razbijene na hiljada. Da bi ispunili ovaj savet ( ne proročanstvo nego savet ) hrišćanske crkve se u novije vreme ujedinjuju ( ekumenizam ) ali problem je što tu nisu više samo hrišćani nego verovali ili ne i satanisti da ne nabrajam ostale. Time nesvesno ispunjavaju proročanstvo okupljanja naroda za veliki rat protiv Boga. Isaija 43.9. / Sofonija 2.1-2.
Sad kad kažem da u svim tim religijama ima i istine recimo JS su rekli da Bog nije trojstvo, tačno, adventisti da je subota značajnija od nedelje i to je tačno New Age kažu da svaka negativna misao stvara turbulencije i ima uticaj na globalnu svest, tačno. Vilijam Branham : U edenskom vrtu se desilo nešta više od samog jedenja zabranjenog ploda ( desio se i zabranje sex) ; Po bibliji je i to tačno. Itd. Sad ako kažeš da su adventisti prava crkva pročitaj Rimljani 14. poglavlje celo jer je Pavle možda nesvesno napisao to poglavlje baš za adventiste.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Realnost o kojoj govori biblija je sasvim drugacija, a ona podrazumeva cinjenicu da u svetu poastoje razne crkve koje poseduju malo istine sa puno lazi, i umanjem procentu suprotno.
Ali biblija govori o tome da postoji crkva koji je apsolutni cuvar istne, i u kojoj Sotona nije upleo svoje prste da je zavodi laznim teorijama i naukama.
Nasa duznost ili jednostavnije receno Misija je upravo da pronadjemo crkvu koja ovu istinu objavljuje,proucavajuci rec Bozju prazne glave bez ikakvih predrasuda..
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top