Da li postoji religija u kojoj postoji istina ?

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Tvrdim da ovakve vrste ne u toj meri.
Hajmo njih da pitamo! Da vidimo šta će da nam oni odgovore? Da li su im iskustva sa Bogom u maloj meri, ili velikoj.

Jedan biblijski tekst kaze da Gospod cuje one koji mu se mole u istini..Sto znaci da je pitanje da li istinska iskustva sa Bogom moze doziveti covek koji propagira laz..Nisam sudija, ali govorim ono stokaze rec Bozja..
Tačno, sa jednim velikim ALI!Ali istina je jako rastegljiv pojam. Koliko ja znam najrastegljiviji!Istina je samo JEDNA, a ljudi su od te jedne napravili oko 100.000.
 
Poslednja izmena od urednika:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Hajmo njih da pitamo! Da vidimo šta će da nam oni odgovore? Da li su im iskustva sa Bogom u maloj meri, ili velikoj.

Tačno, sa jednim velikim ALI!Ali istina je jako rastegljiv pojam. Koliko ja znam najrastegljiviji!Istina je samo JEDNA, a ljudi su od te jedne napravili oko 100.000.


Ja sam vec ispitao.
Zavisi na koja iskustva mislimo kada ih pominjemo.
Biblija kaze da je najvece iskustvo koje covek moze da dozivi iskustvo natprirodnog novorodjenja ili krstenja Duhom kao pocetak jednog novog zivota bez greha u zajednici sa Bogom, i da sva druga iskustva u stvari proizilaze iz ovog prvog.

Neki od ovih crkava koje si ti pomenuo tvrde cak da covek nikakva iskustva ne moze da dozivi u novozavetnom periodu, kao na primer Jehovini svedoci.
U vise navrata sam razgovarao sa nekim svedocima, iznoseci im neka svoja licna iskustva, a oni su me cudno gledali i pokusavali biblijom da mi dokazu da iskustva nisu potrebna u novozavetnom periodu, a o iskustvu krstenja Duhom su iznosili neke cudne teorije, o nekom covecijem propovedanju od vrata do vrata gde Jehova na taj nacin deluje..itd..suvise ljudsko, kao spasenje svojim licnim zaslugama..

Osecanja takodje nisu merilo sto se tice iskustava, ali su ona prisutna, jer kad Bog menja coveka,on menja celog coveka, cak i fizicki.
Ali reci samo "ja sam osetio" to nije merilo,ljubav je nacelo koje Isus zapecacava u ljudsko srce, iono nije samo neko trenutno osecanje, vec trajno nacelo koje pokrece sva ljudske akcije.

Cuda Bozanskog vodstva, u kome covek moze da u svakom trenutku posvedociti da ga je Bog vodio, ili jasno pokazivanje Bozje slave coveku koji vidi duhovnim ocima, su jedna posebna vrsta iskustava, i ona proizilaze iz ovoga gore navedenog,i mogu sesazeti u jednom biblijskom tekstu iz jednog psalma gde David kaze "Stalno vidim pred sobom Gospoda, on mi je s desne strane da ne posrnem..
Ako trazimo ovakva iskustva ona ce nam se dati, ali ona su uslovljena poslusnoscu istini..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja sam upravo pokrenuo temu na ovom forumu "Iskustva sa Bogom" da bi neko mogao da iznese svoje licno iskustvo obracenja i iskustva u svakodnevnom hodanju sa Bogom u veri, ali izgleda da mnogi danas samo deklarativno prihvataju istinu i drze se ciste forme u kojoj nema ozivljujuce sile SvetogA Duha koja menja coveka i ispunjava ga sakodnevno Hristovim zivotom bez koga covek nema mogucnosti da izgradi sebe Duhovno i dostigne savrsenstvo koje mu je neophodno kako bi usao u Bozje carstvo.

Ovo je i jedan od ktriterijuma po kome se moze prepoznati prava crkva, po Duhu koji joj je dat, a koji se ispoljava u svakodnevnom iskustvu vernih u zajednici sa Bogom, i rodovima koji iz nje proizilaze.
Zato je ovo vrlo bitno u covekovom istrazivanju istine,ako ne i jedna od najbitnijih tacaka vere.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
nems to nigde, znas kako kao sto je isus rekao, trazi sam istinu i ona ce te osloboditi
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
8
Istina je u nama kao i Bog..tako je jednostavna, konkretna i jasna..treba izgubiti sebe, biti iskren prema sebi i pustiti je da izadje iz nas na slobodu..negovati je ljubavlju i dobrotom uz svest o postojanju Vise Sile..kao takva moze postojati u svim religijama i nikako drugacije..
 
Član
Učlanjen(a)
13.09.2012
Poruka
76
da li postoji religija u kojoj postoji istina ?

moje mišljenje je sledeće:ne, ne postoji, sve su apsolutne laži.yes3


Аутор Библије је Бог!
Све написано у Библији је апсолутна истина, јер Бог никад није погрешно!


ako ovde ima religioznih ljudi koji bi želeli da objasne (da ne kažem - dokažu) da njihova religija, vera, veroispovest, ili bilo koji drugi teološki sistem verovanja ima bilo kakve veze sa istinom (onim što postoji), bio bih jako sretan, i veoma bih želeo to da čujem.

Како каже геније људског ума, Хегел - "Истина није новчић који можете ставити у џеп."
Ми имамо преко 2.000 хришћанских деноминација!
Они су сви покушавају сами да знају истину записано у Библији. и свако тумачи Библију како би се приближили мислима бога. Али човек је несавршен и само Бог зна истину.
Истина је у Библији! И како да га тумаче - то је друга ствар ...

Нека Бог буде с вама и показати вам истину!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Ne! Ne postoi takva relrgija.
Tvoj odgovor bi bio tačan samo u slučaju da ova tema nosi sledeći naziv:
Da li postoji religija u kojoj postoji celokupna istina ?
Ovako, nažalost nije tačan. Jer postoji istina u JS, Mormonima, Sajentolozima, Adventistima, Nazarenima, Crkvi Božijoj, Pentakostalcima........
 
Član
Učlanjen(a)
31.03.2010
Poruka
158
Tvoj odgovor bi bio tačan samo u slučaju da ova tema nosi sledeći naziv:
Da li postoji religija u kojoj postoji celokupna istina ?
Ovako, nažalost nije tačan. Jer postoji istina u JS, Mormonima, Sajentolozima, Adventistima, Nazarenima, Crkvi Božijoj, Pentakostalcima........
Šarrdy, to je moje misljenje i ja ne tvrdim da je tacne. Svaki ima pravo na svoje misljenje - vernici i ateisti. A sta mora da znaci "celekupna istina"? Ono sto je istina za mene, za tebe moze biti laz.

Evo ja sam ateista, a moja majka je Istocna Pravoslavna. Moi sipmatii su pravoslavlje. Ali mislim da kao iu svakoj religiji, nema istine iu njemu.

Svi koji si napisao mi lice kao sekte, nego denominacija bilo koje religije. Za adventiste znaju da oni veruju u starozavetnom. A kazu i oni da su Hriscani.

Gde je istina, Šarrdy? U pravoslavlja, katoličanstva ili protestantizma?


Izvinjavam se svim vernicima!
 
Natrag
Top