Čuda koja se dešavaju su od Boga ili demona?

UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
SIN od Boga Jedinoga Oca JHVH -
G Yahošua Pomazanik = NE-SAMOSTALAN
====================================

G Yahošua ne Radi svoja Djela
G Yahošua ne Vrši svoju Volju

G Yahošua ne Govori svoje Riječi

G Yahošua ne Naukuje svoj Nauk
G Yahošua ne Sudi samostalno


NEGO


G Yahošua Radi Djela svoga Boga Oca JHVH
G Yahošua Vrši Volju svoga Boga Oca JHVH

G Yahošua Govori Riječi svoga Boga Oca JHVH

G Yahošua Naukuje Nauk svoga Boga Oca JHVH
G Yahošua Sudi onako kako mu Bog Otac JHVH naredi


ZATO jer SIN G Yahošua nije BOG

nego SLUGA Pokorni svome Bogu Ocu JHVH.
===============================

IVAN 7,16

Nato im Isus odvrati:

"Moj NAUK nije moj, nego ONOGA koji me posla.


IVAN 7,17

Ako tko hoće vršiti volju NJEGOVU,

prepoznat će da li je taj NAUK od BOGA

ili ja sam od sebe govorim.

UH - dobro nam došao žalosna sovo
photo.jpg


žalosna sova (tj. njegov pradjed vrač):

1 -dok nisi mrtav, živ si.

2 -Podmukli su vječno nepovjerljivi.

3 --Veliki Duh katkad pomaže budalama.
(Izjave indijanca Žalosne Sove iz stripa "Komandant Mark")
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
1.KORINĆANIMA 8,6

nama je JEDAN

BOG, OTAC, OD koga je sve, a mi za njega;

i

JEDAN
Gospodin, ISUS KRIST, PO kome je sve, i mi po njemu.


,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Ovo je stih od apostola napisan
nakon Yehošuina uznesenja na Nebo.

Jasno rečeno – DVIJE OSOBE!
Jedna je Bog Otac JHVH Jedini,
Druga je Jahvin Sin - G Yehošua Pomazanik.

-------------------------------------------------
JHVH je Bog – SIN G Yehošu NIJE Bog.
TO je ONO što apostoli naučavaju

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Osnova za biti BOG je – biti STVORITELJ.
SIN G Yehošua niti je Bog niti je Stvoritelj
jer je i sam - stvorenje stvoreno.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Zamislite da Bog radi čuda u crkvi koja priziva mrtve kao i Saul sa vračarom.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Zamislite da Bog radi čuda u crkvi koja priziva mrtve kao i Saul sa vračarom.

Pa normalno je da im je branio kad su oni za njih bili "bogovi"!

A kod nas je prizivanje zabranjeno u tom smislu..

Jedan je Bog, i necemo mi "mrtve (bogove) pitati umesto Boga svojega jednoga"!

Mene optuzujes za formalizam a sam si formalista! Ne razumes svrhu zabrane!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pa normalno je da im je branio kad su oni za njih bili "bogovi"!

Svakako je zabranio, a i vi svece smatrate bogovima.

A kod nas je prizivanje zabranjeno u tom smislu..

Znači da ima u nekom drugom smislu prizivanje.

Jedan je Bog, i necemo mi "mrtve (bogove) pitati umesto Boga svojega jednoga"!

Pa što onda pitate i prizivate svece?

Mene optuzujes za formalizam a sam si formalista! Ne razumes svrhu zabrane!

Pa samo tvoje vjerovanje da mrtvi su živi kao duhovi dokazuje da nisi shvatio smisao zabrane.

Čovječe zato i jeste zabrana jer se samo demoni mogu javiti.

Vidiš koliko je tvoja nauka besmislena, ali ti doboko u sebi znaš da je nauka HAC biblijska.

Zato Bog ne ispunjava vaše molitve jer se molite mrtvima, anđeli i Bog okreću lice kada počenete prizivati mrtve. Tiskaju uši da ne čuju vaše molitve.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Svakako je zabranio, a i vi svece smatrate bogovima.



Znači da ima u nekom drugom smislu prizivanje.



Pa što onda pitate i prizivate svece?



Pa samo tvoje vjerovanje da mrtvi su živi kao duhovi dokazuje da nisi shvatio smisao zabrane.

Čovječe zato i jeste zabrana jer se samo demoni mogu javiti.

Vidiš koliko je tvoja nauka besmislena, ali ti doboko u sebi znaš da je nauka HAC biblijska.

Zato Bog ne ispunjava vaše molitve jer se molite mrtvima, anđeli i Bog okreću lice kada počenete prizivati mrtve. Tiskaju uši da ne čuju vaše molitve.

Ti treba da se pregledas, nije tebi potreban odgovor. Ti si opsednut i opterecen. Tebi kad psihijatar pokaze sliku ikone tebe hvata muka panika i povracanje. Odma se uzbudis i skocis sa stolice da napadas. To je za posmatranje!

Odgovor sam dao. Bog je zabranio prizivanje mrtvih jer su ih smatrali 'bogovima' a ne zato sto nema zagrobnog zivota!

Mi svece ne smatramo bogovima, ali naravno ti ces u svojoj maniji tvrditi kako oni ti jesu!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Odgovor sam dao. Bog je zabranio prizivanje mrtvih jer su ih smatrali 'bogovima' a ne zato sto nema zagrobnog zivota.

Gde to moj Mire piše?

To bi Mire po tebi značilo "da mi možemo da se bavimo spiritizmom i prizivanjem duhova, samo u slučaju da ih ne smatramo bogovima, već duhovima umrlih"

Moj dobri Mire.

Bog je dao ovu zapovest - jer je znao da se mrtvi ne javljaju prilikom prizivanja jer ne postoje, već da se na tim seansama javljaju demoni, i da je to vrlo opasno, jer takav čin dovodi čoveka u direktan kontakt sa demonskim bićima, koja utiču negativno na čitav čovekov psihofizički, i mentalni sklop.

Spiritizam kao grana okultizma, je sotonska ideologija, i stavlja čoveka direktno pod vlast sotone.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Gde to moj Mire piše?

To bi Mire po tebi značilo "da mi možemo da se bavimo spiritizmom i prizivanjem duhova, samo u slučaju da ih ne smatramo bogovima, već duhovima umrlih"

Moj dobri Mire.

Bog je dao ovu zapovest - jer je znao da se mrtvi ne javljaju prilikom prizivanja jer ne postoje, već da se na tim seansama javljaju demoni, i da je to vrlo opasno, jer takav čin dovodi čoveka u direktan kontakt sa demonskim bićima, koja utiču negativno na čitav čovekov psihofizički, i mentalni sklop.

Spiritizam kao grana okultizma, je sotonska ideologija, i stavlja čoveka direktno pod vlast sotone.

Gleda se smisao zakona a ne "slovo" kao sto vi formalisti gledate!

Bog je zabranio prizivanje umrlih zato sto je prizivanje umrlih prizivanje drugih 'bogova' , jer su narodi mrtve smatrali 'bogovima'! A ne zato sto mrtvi nisu svesni.

I onda ce Tripo koji je formalista reci da smo mi formslisti i da gledamo slovo, a u stvari vi gledate slovo!!!

Sve je bezobrazno izvrnuo, da kritiku koju mi upucujemo vama primeni na nas.

Isto tako se ne gleda slovo ni u zapovesti protiv likova, jer ne bi Bog sam gradio likove koji ga predstavljaju a onda zabranjivao da ih narod pravi!

Zapovest o zabrani likova se odnosi "na druge bogove"!!!

Vi uopste ne gledate "smisao" zakona vec "slovo" jer ste formalisti, pa taj formalizam bezobrazno nabacujete nama, kao sto Tripo radi!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire Mire, po čemu ja gledam slovo ako imam zajednicu sa Bogom, živim po reči Božjoj u sili Svetoga Duha, koji mi sam svedoči šta je ispravno a šta ne.

Formalizam je moj Mire upravo ono što ti i oni koje podržavaš činite, jer pravdate formu radi nedostatka žive zajednice sa Bogom.

Biblija kaže "NE" a vi filozofirate i izvrćete da bi dokazali svoje nepostojeće"DA"

Tako izokrećete SVA učenja u bibliji.

Za tebe je Mire u svemu DUH u stvari kršenje biblijskih principa, jer kažeš "MI ČINIMO DUHOM OVO ILI ONO" a u stvari to u tvojoj projekciji znači KRŠENJE OVOG ILI ONOG, odnosno - Božanskih principa.

Mi za razliku od toga upražnjavamo puninu, i vidljivim delom i Duhom, što znači - da vidljiva dela poslušnosti činimo u sili Duha, a ne forme radi ( kako nas ti osuđuješ ).

Neka ti Bog pomogne da uvidiš to.

Što se tiče Tripa, ja sam ga kritikovao zbog svog načina pisanja, ali je njegova slobodna volja da čini što hoće.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Mire Mire, po čemu ja gledam slovo ako imam zajednicu sa Bogom, živim po reči Božjoj u sili Svetoga Duha, koji mi sam svedoči šta je ispravno a šta ne.

Formalizam je moj Mire upravo ono što ti i oni koje podržavaš činite, jer pravdate formu radi nedostatka žive zajednice sa Bogom.

Biblija kaže "NE" a vi filozofirate i izvrćete da bi dokazali svoje nepostojeće"DA"

Tako izokrećete SVA učenja u bibliji.

Za tebe je Mire u svemu DUH u stvari kršenje biblijskih principa, jer kažeš "MI ČINIMO DUHOM OVO ILI ONO" a u stvari to u tvojoj projekciji znači KRŠENJE OVOG ILI ONOG, odnosno - Božanskih principa.

Mi za razliku od toga upražnjavamo puninu, i vidljivim delom i Duhom, što znači - da vidljiva dela poslušnosti činimo u sili Duha, a ne forme radi ( kako nas ti osuđuješ ).

Neka ti Bog pomogne da uvidiš to.

Što se tiče Tripa, ja sam ga kritikovao zbog svog načina pisanja, ali je njegova slobodna volja da čini što hoće.
Opet stavljas svoje osecaje i neko svoje iskustvo iznad biblije, van svake pameti!

Svi mi imamo iskustva, i djavo ljudima daje osecaje (zapravo on najvise atakuje na osecaje , Bog to ne radi) i iskustva. Tako da ti dzaba sto se ti uzdas u to.
 
Natrag
Top