Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Crisys,evo mene sa novim OS.Preuzeo sam i instalirao Windows 7 Ultimate Red Edition 2010(x86).Rekao si da ti se javim kada to uradim,pa evo.Nekoliko pitanja i nadam se tvoje pomoci. U Computer,na properties,u Windows activation stoji:Windows activated by Windows4Arab,Product ID:pa tamo neki broj,dali to znaci da je Windows zauvek aktiviran? Zasto mi trazi svakog puta kada upalim racunar Pasword,jel to zato sto sam upisao Pasword prilikom instalacije i dali to sada moze da se promeni? I dali moze da se promeni ona pesma sto peva dok se ucitava Windows. Za sada toliko,ako jos nesto primetim,eto mene da ti dosadjujem.Pozz
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
e hajmo polako . start - control panel - system and security - system i otvara ti se prozor u kom ti pise ocjena sistema i dole na dnu treba da stoji windows is activated,pa ispod product ID ......... i u desnom cosku onaj famozni genuine. i to je to tvoj windows je aktiviran.
sad ides start - control panel - user accounts and family safety - user account - pa onda imas opciju change your windows password pa kad tu upadnes vidjeces onu slikicu gdje ti pise da si ti administrator i ispod da je zasticeno passwordom. tu imas opciju da mozes ukloniti ili promjeniti pass. fino upises stari pass i kliknes na na dugme remove pass. i vidjeces da ce na onoj slikici ispodtvog imena nestati ono zasticeno pasvordom ( da nepisem na engleskom). restartaj komp i vidjeces da pasvorda nema.
to za muziku moram malo istraziti jer mi nije jos palo napamet da to mjenjam i nisam istrazivao.
 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Posto sam Windows prebacio na srpski,pisacu ti na srpskom kako stoji.Na kompijuter,pa na svojstva stoji da je windows aktivan i IP proizvodjaca,neki tamo broj,da ga sada ne prepisujem.To znaci da mi je zauvek,bez nekog limita aktivan,jel tako?Ovo za pasos te pitam jer kada ga god restartujem ili upalimprvo mi trazi pasos i kada ga ukucam ide ono Dobrodosao itd.Za ovu muziku te pitam jer sam nasao opciju "promeni zvukove sistema prilikom podizanja windowsa",ali mi tu stoji zatamnjeno,verovatno treba neki music pack da bih mogao da promenim muziku prilikom podizanja sistema.Ja sam windows7 skinuo sa nekog sajta Windows4 Arab,tako da mi peva nesto na Arabskom,tandara-mandara,tako da bih ako mogu neku drugu pesmu da ubacim.

Dodato posle 13 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Nemogu to za pasos da nadjem,jer neznam na srpskom gde da idem,a ovo sto si rekao za windows tako stoji kako si napisao.

Dodato posle 13 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

A-ha,evo nasao ja.Na start pa na slicicu gore kliknes i onda na ukloni lozinku,i evo nema je.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
ajde da probamo ovako - komjuter -properti - i kad ti se otvori prozor gore ljevo imas opciju skroz na vrhu - kontrol panel home ( upravljacka ploca ili tabla ,neznam sto nebi i ja prebacio jezik) . uglavnom je prva stavka. kad to kliknes otvara ti se prozor gdje imas onih osam ikona i imas onu ljevo gdje su onaj frajer i riba ,pa klikni prvu stavku ispod i poslije ces se snaci i sam, a sad odoh da vidim tu muziku.

evo ti i za muziku , tu gdje si bio - promjeni zvukove sistema - otvori ti se prozorcic gdje ti pokazuje ono sound i tu namjestis u opciji sound sheme na windows default ili sta hoces. kod mene stoji windows default. dole nemoj nista dirati ( ako mislis pamti sta radisda mozes vratiti). restartaj pa ces vidjeti sta ti na pocetku svira.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Ne,ugasio sam,otstiklirao da ne peva nista,sta ima da peva,probi mi glavu.Odgovori mi samo dali je windows,ovako kako stoji zauvek aktiviran?jel nece kasnije nesto da izvodi?
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
nece inace bi pisalo koliko je dana validan, kod mene je bio aktiviran jedno pola godine i prije neki dan sam ga reinstalirao jer sam imao promlema s netom ( okrenula se antena na balkonu) i s ovim ludim nerom osmicom.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Dobro,ja ga imam na CD-u,pa ako pocne nesto da tupi ja cu da ga reinstaliram.Somo jos jedno piyanje i necu te vise gnjaviti.Primetio sam i na Visti a i ovde da u Local disk C,kada otvoris stoje uobicajne stavke,Program files,User...E ali stoji fascikla Windows,pa onda ispod Windows old,pa Windows old 001 i tako sve do Windows old 005.Zanima me dali svi ti Windowsi moraju tu da stoje ili moze samo ovaj,prvi Windows a ne posle svi ostali??Mnogo mi je mesta i ovako "sedmica" zauzela,jos i ovo,Local disk mi je skoro napunjen.
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
skoci gore u tutorijale imas post koji sam stavio za uklanjanje tog windows old-a, to ti je tvoj stari sistem koji ti zauzima bez veze prostor na disku, a netreba ti.
 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Idem da vidim,ako mogu da nadjem,neznam kako se zove tutorijal. Inace da ti se zahvalim za preporuku "sedmice",stvarno je savrsenstvo,lici na Vistu(sto je bitno!),ustvari ja mislim da je uzeto najbolje od XP-a i najbolje od Viste,i da je sroceno u jedno.Jedino mi se deskop ikone vise svidjaju kod Viste,em su sitne,trebaju ti naocari da ih vidis,a kada ih povecas na srednje, bezveze stoje na sred ekrana,i neznam nekako su mi tamne.Kod Viste stoje onako lepo u 3D,pa se vidi kao sta ima unutra...A za XP to stoji sta sam rekao.To je za mene zastarelo jos od kada,ja volim,evo ovakav Windows,sa svim ovim efektima,iskakanjima...U svakom slucaju TEBI se zahvaljujem!
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
Idem da vidim,ako mogu da nadjem,neznam kako se zove tutorijal. Inace da ti se zahvalim za preporuku "sedmice",stvarno je savrsenstvo,lici na Vistu(sto je bitno!),ustvari ja mislim da je uzeto najbolje od XP-a i najbolje od Viste,i da je sroceno u jedno.Jedino mi se deskop ikone vise svidjaju kod Viste,em su sitne,trebaju ti naocari da ih vidis,a kada ih povecas na srednje, bezveze stoje na sred ekrana,i neznam nekako su mi tamne.Kod Viste stoje onako lepo u 3D,pa se vidi kao sta ima unutra...A za XP to stoji sta sam rekao.To je za mene zastarelo jos od kada,ja volim,evo ovakav Windows,sa svim ovim efektima,iskakanjima...U svakom slucaju TEBI se zahvaljujem!



http://serbianforum.org/tutorijali/68954-kako-sigurno-ukloniti-windows-old-mapu.html
 
Natrag
Top