ČISTA i NEČISTA HRANA (3.Mojs.11) - Da li i dalje važi za Hrišćane?

Učlanjen(a)
06.03.2016
Poruka
175
Ako je kod Boga sve dobro otkud onda svinja nečista i da li je tebi nečista?

AAEAAQAAAAAAAAUHAAAAJGQwNmEzYjJlLWI0ZTEtNGYzZS1iZjZjLTAwNzFmNDlkZTY3Mg.jpg

Sve trojicu sam prepoznao a kako i nebi kad je tu ispaša pored.
Zna li neko, ko je od ove trojice Taramana?
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Zna li neko, ko je od ove trojice Taramana?

Obično se na slici ne vidi onaj koji vas fotografiše. Baš ste simpatični.
Inače Maričelo šta ćeš dati za otkup svoje duše kad satana ne vrenuje izležavanje subotom niti vrednuje desetak?

Nemoj ni pokušati reći Isusovu žrtvu jer Pavle reče da ste IZGUBILI HRISTA dakle šta ćeš dati da namiriš dug?
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Inače Maričelo šta ćeš dati za otkup svoje duše kad satana ne vrenuje izležavanje subotom niti vrednuje desetak?

Nemoj ni pokušati reći Isusovu žrtvu jer Pavle reče da ste IZGUBILI HRISTA dakle šta ćeš dati da namiriš dug?

Štoće dati , jedno od ova tri praseta , pošto ih ne jedu može za otkp
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Inače Maričelo šta ćeš dati za otkup svoje duše kad satana ne vrenuje izležavanje subotom niti vrednuje desetak?

Nemoj ni pokušati reći Isusovu žrtvu jer Pavle reče da ste IZGUBILI HRISTA dakle šta ćeš dati da namiriš dug?

Štoće dati , jedno od ova tri praseta , pošto ih ne jedu može za otkp
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Hristova žrtva opravdava od prošlih greha, i ona vodi ka moralnom životu.
Izgubili su Hrista oni koji tvrde da i nakon opravdanja od prošlih greha - čovek nastavlja da čini te iste grehe.

To je suština Taramaninog učenja.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Pa upravo ono što se jelo je bilo za otkup, nigdje niko nije nečistu hranu prinosio na žrtvu.

Žrtva je jedno a hrana je drugo.
Bog je svu hranu dobrom stvorio a potom izvršio podelu da bi čovek video posledicu greha.
ČISTA HRANA je predstavljala ČISTOĆU a to je suprotno nečistoći tj.grehu.
Tako se i kvasac trebao ukloniti iz stanova što je predstavljalo greh.
A sve to oko čistog i nečistog je pokazatelj ČISTE ŽRTVE koja je ISUS.

Ako vidiš Isusa kao ČISTO koji uzima sav greh-svu nečistoću onda razuman čovek neće reći da je ponovo nečista hrana i nečist čovek jer time negira očišćenje i greha i hrane jer hrana nije nečista po sebi već beše pokazatelj greha kao nečistoće.
Prevariše vas masoni držeći vas pod zakonom jer nema boljeg načina da vas odvoje od Hrista i uvuku pod kletvu zakonsku a vi nesretnicise tome radujete i ponosno trčite po furumima i ulicama nudeći ropstvo kao slobodu ne videći da ste nesretni bez Isusa i bez darova Duha.

Meni vas je iskreno žao ali nemam moć da vam otvorim razum niti ga dam jer piše da nije vera sviju i osoba bira po uhu kojim putem želi ići i niste silom pod ropstvom već vašom voljom zato će plata stići po vašem izboru.
Meni je radost što postoje osobe poput Rachema i zbog takvih sam još uvek na forumu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Žrtva je jedno a hrana je drugo.
Bog je svu hranu dobrom stvorio a potom izvršio podelu da bi čovek video posledicu greha.
ČISTA HRANA je predstavljala ČISTOĆU a to je suprotno nečistoći tj.grehu.
Tako se i kvasac trebao ukloniti iz stanova što je predstavljalo greh.
A sve to oko čistog i nečistog je pokazatelj ČISTE ŽRTVE koja je ISUS.

Ako vidiš Isusa kao ČISTO koji uzima sav greh-svu nečistoću onda razuman čovek neće reći da je ponovo nečista hrana i nečist čovek jer time negira očišćenje i greha i hrane jer hrana nije nečista po sebi već beše pokazatelj greha kao nečistoće.
Prevariše vas masoni držeći vas pod zakonom jer nema boljeg načina da vas odvoje od Hrista i uvuku pod kletvu zakonsku a vi nesretnicise tome radujete i ponosno trčite po furumima i ulicama nudeći ropstvo kao slobodu ne videći da ste nesretni bez Isusa i bez darova Duha.

Meni vas je iskreno žao ali nemam moć da vam otvorim razum niti ga dam jer piše da nije vera sviju i osoba bira po uhu kojim putem želi ići i niste silom pod ropstvom već vašom voljom zato će plata stići po vašem izboru.
Meni je radost što postoje osobe poput Rachema i zbog takvih sam još uvek na forumu.

Kada počneš da daješ za svoje tvrdnje stihove iz Biblije onda ću to da čitam. Tvoja filozofija me ne zanima. Dokaz pa čitam i to dokaz iz Biblije.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Vrlo je zacudzujuce - da oni koji ucestvuju u ovoj diskusiji o hrani - toliko malo toga poznaju, posebno u ovom vremenu prosvecenosti, naucnih istrazivanja, i mnostvo knjiga i radova na tu temu.

To je takoreci nemoguce, osim ako neko poznaje ove cinjenice - ali svesno i namerno ne zeli da ih prihvati, vec da ostane u svojim teorijama.

Dakle, SVE sto covek pojede - ima svoje dalekosezno pozitivno ili negativno dejstvo na organizam, pa time i na samo zdravstveno stanje coveka, na organe za varenje, jetru, bubrege, srce, pluca, mozak, oci, itd...

Postoji ceo sistem razlicitih vrsta namirnica koje deluju pozitivno ili negativno na sve ove i druge organe.

Ako se ne koristi pravilno i u NEumerenim kolicinama - hrana moze da bude najefikasnije sredstvo covekovog samounistenja.

Ako se pak koristi pravilno i umereno - hrana moze da postane pravi izvor blagoslova, i cak sta vise - lek, a poznato je da danas postoje razliciti lekoviti nacini spravljanja hrane, koji sluze za jelo, ali imaju opstu primenu u lecenju - za zarastanje rana, skidanje akni ili bobuljica, skidanje temperature, skidanje bradavica i kurjih ociju, zalecenje opekotina, odklanjanja zubobolja ili migrene, bolova u usima, kao melem za oci, kao kozmeticka sredstva, i na kraju - u samoj oralnoj primeni praviljnom ishranom - ona leci od drugih bolesti.

Sto se tice mesa - konkretno svinjetine,ne znam zasto bi covek jeo ovu vrstu mesa, kada ono ne poseduje ni jednu pozitivnu supstancu u svom sastavu - koja bi pozitivno delovala na ljudsko zdravlje, i covekov normalan fizicki i umni razvoj, i u tom smislu - samo jedenje svinjskog mesa nema nikakvu svrhu.

Osim toga - svinjsko meso je jedno od najvecih uzrocnika bolesti i smrtnosti u svetu.

Oni koji propagiraju jedenje svinjskog mesa - povode se iskljucivo cisto telesnim nagonima za zadovoljenjem zelja za jelom, gde savest u tom slucaju ne reaguje na bilo kakva upozorenja o stetnosti te hrane.

Ovo gore izneseno su cinjenice zasnovane na iskustvu mnostvo ljudi, koji su pravilno koristeci hranu - sacuvali dobro zdravlje, i zivotnu vitanost, i takodze - koristeci hranu kao lek - doziveli isceljenje od razlicitih bolesti.

Postoji mnostvo knjiga i radova napisanih na ovim prostorima ali i sire na ovu temu, od eminentnih strucnjaka iz medicine, i nuticionizma.

Ovakakav primer je upravo sadrzan u videu koji sam pre izvesnog vremena postavio na forumu, video sa emisijom ''sasvim prirodno'' koju vodi novinar Jovan Memedovic, i govori o coveku koji je oboleo od neke teze bolesti, i potom odlucio da ode da zivi na planini, i da se hrani iskljucivo biljnom hranom, i na taj nacin doziveo isceljenje od bolesti, zdravom ishranom, umerenoscu, i boravkom u prirodi.
 
Natrag
Top