ČISTA i NEČISTA HRANA (3.Mojs.11) - Da li i dalje važi za Hrišćane?

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ako u novom zavetu nema necistih i nezdravih životinja - otkud necčiste ptice u otkrivenju?

Molim odgovor.

"posle ovog videh drugog anđela gde silazi sa neba, koji imaše oblast veliku; i zemlja se zasvetli od slave njegove.
I povika jakim glasom govoreći: Pade, pade Vavilon veliki, i posta stan đavolima, i tamnica svakom duhu nečistom, i tamnica svih ptica nečistih i mrskih; jer otrovnim vinom kurvarstva svog napoji sve narode"
( otkrivenje 18. 1 - 2 )

Otkrivenje je knjiga prepuna simbola, i ovde niti vavilon, niti vino nije doslovno, a kamo li ptice.. Vec je rec o "prenesenom znacenju"..

Kad bi ovo bilo doslovno, onda moras i "vavilon" smatrati doslovnim mestom koje bi bilo "stan ptica necistih".. Ali ovde nije rec o tome, vec je to u stvari starozavetno prorocanstvo sa "dvostrukim ispunjenjem", (u SZ su zaista postojale neciste zivotinje) , dok se u NZ to prorocanstvo uzima i "citira" kao "simbolicno", jer se ono prvo "ispunilo doslovno", i drevni vavilon je zaista ostao rusevina i "stan ptica necistih".

Dakle, ovde pisac u NZ uzima starozavetno prorocanstvo, pripisuje mu drugo znacenje, i nikako tu ne govori o "doslovnim zivotinjama", vec koristi "simbolicni jezik"!

To je dakle prorocanstvo sa "dvostrukim ispunjenjem"!

Sta vi sve necete pisati!!!
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Ako u novom zavetu nema necistih i nezdravih životinja - otkud necčiste ptice u otkrivenju?

Molim odgovor.

"posle ovog videh drugog anđela gde silazi sa neba, koji imaše oblast veliku; i zemlja se zasvetli od slave njegove.
I povika jakim glasom govoreći: Pade, pade Vavilon veliki, i posta stan đavolima, i tamnica svakom duhu nečistom, i tamnica svih ptica nečistih i mrskih; jer otrovnim vinom kurvarstva svog napoji sve narode"
( otkrivenje 18. 1 - 2 )

A kod Petra nije simbol, nego doslovno čišćenje hrane.

Kako da ne, rekao Tripo!

Bog kaze da je "simbol pagana", a ti kazes "nije simbol"!?

Jabi prije rekla nepostoje nečiste životinje , nego postoje nečisti ljudi ,i pogani jezici , koji su opsednuti demonima . Kažete postoje nečiste ptice (životinje) , ma koliko god one bile nečiste , one kao hrana ljudima nemogu opoganiti čovjeka , kao što to mogu opoganiti nečisti jezici . Po mome je tko ima čist jezik ,i razum ,i duh Božji , njemu je sva hrana čista , jer Isus Bog je sve očistijo
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Čak i ako ne dam bukvalno ja sam ga naveo jer sam naveo misao iz stog stiha.

Opet dokazuješ da sve shvataš bez smisla.

Ja te lepo pitam "o kom stihu govoris" jer nisi citirao, a nisi bio ni jasan.

I ti onda meni kazes : "ti ne citas postove"???

Hm, sta je tebi? o_O

Jel treba da se igramo igre asocijacija???
 
Natrag
Top