ČISTA i NEČISTA HRANA (3.Mojs.11) - Da li i dalje važi za Hrišćane?

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
kroz nečistu hranu zloduh ulazi u tijelo, a tijelo je znamo hram Božji
orijaš kršćanske vjere apostol Pavao je napomenuo
duh duša i tijelo da budu čisti, besprekorni
Odlično si ovo zaključio, zato imam jedno pitanje za tebe:
Da li čovek više prlja hram Svetog Duha (svoje telo) i da li više ZLODUH ulazi u njegov organizam konzumiranjem SVINJETINE koju gaji negde na planini i hrani je samo svojom hranom, ili KOKOŠKOM koju kupuje u velikim Hipermarketima !?
Hvala, pozdrav

I da li ima još nekih namernica ili napitaka kojima čovek prlja Hram Svetoga Duha (svoje telo) ?
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Isus nije nacinio nikakvu izmjenu u vezi dopustenog i zabranjenog!

Valjda je to jasno svima?

Tek Bog dopusta preko Muhammeda a.s. da se moze jesti i ono sto se smatra necisitim (svinja, strvina, krv, ono sto je zrtvovano u necije drugo a ne Bozje Ime) i to samo da se utoli glad. Kur'an je olaksanje ljudima.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Isus nije nacinio nikakvu izmjenu u vezi dopustenog i zabranjenog!

Valjda je to jasno svima?

Tek Bog dopusta preko Muhammeda a.s. da se moze jesti i ono sto se smatra necisitim (svinja, strvina, krv, ono sto je zrtvovano u necije drugo a ne Bozje Ime) i to samo da se utoli glad. Kur'an je olaksanje ljudima.
Onda će na Nebu biti samo Adventisti !!!
Ako sam te dobro razumeo, da je i dalje na snazi ČISTA HRANA kao obaveza za Hrišćane.

Hvala, pozdrav:

[FONT=&amp]Marko 7,19 glasi ovako: [/FONT]

[FONT=&amp]Savr.Srpski Prevod[/FONT][FONT=&amp] – [/FONT][FONT=&amp] zato što mu ne ulazi u srce, nego u trbuh i izbacuje se iz tela? Tako sva jela proglasi čistima.[/FONT]

[FONT=&amp]DA-KA [/FONT][FONT=&amp]–[/FONT][FONT=&amp]Jer mu ne ulazi u srce nego u trbuh; i izlazi napolje čisteći sva jela.[/FONT]

[FONT=&amp]Dimitrije Stevanovic [/FONT][FONT=&amp]– [/FONT][FONT=&amp]Jer ne ulazi u srce njegovo, nego u trbuh, i odlazi u zahod. Tako je sva jela proglasio za čista.[/FONT]

[FONT=&amp]ČARNIĆ[/FONT][FONT=&amp]–[/FONT][FONT=&amp]jer ne ulazi u njegovo srce nego u stomak, te izlazi u zahod, - čisteći sva jela?[/FONT]

[FONT=&amp]Lujo Bakotić [/FONT][FONT=&amp]– [/FONT][FONT=&amp]Jer mu ne ulazi u srce, nego u trbuh, i ide u skrivena mesta koja čiste sva jela.[/FONT]

[FONT=&amp]Birviš[/FONT][FONT=&amp]– [/FONT][FONT=&amp]jer to mu ne ulazi u srce, nego u želudac, a zatim se izbacuje iz tela. Sva jela su, dakle, čista.[/FONT]

[FONT=&amp]Novi Svet [/FONT][FONT=&amp]– [/FONT][FONT=&amp] jer mu ne ulazi u srce, nego u utrobu, te izlazi u zahod?” Tako je sva jela proglasio čistima.[/FONT]

[FONT=&amp]Jeruzalemska B.[/FONT][FONT=&amp] – [/FONT][FONT=&amp]Jer mu ne ulazi u srce, nego u utrobu te izlazi u zahod?" Tako on očisti sva jela.[/FONT]

[FONT=&amp]Tomislav Dretar[/FONT][FONT=&amp] – [/FONT][FONT=&amp]jer, to ne prodire u njegovo srce, već u njegov trbuh, potom odlazi u jamu? ` On također izjavi da su sve namirnice *čiste.[/FONT]

[FONT=&amp]BBE [/FONT][FONT=&amp]– [/FONT][FONT=&amp]Because it goes not into the heart but into the stomach, and goes out with the waste? He said this, making all food clean.[/FONT]

[SUP][FONT=&amp]NAS[/FONT][/SUP][FONT=&amp] because it does not go into his heart, but into his stomach, and is eliminated?" (Thus He declared all foods clean.)[/FONT][FONT=&amp]Nova Američka standardna verzija[/FONT]

[FONT=&amp]V[/FONT][FONT=&amp]u[/FONT][FONT=&amp]l[/FONT][FONT=&amp]g[/FONT][FONT=&amp]a[/FONT][FONT=&amp]t[/FONT][FONT=&amp]a [/FONT][FONT=&amp] – [/FONT][FONT=&amp]quia non introit in cor eius sed in ventrem et in secessum exit purgans omnes escas ([/FONT][FONT=&amp]Зато што[/FONT][FONT=&amp]не[/FONT][FONT=&amp]улази[/FONT][FONT=&amp]у[/FONT][FONT=&amp]његовом срцу[/FONT][FONT=&amp], али [/FONT][FONT=&amp]стомак и[/FONT][FONT=&amp]излази[/FONT][FONT=&amp]у[/FONT][FONT=&amp]нацрту[/FONT][FONT=&amp], [/FONT][FONT=&amp]чистећи[/FONT][FONT=&amp]све[/FONT][FONT=&amp]месо[/FONT][FONT=&amp])[/FONT]
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Ljudi ocito smisljaju svakojake izgovore da cine ono sto Biog ne smatra ni lijepim ni dobrim!

Covjek morra da brine o tome sta jede i pije!

Jer je covjek u Bozjim Ocima vrijedan, vriedniji od andjela!

Svakako treba paziti i voditi racuna cime se hrani!

Pa valjda je to danas u doba bio-prehrane sasvim jasno?!

Onda će na Nebu biti samo Adventisti !!!
Ako sam te dobro razumeo, da je i dalje na snazi ČISTA HRANA kao obaveza za Hrišćane.

Hvala, pozdrav:

[FONT=&amp]Marko 7,19 glasi ovako: [/FONT]

[FONT=&amp]Savr.Srpski Prevod[/FONT][FONT=&amp] – [/FONT][FONT=&amp] zato što mu ne ulazi u srce, nego u trbuh i izbacuje se iz tela? Tako sva jela proglasi čistima.[/FONT]

[FONT=&amp]DA-KA [/FONT][FONT=&amp]–[/FONT][FONT=&amp]Jer mu ne ulazi u srce nego u trbuh; i izlazi napolje čisteći sva jela.[/FONT]

[FONT=&amp]Dimitrije Stevanovic [/FONT][FONT=&amp]– [/FONT][FONT=&amp]Jer ne ulazi u srce njegovo, nego u trbuh, i odlazi u zahod. Tako je sva jela proglasio za čista.[/FONT]

[FONT=&amp]ČARNIĆ[/FONT][FONT=&amp]–[/FONT][FONT=&amp]jer ne ulazi u njegovo srce nego u stomak, te izlazi u zahod, - čisteći sva jela?[/FONT]

[FONT=&amp]Lujo Bakotić [/FONT][FONT=&amp]– [/FONT][FONT=&amp]Jer mu ne ulazi u srce, nego u trbuh, i ide u skrivena mesta koja čiste sva jela.[/FONT]

[FONT=&amp]Birviš[/FONT][FONT=&amp]– [/FONT][FONT=&amp]jer to mu ne ulazi u srce, nego u želudac, a zatim se izbacuje iz tela. Sva jela su, dakle, čista.[/FONT]

[FONT=&amp]Novi Svet [/FONT][FONT=&amp]– [/FONT][FONT=&amp] jer mu ne ulazi u srce, nego u utrobu, te izlazi u zahod?” Tako je sva jela proglasio čistima.[/FONT]

[FONT=&amp]Jeruzalemska B.[/FONT][FONT=&amp] – Jer mu ne ulazi u srce, nego u utrobu te izlazi u zahod?" Tako on očisti sva jela.[/FONT]

[FONT=&amp]Tomislav Dretar[/FONT][FONT=&amp] – [/FONT][FONT=&amp]jer, to ne prodire u njegovo srce, već u njegov trbuh, potom odlazi u jamu? ` On također izjavi da su sve namirnice *čiste.[/FONT]

[FONT=&amp]BBE [/FONT][FONT=&amp]– [/FONT][FONT=&amp]Because it goes not into the heart but into the stomach, and goes out with the waste? He said this, making all food clean.[/FONT]

[SUP][FONT=&amp]NAS[/FONT][/SUP][FONT=&amp] because it does not go into his heart, but into his stomach, and is eliminated?" (Thus He declared all foods clean.)[/FONT][FONT=&amp]Nova Američka standardna verzija[/FONT]

[FONT=&amp]V[/FONT][FONT=&amp]u[/FONT][FONT=&amp]l[/FONT][FONT=&amp]g[/FONT][FONT=&amp]a[/FONT][FONT=&amp]t[/FONT][FONT=&amp]a [/FONT][FONT=&amp] – [/FONT][FONT=&amp]quia non introit in cor eius sed in ventrem et in secessum exit purgans omnes escas ([/FONT][FONT=&amp]Зато што[/FONT][FONT=&amp]не[/FONT][FONT=&amp]улази[/FONT][FONT=&amp]у[/FONT][FONT=&amp]његовом срцу[/FONT][FONT=&amp], али [/FONT][FONT=&amp]стомак и[/FONT][FONT=&amp]излази[/FONT][FONT=&amp]у[/FONT][FONT=&amp]нацрту[/FONT][FONT=&amp], [/FONT][FONT=&amp]чистећи[/FONT][FONT=&amp]све[/FONT][FONT=&amp]месо[/FONT][FONT=&amp])[/FONT]

Na primjer ukoliko pojede otropvanu ili zarazenu hranu, na primjer, na primjer moze umrijeti....

Nalazim da je ovakvo razmilsjanje zamjena teza i teska podvala.

Oni sto jedu pacove i majmune ne mogu se smatrati uravnotzenim.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Ljudi ocito smisljaju svakojake izgovore da cine ono sto Biog ne smatra ni lijepim ni dobrim!

Covjek morra da brine o tome sta jede i pije!

Jer je covjek u Bozjim Ocima vrijedan, vriedniji od andjela!

Svakako treba paziti i voditi racuna cime se hrani!

Pa valjda je to danas u doba bio-prehrane sasvim jasno?!
OK, hvala čuli smo i tvoje MIŠLJENJE. Čista hrana opisana u 3. Mojsijevoj 11 glave i dalje važi za Hrišćane !
Razumeli.
Samo još jedna mala sitnica:
Da li možda imaš neki stih iz Pisma koji nam to potvrđuje, ili je dovoljno da se oslonimo na tvoje MIŠLJENJE ?
Hvala
 
Učlanjen(a)
27.12.2012
Poruka
24
Pojam “vina” u Svetom Pismu i antičkom svetu, objasnjava sve:

Jevreji, kao i drugi stari narodi, poznavali su postupak čuvanja neprevrelog vina, odnosno soka. Koristili su razne metode da bi to postigli:
1) Zatvarali su slatko vino tako da nije imalo dodira sa vazduhom.
2) Ukuvavali su sok do gustine sirupa.
3) Filtrirali su ga i onemogućavali su mu da vri time što su uklanjali gluten.
4) Držali su ga na hladnom mestu i odvojenom od vazduha dok se gluten ne bi slegao, a zatim su odvajali vino koje je sada bilo zaštićeno od vrenja.
5) Koristili su sumpor da bi neutralisali kvasac ili gluten (ili da bi razorili klice koje dovode do vrenja)

1) Bog je dozvolio upotrebu „yayin“ (vina) Svom narodu.

2) Bog ne dozvoljava upotrebu „yayin“ (vina) koji u sebi sadrži alkohol.

Procitajte cjeli tekst da bi ste znali koja i kakva - Vina - postoje:
Kod:
http://svetopismo.wordpress.com/tag/vino/

O zabrani i posledicama konzumiranja Alkoholnog vina:
Kod:
http://biblijainfo.net/teme/v/81-vino

vino_grozdje.jpg

Imao sam priliku da na Svarcvaldu planinarim i od domacina kupim i pijem - Mlado Vino - Tirosh - Yayin - cudesno ukusno i zdravo Vino, za koja su ova ostala vina obicne splacine i otrov, popio sam 1 lit. tog izuzetnog vina za 2 sata odmora i nastavio pjeske obilaziti prelijepu njemacku "Crnugoru", bez ikakve osamucenosti, sa izvanrednim osjecajem i snagom starog avanturiste kroz prirodne ljepote...

...Jednom probajte ovo vino i bice vam jasno sta Bog preporucuje i zabranjuje...

prodajem-mlado-vino-ivanec-slika-18124091.jpg

...Srecna Nova i od stare bila Bolja !
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Alkoholno vino

[FONT=&amp]Hvala tebi brate Bogomdan, na isrpnom svetskom izveštaju.[/FONT]

[FONT=&amp]Ja sam ipak za Bibliju:[/FONT]
[FONT=&amp] 1. M o j s i j e v a[/FONT]
[FONT=&amp]9:21-23[/FONT][FONT=&amp] Napio se vina i opio, pa se otkrio nasred šatora. Ham, praotac Kanaanaca, opazi oca gola pa to kaza dvojici svoje braće vani.Šem i Jafet uzmu ogrtač,obojica ga prebace sebi preko ramena pa njime, idući natraške, pokriju očevu golotinju. Lica im bijahu okrenuta na drugu stranu, tako te ne videše oca gola. ([/FONT][FONT=&amp]Ovaj izraz vina se pojavljuje u St.Zavetu 134 puta. Evo nekih:)[/FONT]

[FONT=&amp]1. Mojs.[/FONT][FONT=&amp] 9:24[/FONT][FONT=&amp] А кад се Ноје пробуди од вина, дозна шта му је учинио млађи син, [/FONT]
[FONT=&amp] 3. M o j s i j e v a [/FONT]
[FONT=&amp]10 : 9[/FONT][FONT=&amp] "Kad ulazite u Šator sastanka, nemojte piti vina niti opojnoga pića, ni ti ni tvoji sinovi s tobom! Tako nećete poginuti. To je trajan zakon za vaše naraštaje; [/FONT][FONT=&amp]([/FONT][FONT=&amp]10 da možete lučiti posvećeno od običnoga, čisto od nečistoga; )[/FONT]
[FONT=&amp]23 : 13[/FONT][FONT=&amp] Uz to žrtva prinosnica neka bude: dvije desetine efe najboljeg brašna zamiješena u ulju, kao paljena žrtva Jahvi na ugodan miris; a s njom ljevanica od vina neka bude četvrt hina.[/FONT]
[FONT=&amp] 5. M o j s i j e v a[/FONT]
[FONT=&amp]14 : 26[/FONT][FONT=&amp] И за те новце узми шта зажели душа твоја, говеда, оваца, вина или другог јаког пића, и шта год би зажелела душа твоја, па једи онде пред Господом Богом својим, и весели се ти и дом твој.[/FONT]
[FONT=&amp]28 : 39[/FONT][FONT=&amp] Винограде ћеш садити и радићеш их а нећеш пити вино нити ћеш их брати, јер ће изјести црви.[/FONT]
[FONT=&amp]1. Sam[/FONT][FONT=&amp]uilova [/FONT][FONT=&amp] 1:14,15,24[/FONT]
[FONT=&amp]14 [/FONT][FONT=&amp] I reče joj Eli: "Dokle ćeš biti pijana? Otrezni se od vina što je u tebi !" 15 Ali Ana odgovori i reče: "Nisam pijana, gospodaru, nego sam velika nesretnica. Nisam pila ni vina ni opojna pića nego izlijevam dušu svoju pred Jahvom. 24 Čim ga je odbila od prsiju, povede ga sa sobom uzevši uz to trogodišnjeg junca, efu brašna i mijeh vina; i uvede ga u Dom Jahvin u Šilu. A dečak je bio još vrlo mlad.[/FONT]
[FONT=&amp] P s a l a m[/FONT]
[FONT=&amp] 60 : [/FONT][FONT=&amp]3[/FONT][FONT=&amp] Zlu si kob na svoj narod navalio, napio nas vinom omamnim. [/FONT]
[FONT=&amp]78[/FONT][FONT=&amp]:[/FONT][FONT=&amp]65[/FONT][FONT=&amp] Najposlije kao iza sna probudi se Gospod, prenu se kao junak kad se napije vina.[/FONT]
[FONT=&amp]104:15[/FONT][FONT=&amp] i vino što razvedruje srce čovječje; da uljem lice osvježi i da kruh okrepi srce čoveku.[/FONT]
[FONT=&amp] J e r e m i j a [/FONT]
[FONT=&amp] 13 : 12 Reci tom narodu:"Svaki se vrč puni vinom."A oni će ti prigovoriti: "Zar možda ne znamo da se svaki vrč puni vinom?"[/FONT]
[FONT=&amp]23 : 9[/FONT][FONT=&amp]Ради пророка пуца срце у мени,трепећу све кости моје, као пијан сами као човек кога је освојило вино,Господа ради и Његових ради светих речи. [/FONT]
[FONT=&amp]25 : 15[/FONT][FONT=&amp] Ovako mi reče Gospod, Bog Izraelov: Uzmi ovaj pehar vina iz moje ruke i napoji njime sve narode kojima ću te poslati. [/FONT][FONT=&amp]([/FONT][FONT=&amp]16 Neka piju dok ne zateturajui dok se ne izbezume zbog mača što ću ga među njih poslati.17[/FONT][FONT=&amp]I uzeh pehar iz ruke Jahvine i napojih njime sve narode kojima me Jahve bijaše poslao: )[/FONT]
[FONT=&amp] 35:1,2 ,5,6,8,14 1 Jahve uputi reč Jeremiji u dane Jojakima, sina Jošijina, kralja judejskoga: [/FONT][FONT=&amp]2 "Idi u zajednicu Rekabovaca, govori s njima i dovedi ih u Dom Jahvin,u jednu od dvorana, i daj im vina."5 Zatim stavih pred sinove doma Rekabova krčage pune vina i čaše te im rekoh:"Pijte vina!"[/FONT][FONT=&amp]6 A oni rekoše: nećemo piti [/FONT][FONT=&amp]vina, jer Jonadav, sin Rihavov, otac naš zabranio nam je rekavši:ne pijte vina,ni vi ni sinovi vaši doveka; 8 I mi poslušasmo glas oca Jonadaba, sina Rekabova, u svem što nam je zapovjedio: da nikad vina ne pijemo, ni mi ni žene naše, niti sinovi naši, ni kćeri naše, [/FONT][FONT=&amp] 14 Izvršuju se reči Jonadava sina Rihavova, koji zabrani sinovima svojim [/FONT][FONT=&amp]da ne piju vina, i ne piju vina do danas, nego slušaju zapovijest oca svojega; a ja vam govorih zarana jednako, a vi me ne poslušaste.[/FONT]
[FONT=&amp] Avak. 2[/FONT][FONT=&amp]:5 [/FONT]
[FONT=&amp]A kako vino vara, taki je čovek ohol, niti ostaje u stanu; jer raširuje duh svoj kao grob, i kao smrt je, koja se ne može nasititi i zbira k sebi sve narode i skuplja k sebi sva plemena[/FONT]
[FONT=&amp] L u k a[/FONT]
[FONT=&amp]1[/FONT][FONT=&amp]:[/FONT][FONT=&amp]15[/FONT][FONT=&amp] Bit će doista velik pred Gospodinom. Ni vina ni drugoga opojnog pića neće piti. Duha Svetoga bit će pun već od majčine utrobe.[/FONT]
[FONT=&amp]7[/FONT][FONT=&amp]:[/FONT][FONT=&amp]33[/FONT][FONT=&amp] Jer je došao Jovan Krstitelj koji hleba ne jede niti vina pije, a vi govorite: Demon je u njemu.[/FONT][FONT=&amp] ([/FONT][FONT=&amp]34 [/FONT][FONT=&amp]Došao je Sin Čovječiji koji i jede i pije, a vi kažete: Gle čovjeka izjelice i pijanice, druga carinicima i grješnicima[/FONT][FONT=&amp] )[/FONT]
[FONT=&amp]
Jovan[/FONT]
[FONT=&amp] 2[/FONT]
[FONT=&amp]2[/FONT][FONT=&amp] А позван беше и Исус и ученици Његови на свадбу[/FONT]
[FONT=&amp]3[/FONT][FONT=&amp] И кад неста вина, рече мати Исусова Њему: Немају вина.[/FONT]
[FONT=&amp]4 Исус јој рече: Шта је мени до тебе жено? Још није дошао мој час.[/FONT]
[FONT=&amp]5[/FONT][FONT=&amp] Рече мати Његова слугама: [/FONT][FONT=&amp]Шта год вам рече учините.[/FONT]
[FONT=&amp]6[/FONT][FONT=&amp] А онде беше шест водених судова од камена, постављених по обичају јеврејског чишћења, који узимаху по два или по три ведра.[/FONT]
[FONT=&amp]7[/FONT][FONT=&amp] Рече им Исус: Напуните судове воде. И напунише их до врха.[/FONT]
[FONT=&amp]8[/FONT][FONT=&amp] И рече им: Захватите сад и носите куму. И однесоше[/FONT]
[FONT=&amp]9[/FONT][FONT=&amp] А кад окуси кум од вина које је постало од воде, и не знаше откуда је [/FONT][FONT=&amp](а слуге знаху које су захватиле воду), зовну кум женика,[/FONT]
[FONT=&amp]10[/FONT][FONT=&amp] И рече му: Сваки човек најпре добро вино износи, а кад се опијуонда рђавије; [/FONT][FONT=&amp]а ти си чувао добро вино досле.[/FONT]

[FONT=&amp]Jovan[/FONT][FONT=&amp] 4:[/FONT][FONT=&amp]46 [/FONT][FONT=&amp]Дође пак Исус опет у Кану галилејску, где претвори воду у вино. И беше неки царев човек чији син боловаше у Капернауму.[/FONT]

[FONT=&amp]Ef. [/FONT][FONT=&amp]5[/FONT][FONT=&amp]:[/FONT][FONT=&amp]18[/FONT][FONT=&amp] ne opijajte se vinom u kojem je razuzdanost[/FONT][FONT=&amp], nego - punite se Duhom![/FONT]

[FONT=&amp]1. T i m o t e j u [/FONT]
[FONT=&amp]3[/FONT][FONT=&amp]:[/FONT][FONT=&amp]8 [/FONT][FONT=&amp]Đakoni isto tako treba da budu ozbiljni, ne dvolični, ne odani mnogom vinuni prljavu dobitku[/FONT]
[FONT=&amp]5[/FONT][FONT=&amp]:[/FONT][FONT=&amp]23-25 [/FONT][FONT=&amp]Ne pij više samo vode, nego uzimaj malo vina poradi želuca i čestih svojih slabosti.[/FONT][FONT=&amp] ([/FONT][FONT=&amp]24 Gresi nekih ljudi očiti su i prije suda, nekih pak samo nakon njega. 25 Tako su i dobra djela očita, a bila i drukčija, ne mogu se sakriti. [/FONT][FONT=&amp])[/FONT]

[FONT=&amp]Titu 2[/FONT][FONT=&amp]:[/FONT][FONT=&amp]3 [/FONT][FONT=&amp]starice isto tako - vladanja kakvo dolikuje svetima: ne klevetnice, ne ropkinje mnogog vina, nego učiteljice dobra[/FONT][FONT=&amp].[/FONT]


[FONT=&amp]A za dodatne informacije imate link:[/FONT]

[FONT=&amp]Jovan 2:10[/FONT]
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
OK, hvala čuli smo i tvoje MIŠLJENJE. Čista hrana opisana u 3. Mojsijevoj 11 glave i dalje važi za Hrišćane !
Razumeli.
Samo još jedna mala sitnica:
Da li možda imaš neki stih iz Pisma koji nam to potvrđuje, ili je dovoljno da se oslonimo na tvoje MIŠLJENJE ?
Hvala

Zar Isus nije rekao: Nisam dosao da ukinem Stari zavjet nego da ga ispunim?
Zar Isus nije rekao: necu vam suditi ja, nego Mojsije!
Ako s ene drzite njegovih zakona kako cete postivati moje?

Meni je to sasvim jasno. Eto, iz Evandjelja!

Ali pitam: Ko smije osim Boga mijenjanti Bozje Zakone?



U Vinu i kocki ima i neke stete i neke koristi, ali ima vise stete nego koristi. - Kur'an.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Zar Isus nije rekao: Nisam dosao da ukinem Stari zavjet nego da ga ispunim?
[FONT=&quot]A šta to znači ISPUNIM [/FONT][FONT=&quot]?[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]Da li to znači da se moramo svega držati iz Starog Zaveta [/FONT][FONT=&quot]?[/FONT][FONT=&quot][/FONT]


Zar Isus nije rekao: necu vam suditi ja, nego Mojsije!
Ako s ene drzite njegovih zakona kako cete postivati moje?
[FONT=&quot]A gde to piše u Bibliji [/FONT][FONT=&quot]? [/FONT][FONT=&quot]Da nisi možda ovo permutovao nešto sa Kuranom [/FONT][FONT=&quot]?[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]Koliko ja znam Pismo – Isus je rekao da je On sudija, i da će nam On suditi, a ne Mojsije [/FONT][FONT=&quot]![/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]Možeš li mi dati stihove gde možemo pročitati da će nama Hrišćanima suditi Mojsije [/FONT][FONT=&quot]!?[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]Hvala.[/FONT]


Meni je to sasvim jasno. Eto, iz Evandjelja!

Ali pitam: Ko smije osim Boga mijenjanti Bozje Zakone?
[FONT=&quot]
Jasno ti je bez stihova [/FONT]
[FONT=&quot]![/FONT][FONT=&quot] Ali bez stihova, sve može. I da je Hrist došao 1914. I da je prešao u Svetinju nad svetinjama 22.10.1844. i da je na KRSTU, naše grehe uzeo Juda Iskariotski, i da je Zemlja kocka, i da je........[/FONT]
[FONT=&quot]Apsolutno sve [/FONT][FONT=&quot]![/FONT][FONT=&quot][/FONT]

[FONT=&quot]E stihovima već 90 % toga ne može [/FONT][FONT=&quot]![/FONT][FONT=&quot] Već samo ono što piše u Pismu.[/FONT][FONT=&quot]

[/FONT]
U Vinu i kocki ima i neke stete i neke koristi, ali ima vise stete nego koristi. - Kur'an.
????

Izvini, ali ovo nisam razumro.
Pozdrav
 
Natrag
Top