ČISTA i NEČISTA HRANA (3.Mojs.11) - Da li i dalje važi za Hrišćane?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Onda sam te isprovocirao jer gordom i ponositom srcu kao što je tvoje smeta ukor za grijehe. Prema razumnima sam dobar, a prema takvima neću biti.

To je dječiji nivo razmišljanja razg. sa onima koji su dobri prema meni. Ko dijete, neću nikakav ukor, niko da me ukorava.

Šta si mislio da ću da te tapšem po ramenu i govorim "Dobri i fini MIre traži istinu, još je nije našao pa ću da mu pomognem".

Bio sam u početku fin i dao ti dokaze, a to tvom gordom i ponositom srcu smeta. E nema više finoće, pa makar nek i nema rzgovora.

Tvoje gordo srce i traži da mu se tapše i da mu govori priča kako tebe uši svrbe.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Biblijski princip ishrane je jesti vrste biljnih proizvoda '

1. VOCE
2. POVRCE
3. MAHUNARKE.
4. MAHUNASTO POVRCE
5. ZITARICE


Mi danas imamo ovaj sistem u ishrani - osim mesa i mesnih proizvoda.

Ako covek nije upoznat sa time koje bobice ili pecurke ne treba jesti, ne treba ih ni dirati, mada i za to postoji klasifikacija.

Bog se ne obraca samo putem biblije,, vec je ljude vodio i putem razuma, nauke i naucnih disciplina, medicine, itd.. tako da mi danas znamo sta treba a sta ne.

Mire se samo malo izgovara.

Meni je zao tosto mu se desilo, i nikako nisam ravnodusan, ali to on koristi da bi dokazao da mi nismo u pravu, jos i izvrcuci biblijske tekstove, sa primerom teksta koji kaze ''MAST ODUZIMA SRCE'' koji on tumaci kao da je pisac govorio o neumerenom koriscenju masti, a medicina upravo potvrdjuje - da mast zacepljuje krvne sudove i dovodi do infarkta, slogova, mozdanih udara, itd, bilo da se koristi u malim ili velikim kolicinama, pre ili kasnije bolest dodje, ako coveka predhodno starost i smrt u tome ne sprece.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Biblijski princip ishrane je jesti vrste biljnih proizvoda '

1. VOCE
2. POVRCE
3. MAHUNARKE.
4. MAHUNASTO POVRCE
5. ZITARICE


Mi danas imamo ovaj sistem u ishrani - osim mesa i mesnih proizvoda.

Ako covek nije upoznat sa time koje bobice ili pecurke ne treba jesti, ne treba ih ni dirati, mada i za to postoji klasifikacija.

Bog se ne obraca samo putem biblije,, vec je ljude vodio i putem razuma, nauke i naucnih disciplina, medicine, itd.. tako da mi danas znamo sta treba a sta ne.

Mire se samo malo izgovara.

Meni je zao tosto mu se desilo, i nikako nisam ravnodusan, ali to on koristi da bi dokazao da mi nismo u pravu, jos i izvrcuci biblijske tekstove, sa primerom teksta koji kaze ''MAST ODUZIMA SRCE'' koji on tumaci kao da je pisac govorio o neumerenom koriscenju masti, a medicina upravo potvrdjuje - da mast zacepljuje krvne sudove i dovodi do infarkta, slogova, mozdanih udara, itd, bilo da se koristi u malim ili velikim kolicinama, pre ili kasnije bolest dodje, ako coveka predhodno starost i smrt u tome ne sprece.

Ne izgovaram se Laodikeja, samo mi daj tekst da je to "zdravstveni zakon" i odmah prihvatam...
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne mora da pise ''zdravstveni'' jer to se vidi iz istorijskog konteksta onoga sto imamo kao medicinska i nutricionisticka otkrica.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Necu medicinu, daj mi Bibliju, iz nje mi dokazi da je to "zdravstveni zakon", odnosno da pise u tom smislu "da je to dato zbog zdravlja"!

Sada si 300% dokazao formalni nivo razmišljanja, Bog da podjelu i ti ne možeš da shvatiš da je to zbog zdravlja. A prije si tražio medicinski, ma djeca su za tebe zlato.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Rimljanima 14,14

Znam i uvjeren sam u Gospodinu:

ništa samo od sebe nije nečisto.

Samo je onomu nečisto tko to smatra nečistim.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

ništa samo od sebe nije nečisto

……………………………………….

SVE je čisto – NEMA NE-čistoga.

Bog Otac Jahve SVE je stvorio – ČISTO.

ALI – zbog kušnje – dao je SZ ljudima

ZAKONE da je nešto čisto – nešto Nečisto.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Samo je onomu nečisto tko to smatra nečistim.

………………………………………………………….

Tako zvana – Nečista hrana – Nečista je samo NEKIMA.

Zašto?

Pa zato jer je ONI TU čistu – OČIŠĆENU hranu,

Smatraju NE-čistom,

Jer su Slabi u Vjeri – NEMAJU ispravnu vjeru,

Naučavaju krivonauk.
 
Natrag
Top