Besmrtnost ili smrtnost duse

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Sto ne znaci da su oni tacni samo zato sto je neko rekao da je to dokaz i da je to istina.
Nedostaje ti argument da nije tacna.Ako vec tvrdis da nesto nije istinito nije na meni da te ubedim da jeste istinito,vec na tebi da izneses argumete koji dokazuju neistinitost.
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
01.01.1970
Poruka
2.888
Ali tvoji argumenti nisu argumenti. Ti si meni dao slova na papiru, to je nista.
Rekao si isto koliko i ja .
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
ja sam bar nesto rekao,za razliku od velike izjave "to nije tacno" i "tonije argument" i"to nije dokaz".Takvim nacinom mozes da oputinises bili koga i bilo sta:)
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
01.01.1970
Poruka
2.888
ja sam bar nesto rekao,za razliku od velike izjave "to nije tacno" i "tonije argument" i"to nije dokaz".Takvim nacinom mozes da oputinises bili koga i bilo sta:)

Ja ti sve vreme to i pricam ali ti mene ne slusas. Dokaz kao pojava je cista fikcija, on ne postoji. Isto kao sto je lako reci " to nije dokaz " i " to nije argument" tako se moze uzeti kamen sa zemlje i proglasiti dokazom. To je onda dokaz za onog ko ga je podigao i proglasio ga takvim i za one koji u to veruju. Ko onda odredjuje da li je dokaz istinit ili ne? Neki skup mudrih i ucenih ljudi? Ko je njih tu postavio? Ko je njima dao to pravo?
 

ATI

Član
Učlanjen(a)
04.08.2009
Poruka
221
Reci mi neke arheoloske i neke istorijske cinjenice koji potvrdjuju neke navode u Bibliji....

Koji navod konkretno?

Demistifikovanje prica iz Biblije nije nikako u intresu Crkve.
Jedan od zanimljivijih navoda u Bibliji je Ur Haldejski. Pominje se u samo cetiri citata u celoj Bibliji i naravno da je dobio epitet "Biblijske legende" ili u boljem slucaju mu daju mogucnost da je to bilo neko malo seoce u Mesopotamiji. Naravno da je za Crkvu najbolje da je tako i ostalo.
Medjutim, sasvim slucajno za mesto koje beduini zovu Tel al Mukajar se ispostavilo da je izgradio kralj Ur-Namu i da je to ustvari legendarni Ur Haldejski, glavni grad Sumeraca. Kasniji iskopavanjima i istrazivanjem doslo se do zakljucka da je Ur bio mocan i bogat grad prema kome su sacuvana mesta u Vavilonu skromna, cak sirotinjska.
Naravno da se ovome nece pridati velika paznja jer bi stih:

1 Moj. 16:1
"I uze Tara sina svog Avrama i Lota sina Aronovog,
unuka svog, i Saru snahu svoju, ženu Avrama sina svog;
i pođoše zajedno iz Ura haldejskog da idu u zemlju hanansku,
i dođoše do Harana, i onde se nastaniše",

postao veoma kontraverzan. U takvom gradu su ziveli bogati i imucni ljudi tako da se Avram kako ga opisuje Biblija, kao nomada koji zivi u satoru i sa svojim stadom se seli sa pasnjaku na pasnjak, nikako ne uklapa u pricu.

Cela prica o otkrivanju Ura je dosta zanimljiva i trajala je skoro 8 decenija i da je celu ispricam morao bih da kucam bar 2 sata. :) Cela Biblija je inace puna kontraverzi ako ukljucimo i istorijske i arheoloske cinjenice u razmatranje.
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
28.05.2009
Poruka
6.664
Duša je besmrtna,telo je smrtno.
Zar (re)inkarnacije nisu dokaz besmrtnosti?
I još nešto,Biblija je apsolutna istina.
Zašto izvrćete neke stvari,svi proroci su bili bogati,ali kada su došli do saznanja - spoznaje,uvideli su da je materijalno bogatstvo ništa prema duhovnom i tako su se odrekli materijalnosti.
 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
01.01.1970
Poruka
2.888
Koji navod konkretno?

Demistifikovanje prica iz Biblije nije nikako u intresu Crkve.
Jedan od zanimljivijih navoda u Bibliji je Ur Haldejski. Pominje se u samo cetiri citata u celoj Bibliji i naravno da je dobio epitet "Biblijske legende" ili u boljem slucaju mu daju mogucnost da je to bilo neko malo seoce u Mesopotamiji. Naravno da je za Crkvu najbolje da je tako i ostalo.
Medjutim, sasvim slucajno za mesto koje beduini zovu Tel al Mukajar se ispostavilo da je izgradio kralj Ur-Namu i da je to ustvari legendarni Ur Haldejski, glavni grad Sumeraca. Kasniji iskopavanjima i istrazivanjem doslo se do zakljucka da je Ur bio mocan i bogat grad prema kome su sacuvana mesta u Vavilonu skromna, cak sirotinjska.
Naravno da se ovome nece pridati velika paznja jer bi stih:

1 Moj. 16:1
"I uze Tara sina svog Avrama i Lota sina Aronovog,
unuka svog, i Saru snahu svoju, ženu Avrama sina svog;
i pođoše zajedno iz Ura haldejskog da idu u zemlju hanansku,
i dođoše do Harana, i onde se nastaniše",

postao veoma kontraverzan. U takvom gradu su ziveli bogati i imucni ljudi tako da se Avram kako ga opisuje Biblija, kao nomada koji zivi u satoru i sa svojim stadom se seli sa pasnjaku na pasnjak, nikako ne uklapa u pricu.

Cela prica o otkrivanju Ura je dosta zanimljiva i trajala je skoro 8 decenija i da je celu ispricam morao bih da kucam bar 2 sata. :) Cela Biblija je inace puna kontraverzi ako ukljucimo i istorijske i arheoloske cinjenice u razmatranje.

Nisi apsolutno nista rekao. Opet si ispricao pricice u koje ti verujes ili ne verujes. Ni ti ni ja ne znamo ko je zapravo bio taj Ur Haldejski i sta je on radio u svoje vreme. Samo postoje predpostavke na osnovu "dokaza" koje je opet neko takvim proglasio i protumacio na svoj nacin a na drugima je da veruju u to ili ne, sto ne znaci da je to istina.

Koliko dugo je bas ta ista crkva , iz iste religije tvrdila da zemlja nije okrugla i cak ubijala ( vrlo religijozno i duhovno delo ) svima onima koji su se protivrecili. I eto, na kraju se ta ista planeta koja je bila toliko dugo ravna nekako zaokruzila, verovatno nekim cudom( jos uvek tragaju za dokazima )

I još nešto,Biblija je apsolutna istina.

Sta je bilo pre biblije? Zivelo se u lazi i neznanju?

Zašto izvrćete neke stvari,svi proroci su bili bogati,ali kada su došli do saznanja - spoznaje,uvideli su da je materijalno bogatstvo ništa prema duhovnom i tako su se odrekli materijalnosti.

Mislim da o ovome nismo pricali u ovoj temi.
 
Član
Učlanjen(a)
16.05.2009
Poruka
669
[FONT=&quot]
Postoji mnostvo istorijskih i arheoloskih dokaza koji potvrdjuju istorijsku istinitost Biblijskih prica.

[/FONT]

[FONT=&quot]
Ja ne videh da si mi ijedan primer dao....


[/FONT]

Ja ti necu dokazivati ovde da nesto ne postoji, jer ja ne znam to da radim…
Ja cu ti reci zasto ja mislim da Biblija nije ono sto predstavlja.
I recicu da vera I religija nisu isto!!!
Religija bez vere ne moze, a vera bez religije moze I tekako!!!
A ono O cemu Biblija pise je u najmanju ruku nelogicno.Zapravo ne postoji niijedan dokaz koji ce potvrditi bilo koju pricu iz Biblije, tako da one ostaju samo na nivou prica...

Arheoloski nalazi bi recimo bili ostaci Nojeve barke, za koju cak ni ne znaju gde se zaustavila a kamoli da imaju bilo kakav opipljivi dokaz, da ne pricamo o apsurdnosti tog celog poduhvata, tako bajkovito opisanog....

A evo ja cu izneti tebi niz argumenata i cinjenica koje podkrepljuju moje navode...

Prvo zelim da se ogradim,ne zelim nikome da osporavam njegovo pravo da veruje u sta god zeli, ja samo zelim da obrazlozim sta je to sto ja ne mogu zdrave pameti da prihvatim...

Hriscanska religija I verovanje je utemeljeno I bazira se jedino I samo na Bibliji. U isto vreme, ne postoji nijedan dokaz koji ce potvrditi da ono sto tamo pise ima bilo nkakvu osnovu.

Ne postoji nijedan rimski zapis koji bi govorio o Pilatu koji je osudio Isusa.
Ne postoji ni jedan istorijski dokument iz Isusovog vremena koji bi mogao da posvedoci o njegovom postojanju.

Evandjelja su kanonizirana tek posle drugog veka, a najvise zahvaljujuci Ireneju koji je od mase jeretickih evandjelja izabrao cetiri iz nepoznatog razloga zasto jesu bas ta cetiri izabrana, I oni su izglasani, kao I vecina tekstova u Bibliji,. Cetiri su izabrana, vecina drugih je spaljeno ili unisteno. Ali kada su se pojavila dokumenta iz mrtvog mora, saznalao se za desetine gnostickih jevandjelja.
Niti jednom jevandjelju se ne zna tacan autor, imena su im davana prema cestim imenima toga vremena niti se zna da li nje ijedan pisac tih jevandjelja uopste Hristov savremenik,
Postoje mnogi istoricari koji su ziveli u vreme Hrista a koji nijednog trenutka ga ne spominju u bilo kom kontekstu.

Jedan od njih je Phile Judejac koji je ziveo izmedju 20BC - 50AD. On je poznat kao najveci Jevrejsko -Grcki filozof I istoricar tog vremena a i u to vreme je ziveo u Jerusalimu.. On je pisao detaljne i opsirne opise svih dogadjaja koji su se desavali u tom podruciju ali nijednog trenutka ne spominje Isusa niujednoj reci.Ni drugi poznati istoricari tog vremena kao sto su Seneca (4 BC - 65 AD), ili Plinije Mladji(23 - 79 AD) nisu u svojim zapisima ostavili nijedan trag o njegovom postojanju,.

Takodje nijedan Jevrejski, Grcki I li Rimski pisac ili istoricar koji je ziveo u tom razdoblju I na toj teritoriji,, nije nikad spomenuo ime Isusa a pisali su opsirno o zbivanjima tih godina I iz cijih izvora mi i danas znamo o tom vremenu.
Da bi lakse shvatili sta to znaci…Zamislite da proucavate desavanja u dvadesetom veku, I da nigde od nijednog istoricara ili pisca ne nadjete nijedan trag, zapis,niti jednu rec o Staljinu, Titu, Hitleru, Cercilu…..


Postoji mnogo stvari iz Biblije na kojima se Hriscanska vera temelji, neke od njih se kose opet sa principima te iste vere.Prvo cu o onome sto Biblija propoveda a sto je u najmanju ruku smesno a posle cu I o nekim cinjenicama ili kako vi volite da kazete dokazima…
Jedna od najvecih nonsensa je da se Sunce okrece oko Zemlje!!! Budibogsnamadaseprekrstimilevomidesnom…pu…pu…pu
Noje I njegova barka…prica toliko nepojmljiva da bi mi trebala posebna tema samo da nabrojim stvari koje su krajnje nebulozne u vezi ove price….
Bezgresno zacece…Cekaj, ako je Marija bezgresno zacela, tj bila nevina, Isus je u utrobi rastao a ona nevina I dalje,I kada se rodio…nije vise bila devica…da li to znaci da je izgubila nevinost prilikom porodjaja? Tj da je Isus razdevicio?
Biblija jasno stavlja do znanja da je krvnicki protiv duge kose, a Isus je ima J
Prica o potopu, hodanju po vodi,Zasto je Hrist na krstu rekao”Oce zasto si me napustio?” Zar to nije gubitak vere? Ako je Isus otelotvorenje Bozije na zemlji, zasto u Bibliji uvek govori o njemu u trecem licu?
Sta se desava sa Isusom do 30 godine? U to vreme Jevrejin sa trideset neozenjen? To jednostavno u to vreme nije bilo moguce…

Da, treba napomenuti da postoje velike razlike medju jevandjeljima, koji govore o identicnim dogadjajima, na dijametralno suprotne nacine…I, sta je tacno?
Bog je stvorio zenu od Adamovog rebra, zato sto mu je bilo dosadno….. Sta reci na ovo? Inace u hriscanskoj crkvi zena je maksimalno degradirana, sto se opet kosi sa idejom te religije kao takve…
Pa tako u Prvoj knjizi Mojsijevoj o postanju sveta:
“I stvori Bog čoveka po liku svome, prema liku Bozjem stvori ga, musko i zensko stvori ih. I blagoslovi ih Bog, i reče im Bog:
“Rađajte se i mnozite se, i napunite zemlju i vladajte njome. I budite gospodari od riba morskih i od ptica nebeskih i od svega zverinja sto gmize po zemlji” (1. Moj. 1, 27-28).

Sto ce reci da je imao ideju da budemo isti I ravnopravni…. I kako to kada nas Biblija uci da je Bog bespolno bice, kako je to Adama stvorio prema svom liku?Znaci da je Bog ipak polno odredjen.
ALI
U knjizi postanja, Mojsije nam kaze ‘vako:
“I reče Gospod Bog: Nije dobro da je čovek sam. Da mu načinim druga prema njemu... I Gospod Bog pusti tvrd san na Adama, te zaspa, pa mu uze jedno rebro, i mesto popuni mesom. I Gospod Bog stvori zenu od rebra, koje uze Adamu, i dovede je Adamu. A Adam reče: Gle, eto kost od mojih kosti, i telo od moga tela. Neka joj bude ime čovečica (zena), jer je uzeta od čoveka” (1. Moj. 2. 18-23).
A onda posle, zmija, jabuka, progonstvo, zena kriva za sve, da u mukama radja…bla,bla,blA….i od tada krece diskriminacija zene u Hriscanstvu…I nije prestala….
A onda, dalje Biblija nam daje cinjenice….
1 Mojs, 5 glava

" I pozive Adam sto trideset godina, i rodi sina po obličju svom, kao sto je on, i nadede mu ime Sit.

I Sita pozive I Adam osam stotina godina, rađajući sinove i kćeri;

Tako pozive Adam svega devet stotina trideset godina; i umre."


No comment..ziveo samo 930 godina?

Bog je dozvolio incest u cilju razmnozavanja????

Ali koliko tek licemerja ima….

Sesta Bozija zapovest… NE UBIJ

A onda…

U petoj knjizi Mojsijevoj Bog licno naredjuje genocid nas celim narodom, Hititima Amoritima….
U ime ljubavi on naredjuje da se pobije sve sto dise…Kakva ljubav, nema sta…. Samo ne znam sa kakvim oboljenjem u mozgu treba da citam Petu knjigu dragog nam Mojsija da bih tu pricu dozivela kao olicenje ljubavi….
Kao I kada trazi od Isaka da prinese zrtvu tako sto ce ubiti svog sina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
E, ali ne dokazuje Bog svoju ljubav samo tu….
Preporuka naseg Stvoritelja sta da radimo onima koji rade subotom…. U Bibliji doslovno pise - ubiti ih.
Koja je kazna, po Bibliji i vernicima, za silovatelja i zrtvu silovanja?
Kamenovanje do smrti, i za nju i za njega. Za njega zbog silovanja, a za nju zato shto nije dovoljno glasno vristala.

Sta reci, sem…O Boze…
A nasa verska lektira, Biblija je pokazala I izuzetnu toleranciju prema drugim verama….
Bog je izricito jasan u svom stavu sta treba uraditi kada se naidje na grad koji je slucajno veran nekom drugom Bogu…: pronaci ih, napasti taj grad, potpuno ga unistiti, potpuno unistiti sve njegove gradjane, kao i svu stoku. Onda se sve to mora dovuci na trg i zapaliti.

A onaj koji se slucajno zezne pa protivureci svestenom licu…po Bibliji njemu naravno sleduje smrt .


E a sada moje omiljeni deo…Vestice….

Biblija kaze kratko I jasno-UBITI. I tako Hriscanska crkva pod ruku sa sve svojom svetom knjigom, postaje direktno odgovorna za nebrojeni broj zena koje su vekovima ubijane u ime Gospoda jer ih je neki impotentni svestenik proglasio za vesticu.I mucene su I spaljivane u najgorim mukama napustajuci ovaj svet….
Naravno, za homoseksualce I za blud nicenje, Biblija dodeljuje smrt….

A genocid, ne samo da podrzava vec ga I podstice svom snagom….


Pripravite pokolj sinovima njegovim za bezakonje otaca njihovih da se ne podignu i ne naslede zemlju i ne napune vasiljenu gradovima.

“Jer cu ustati na njih, govori Gospod nad vojskama, i zatrcu ime Vavilonu i ostatak, i sina i unuka, govori Gospod.nacinicu od njega stan cukovima i jezera vodena, i omescu ga metlom pogibli, govori Gospod nad vojskama.
Zakle se Gospod nad vojskama govoreci: Doista, bice kako sam smislio, i kako sam naumio izvrsice se.

(Isaiah 14:21 NAB)



Dakle, decu treba poklati zbog grehova njihovih ocheva kazhe Biblija (bog).
Ja u tog Boga, koji tako kaze, nikada ne bi verovala...


Evo josh nekoliko izvoda o ubijanju, silovanju i sakacenju beba, dece, zhena i staraca, sve u bozije ime.


Gospod ubija decu

“I rece mu Gospod: Prodji posred grada, posred Jerusalima, i zabelezi belegom cela onim ljudima koji uzdisu i koji ridaju radi svih gadova sto se cine usred njega.
A drugima rece i cuh: Prodjite za njim po gradu, i pobijte, neka ne zali oko vase niti se smilujte;
Starce i mladice, i devojke i decu i zene pobijte da se istrebe; ali na kome god bude znak, k njemu ne pristupajte; i pocnite od moje svetinje. I pocese od moje svetinje. I pocese od staresina sto behu pred domom.
Pripravite pokolj sinovima njegovim za bezakonje otaca njihovih da se ne podignu i ne naslede zemlju i ne napune vasiljenu gradovima.
Jer cu ustati na njih, govori Gospod nad vojskama, i zatrcu ime Vavilonu i ostatak, i sina i unuka, govori Gospod.
nacinicu od njega stan cukovima i jezera vodena, i omescu ga metlom pogibli, Zakle se Gospod nad vojskama govoreci: Doista, bice kako sam smislio, i kako sam naumio izvrsice se. rece im: Oskvrnite dom, i napunite tremove pobijenih; idite. I izasavsi stadose ubijati.."

(Isaiah 14:24)

“Jefremova ce slava odleteti kao ptica od rodjenja i od utrobe i od zacetka.
Ako li i othrani sinove svoje, ja cu ih uciniti da budu bez dece, da ne ostane nijedan; i tesko njima kad odstupim od njih.
Jefrem, kad ga gledah, bese kao Tir, posadjen na ljupkom mestu; ali ce Jefrem izvesti krvniku sinove svoje.
(Hosea 9:11-16 NLT)



Bog ubija prvorodjene

“A oko ponoci pobi Gospod sve prvence u zemlji misirskoj od prvenca Faraonovog koji htede sedeti na prestolu njegovom do prvenca suznja u tamnici, i sta god bese prvenac od stoke.
Tada usta Faraon one noci, on i sve sluge njegove i svi Misirci, i bi vika velika u Misiru, jer ne bese kuce u kojoj ne bi mrtvaca.
dozva Mojsija i Arona po noci i rece: Ustajte, idite iz naroda mog i vi i sinovi Izrailjevi, i otidite, posluzite Gospodu, kao sto govoriste.
Uzmite i ovce svoje i goveda svoja, kao sto govoriste, i idite, pa i mene blagoslovite.
Misirci navaljivahu na narod da brze idu iz zemlje, jer govorahu: Izgibosmo svi.
narod uze testo svoje jos neuskislo, umotavsi ga u haljine svoje, na ramena svoja. (Exodus 12:29-30 NLT)



Bog ubija mlade zene I starce


“Ti si mi bio malj, oruzje ubojno, i tobom satrh narode i tobom rasuh carstva.
tobom satrh konja i jahaca njegovog; i tobom satrh kola i koji sedjahu na njima.
tobom satrh coveka i zenu, i satrh tobom starca i dete, i satrh tobom momka i devojku.
tobom satrh pastira i stado njegovo, i tobom satrh oraca i volove njegove ujarmljene, i satrh tobom knezove i vlastelje.
platicu Vavilonu i svim stanovnicima haldejskim za sve zlo koje ucinise Sionu, na vase oci, govori Gospod.
Evo mene na tebe, goro, koja satires, govori Gospod, koja zatires svu zemlju, i zamahnucu rukom svojom na te i svalicu te sa stena, i nacinicu od tebe goru izgorelu.
I nece uzeti od tebe kamena za ugao ni kamena za temelj, jer ces biti pustos vecna, govori Gospod..

(Jeremiah 51:20-26)


Bog ubija decu gresnika

Ako mi uzidete nasuprot i ne budete hteli slusati me, dodacu vam sedam puta vise muka prema gresima vasim.
Pusticu na vas zveri poljske, koje ce vam decu izjesti, i stoku potrti i vas umaliti, i opustece putevi vasi.
Ako se ni od toga ne popravite, nego mi jos uzidete nasuprot,
ja cu vama ici nasuprot, i bicu vas jos sedam puta vise za grehe vase.
Pusticu na vas mac, koji ce osvetiti moj zavet; a kad se slezete u gradove svoje, tada cu pustiti pomor medju vas, i bicete predani u ruke neprijatelju.
kad vam slomim potporu u hlebu, deset ce zena peci hleb vas u jednoj peci, i davace vam hleb vas na meru, i jescete a necete se nasititi.
Ako me ni tako ne stanete slusati, nego mi uzidete nasuprot,
I ja cu vama s gnevom ici nasuprot, i sedam puta vecma karacu vas za grehe vase.
jescete meso od sinova svojih, i meso od kceri svojih jescete.
Razvalicu visine vase, i oboricu idole vase, i metnucu trupove vase na trupove gadnih bogova vasih, i mrzice dusa moja na vas.
obraticu gradove vase u pustos, i razoricu svetinje vase, i necu vise mirisati mirisa vaseg..

(Leviticus 26:21-22 NLT)

Jos malo ubijanja beba I silovanja u Bozije ime


Ko se god nadje, bice proboden, i koji se god skupe, poginuce od maca.
decu cu im razmrskati na njihove oci, kuce cu im opleniti i zene cu im sramotiti.
Evo, ja cu podignuti na njih Mide, koji nece mariti za srebro, niti ce zlato iskati.
Nego ce iz lukova decu ubijati, ni na plod u utrobi nece se smilovati, niti ce decu zaliti oko njihovo.
I Vavilon, ures carstvima i dika slavi haldejskoj, bice kao Sodom i Gomor kad ih Bog zatre.
Nece se u njemu ziveti niti ce se ko naseliti od kolena do kolena, niti ce Arapin razapeti u njemu sator, niti ce pastiri pocivati onuda.
Nego ce pocivati onde divlje zveri, i kuce ce njihove biti pune velikih zmija, i onde ce nastavati sove, i aveti ce skakati onuda.
dovikivace se buljine u pustim kucama i zmajevi u dvorovima veselim. A doci ce njegovo vreme, i blizu je, i dani njegovi nece se protegnuti.

(Isaiah 13:15-18 NLT)

Eh taj Bog pun ljubavi….
E sada ono najbitnije….
Hriscanska vera je zapravo unapredjena verzija paganskih obicaja verovanja I tumacenja zvezda itd….
Ono u sta veruju Hriscani danas, izglasalo je par sredovecne gospode na Prvom Vaznesenjskom saboru u Nikeji…Dakle ono u sta ljudi tako slepo veruju, je nesto sto je pobedilo vecinom glasova…hahaha
A gle cuda , 80 procenata dogmi, verovanja, obicaja itd je preuzeto od pagana…
To je bilo doba kada je situacija bila jako losa po narod, njima je trebalo nesto, cime ce narodu zamazati oci, nesto u sta ce oni verovati, I samim tim su uspeli da ih kontrolisu…otuda ono, odreknite se svega, blago vama, bicete srecni kada umrete!!!! Narodu je trebao neki cudotvorac sto hrani gladne,trebao je narodu neko kao Isus…drzava im je to I dala….
Hriscantvo je po meni jedna od najstarijih politickih organizacija na zemlji....


Svaka religija od davnina je imala po jednog takvog….
Isus Hrist je skup svih njih. A verovatno mnogi od Vas ne znaju da je vecina bitnih ndatuma ili bitnih dogadjaja u hriscanstvu zasnovano na astroloskim stvarima….
Da vidimo od cega su smuckali legendu o Hristu….
HORUS Egipatski Bog Sunca (3000 pne)
Horusov neprijatelj je SET-simbol noci
Horus je rodjen 25.decembra.Majka mu je bila devica Isis Marija

Kada se rodio na istoku se pojavila zvezda, tu zvezdu su pratila ti kralja.Sa 12 god je bio mladi ucitelj.Sa 30 ga je blagosiljao izvesni Anap I tako je zapoceo svoju sluzbu.Putovao je sa 12 ucenika, cineci cuda, hodao je po vodi.Bio je poznat po nadimcima Istina,Svetlost, Dobri pastir….Izdao ga je Tifon I Horus biva razapet.Sahranili su ga I vaskrsao je posle tri dana.
Zvuci Vam poznato? Hriscanstvo je orginalno, nema sta….
Ali to nije kraj.
Atis iz Frigije, rodjen 25. decembra od device Nane.Razapet, polozen u grob i posle tri dana vaskrsao.
Indijski Krisna, rodjen od device Devaki pod,zvezdom na istoku koja je oznacila njegov dolazak.Cinio je cuda sa svojim ucenicima i posle smrti je vaskrsao.
Grcki Bog Dionis,rodjen 25. decembra od majke device.Bio je putujuci ucitelj koji je cinio cuda kao sto je pretvaranje vode u vino.Zvali su ga "Kralj svih kraljeva","Boziji jedini sin", "Alfa i omega" itd.I on je vaskrsao posle smrti.
Mitra iz Persije,rodjen 25. decembra od majke device.Imao je 12 ucenika i cinio je cuda.Nakon smrti je sahranjen da bi potom za tri dana vaskrsao.I njemu su se obracali kao"Istini", "Svetlosti" itd.Zanimljivo je i to da je svetidan obozavanja Mitre bila nedelja.
Sustina je da su postojali bezbrojni spasitelji sirom sveta i u razlicitim vremenskim periodima kojima odgovaraju ovi uopsteni opisi.
Pitanje je - zasto bas ta obelezja?
Zasto rodjenje od majke device na 25. decembar?
Zasto trodnevna smrt i onda neizbezno vaskrsnuce?
Zasto 12 ucenika ili sledbenika?
Odgovor se krije u tumacenju Zvezda I dogadjaja na nebu…
Pricu o Hristu I njegovom rodjenju da ne ponavljam….
Prvo i prvo, momenat rodjenja je u potpunosti astroloski.
Zvezda na istoku je Sirijus, najsvetlija zvezda na nocnom nebu,
koja se 24. decembra poravnava sa tri najsjajnije zvezde Orijonovog pojasa.
Te tri sjajne zvezde u Orijonovom pojasu se zovu danas kao sto su se zvala i u drevna vremena -
Tri kralja. A Tri kralja, zajedno sa najsjajnijim Sirijusom pokazuju ka mestu sunceva
izlaska na dan 25. decembra. Zato tri kralja prate zvezdu na istoku -da pronadju suncev izlazak,
radjanje Sunca.Devica Marija predstavlja sazvezdje Virgo, poznatu i kao Devica Virgo.Virgo na latinskom znaci devica.Drevni znak za Virgo je izmenjeno slovo M.To je razlog sto Marija zajedno sa ostalim devicama majkama, kao sto je Adonisova majka Mira ili Budina majka Maja, pocinje slovom M.
O Virgu se govorilo i kao o Kuci hleb a Virgo se inace opisuje kaodevica koja drzi snop psenice.Ta Kuca hleba i njen simbol psenice predstavljajuustvari Avgust i Septembar, vreme zetve.
U prilog ovome, Vitlejem bukvalnoprevedeno znaci "kuca od hleba".Tako da se Vitlejem u stvariodnosi na sazvezdje Virgo sto je mesto na nebu, a ne na zemlji.Postoji jos jedan zanimljiv fenomen koji se desava oko 25. decembra, zimske prekretnice.Dani postaju sve kraci i hladniji. pocevsi saletnjom prekretnicom, pa sve do zimske prekretnice
A gledajuci iz perspektive severne hemisfere cini se da se Sunce u tom periodu krece ka jugu i postaje sve manje i slabije. Skracenje dana i umiranje useva sa priblizavanjem zimske prekretnice je simbolizovalo proces smrti za drevne narode.
To je bila sunceva smrt.
I sve do 22. decembra je ta propast Sunca bila potpuno uocljiva jer je ono, kretajuci se dotad 6 meseci neprekidno ka jugu, doseglo tada svoju najnizu tacku na nebu.
A tada dolazi do interesantne pojave: Sunce, barem primetno, prestajeda se krece juzno, sledeca tri dana.I tokom ta tri dana pauze, Sunce se nastanjuje u podrujuJuznog Krsta, ili sazvezdja Kruks, Da bi se posle tog vremena, na 25. decembar,pomerilo za jedan stepen, ovaj put ka severu najavljujuci duze dane, toplotu i prolece.
I zato je receno: Sin (Sunce) koji je umro na krstu, je bio mrtavtri dana da bi potom vaskrsao i rodio se ponovo.I zato Isus sa bezbrojnim drugim sinovima Sunca deli taj koncept raspeca, trodnevne smrti i vaskrsnuca.
To je u stvari suncev prelazni period pre nego sto promeni svoj pravac nazad ka severnoj hemisferi, donoseci prolece, a tim i spasenje.Medjutim, ozivljavanje Sunca se nijeslavilo sve do proletne ravnodnevnice ili - Uskrsa.
Ovo zbog toga sto Sunce i zvanicno na proletnu ravnodnevnicu nadjacava zlu tamu jer dani od toga dana pocinju duze da traju od noci i pocinje da se pojavljuje okrepljujuca atmosfera proleca.
Verovatno najuocljivija od svih astroloskih simbolika u vezi Isusa je ona koja se tice 12 sledbenika.Oni jednostavno predstavljaju 12 sazvezdja zodijaka sa kojima Isus, s obzirom da je Sunce, putuje. U stvari, broja 12 u Bibliji ima na pretek. Ovaj spis ima vise veze sa astrologijom nego bilo cim drugim.
Koliko od Vas zna da kako se racuna Uskrs?
Uskrs pada u prvu nedelju posle punog Meseca posle prolećne ravnodnevice.
Gle opet astrologija....
I mogla bih ja ovako jos sto godina....
Vera je ljubav koju nosis prema drugim ljudima, dobrota koju pokazujes, smernost, blagost u ophodjenju prema svetu oko sebe...Ne treba meni neka knjiga pisana od strane ne znam ni ja koga da mi kaze kako da verujem....Na zalost ljudi zaboravise sta je vera i onaj jedan Bog, za sve isti, ma kako ga mi zvali....
Nadji ga u sebi, jer samo tamo se nalazi....
 
Poslednja izmena:

ATI

Član
Učlanjen(a)
04.08.2009
Poruka
221
Zasto pises tom velicinom fonta nezgodno je za citanje?

Nismo se razumeli ja nisam pominjao filozofsku stranu Biblije, mozda sam se pogresno izrazio, vec sam pricao o mestima i dogadjajima koji su opisani u Biblijskim pricama. Oni su meni licno mnogo zanimljiviji od filozofskih.
Sama si u tekstu napisala ono sto ja tvrdim, da je Biblija koju znamo sklopljena da odgovara Crkvi. Sto se tice nekih najzanimljivijih navoda tipa potopa on se zaista desio za to postoji mnogo arheoloskih dokaza, i opisan je mnogo pre Biblije u Epu o Gilgamesu. Potop je bio lokalnih razmera ali za te ljude tada je licio na apokalipsu i smak sveta.
Sto se tice Adamovog rebra ta prica nimalo nije u suprotnosti sa mojom tezom da nismo nastali od majmuna vec da smo stvoreni. Pa i mi smo danas na pragu kloniranja i genetske modifikacije coveka.
Isus je mogao imati dugu kosu jer nije bio jevrej a zapisi tog vremena ga ne pominju jer nije ziveo u njemu.

@Z
Ur Haldejski je prvi put otkrila 1854. godine britanska ekspedicija u kojoj nazalost nije bilo eksperata za tu oblast. Ispitivanje je nastavljeno 1915. godine od strane Kembela Tompsona, asistenta Britanskog muzeja. U to vreme ispitivanje pocinju i naucnici univerziteta iz Pensilvanije. Najopseznija ispitivanja su pocela 1923 u kooperaciji britanski i americkih arheologa i naucnika. Tu ekspediciju je vodioser Carls Vuli koji je tad imao ogromno iskustvo steceno na iskopavanjima u Egiptu. Podatke sa tih istrazivanja mozes naci ako te zanimaju.
 
Natrag
Top