Automatska Baza Drivera!

Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Brate, driver-i se stalno azuriraju, tako da ti se ne isplati da pravis bazu na trenutnim driver-ima, osim ako je komp stariji, onda se driver-i i ne prave vise (nema azuriranja). Tako da ces dzabe gubiti vreme, praveci bazu za svoj komp sa driver-ima koji ce se u perspektivi azurirati na novije, bolje i stabilnije.
A to vazi i za ostale racunare, ako si mislio da se bavis servisiranjem, internet imas, dakle driver-e skidas sa zvanicnog sajta proizvodjaca Hardware-a (maticne ploce, graficke karte, zvucne, LAN, WiFi itd).
To se pogotovo ne isplati zbog grafickih karti, kod kojih se driver-i redovnije azuriraju zbog igara.
Takva baza mi se cini, moze praviti kao zipovana (7z), cime bi se vrsio self extract archive (nesto slicno, kao kod integrisanih driver-a u XP ili win 7), to ti je po meni laksa solucija, da za 2 OS-a napravis u n-Lite posebno za svaki, driver pack i po instalacijidobijas nesto tipa silent installation prilikom zavrsetka instalacije win xp ili 7.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Brate, driver-i se stalno azuriraju, tako da ti se ne isplati da pravis bazu na trenutnim driver-ima, osim ako je komp stariji, onda se driver-i i ne prave vise (nema azuriranja). Tako da ces dzabe gubiti vreme, praveci bazu za svoj komp sa driver-ima koji ce se u perspektivi azurirati na novije, bolje i stabilnije.
A to vazi i za ostale racunare, ako si mislio da se bavis servisiranjem, internet imas, dakle driver-e skidas sa zvanicnog sajta proizvodjaca Hardware-a (maticne ploce, graficke karte, zvucne, LAN, WiFi itd).
To se pogotovo ne isplati zbog grafickih karti, kod kojih se driver-i redovnije azuriraju zbog igara.
Takva baza mi se cini, moze praviti kao zipovana (7z), cime bi se vrsio self extract archive (nesto slicno, kao kod integrisanih driver-a u XP ili win 7), to ti je po meni laksa solucija, da za 2 OS-a napravis u n-Lite posebno za svaki, driver pack i po instalacijidobijas nesto tipa silent installation prilikom zavrsetka instalacije win xp ili 7.

Potpuno se slazem i jos jedan program za utvrdjivanje komponenti, takodje u detaljima uredjaja nudi i link za sajt proizvodjaca: Everest ultimate. Ukoliko je kompjuter stariji ili je recimo neki brendirani kome je istekla podrska, malo je komplikovanije naci drivere, ali u principu chipset mozes skinuti sa amd/intel sajta, a takodje u zavisnosti od drugih komponenti mozes potraziti na sajtovima proizvodjaca, eventualno skini neki driver pack, pa kad utvrdis koja je komponenta instaliras driver odatle. Takodje windows update prilicno dobro pokriva starije komponente, naravno ne sve vec one najcesce. Ako ne uvek ti ostaje google, i preporucujem dodatak personal blocklist za google chrome kada trazis na google(tj mozes da blokiras phising sajtove, pravis listu blokiranih sajtova da ti ne izbacuje iste rezultate.Probaj da kucas genius video wonder pro III i videces o cemu pricam :D :D) :D Takodje ako pravis samo za svoj racunar mozes i uraditi backup sistemske particije posle instalacije tako da uvek mozes posle da je vratis da ne radis celu instalaciju, velicina zavisi od os. Cisto sumnjam da mozes pokriti sve komponente, uvek ce se naci neka koja fali ako planiras da se bavis servisiranjem, a ako je to slucaj da ne bi trazio iste komponente vise puta bookmark stranicu u folder drivers, i posle uvek mozes da pretrazis bookmarke i nadjes stranicu. Ako radis na terenu mozes da sacuvas svoj profil na usb flash chrome je prilicno lako treba ti samo email adresa, za mozilu imas backup program. Ako ti kod kojih planiras da radis nemaju internet mogucnost je neki mobilni internet, po mogucstvu flat :D. Inace probao sam mnogo driver packova i ma koliko veliki bili nisu imali pojedine drivere, i ako su imali bili su prilicno zastareli. Jos jedna stvar sa menjanjem tehnologija ovom brzinom, a predpostavlljam da bi proces izrade takve baze bio prilicno dug vrlo lako moze da se desi da po zavrsetku posla ne bi takva baza podataka imala svrhu koju si joj namenio.
 
Učlanjen(a)
31.05.2012
Poruka
1
Ne znam što će se vjerojatno netko osnovni mnogo kao takvom tipu softvera trenutno postoje.
ako koji želite na kućnom Vozači donladuj nekompliciranog motorist i onda on može iskenirati PC, pa čak i donladuj stanovništvo komp.prosto
 
Učlanjen(a)
14.11.2012
Poruka
2
Ja nakon instalacije Windows-a koristim "Driver Genius", samo klinem SCAN i nađe mi sve Sto je potrebo od drivera. Pozzz
 
Član
Učlanjen(a)
13.12.2011
Poruka
990
sta vrijedi sam driveri kad su na ruskom treba nam na engleskom jer ruski ne razumijem
 
Natrag
Top