Analiza price o bogatasu i Lazaru( potvrda o nepostojanju raja i pakla)

Član
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruka
317
Teofile od ovolikih dokaza ti izvede zakljucak da nije tacno?Mozes li da das odgovore na sva pitanja koja su u dokazima data umesto cite filozofije,jer sem filozofije ja ovde nisam videonijedan teoloski -biblijski kontradokaz o postojanju pakla.Mozes li da nam pokazes iz Biblije da je pakao realnost i da Bog je okrutan prema nepokajanim gresnicima?
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Teofile od ovolikih dokaza ti izvede zakljucak da nije tacno?Mozes li da das odgovore na sva pitanja koja su u dokazima data umesto cite filozofije,jer sem filozofije ja ovde nisam videonijedan teoloski -biblijski kontradokaz o postojanju pakla.Mozes li da nam pokazes iz Biblije da je pakao realnost i da Bog je okrutan prema nepokajanim gresnicima?

Sama formulacija pitanja je pogrešna i želi predstaviti pakao kao iluziju a Boga kao okrutnog vladara. Čiji je to posao da tako prilazi tim pitanjima i zaključcima?
,,Jel istina,,,,' Prvo ide sumnja ,,Možeš li nam pokazati da je Bog okrutan i da pakao postoji kao realnost jel to istina?

Prvo sumnja: Jel istina da su onih 144000 stvarno Jevreji od Jakova potomci?
Jel istina da su ono 2 proroka u 11 gl. Otk. ?
Jel istina da se Pismu može verovati ili je tu mnogo simbolike?
Jel istina da će zemlja ostati pusta?
...............ITD

A onda sledi:
NEĆETE vi umreti. LAŽ!
NEMA pakla i nebojte se nećete se vi mučiti. LAŽ.
,,Pa bog neće dati smrt zbog ploda sa drveta Bog je MILOSTIV,, Satana tako sebe postavlja u položaj kao saosećajnog bića punog milosti a Boga kao tiranina. A realnost je da je satana LAŽA koji LASKA a Bog UNAPRED govori koji put kuda vodi pa nas naš izbor tamo vodi a ne Bog. Bog je PRAVEDAN i DOSLEDAN svoje reči.

Kako čitaš kaže Isus i pisano je i ne kaže nije vam dato da razumete već da budete u zabludi već reče KAKO ČITAŠ tako razumi.
Pismo nije dato da se tumači već sluša i veruje.

Kad kaže na kraju 25 gl. Mateja da jedni odlaze u život VEČNI ista reč se upotrebljava kad se pominje muka VEČNA. Onaj ko ne poznaje duhovnost i vidi samo telo ne može razumeti pisano jer reč Božija ne može stati u njega.

Na mnogo mesta i Isus i mnogi proroci govore o svim mestima samo nedostaje vere jer je žena lider.

Niki nemaju oni pojma zato im ti reci da nema pakla ni muke ni smrti to se Bog šalio da ne kažem drugačije.A ja milošću Božijom bih odveden i videh gde će biti zatvoren vaš slobodni šetač i nije baš nešto korzirao već je bio u krug kao lopta umotan u lance i zato kažem da usta Božija govore istinu.

Duh prevare uvek ide sa sumnjom a nda forsira laž i to nađoh na mnogim mestima kod izvesne žene u spisima i na moje iznenađenje čuh reči o G-đi. STRAŠNO!

Prorok ne nagađa niti skuplja društvo da vide šta bi moglo biti već govori ono što vide ili ču od anđela ili po Duhu Svetom. Nema u Pismu proroka ,,nagađača,, i pogledaj kad je Danilo pao kad je bio u prisutnosti moćnog anđela Gavrila i kad je video silnu utvaru a ona padala skoro svaki dan jer tad nije bilo adekvatnih lekova a i danas slabo mogu lečiti tu bolest.

Danilo je mala maca on nekoliko puta pade a ona hiljade velemajstor i uvek dobi pogrešnu...pardon ,,tačnu,, informaciju.

Meni lično draga njena vizija pre skoro 170 godina gde izjavljuje da će trećina onih što su tad bili na konferenciji ŽIVI DOČEKATI ISUSOV DOLAZAK. Na konferencije ne idu deca već odrasli i nek su imali samo 18 godina ti vidi koliko će oni živeti ...blago njima oni to nisu mogli proveriti a mi ćemo se praviti Toše i idemo dalje. A izjava da crkva nije humanitarna ustanova je prava proročka i da ne može novac da ide za gladne ..nek lipšu novac je tu da se štampaju i prodaju njene nebuloze i zaradi poneki dolar ...pa da, a oni bi odmah hleba narodu...NEMA! šta bi ostalo onda njenim potomcima????

Nek se jave ti Američki 200 gidišnjaci Adventisti!!!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
27.07.2011
Poruka
5
Teofile od ovolikih dokaza ti izvede zakljucak da nije tacno?Mozes li da das odgovore na sva pitanja koja su u dokazima data umesto cite filozofije,jer sem filozofije ja ovde nisam videonijedan teoloski -biblijski kontradokaz o postojanju pakla.Mozes li da nam pokazes iz Biblije da je pakao realnost i da Bog je okrutan prema nepokajanim gresnicima?

Ako smatraš da su moji argumenti neispravni, zamolio bi da pokažeš gde sam pogrešio u zaključivanju.

Pozdrav,
Theophil
 
Član
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruka
317
Ako smatraš da su moji argumenti neispravni, zamolio bi da pokažeš gde sam pogrešio u zaključivanju.

Pozdrav,
Theophil
pa pokazano ti je na svim prethodnim postovima.Nije dobro kada se argumentacija svodi samo na "copy" "paste" a ne poznaje se problematika.Dakle ako nesto tvrdis trebas i dati dokaze za to,naravno na osnovu Pisma ako mozes
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Toliko je rečeno da gotovo nema šta da se doda osim nekih konstatacija i sagledavanja iz uglova koji dosada nisu izneti. Samo da naglasim na pogrešnu konstataciju da Isus nije ni trebao da koristi ovu priču ako nije doslovna. Zaboravljamo činjenicu da je Isus i sveto pismo za mnoge kamen spoticanja i da je ova priča namerno iznesena u ovoj formi jer na neki način treba da posluži i kao filter za odvajanje dobrih od loših. Ni druge priče koje je Isus govorio većina naroda koji ga je slušao nije razumeo pa ni ovu. Kasnije je rekao svojim učenicima : Vama je dato da razumete a njima nije dato. Razlog zašto im nije dato da razumeju je što su ga sledili iz pogrešnih motiva. Ljudi koje privlači zlo razmišljaće o mukama u paklu. Takođe ti ljudi osećaju zadovoljstvo kada pomisle da se neko muči u paklu u najstrašnijim mukama. Inkvizicija je iskoristila to verovanje i onda je pakao prenet u stvarnost kada su ljude spaljivali na lomači. Verovanje u pakao ne donosi ni jedan pozitivan efekat samo negativan. Osim toga služi kao dobra inspiracija za horor filmove.
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Toliko je rečeno da gotovo nema šta da se doda osim nekih konstatacija i sagledavanja iz uglova koji dosada nisu izneti. Samo da naglasim na pogrešnu konstataciju da Isus nije ni trebao da koristi ovu priču ako nije doslovna. Zaboravljamo činjenicu da je Isus i sveto pismo za mnoge kamen spoticanja i da je ova priča namerno iznesena u ovoj formi jer na neki način treba da posluži i kao filter za odvajanje dobrih od loših. Ni druge priče koje je Isus govorio većina naroda koji ga je slušao nije razumeo pa ni ovu. Kasnije je rekao svojim učenicima : Vama je dato da razumete a njima nije dato. Razlog zašto im nije dato da razumeju je što su ga sledili iz pogrešnih motiva. Ljudi koje privlači zlo razmišljaće o mukama u paklu. Takođe ti ljudi osećaju zadovoljstvo kada pomisle da se neko muči u paklu u najstrašnijim mukama. Inkvizicija je iskoristila to verovanje i onda je pakao prenet u stvarnost kada su ljude spaljivali na lomači. Verovanje u pakao ne donosi ni jedan pozitivan efekat samo negativan. Osim toga služi kao dobra inspiracija za horor filmove.

Peko 71
Pozdrav i primedba ako može?
Pogledaj kažeš da je ova priča data da razumeju samo neki...dobro.
Svaka pričaje data da razumeju samo neki...dobro.
A onda kažeš da će ove priče podeliti ljude (razvrstati) na zle i dobre i dobri su oni koji ne vide da postoji pakao na stotinu mesta u Pismu a zli oni što vide i veruju pisanom...?

Evo ti jedna priča:
,,Jedan gospodar svega reče da će neko umreti večnom smrću ako okusi tamo neki plod sa drveta i onda jedni vide ONI LOŠI da je to ISTINA jer veruju a oni DOBRI kažu nećete vi umreti mi to ne vidimo niti želimo,,

Bog nema Američku propagandu u svojoj glavi da bi 100 puta rekao neistinu kako bi ona postala istina već svih 100 puta kaže istinu da bi ona ostala istina.
Nekako mi to vuče na kuhinju tete J.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Peko 71
Pozdrav i primedba ako može?
Pogledaj kažeš da je ova priča data da razumeju samo neki...dobro.
Svaka pričaje data da razumeju samo neki...dobro.
A onda kažeš da će ove priče podeliti ljude (razvrstati) na zle i dobre i dobri su oni koji ne vide da postoji pakao na stotinu mesta u Pismu a zli oni što vide i veruju pisanom...?

Evo ti jedna priča:
,,Jedan gospodar svega reče da će neko umreti večnom smrću ako okusi tamo neki plod sa drveta i onda jedni vide ONI LOŠI da je to ISTINA jer veruju a oni DOBRI kažu nećete vi umreti mi to ne vidimo niti želimo,,

Bog nema Američku propagandu u svojoj glavi da bi 100 puta rekao neistinu kako bi ona postala istina već svih 100 puta kaže istinu da bi ona ostala istina.
Nekako mi to vuče na kuhinju tete J.

Ne mogu da shvatim da čovek u 21 veku veruje u pakao. Baumaester, znanje se umnožava i uvek će se umnožavati do granica koje ne možemo ni da zamislimo. Dan. 12.4. Izvini ali to verovanje sa moje tačke gledišta se graniči sa glupošću. Gde se na sto mesta spominje pakao u svetom pismu u smislu večnog mučilišta ? Ako misliš na reč (pakao) u nekim prevodima,da ,spominje se stotinak puta samo što ta reč ne znači mučilište nego grob ( šeol ) u kom nema ni znanja ni mišljenja niti ikakve aktivnosti. Gde je apostol Pavle koji je napravio analizu celog svetog pisma opisao večno mučilište? Nigde zato što ga nema. Nađi u starom zavetu da li igde ima opis večnih muka u paklu. Nema nigde jer ne postoji. Postoje samo neki simbolični opisi ali obrati pažnju na kojim mestima. 1. Otkrivenje koje je celo u simbolici . 2. U Isusovim pričama koje imaju simboličko značenje.
Kada bi ste shvatili doslovno tu simboliku naišli bi ste na jako strog kriterijum odvajanja i ljudi koji nisu učinili ništa toliko loše da zaslužuju tako strašnu kaznu našli bi se u paklu.
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Peko 71
Pozdravljam te i želim sa tobom podeliti jednu ,,glupost,, kako ti reče.
Ne mogu ti reći ko je rekao tu ,,glupost,, jer nebi bilo lepo a ti ćeš znati:
,,I ne bojte se onih koji ubijaju TELO a DUŠU NE MOGU UBITI (pazi Peko telo MOGU ubiti ali DUŠU NE kaže neki ,,laik,,) nego se bojte Onoga koji može i TELO i DUŠU POGUBITI (GDE???) u PAKLU,, Matej 10. 29

Mi sad napredni i mudri znamo da tadašnje izjave nisu validne jer smo mi pametniji pa ćemo napraviti svoje Pismo šta će nam Božije ,,laičko,,?
Šta je učinila Eva samo okusila plod...silna mi čuda zagrizla plod lep za jelo....pa znaš, zbog toga neće biti ništa...smrt je stigla zato što su bili poslušni...Bog ima reč i tačku.

,,Otkrivenje koje je celo u simbolici,,
Žao mi je ali ga opnda NIKAD nećeš razumeti.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Nisam rekao da je ova izjava glupost nego način na koji ste vi protumačili ovu Isusovu izjavu. To je stih Matej 10.28. a ne Matej 10.29.

Da bi lakše razumeli ovu Isusovu izjavu daću jedno poređenje.


Sve što vidimo i osećamo može da se uporedi sa kompijuterskim programom pogotovu kad znamo da materija ne postoji u smislu kako se čini na prvi pogled. Kad materiju usitnjavamo na sve sitnije delove na kraju dolazimo do nečega što nije materija nego frekvencija zato sve što postoji može da se uporedi sa jednim složenim programom. Zato ćemo i ovu Isusovu izjavu opisati na taj način.

Shvatimo program RECYKLE BIN kao ( smrt ) a sliku koju brišemo kao ( jednu osobu). Kada sliku koju brišemo ubacimo u RECYKLE BIN (smrt) memorija nije izbrisana i dalje je sačivana i može da se vrati u prvobitno stanje opcijom RESTORE ALL ITEMS. Isto tako osoba koja umre nije bespovratno izgubljena jer memorija koja je sačinjavala tu osobu i dalje postoji. Kad želimo da izbrišemo memoriju te slike mi otvorimo RECYKLE BIN ( smrt ) i pritisnemo opciju EMPTY THE RECYKLE BIN. Time je slika bespovratno izbrisana. Kada Bog želi bespovratno da ukloni neku osobu on izbriše svu memoriju koja je sačinjavala tu osobu (DUH) i time je bespovratno izgubljena. Zato ne treba da se plašimo RECYKLE BIN kako je rekao Isus nego opcije EMPTY THE RECYKLE BIN. I po drugi put reč pakao se pogrešno upotrebljava za prevod reči koje ne znače mučilište nego grob ili stanje mirovanja gde osoba ne živi ali memorija koja je sačinjavala tu osobu ( duh ) postoji i može da se pokrene. Isus je to opisao ovako Matej 10.28. Ne bojte se onih koji ubijaju telo ali ne mogu ubiti dušu.Bojte se onoga koji može ubiti i dušu i telo u geheni. Ovo nije simbolično nego doslovno za razliku od priče o bogatašu i lazaru koja je simbolična.
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Reci mi šta je istinito u priči o bogatašu i Lazaru i koja je poruka te priče?
Znači nije reč o ŠEOLU već o GEHENI...dobro.
Zašto onda postoje OBA izraza u različitim opisima?
Mrzi me sad da vadim sve primere gde se koja od reči primenjuje ali ako čitamo istu knjigu onda vidimo da postoje oba izraza i šta je onda po tebi Šeol a šta KVEBER a šta Gehena a šta tartarus?

Neki prevodi imaju sve te reči neki nemaju pa da li je Jevrejski izraz kompetentniji od paganskog uloška koji se koristi umesto originala iz SZ. Da li misliš da je loš novi King Džejmsov prevod i da li je Strong toliko dobar koliko ga svi prevodioci hvale i još niko nije našao manjkavost?
Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top