AMD Athlon 64 x 2 5000 dize temperaturu

Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Ako je procesor otisao dzaba i pasta i coler najsljuplji to odnesi negdje u servis i nek ti provjere ljudi,najbolje rjesenje :D

Jesi navalio za servis. Zna on za servis i bez tebe. Čovjek pita može li on da riješi problem bez servisa a u servis sa tim problemom ne može nikada zakasnit.

Hvala vam na saverima. Recite mi samo jos to da li ja sam mogu nekim programom da ispitam u kakvom je stanju procesor?

Ne možeš ti ispitati procesor ali možeš da mu pratiš temperaturu. Ako se procesor duže vrijeme pregrijava on može vremenom da poprimi neku visočiju temperaturu i da radi non stop npr na 65 stepeni. Ali ako staviš dobar hladnjak i cooler on će da ga drži na toj temperaturi. Eh, sad, postavlja se pitanje i da li vrijedi ulagati u tu mašinu. Kakve su i u kakvom stanju su ostale komponente......
 
Poslednja izmena od urednika:
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Procesor je poslednja stvar na koju treba sumnajti, u vecini slucajeva ili radi ili ne radi, ponekada kada se pokvari radi sa pogresnim clock-om(mada sam ovo samo procitao nikada doziveo da vidim). Najverovatnije treba ocistiti kompletno kuciste, zameniti pastu. Ukoliko je stvarno problem hardverski, onda bi prvo trebalo posumanjati na napajanje i ventilator, graficku karticu(koja se greje previse i dize temperaturu celom kucistu), ili na maticnu plocu koja je dotrajala pa u nekom delu dolazi do grejanja.
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Hvala vam na savetima. Sledeci put kada budem dolazio kod brata ponecu moje staro, ali kvalitetno napajanje i kupicu pastu da za pocetak to probam. Bitno je da sada ynam sta sve moye da bude uzrok previsoke temperatura i na sta sve treba da obratim paznju
 
Natrag
Top