AMD Athlon 64 x 2 5000 dize temperaturu

Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Pozdrav. Brat ima komp sa ovim procesorom i bas puno dize temperaturu u toku leta, dok kada je hladnije vreme nesto manje dize. Redovno cisti ventilator iznad procesora, ali u ovim vrelim danima temperatura bas ode u crveno. Ako pokrene vise stvari u isto vreme, npr. par video klipova u vise tabova u mozzili temperatura skoci i do 90. Da li postoji neko resenje kako bi temperatura bila u nekoj "normali" kako ne bi brinuo da se procesor pregreje i da crkne?
Kada je jednom ventilator iznad procesora bio pun prasine komp se restartovao jer je temperatura isla skoro do 100 stepeni i kada je poceo redovno da ga cisti temperatura je bila izmedju 60 i 70 (kada pokrene par stvari u pozadini).

uploadfromtaptalk1442664829123.jpguploadfromtaptalk1442664842135.jpg
 
Učlanjen(a)
13.07.2014
Poruka
9
Jarane normalno da ce se temperatura dizat u ljetnim danima,tako imam ja graficku u normalnim uvjetima temperatura bude do 38 stepeni, u ljetnim danima kad koristim normalno skoci na 45 stepeni kad igram igrica normalno na 80 skoci
a to u tebe more biti da je i procesor mozda prij kraju zato skace na 90 stepeni kad upalis nekoliko videa
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Normalno je da se temperatura u ovim danima diže više nego što je uobičajeno ali nije normalno da ide na 90 stepeni pogotovo ako mu je po specifikaciji radna temperatura od 55 stepeni do 68 stepeni. Treba tu provjeriti da li hlađenje funkcioniše kako treba i po potrebi promijeniti odnosno postaviti bolji hladnjak i cooler.
Temperature grafičke karte i procesora ne treba uopšte upoređivati.
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Problem mi je sto brat nije u gradu pa je malo zeznuto da odnese komp u neki servis. Ja sam mislio da kupim pastu i da je zamenim, ali sam citao da maksimalno 5° mogu da spustim na taj nacin. On vodi racuna sta radi da ne digne previse temperaturu.
Zato nema nista bez intela. Kod mene na laptopu i na kompu je temperatura do 50°.
Da sam ja kod njega i u toku sledece nedelje nosio bihbga ja u servis, ali na zalost radim od ponedeljka. Hvala vama u svakom slucaju savetu. Ako bas pocne da dize temperaturu morace da ga vozi u najblizi grad u servis
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Problem mi je sto brat nije u gradu pa je malo zeznuto da odnese komp u neki servis. Ja sam mislio da kupim pastu i da je zamenim, ali sam citao da maksimalno 5° mogu da spustim na taj nacin. On vodi racuna sta radi da ne digne previse temperaturu.
Zato nema nista bez intela. Kod mene na laptopu i na kompu je temperatura do 50°.
Da sam ja kod njega i u toku sledece nedelje nosio bihbga ja u servis, ali na zalost radim od ponedeljka. Hvala vama u svakom slucaju savetu. Ako bas pocne da dize temperaturu morace da ga vozi u najblizi grad u servis
Pa i oni ce u servisu promeniti pastu i nista vise.Ima kulera za nadogradnju za procesor i nisu skupi i on nek skine temperaturu na ovakvom vremenu jos 10stepeni,bice super,a kada je hladnijeuvek moze da ga raskaci i cuva za posebne uslove.
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Znaci kad je hladnije vreme ipak treba da se vrati ovaj postojeci kuler jer ne valja previse da hladi?
 
Učlanjen(a)
13.07.2014
Poruka
9
Drug kupis jaci koler i et,mozda je taj u tebe slab coler ,kad kupujes novi coler na njemu pise koliko orbtaja ima i itd,i uzmes sto jaci coler nisu oni skupi
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Pa da nije skup ne bih se složio ali opet, to je individualno...Dobar cooler nije jeftin. Za početak očisti kako Bog zapovijeda i stavi kvalitetnu pastu.
 
Učlanjen(a)
13.07.2014
Poruka
9
Ako je procesor otisao dzaba i pasta i coler najsljuplji to odnesi negdje u servis i nek ti provjere ljudi,najbolje rjesenje :D
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Hvala vam na saverima. Recite mi samo jos to da li ja sam mogu nekim programom da ispitam u kakvom je stanju procesor?
 
Natrag
Top