Zvuk na FS Amilo 1703 laptopu

Član
Učlanjen(a)
20.09.2009
Poruka
40
Ovako imam problem probao sam da instaliram Windows 7 na laptop-u. Pokusao sam sa gomilom diskova koji su skinuti sa Serbianforuma i 5 njih sigurno rade na drugim konfiguracijama.

Na ovoj fujitsu siemens Amilo La 1703 sve radi normalno osim zvuka. Guglao sam dosta ali nista nije pomoglo.


Evo necega sto sam pokusao

1. windows update pokupio sve druge drajvere cak pokupio neki drajver za modem i njega insatlirao ali zvuka nema.
2. skinuo sa zvanicnog sajta drajvere za Vistu jer je to poslednji podrzani sistem i probao njih da instaliram i pomocu aplikacije i pomocu izbora drajvera koji cu da instaliram ali nece Ovde sam jedino uspeo da osposobim izlaz za slusalice da radi ali zvucnik nece
3. na netu nasao drajvere za microsoft audio hd drajvere njih instalirao i nece
4. nasao drajvere za realtek ac 97 i na njima ne moze da startuje uredjaj
5. instalirao sam sve moguce verzije Win 7 od home do ultimate sa vise razlicitih butabilnih diskova

Sad nisam siguran da li su zvucnici tj jedan zvucnik koji je u kucistu stradao a vlasnik laptopa tvrdi da je radio pre nego sto mi ga je doneo a pri otvaranju laptopa radi ciscenja sam pazio da ne ostetim komponentu i oba ona kablica su vracena na svoje mesto. Kako da proverim da li je hardverski problem ?

Mada sam misljenja da nije defekt komponente, jer sam na netu nasao da postoje ljudi sa istim problemom, ali opet ne mogu da garantujem.

Win xp nisam podizao i ne mogu da potvrdim da li zvucnici rade na njegu, jer me mrzi da se akam sa XP-om ali ako budem morao uradicu.

Ako neko ima neki savet bio bih mu zahvalan.
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2011
Poruka
87
Nemaš drajvere za 7cu, a stare ti ne rade.
Moraš se vratiti na neku stariju verzije Windowsa.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Koliko videh an netu uspevali su ljudi sa drajverima za win vista, jedino sto moze praviti problem je driver signature, cija provera se moze iskljuciti. U start serach polje unesete ovo:
Kod:
bcdedit /set nointegritychecks ON
i pritisnete enter. Restartujete racunar.
Ponistavate komandom:
Kod:
bcdedit /set nointegritychecks OFF
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2011
Poruka
87
Da moze i tako, ali to ne pomaže uvijek, zavisi od drajvere. Ja sam se tako mučio sa drajvere za sound blaster koji nema drajvere za 7 i nisam uspeo.
 
Član
Učlanjen(a)
20.09.2009
Poruka
40
Probao sam sa drajverima od viste ali nije uspelo. Doduse nisam iskljucio ovu proveru ali sam na odabrao opciju install anyway.. i instalirao je drajvere i sve je u redu sto se tice device menadzera nema nikakvih problema, ali nema zvuka. Na kraju sam inastalirao Vistu i ratosiljao se kompa, hvala svima na odgovorima a ako neko slucajno nadje nacin bio bih zahvalan, ko zna mozda taj komp opet dodje u moje ruke ;)
 
Član
Učlanjen(a)
05.04.2009
Poruka
2
Ja sam takođe imao problem sa zvukom na FS Amilo La 1703 laptopu kad sam instalirao Windows 7. Problem sam rešio i sad sve funkcioniše bez problema. Čak sam posle na istom tom FS Amilo La 1703 laptopu Windows 7 nadogradio na Windows 10 Pro. I opet sve radi besprekorno, zvuk takođe.
Problem sam rešio tako što sam na FS Amilo La 1703 laptop instalirao TWEAKBIT DRIVER UPDATER koji se skenirao automatski i ažurirao sve potrebne drajvere.
TWEAKBIT DRIVER UPDATER sam preuzeo sa sajta
Kod:
http://www.1337x.to/
.
Link za preuzimanje je:
Kod:
http://www.1337x.to/torrent/1239483/TweakBit-Driver-Updater-1-6-9-7-Crack-100-Working/
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Ovako imam problem probao sam da instaliram Windows 7 na laptop-u. Pokusao sam sa gomilom diskova koji su skinuti sa Serbianforuma i 5 njih sigurno rade na drugim konfiguracijama.

Na ovoj fujitsu siemens Amilo La 1703 sve radi normalno osim zvuka. Guglao sam dosta ali nista nije pomoglo.


Evo necega sto sam pokusao

1. windows update pokupio sve druge drajvere cak pokupio neki drajver za modem i njega insatlirao ali zvuka nema.
2. skinuo sa zvanicnog sajta drajvere za Vistu jer je to poslednji podrzani sistem i probao njih da instaliram i pomocu aplikacije i pomocu izbora drajvera koji cu da instaliram ali nece Ovde sam jedino uspeo da osposobim izlaz za slusalice da radi ali zvucnik nece
3. na netu nasao drajvere za microsoft audio hd drajvere njih instalirao i nece
4. nasao drajvere za realtek ac 97 i na njima ne moze da startuje uredjaj
5. instalirao sam sve moguce verzije Win 7 od home do ultimate sa vise razlicitih butabilnih diskova

Sad nisam siguran da li su zvucnici tj jedan zvucnik koji je u kucistu stradao a vlasnik laptopa tvrdi da je radio pre nego sto mi ga je doneo a pri otvaranju laptopa radi ciscenja sam pazio da ne ostetim komponentu i oba ona kablica su vracena na svoje mesto. Kako da proverim da li je hardverski problem ?

Mada sam misljenja da nije defekt komponente, jer sam na netu nasao da postoje ljudi sa istim problemom, ali opet ne mogu da garantujem.

Win xp nisam podizao i ne mogu da potvrdim da li zvucnici rade na njegu, jer me mrzi da se akam sa XP-om ali ako budem morao uradicu.

Ako neko ima neki savet bio bih mu zahvalan.
Tu gre si podesavao slusalice,stikliraj "Line In'.Znaci moras uci u Realtek HD Audio Manager,pa onda u Sound Manager,kada otvoris ovu komandu levim klikom idi posle denim klikom na mesto gde su prikljuceni zvucnici,izacice ti sledeca komanda i na prvu levi klik,otvara se sledeca komand i tu nadji Line In i stikliraj,ako su ispravni zvucnici proradice zvuk.
 
Natrag
Top