Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
Zucchero

izvor:Wikipedia​

Zucchero Fornaciari
4607.jpg

Zucchero živjeti u Skanderborg festivalu , Danska, kolovoz 2007.
Pozadina informacije

Rođenja ime
Adelmo Fornaciari

Rođen
25. rujna 1955 (1955/9/25) (55 godina)

Podrijetlo
Reggio Emilia , Italija

Žanrovi
Pop rock


Duša

Bluz
Adult contemporary

Godine aktivno

1970-danas

Etikete

Polydor / Universal Music Group

http://www.zucchero.it
Adelmo Fornaciari (rođen 25. rujna 1955), više uobičajeno poznat po svom umjetničkom imenu Zucchero Fornaciari, je talijanski rock pjevač.

Njegova glazba je u velikoj mjeri inspirirana gospel , blues i rock glazbe , te zamjenici između balade i više ritmičkih boogie -poput komada.
Zucchero je talijanska riječ za šećer.

Osobni život


Adelmo Fornaciari rođen je u Reggio Emilia (u frazione od Roncocesi), iako je proveo najveći dio svog djetinjstva u primorskom gradiću Forte dei Marmi ( provincije Lucca , Toskana ).

Zucchero trenutno živi u Pontremoli .

Karijera



Rana karijera i uspjeh u Italiji



Njegova glazbena karijera započela je 1970, s nekoliko manjih bendova, kao što sam ducali, Le Nuove Luci, šećer i Daniel, šećera i bomboni i konačno s bend pod nazivom Taxi, s kojim je osvojio Castrocaro festivalu glazbe u 1981.

On je napravio svoj prvi nastup u poznatom Sanremo festival sljedeće godine, s pjesmama "Una Notte Che Vola putem", a 1983 sa "Nuvola" na festivalu dei Fiori.

Njegov prvi album, Un po 'di Zucchero , izdana je iste godine s umjerenim uspjehom.

Godine 1984 Zucchero privremeno preselila u Kaliforniju , gdje je surađivao je po prvi put s talijanskog proizvođača Corrado Rustici.
The result of these sessions, with a backing band that included bassist Randy Jackson , was the 1985
Rezultat ove sjednice, uz prateći bend koji je uključivao basist Randy Jackson , bio je 1985 album Zucchero & The Randy Jackson Band, od kojih je singl "Donne" postao veliki hit u Italiji.

Nakon relativnog uspjeha Zucchero & The Randy Jackson Band, Zucchero i Rustici ponovno okupili su se u Kaliforniji za rad na follow-up. Rispetto , koja je uključivala nekoliko hit singlova, uključujući titletrack i "Come Il Sole all'improvviso", kombinirajući Italo -pop zvuk Zucchero ranijih albuma s više američkih soul zvuk.

Iako je Zucchero & The Randy Jackson Band i Rispetto bio komercijalno uspješan, to je bio 1988 album Blue-a koji je otišao na postati najveći prodavani album u povijesti talijanskog, i napravio Zucchero udomaćen u Italiji i ostatku Europe.

Album je opet producirao Rustici i sadrži glazbeni nastupi Clarence Clemons , Memphis Horns i David Sancious , uključeni talijanski hit singlove "Con Le Mani" (sa lyrics by Gino Paoli ), kontroverzni "Solo Unsko-sanskog ..." , i izvornu verziju "Senza Una Donna" koja je kasnije postala međunarodni hit u duetu verziji s Paul Young .

Tijekom sljedećih Blue Tour Zucchero dijelio pozornicu s Joe Cocker (za prekrivanje " uz malu pomoć mojih prijatelja "), Ray Charles i Dee Dee Bridgewater .

Godine 1989 Zucchero i njegov bend je snimio album incenso Oro e birra u Memphisu.

Albuma, što uvelike utječe američka soul glazbe, uključena gostovanja Eric Clapton , i blues pjevač Rufus Thomas , dok je Zucchero je bend u to vrijeme su bivši E-Street Banda član David Sancious . Oro, incenso e birra još uvijek stoji kao jedan Zucchero od najuspješnijih albuma, outselling čak i Blue-a i uključuje talijanski hit singl "Diamante", "Overdose (d'amore)", "Il Mare" i "Wonderful World".

Međunarodni uspjeh


220px-Fly_Zucchero.jpg


Zucchero na naslovnici Fly.



Nakon što je prodaja uspjeh milijuna Blue-a i Oro incenso e birra u Italiji, a njegova suradnja s Joe Cocker , Stevie Ray Vaughan , Eric Clapton i Milesa Davisa , Zucchero od 1990 o pokušala osvojiti ostatak Europe.

Album Blue's je objavljen sljedeće godine u Velikoj Britaniji, a 1990 Zucchero Sings njegove hitove na engleskom jeziku , album koji opremljenog pjesme od Blue-a i Oro incenso e birra albuma, od kojih su neke prevedene na engleski Frank Musker, objavljen je u svijetu.

Prvi pritiskom na albumu nije značajka duet: pjesma je izvršena samo Zucchero.

Duet je bio veliki uspjeh širom svijeta, postizanja top 10 u europskim ljestvicama.

Ostali europski hit singla s ovog albuma uključivati engleske verzije "Diamante" (od kojih izvorni talijanski tekst napisao je Francesco De Gregori , i "Wonderful World" (uz Erica Claptona ). Diamante je kasnije objavljen kao duet s Randy Crawford , varijanta nije dostupna na svakom albumu do posebnom izdanju Zu & Co

Između 1991 i 1993 Zucchero nastavlja duetting s nekim od najpoznatijih svjetskih umjetnika, kao što su Sting , Luciano Pavarotti , mladi Andrea Bocelli , Peter Maffay , Eltona Johna , Brian May i Eric Clapton .
Many of these duets would later be included in the compilation Zu & Co. (2004).
Mnogi od tih dueta će kasnije biti uključeni u sastavljanje Zu & Co (2004).

1992 vidio Zucchero nastupiti na Freddie Mercury Tribute Concert , s preostala tri člana kraljice , pjevajući " Las Palabras de Amor ".

1991 je također vidio puštanje Zucchero je prvi live album Live at Kremlj, snimljen u Moskvi i sadrži gostovanja Randy Crawford (na Johna Lennona 's " Imagine ") i Toni Childs .

Godine 1992 je izdao album Zucchero Miserere .

Opet produced by Corrado Rustici, to je bio mnogo tamniji album nego Zucchero u ranijim radovima, što je jasno je naslovnu pjesmu, u duetu s Lucianom Pavarottijem . Elvis Costello je napisao stihove za pjesmu " Miss Mary ", U2 je Bono bio je odgovoran je za englesku verziju naslovne pjesme i Paul Buchanan iz The Blue Nile pod uvjetom da dva seta engleski tekst.

Na album i tijekom turneje, Zucchero je bio u pratnji bivšeg Santana bubnjar Michael Shrieve .

Album Diamante objavljen je u Meksiku i drugim zemljama Latinske Amerike u 1994, i bio je pokušaj da se koriste istim metodama Zucchero pjeva svoje hitove na engleskom za španjolski i Latinske Amerike tržištu, također u 1994 Zucchero je bio jedini europski umjetnik za obavljanje na 25. godišnjicu izdanje festivala Woodstock .

1995 album Spirito DiVino , koji je uključivao hit europskih hitova "Il Volo", "Papa Perche?"

i "X colpa di chi", jedan je od Zucchero najuspješnijih do datuma: prodao preko 3 milijuna primjeraka samo u Europi i koji je završio na prvom mjestu u talijanskom godine ljestvice, album je pokazao veliki komercijalni uspjeh.

Na albumu Zucchero dodaje određeni New Orleans blues osjećaj za svoju glazbu (pogotovo na pjesmama poput "Voodoo Voodoo") te je u pratnji glazbenika kao što su David Sancious , Jeff Beck (na "Papa Perche?"), Sheila E. (na "Alleluja", napisan s talijanskim reper Jovanotti ) i bivši Chuck Berry pijanist Johnny Johnson.

Kompilacija Best of Zucchero "šećer" Fornaciari najvećih hitova je objavljena u 1996, pucanje u sve europske ljestvice, a do poziciji broj jedan u Francuskoj i Italiji.

CD, objavljen u talijanskom i engleskom jeziku, sadrži 13 od Zucchero najvećih hitova (isključujući Miserere razdoblja) i tri nove pjesme, uključujući hit singl "Menta e Rosmarino" ("Osjećam se tako usamljeno večeras").

Tijekom rasprodane turneje Zucchero otpjevao s Buddy Guy u Milanu, a igrao "My Love" (na engleskom jeziku "Il Volo") i "Un piccolo aiuto" (zajedno sa Eric Clapton ), tijekom '96 Pavarotti i prijatelji pokazati.

The Best of-turneju doveo Zucchero u SAD po prvi put igrati za rasprodan klubovima u New Yorku i Los Angelesu.

Na 1998 albumu Bluesugar , Zucchero se preselio iz Spirito DiVino 's New Orleans osjećaj da više engleski rock stilu.

CD je producirao Corrado Rustici i bend uključen Santana basista Benny Rietveld i bluesharp igrač Mark Feltham . Steve Winwood svirao Hammond na dvije pjesme, a U2 je Bono napisao tekstove na engleskom jeziku "Blu".

CD je prodan u preko milijun primjeraka u nekoliko mjeseci.

Nakon duge turneje za promicanje Bluesugar, Zucchero je neko vrijeme na posao na novu glazbu i pojavio u ljeto 2001 s razbiti europsko jedinstveno " Baila Morena ". Shake , album koji je uslijedio dva mjeseca kasnije, opet je producirao Corrado Rustici, završilo je kao jedan od najbrže prodaje Zucchero albuma ikad (2 milijuna u Europi u 10 mjeseci).

Na albumu blues bog John Lee Hooker se pojavljuje na baladu "Ali D'Oro", svoje posljednje snimanje prije svoje smrti, u lipnju 2001.

U 2002 i 2003 Zucchero i njegov bend na turneji po Europi i Kanadi s Shake turneju.

Proljeće 2004 vidjeh izdavanjem albuma dueta Zu & Co .

Na albumu, koji je bio šesnaest godina u izradi, Zucchero duete s međunarodnim zvijezdama kao što su Sting , BB King , Miles Davis , Mana , Sheryl Crow , Eric Clapton i Solomon Burke .
Zucchero & Co which was released on the Starbucks Hear Music label, became huge hits.
Dana 6. svibnja 2004 album je bio predstavljen tijekom koncerta u londonskom Royal Albert Hallu , gdje su mnogi od albuma gueststars pojavio nastupati sa Zucchero. Zu & Co, a američki 2.005 kolegom Zucchero & Co koji je objavljen na Starbucks čuti glazbu oznaka, postao ogroman hitova.

U srpnju 2005, Zucchero je sudjelovao u Live 8 koncerata u oba Rimu i Parizu.

U rujnu 2006 njegov najnoviji album, pod nazivom Fly , bio je pušten.

Produkcija Don Was , to uključuje i europski hit singl "duhana perbacco", "Cuba libre", "Occhi" i "Un Kilo", te mogućnosti suradnje s umjetnicima kao što su Ivano Fossati i Jovanotti .

Album je pjesmu "L'amore è nell'aria" ("Love Is In The Air"), posuđuje instrumentalna podloga na b-strani "Broken" po Velikoj Britaniji rock bend uvlakač , ali to je nova snimka na temelju izvoda original nego uzorak direktno sa snimanja.

FLY turneje, udaranje off svibnja u Parizu, Francuska, uvrstio datumi u većini europskih zemalja, kao i SAD-u (uključujući i koncert u Carnegie Hallu u New Yorku), i Latinskoj Americi.
Zucchero objavio novi kompilacijski album s nekoliko novih pjesama, uključujući i naslovnicu Black 's "Wonderful Life", a doktor pjesmu "Neću vas iznevjeriti" (u talijanskom adaptacija "Tutti i Colori della mia vita ". U proljeće 2008 Zucchero je započeo svoju sve najbolje turneje, što do sada uključeni zaustavlja u Njemačkoj, Nizozemskoj, Francuskoj, Austriji, Švicarskoj i Irskoj, kao i nastupi u Royal Albert Hallu u Londonu, u Kremlju u Moskva, i San Siro stadionu u Milanu. kratke američke turneje, uključujući i drugu zaustaviti u Carnegie Hallu , a potom, kao i Zucchero prvi nastupi u Australiji, gdje mu se pridružili na pozornici Tina Arena u Sydneyu, a koncerte u Velikoj Britaniji , i Italija. studenog 2008 također vidio oslobađanje Live u Italiji , 2 CD, 2 DVD boxsetu sa snimkama nastupa u Veroni u 2007 i Milanu u 2008, kao i tri nove pjesme, uključujući i jednu Une Carezza .

U studenom 2010 Zucchero će objaviti novi studijski album pod nazivom Chocabeck.

Album je producirao Don Was i Brendan O'Brien , a uključuje suradnju s Brian Wilson i U2 je Bono .

Prvi singl u Italiji je bila pjesma E Un Peccato Morir, au ostatku Europe Chocabeck i Alla Fine.

Zucchero će turneju promovirati ovaj album u 2011.
Diskografija


Glavni članak: Zucchero diskografija

Izabrani diskografija



  • Un po 'di Zucchero (1983)
  • Zucchero i Randy Jackson Band (1985)
  • Rispetto (1986)
  • Blue-a (1987)
  • Snack Bar Budimpešti (1988, film soundtrack)
  • Oro incenso e birra (1989)
  • Zucchero pjeva svoje hitove na engleskom jeziku (1990)
  • Zucchero (1991)
  • Zucchero Live at Kremlj (1991)
  • Miserere (1992)
  • Diamante (1994)
  • Spirito DiVino (1995)

  • Najbolje Zucchero Sugar Fornaciari najvećih hitova (1997)
  • Bluesugar (1998)
  • Predoziranje d'amore balade (1999)
  • Bluesugar & Whitechristmas (1999)
  • Shake (2001)
  • Zu & Co (2004)
  • Zu & Co žive u Royal Albert Hallu - 6. svibnja 2004 (2004)
  • Zucchero & CO - američki izdanje (2005) # 84 US
  • Zu & Co konačan dueta zbirka (2 CD + DVD, 2005)
  • Fly (2006)
  • Sve najbolje (2007)
  • Živi u Italiji (2 CD-a + 2 DVD-a, 2008)
  • Živi u Italiji (1 CD + 1 DVD-a, SAD-u izdanje 2009)
  • Chocabeck (2010)
 
Poslednja izmena od urednika:
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978

EVERGRIN


Od San Rema do dueta sa najpoznatijim muzičarima


Cukero je jedan od najboljih bluz umetnika sa kojima sam ikada radio, rekao svojevremeno legendarni klavirista i pevač Rej Čarls

Cukeropng_zpsa2f59c0e.jpg


Rastao pod uticajima američkog rokenrola: Cukero


Da li muškarac može da opstane bez partnerke, pitaju se u pesmi „Bez žene” italijanski pevač Cukero i njegov američki kolega Pol Jang. Ova kompozicija je snimljena 1987. a izdata je tek 1991. i naprečac je osvojila svet, posebno evropske ljubitelje roka. Ne toliko svojom filozofskom temom koliko izuzetnim izvođenjem Cukera i Janga.


Autorsko delo italijanskog pevača i Frenka Maskera bila je pravi pogodak. Dospeli su do vrhova top-lista, pa i do nagrade „Gremi”. U moru uobičajenih italijanskih kancona bilo je to istinsko osveženje. Rok kritičari, jednako kao i publika, znali su da procene veličinu ove pesme, kao i njenu poruku.


Ovde nije reč o danas toliko izvikanim životnim situacijama u kojima se nalaze pripadnici gej populacije. Jednostavno, radi se o razmišljanju momka, šta i kako da čini ako ostane bez „oslonca u kući”. Pesma bi mogla da se protumači na neki način i kao pomalo mačoistička, antifeministička, pošto autor tvrdi da: „samo sedi i posmatra okean, potpuno sam čak i kuva”. Na kraju zaključuje: „Možeš da se smeješ. I neću ti zameriti, ali više me nije strah da živim bez žene.”


Cukero je rođen 25. septembra 1955, a pravo ime mu je Adelmo Fornačari. Rastao je pod uticajima rokenrola, posebno američkog. Zato u njegovim kompozicijama mogu da se prepoznaju i gospel i soul i rok, začinjeni povremenim izuzetnim baladama i bugi numerama.


Kada je reč o baladama poput „Bez žene”, ime Cukero (na italijanskom znači – šećer), kao da mu u potpunosti pristaje. Ipak, reč je o beskompromisnom umetniku koji je doživeo sva moguća svetska priznanja, a u Evropi postao neka vrsta institucije i zaštitni znak „tvrđe struje” italijanske rok muzike.


„Ovaj momak je toliko talentovan... Izuzetan glas... Verovatno jedan od najboljih bluz umetnika sa kojima sam ikada radio”, izjavio je o Cukeru jednom prilikom legendarni Rej Čarls.


Saradnja sa Amerikancem Polom Jangom imala je još nekoliko dobrih strana. Tekst kompozicije napisan je na engleskom jeziku uz tek tu i tamo umetnutu poneku italijansku frazu koje razaznaju i oni koji ne govore italijanski jezik, ali nisu neskloni muzici sa Apeninskog poluostrva. Takođe, saradnja sa Jangom značila je veliku pomoć u plasiranju „Bez žene” na najveće muzičko tržište – u SAD.


Cukero je karijeru počeo sa malim bendovima pa i učešćem na čuvenom festivalu u San Remu. Prvi album nije izazvao preteranu pažnju javnosti. To mu je dalo ideju da se na neko vreme preseli „na kaljenje” u Kaliforniju. Sa basistom Rendijem Džeksonom oformio je grupu i snimio album „Cukero i Rendi Džekson bend”. Singl „Žene” skinut sa tog albuma postao je veliki hit upravo u Italiji.


Cukero i njegov bend ostvarili su solidan komercijalni uspeh. Ipak albumom „Plavetnilo” (što je direktno asociralo na – bluz) snimljenim 1988. postaju grupa čije se ploče masovno kupuju. „Plavetnilo” je prodato u više od milion primeraka. Usledila su nova snimanja i ponovo uspeh nije izostao.


Krenula je saradnja sa Džoom Kokerom, Rejom Vonom, Erikom Kleptonom pa čak i legendarnim trubačem Majlsom Dejvisom. Put ka osvajanju sveta bio mu je otvoren. Između 1991. i 1993. snimao je ponovo veoma uspešne duete sa: Lučanom Pavarotijem, Andreom Bočelijem, Eltonom Džonom, Brajanom Mejom... Većina ovih snimaka našla se na kompilaciji „Cu i kompanija” (2004). Sa Rendi Kroford je, gostujući u Moskvi, snimio album „Uživo ispred Kremlja” i aktivan je i danas.


----------------------------------------------


Bez žene


Promenio sam svet!
Promenio sam svet!
Promenio sam svet!
Hoću da promenim svet!
Ovo nije način, da se provede jutro, bejbi
Kako si?
Bila si sa njim, a sada si ponovo moja cura
Kakav je bio?
Samo sedim i posmatram okean
Potpuno sam, čak i kuvam sam za sebe
Možeš da se smeješ. I neću ti zameriti, ali
Više me nije strah da živim
Bez žene
Nema više bola i tuge
Bez žene
Preguraću do jutra
Bez žene
Koja me muči i zadovoljava
Bez žene
Tako je bolje
Nema načina da me kupiš draga
Ne pravi gluposti
Moraćeš da začeprkaš malo dublje
U srce? Da, ukoliko ga uopšte imaš.
Evo ti moje srce, oseti snagu
Pogledaj me, pogledaj, ja sam cvet
Možeš da se smeješ, i neću ti zameriti, ali
Više se ne bojim, da živim
Bez žene
Nema više bola i tuge
Bez žene
Preguraću do jutra
Bez žene
Koja me muči i zadovoljava
Ostajem ovde i gledam u okean
Ne znam zašto, ne znam zašto nastavljam da pričam, da pričam
Možeš da se smeješ, ne zameram, ali
Ne plašim se više da živim
Bez žene
Nema više bola i tuge
Bez žene
Preguraću do jutra
Bez žene
Koja me muči i zadovoljava
Bez žene
Dođi ovamo, dođi
Bez žene
Ne znam šta može da usledi
Bez žene
Možda od sutra
Bez žene
Koja me muči i zadovoljava


Slobodan Samardžija
Objavljeno: 10.02.2014.
Izvor: Politika


 
Natrag
Top