Zrtveni Starog zaveta - Da li je vecan ili je ukinut?

Član
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruka
317
Pozdravi ti tu Jelenu koju stalno spominjes,ali mi ne dokaza da je Hram bio uslov za prinosenje zrtve?Dakle?Detoksikacija bila,nije?Svaka cast na bujnoj masti,ali nazalost nikvih dokaza iz Pisma o tome.Novozavetni pisci ni slovce da napiosu o tome sram ih bilo,da ih bude
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Jezekilj, nije u novom zavetu niti novozavetni pisac (valjda ti se omaklo) on je i dalje starozavetni pisac sa proroštvom koje govori o hramu NA ZEMLJI i prinošenju žrtvi i opisuje u kojem će to vremenu BITI gledano iz današnjeg ugla još uvek u budućnosti, namerno ga neću citirati kako bi još neko uzeo lepo Jezeiljev hram kao ozbiljno proroštvo i zapitao se šta se dešava sa nekim učesnicima ovde na ovoj temi koji otvoreno negiraju proroštvo...ali vrućina pa...možda će proraditi kad malo zahladi.
Jelena nije moj vođa da bi pozdravljao mrtvaca kojeg sledi moj sagovornik.Baš sramota kako u novom zavetu nema Jezekilja!
Znaš zašto...Isus ga ukinuo pa i sebe i tako nema žrtve više, vidiš da si u pravu.
U zdravlju se čitali.
 
Član
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruka
317
Znaci nista od dokaza,a ja se ponadao da mozda i nesto znas,kao ono...corak.Steta
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Naravno da neznam jer nisam proročica već sluga Božiji koji veruje BOŽIJIM prorocima.
Možeš u svom dvorištu ili Batl kriku prineti žrtvu meni svejedno ali Bogu nije zato reče kad i kako se to radi.
Pre hramske službe patrijarsi su kao i proroci uzimali kamen i načinili žrtvenik jer je to sve predslika hramske službe a hramska predslika Isusove večne žrtve ZA GREHE.
Lako je tebi jer ti nemaš žrtvu ukinuo si je a mi imamo tako da tema nije za one što imaju žrtvu već za one koji je nemaju jer se ukide.

Još ni reči nisi rekao o Jezekijinom hramu a mislim i da nećeš...jesam li u pravu...voleo bih da nisam.
Valjda ću ovog puta nešto poučno čuti da se iznenadim?
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Kolosanima 2:14
14 и избрисао писани документ који је својим одредбама био против нас, који нам се противио. Уклонио га је с пута прибивши га на мученички стуб.
Jevrejima 7:12
А пошто се мења свештеничка служба, мора да се мења и закон.
Hriscani nisu duzni da se drze 10 zapovedi.
Oni imaju samo 2 zapovedi
1.Ljubi svog Boga svom dusom,svim umom i srcem svojim i
2.Ljubi svog bliznjeg kao samog sebe.
Sve ostale zapovedi su PODREDJENE ovim,dakle nebitne!
Ako se nekome ovo ne svidja ,vec zeli da se drzi samo neke od 10 zapovedi ,nece moci.Mora da drzi svih 10 zapovedi,jer zakon kaze,da koji se ne drzi barem jedne od tih 10 zapovedi da je PROKLET.
Koji je to covek koji moze da se drzi zapovedi "NE POZELI"????
I apostol Pavle je to primetio i rajasnio.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruka
317
Promasio si temu momce skroz,ako zelis da diskutujes o E.G.W. otvori temu,jer je totalni apsurd daad nemas sta daazes pokusavas da uvuces nju i igru iako nijdnom nije niti ce na ovoj temi biti citirana


Mozda je bilo bolje da sam postavio temu ovako "Zrtveni i svestenicki sistem Starog zaveta - Zasto je ukinut?"

ja vidim 2 misljenja:

1. Zbog Hrista
2. Zbog rusenje hrama

Prvo misljenje je objasnjeno u svetim spisima koje mi hriscani zovemo Novi Zavet. To je za nas Bozja objava, ravna onoj objavi sto je zovemo Stari zavet. Mislim da bez obzira da li je neko jevrejin, hriscanin, ili samo judaizirajuci hriscanin, jasno je kao dan iz Novog zaveta, da hriscani ne prinose zrtve niti slede svestenicki sistem i ceremonijale zahvaljujuci Hristu, koji prema Jevrejima poslanici (a i ostalim spisima Novog Zaveta) je i Zrtva (sa velikim "Z") kao i Svestenik (sa velikim "S") Dakle, On je prava zrtva pa ostale simbolicne zrtve nemaju vise nikakvog smisla kada se ona Prava Zrtva desila. Isto tako, On je Pravi Svestenik, pa svestenici tipa Starog zaveta nemju vise svrhu. Postoji samo univerzalno svestenstvo svih spasenih, ciji koreni vuku jos iz Staroga zaveta "Bicete mi svestenici".

Sto se drugog misljenja tice. Ja iskreno da kazem, nisam video ovde nikakvog dokaza iz Tore zasto je to ukinuto. Primedba je bila da su se zrtve prinosile i pre postojanja hrama. Iskreno da kazem, meni je to nepobitan dokaz iz Tore. Mozda bi moglo da se jasnije definira zasto je ukinut zrtveni i svestenicki sistem ako to nije ovaj prvi razlog - Isus Hristos, isto kao i zasto nedostatak hrama znaci kompletno unistenje svestenickog sistema cak i ako se zrtve nisu mogle prinositi izvan hrama (sto bih voleo da mi se dokaze iz Tore).
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Bez promašaja.
Isus NIŠTA nije UKINUO.
Eh, sad ljudska logika je već nešto drugo...

Hrist je ISPUNJENJE hramske žrtve za GREH i svi što imaju Hrista IMAJU ŽRTVU.
Prinošenje životinje je prestalo jer je savršena i trajna žrtva stigla a kad je STIGLA znači da je IMA.
Hram nikad nije ni bio uslov za prinos žrtvi ali se Bogu svidelo da na jednom mestu SVI učestvuju u tom štovanju a ne na stotine mesta svako za sebe zato hram stiže kao mesto SASTAJANJA i pomirenja kroz žrtvu.
Hram je postojao i posle Hrista i još oko tri i po decenije su se PRINOSILE ŽRTVE, zašto?
Zato što oni što nisu prepoznali i prihvatili savršenu žrtvu i dalje prinose ne savršenu jer im pade šljepilo do određenog vremena zato što videše a ne verovaše.

I opet će se podići opis Jezekijevog hrama od Boga datog (Bog se ne igra svojom rečju) i ponovo će oni što ne verovaše hteti da prinesu (kao što je i prorečeno posle dugog vremena) žrtvu za greh a to čeka i čovek bezakonja da ode i sedne u to vreme u taj hram i da njega obožavaju jer će doći u SLAVI i čudima veliki iluzionista koji će imati znamenja koja Isusu pripadaju i tad će doći onaj kome pripada to što uzurpator i varalica htede prigrabiti i razračunati se sa njim i sledbenicima istog.

Tad će se otvoriti oči jer rane na rukama objašnjava gde dobi i poznaće Ga i VIŠE ih niko neće učiti niti govoriti POZNAJ Gospoda jer će ga znati i videti kao što JESTE CAR.

Ako ima ne dorečenosti pitaj da proširimo.
Pozdrav.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Ako Isus nije ukinuo stari zavet i 10 zapovedi,onda ga drzite vi koji hocete,ali tada morate ispuniti i najmanju stavku inace ste prokleti.
A tad se nalazite i pametniji od Boga,jer ispadoste savrseni....
Da je stari savez bio za ljude dobar,ne bi Isus uveo NOVI!!!!
Prema tome hriscani trebaju da slusaju Isusove zapovedi.
Koji god ne slusa isusove zapovedi ,nego se osvrce za starim ,nije dostojan isusa,i tako pljuje po njemu.
Konkretno govorim sa SUBOTU!!!
Galatima 4:9,10,11
Gledate na dane i mesece, i vremena i godine. Bojim se za vas da se ne budem uzalud trudio oko vas.
Efesanima 2:15
Zakon zapovesti naukama ukinuvši; da iz oboga načini sobom jednog novog čoveka, čineći mir;
Rimljanima 7:7,
Šta ćemo dakle reći? Je li zakon greh? Bože sačuvaj! Nego ja greha ne poznah osim kroz zakon;
jer ne znadoh za želju da zakon ne kaza: Ne zaželi
.
Koji god ne izvrsi bar jednu od ovih zapovedi on je Proklet pred Bogom

Pnz 27,26 'Proklet bio koji ne bude držao riječi ovoga Zakona i vršio ih!' - I sav narod neka reče: 'Amen!'
E sad svaka cast svakome ko nikada u svom zivotu,nije pozeleo nesto sto je za Boga neispravno.Ispitajte sami sebe,pa odlucite hocete li sluziti po starom ili po novom savezu.Starom savezu se sluzi ili sve ili nista!!!
 
Natrag
Top