Znate li da pse biramo prema svojoj ličnosti?

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.547
Znate li da pse biramo prema svojoj ličnosti?
B92
Postoje naučna istraživanja koja ukazuju na to da biramo pse prema sopstvenim osobinama.


188317503753f85c8314115004866286_orig.jpg




Najdruštveniji ljudi biraju buldoge i lovačke pse. Maštovite osobe biraju male pse poput pudlica i italijanskih hrtova.

Ljudi najčešće biraju pse koji su im slični. Na primer, ljudi duge kose biraju pasmine dugih ušiju.

Naravno, možda je ipak najbolje birati pse prema hobijima i stilu života. Dobri psi za ljude koji vole aktivnosti u prirodi su dobermani i australijski ovčari.

Ako imate problema s napadima lošeg raspoloženja ili depresijom, možda bi vam mogao pomoći slatki ljubimac poput mopsa ili šiba inua.

U slučaju da imate problema sa spavanjem, mogli biste sebi nabaviti psa koji voli da se mazi kao što su hrtovi i ovčari.

Neki psi su bolji s decom – na primer, biglovi i bokseri.

A ako tražite pasminu koja će vas voleti – svaki je pas za vas!
 
Član
Učlanjen(a)
15.12.2012
Poruka
11
Meni je bilo svejedno koji će pas biti u pitanju ... samo da je pas. Jedino sam željela da bude veće pasmine. Mama je odabrala Zlatnog retrivera i zaljubila sam se u tu pasminu. Za moj pojam malo su preblage naravi, ali svejedno. Ako opet budem imala psa biti će Zlatni retriver.
 
Učlanjen(a)
15.03.2010
Poruka
404
Ja znam jedino da nevolim one krvoločne pse poput pit-bull, rotvajlera i onih hrtova koji izgledaju kao da su izgladnjivanji (premda je to njihov normalan izgled)a hoće li biti retriver ili mops svejedno mi je.
 
Natrag
Top