Znak da je Armagedon blizu

Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
Blizu je velika nevolja.

JS ne mogu da objasne šta je armagedon?
Objasnila sam citaj uvodni post :)

Armagedon je Bozji rat, kada Bog deluje da unisti zlo sa Zemlje.
Pre Armagedona je Sudjenje svima tako da svi koji budu prosudjeni kao pravednici
mocice da zive vecno na Zemlji u novom Svetu pod okriljem Bozje vladavine
a zli ce biti unisteni u Armagedonu.
Armagedon je zavrsnica Velike nevolje.
Cim je blizu velika nevolja blizu je i Sudjenje i Armagedon.

Kao sto sam vec objasnila u uvodnom postu vecina prorocanstva iz Biblije
iz Otkrivenja koja se ticu naseg vremena je ispunjena
ocekujemo samo par - cije ispunjenje ce biti nama ZNAK da je Armagedon blizu.

Dakle prvo sto ocekujemo na svetskoj sceni je Objava" MIR I SIGURNOST"
1. Solunjanima 5:
1 A o vremenima i razdobljima, braćo, ne treba da vam se piše.
2 Jer i sami dobro znate da Jehovin dan dolazi baš kao lopov u noći.
3 Kad budu govorili: „Mir i sigurnost!“, tada će ih iznenada zadesiti uništenje kao porođajni bolovi trudnu ženu, i neće umaći.

Nravno to je laz, jer je to samo privremeno, pred pocetak velike nevolje
i takodje Satanina taktika da ljude uljuljka u sigurnost da misle da velika nevolja - kraj ovog sistema
nece uskoro doci... sto je zamka za sve pa i i za vernike...
Jer Isus kaze Bdijte...
Jer taj dan dolazi kao lopov iznenad
a

Sledece sto predstoji je pad Religije - prorocen pad Vavilona velikog iz Otkrivenja 18:1-12
od strane politickih elemenata i to je znak da je to pocetak Velike Nevolje i da je Armagedon blizu

Dakle PAD RELIGIJE - VAVILONA VELIKOG JE POCETAK VELIKE NEVOLJE I ZNAK DA JE ARMAGEDON BLIZU

Matej 24
21 Jer tada će biti velika nevolja kakve nije bilo od početka svijeta do sada,+ niti će je više biti.
22 I kad se ne bi skratili ti dani, nitko* se ne bi spasio. Ali zbog izabranih+ skratit će se ti dani.

29 Odmah nakon nevolje tih dana sunce će potamnjeti, mjesec više neće svijetliti, zvijezde će pasti s neba i sile će se nebeske uzdrmati.

29 Odmah nakon nevolje tih dana sunce će potamnjeti, mjesec više neće svijetliti, zvijezde će pasti s neba i sile će se nebeske uzdrmati.
30 Tada će se na nebu pojaviti znak Sina čovječjega. I tada će proplakati sva plemena zemaljska.
I vidjet će Sina čovječjega kako dolazi na oblacima nebeskim sa silom i velikom slavom.
31 I on će poslati anđele svoje uz glasan zvuk trube+ i oni će skupiti izabrane njegove+ s četiri strane svijeta,*+ s jednog kraja nebesa do drugoga.

Sin Covecji Isus Hrist dolazi da sudi svima.

36 A o tom danu i času nitko ne zna, ni anđeli nebeski ni Sin, nego samo Otac.
37 Jer kao što je bilo u Noinim danima, takva će biti prisutnost* Sina čovječjega.
38 Jer kao što su u tim danima prije potopa jeli i pili, ženili se i udavali, sve do dana kad je Noa+ ušao u arku,
39 i nisu obraćali pažnju dok nije došao potop i sve ih odnio, takva će biti prisutnost * Sina čovječjega.
40 Tada će dvojica biti u polju: jedan će se uzeti, a drugi će ostati napušten.
41 Dvije će mljeti na žrvnju:+ jedna će se uzeti, a druga će ostati napuštena.+
42 Bdijte, dakle, jer ne znate u koji dan dolazi vaš Gospod

Matej 25
31 Kad Sin čovečji stigne u svojoj slavi i svi anđeli s njim, tada će sesti na svoj slavni presto.
32 I svi će se narodi skupiti pred njim, i on će odvojiti ljude jedne od drugih,
kao što pastir odvaja ovce od jaraca.
33 Postaviće ovce na svoju desnu stranu, a jarce na levu.

„Zatim će reći i onima koji budu na njegovoj levoj strani: ’Idite od mene, prokleti, u večnu vatru
pripremljenu Ðavolu i njegovim anđelima.
46 I ovi će otići u večnu smrt, a pravednici u večni život.“

Sin Covecji Isus Hrist sudi svima.


Dakle ono sto ocekujemo je:
1 ,Objava" MIR I SIGURNOST"

2. PAD RELIGIJE
3 VELIKA NEVOLJA I SUDJENJE

4 ARMAGEDON.

PAD RELIGIJE JE POCETAK VELIKE NEVOLJE
a ARMAGEDON JE ZAVRSNICA VELIKE NEVOLJE.


dakle sigurni znaci da je velika nevolja i Armagedon blizu SU
objava 1 "MIR I SIGURNOST" i
2. PAD RELIGIJE
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Armagedon je Bozji rat, kada Bog deluje da unisti zlo sa Zemlje.
Pre Armagedona je Sudjenje svima tako da svi koji budu prosudjeni kao pravednici
mocice da zive vecno na Zemlji u novom Svetu pod okriljem Bozje vladavine
a zli ce biti unisteni u Armagedonu.
Armagedon je zavrsnica Velike nevolje.
Cim je blizu velika nevolja blizu je i Sudjenje i Armagedon.

Vi blage veze nemate, prvo uopšte ne znaš poredati stihove sa objašnjenjem nego sve zbrda s dola.

Upamti ovako ide objašnjenje.

Događaji oko ove teme su jasni u Bibliji kao i sve drugo.

Milenijum će biti na nebu.
Otkrivenje 20,6Blažen je i svet onaj koji ima dijel u prvom vaskrseniju; nad njima druga smrt nema oblasti, nego će biti sveštenici Bogu i Hristu, i carovaće s njim hiljadu godina.

Prije 2. dolaska Isusa na Zemlji će se desiti niz dramatičnih događaja.

Svi grešnici na Zemlji će biti ubijeni 2.Pet 3:10 Ali će doći dan Gospodnji kao lupež noću, u koji će nebesa s hukom proći, a stihije će se od vatre raspasti a zemlja i dela što su na njoj izgoreće.

Otkrivenje 19,15I iz usta njegovijeh iziđe mač oštar, da njime pobije neznabošce; i on će ih pasti s palicom gvozdenom; i on gazi kacu vina i srdnje i gnjeva Boga svedržitelja.

Otkrivenje 19,21 A ostali pobijeni biše mačem onoga što sjedi na konju, koji iziđe iz usta njegovijeh: i sve se ptice nasitiše od mesa njihova.

Zemlja ostaje pusta.

Mihej 7,13 A zemlja će biti pusta sa stanovnika svojih, za plod djela njihovijeh.

Jeremija 4,23 Gledam zemlju: pusta je, evo, i prazna, nebesa: svjetlost im iščezla.

Izaija 24,3 Opustošena će biti zemlja, opljačkana sasvim, jer je Jahve odlučio.

Jeremija 16,4 Ljutom će smrću pomrijeti, neće biti oplakani niti će se pogrepsti, biće gnoj po zemlji, i od mača i od gladi izginuće, i mrtva će tjelesa njihova biti hrana pticama nebeskim i zvijerima zemaljskim.

Jeremija 25,33 I u onaj će dan biti od kraja do kraja zemlje pobijeni od Gospoda, neće biti oplakani, niti će se pokupiti i pogrepsti, biće gnoj po zemlji.


Satana i demoni ne mogu da odu sa Zemlje 1000 godina. Ostaju sami da se muče jer nemaju koga da varaju.

Otkrivenje 20,2 I uhvati aždahu, staru zmiju, koja je đavo i sotona, i sveza je na hiljadu godina,


Pravedni vaskrsli i živi koji su zatekli Isusa bivaju odnešeni na nebo. Tamo traje istražni sud.

Isus dolazi 3. put na Zemlju. Vaskrsava mrtve nepokajane da im sudi.

Otkrivenje 20,5 Drugi mrtvi ne oživješe dok se ne navrši tisuću godina. To je ono prvo uskrsnuće.

Satana bivaju pušteni iz tamnice.

Otkrivenje 20,3 Baci ga u Bezdan koji nad njim zatvori i zapečati da više ne zavodi narode dok se ne navrši tisuću godina. Nakon toga ima biti odriješen za malo vremena.

Otkrivenje 20,7A kad se navrši tisuću godina, Sotona će iz svoga zatvora biti pušten:


Varaće ljude.


Otkrivenje 20,8 I izići će da vara narode po sva četiri kraja zemlje, Goga i Magoga, da ih skupi na boj, kojijeh je broj kao pijesak morski.

Isus se spušta sa pravednima i sa nebeskim Jerusalimom na Zemlju. A demoni sa nepokajanim grešnicima ih napadaju.

Otkrivenje 20,9 I izađoše na širinu zemlje, i opkoliše tabor svetih i grad ljubljeni. I siđe oganj s neba, i proguta ih.


Svi bivaju uništeni nema nikakvih vječnih muka.

Psalam 37,38A grešnici bit će svi iskorijenjeni, istrijebit će se zlikovačko sjeme.


Izaija 5,24Zato, kao što plameni jezici proždiru slamu i kao što nestaje suha trava u plamenu, tako će korijen njihov istrunuti, poput praha razletjet` se pupoljak njihov, jer odbaciše Zakon Jahve nad Vojskama i prezreše riječ Sveca Izraelova.


Obadija 1,16"Jest, kako vi piste na svetoj mi gori, pit će svi narodi bez oduška, pit će i iskapiti - i bit će k`o da ih nigda bilo nije.




Zemlja biva obnovljena i očišćena od grijeha.


Otk 21:1 I videh nebo novo i zemlju novu; jer prvo nebo i prva zemlja prodjoše, i mora više nema.
 
Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
prvo uopšte ne znaš poredati stihove sa objašnjenjem nego sve zbrda s dola.

Upamti ovako ide objašnjenje.

Događaji oko ove teme su jasni u Bibliji kao i sve drugo.

Milenijum će biti na nebu.
Otkrivenje 20,6Blažen je i svet onaj koji ima dijel u prvom vaskrseniju; nad njima druga smrt nema oblasti, nego će biti sveštenici Bogu i Hristu, i carovaće s njim hiljadu godina.

Prije 2. dolaska Isusa na Zemlji će se desiti niz dramatičnih događaja.

Svi grešnici na Zemlji će biti ubijeni 2.Pet 3:10 Ali će doći dan Gospodnji kao lupež noću, u koji će nebesa s hukom proći, a stihije će se od vatre raspasti a zemlja i dela što su na njoj izgoreće.

Otkrivenje 19,15I iz usta njegovijeh iziđe mač oštar, da njime pobije neznabošce; i on će ih pasti s palicom gvozdenom; i on gazi kacu vina i srdnje i gnjeva Boga svedržitelja.

Otkrivenje 19,21 A ostali pobijeni biše mačem onoga što sjedi na konju, koji iziđe iz usta njegovijeh: i sve se ptice nasitiše od mesa njihova.

Zemlja ostaje pusta.

Mihej 7,13 A zemlja će biti pusta sa stanovnika svojih, za plod djela njihovijeh.

Jeremija 4,23 Gledam zemlju: pusta je, evo, i prazna, nebesa: svjetlost im iščezla.

Izaija 24,3 Opustošena će biti zemlja, opljačkana sasvim, jer je Jahve odlučio.

Jeremija 16,4 Ljutom će smrću pomrijeti, neće biti oplakani niti će se pogrepsti, biće gnoj po zemlji, i od mača i od gladi izginuće, i mrtva će tjelesa njihova biti hrana pticama nebeskim i zvijerima zemaljskim.

Jeremija 25,33 I u onaj će dan biti od kraja do kraja zemlje pobijeni od Gospoda, neće biti oplakani, niti će se pokupiti i pogrepsti, biće gnoj po zemlji.


Satana i demoni ne mogu da odu sa Zemlje 1000 godina. Ostaju sami da se muče jer nemaju koga da varaju.

Otkrivenje 20,2 I uhvati aždahu, staru zmiju, koja je đavo i sotona, i sveza je na hiljadu godina,


Pravedni vaskrsli i živi koji su zatekli Isusa bivaju odnešeni na nebo. Tamo traje istražni sud.

Isus dolazi 3. put na Zemlju. Vaskrsava mrtve nepokajane da im sudi.

Otkrivenje 20,5 Drugi mrtvi ne oživješe dok se ne navrši tisuću godina. To je ono prvo uskrsnuće.

Satana bivaju pušteni iz tamnice.

Otkrivenje 20,3 Baci ga u Bezdan koji nad njim zatvori i zapečati da više ne zavodi narode dok se ne navrši tisuću godina. Nakon toga ima biti odriješen za malo vremena.

Otkrivenje 20,7A kad se navrši tisuću godina, Sotona će iz svoga zatvora biti pušten:


Varaće ljude.


Otkrivenje 20,8 I izići će da vara narode po sva četiri kraja zemlje, Goga i Magoga, da ih skupi na boj, kojijeh je broj kao pijesak morski.

Isus se spušta sa pravednima i sa nebeskim Jerusalimom na Zemlju. A demoni sa nepokajanim grešnicima ih napadaju.

Otkrivenje 20,9 I izađoše na širinu zemlje, i opkoliše tabor svetih i grad ljubljeni. I siđe oganj s neba, i proguta ih.


Svi bivaju uništeni nema nikakvih vječnih muka.

Psalam 37,38A grešnici bit će svi iskorijenjeni, istrijebit će se zlikovačko sjeme.


Izaija 5,24Zato, kao što plameni jezici proždiru slamu i kao što nestaje suha trava u plamenu, tako će korijen njihov istrunuti, poput praha razletjet` se pupoljak njihov, jer odbaciše Zakon Jahve nad Vojskama i prezreše riječ Sveca Izraelova.


Obadija 1,16"Jest, kako vi piste na svetoj mi gori, pit će svi narodi bez oduška, pit će i iskapiti - i bit će k`o da ih nigda bilo nije.




Zemlja biva obnovljena i očišćena od grijeha.


Otk 21:1 I videh nebo novo i zemlju novu; jer prvo nebo i prva zemlja prodjoše, i mora više nema.
Ja sam dala Biblijske dokaze za sve sto pisem tako da to govori ko zna :)

U Bibliji nigde nemas dokaza da ce milenijum biti na nebu...
U novom svetu nakon Armagedona ljudi nasledjuju Zemlju.
Hristova hiljadugodisnja vladavina na nebu ce biti i nad Zemljom
Naravno da je na nebu Vladavina - BOg JHVH Hrist i 144000 odabranih, andjeli..
A na Zemlji ce se sprovoditi ta Bozja vlast.

Za vreme 1000 god Bog dovodi ljude do savrsenstva da bi ziveli
vecno na Zemlji.
Broj onih uzetih na nebo je 144000 Otkrivenje 14:1-5
A covecanstvo nasledjuje Zemlju, to je prvobitna Bozja namera da ljudi zive vecno na Zemlji.

Satana i Demon isu svezani tako da ne mogu da deluju 1000 god nakon cega bivaju unisteni.....

Otkrivenje 21:3,4govori o Novom uredjenju na Zemlji , Bog ce biti sa ljudima

Otkrivenje 21:3,4
3 I čuh silan glas s neba da govori: Evo šatora Božjeg među ljudima!
On će prebivati s njima, i oni će biti narod njegov, i sam Bog biće s njima.
4 On će otrti svaku suzu od očiju njihovih i smrti neće više biti, ni žalosti ni vike, ni bolesti neće više biti, jer prvih stvari nestade.

„Kao poslednji neprijatelj biće uništena smrt“ (1. Korincanima 15:26)

- - - - - - - - - -

Bog je stvorio Zemlju da na njoj zive ljudi vecno.

Psalam 37: 29 Pravednici će naslediti zemlju, i živeće na njoj zauvek.


U Bibliji jasno pise da ce Zemlja vecno postojati.


Psalam 37

9 Jer će se istrebiti koji čine zlo, a koji čekaju Gospoda naslediće zemlju.

29 Pravednici će naslediti zemlju, i živeće na njoj doveka.



Propovednik 1:4
4 Jedan naraštaj odlazi,a drugi naraštaj dolazi,
a Zemlja ostaje zauvek.

pROBLEM JE STO BUKVALNO TUMACIS NEKE STIHOVE I TO JE TO.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ja sam dala Biblijske dokaze za sve sto pisem tako da to govori ko zna

I kušač je citirao Bibliju kada je kušao Isusa, rekao je "U Pismu stoji".

U Bibliji nigde nemas dokaza da ce milenijum biti na nebu...

Ti kažeš.

U novom svetu nakon Armagedona ljudi nasledjuju Zemlju.
Hristova hiljadugodisnja vladavina na nebu ce biti i nad Zemljom
Naravno da je na nebu Vladavina - BOg JHVH Hrist i 144000 odabranih, andjeli..
A na Zemlji ce se sprovoditi ta Bozja vlast.

Vidiš da ne možeš da daš jednostavno kao ja dokaze za svoje tvrdnje.

Konfuzija je kod vas.
 
Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
I kušač je citirao Bibliju kada je kušao Isusa, rekao je "U Pismu stoji".



Ti kažeš.



Vidiš da ne možeš da daš jednostavno kao ja dokaze za svoje tvrdnje.

Konfuzija je kod vas.
Dokazi su u Bibliji za sve moje tvrdnje
nego to nije tema
Sada je bitno sta stoji pre Armagedona a to kako ce biti nakon je manje bitna stvar.

Bitno da se dobije spasenje i da se prezivi Armagedon.
Sada

A ti veruj u sta zelis
eto Biblija kaze ovako

Bog je stvorio Zemlju da na njoj zive ljudi vecno.

Psalam 37: 29 Pravednici će naslediti zemlju, i živeće na njoj zauvek.


U Bibliji jasno pise da ce Zemlja vecno postojati.


Psalam 37

9 Jer će se istrebiti koji čine zlo, a koji čekaju Gospoda naslediće zemlju.

29 Pravednici će naslediti zemlju, i živeće na njoj doveka.



Propovednik 1:4
4 Jedan naraštaj odlazi,a drugi naraštaj dolazi, a Zemlja ostaje zauvek.

Vec sam napisala da samo 14400 vaskrsava na nebo a svi ostali vaskrsavaju na Zemlju
i imam Biblijske dokaze za to


VASKRSENJE

Bog je stvorio Zemlju da na njoj zive ljudi vecno.

Psalam 37: 29 Pravednici će naslediti zemlju, i živeće na njoj zauvek.

Jasno pise da ce pravednici ziveti vecno na Zemlji.
ne pise da ce ici na nebo da zive vecno...

Dakle Biblija govori o dve vrste vaskrsenja

prvo vaskrsenje je nebesko i samo odredjeni broj ljudi vaskjrsava na nebo

da bi vladali sa Hristom...

A svi ostali ocekuju vaskrsavanje na Zemlji.To je drugo vaskrsenje.

Dok je Isus bio na Zemlji radili su vaskrsavanja na Zemlji on i njegovi ucenici.
kao model toga sta ce biti u "novom svetu" na Zemlji.


Prvo uskrsenje je NEBESKO
i o tome govori
1 Solunjanima 4:16
“Najprije će ustati oni koji su mrtvi u zajedništvu sa Hristom”

Otkrivenje kaze da postoji prvo uskrsenje
sto znaci da postoji i drugo uskrsenje...


Otkrivenje 20
6 Srećan je i svet svako ko ima udeo u prvom uskrsenju.
Nad njima druga smrt nema vlasti, nego će biti Božji i Hristovi sveštenicii vladaće kao kraljevi s Hristom hiljadu godina.

Eto jasno pise da postoji prvo uskrsenje na nebo i njihova je uloga suvladara Hrista.
dakle Isus Hris je tek svojom smrcu i uskrsenjem otvorio put nebeskom uskrsenju.
Tako da nakon Hristovog uskrsenja od 1 veka se odvija uskrsenje na nebo
odredjenog broja ljudi...[/b]...
144000 uskrsava na nebo - to mozemo videti prema fusnoti da se nebesko uskrsenje odnosi na njih

A svi oni sto su umrli pre njega u starozavetno doba cekaju uskrsenje na zemlji.
Nakon Armagedona.

Prvo uskrsenje - nebesko uskrsenje nasledjuje 144000
a ostyali imaju nadu u Zemaljsko uskrsenje

Otkrivenje 14:1-20

14 I pogledao sam, kad gle — Jagnje stoji na gori Sionu+ i s njim sto četrdeset i četiri hiljade+ onih koji imaju njegovo ime i ime njegovog Oca+ napisano na svojim čelima. 2 I čuo sam zvuk s neba poput huke mnogih voda+ i poput tutnjave jakog groma. Zvuk koji sam čuo bio je kao muzika harfista koji pevaju i sviraju svoje harfe.+ 3 Pevali+ su kao novu pesmu+ pred prestolom i pred četiri bića+ i pred starešinama.+ I niko nije mogao da nauči tu pesmu osim onih sto četrdeset i četiri hiljade, koji su otkupljeni sa zemlje.


2. ZEMALJSKO USKRSENJE

Svi koji su umrli pre Hrista u starozavetno doba cekaju uskrsenje na zemlji.
Nakon Armagedona.

Tako je prema Bibliji.

u 1 veku Isus vaskrsava ljude na Zemlji.
primer vaskrsenja Lazara
Jovan 11
38 Tada je Isus, opet duboko potresen, otišao do groba.
To je u stvari bila pećina, a na ulazu je ležao kamen.
39 Isus je zapovedio: „Sklonite kamen!“ A Marta, sestra umrloga, rekla mu je: „Gospode,
sada već sigurno zaudara, jer je četvrti dan otkako je umro.“
40 A Isus joj je rekao: „Zar ti nisam rekao da ćeš videti Božju slavu ako budeš verovala?“
41 Zato su sklonili kamen. A Isus je podigao oči prema nebu i rekao: „Oče, hvala ti što si me uslišio.
42 Ja sam znao da me uvek uslišavaš, ali rekao sam to zbog naroda koji ovde stoji, da bi verovali da si me ti poslao.“
43 Rekavši to, povikao je na sav glas: „Lazare, izađi!“
44 I umrli je izašao. Noge i ruke bile su mu obavijene zavojima,+ a lice mu je bilo obavijeno platnom.
Tada im je Isus rekao: „Skinite to s njega i pustite ga nek ide.“

Sto se tice Zemaljskog vaskrsenja to je Isus demonstrirao u 1 veku
i to je sve zapisano u Biblij.

Takodje nas ocekuje Zemljasko uskrsenje nakon sudjenja svima i Armagedona.

Jovan 5:28,29
28 Ne čudite se tome, jer dolazi čas u koji će svi koji su u grobovima*
čuti njegov glas
29 i izaći će
— oni koji su činili dobro u uskrsenje života, a oni koji su činili zlo u uskrsenje osude.

Dela Apostolska 24:15 I imam nadu, koju imaju i oni, da će Bog uskrsnuti i pravednike i nepravednike.

Sigurno da nece na nebo uskrsnuti nepravednike.

Na nebo vaskrsavaju samo oni koji su dokazali svoju svetost i besprekornost.

A na Zemlji ce vaskrsavati ljudi za vreme hiljadugodinje vladavine Hrista nakon Armagedona.
sto sledi u buducnosti, I nakon cega ce Bog vecno unistiti zlo i zle

dakle samo 144000 odabranih vaskrsava na nebo Otkrivenje 14:1-5

a svi ostali vaskrsavaju na Zemlji, vecina....
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
A ti veruj u sta zelis
eto Biblija kaze ovako

Bog je stvorio Zemlju da na njoj zive ljudi vecno.

Psalam 37: 29 Pravednici će naslediti zemlju, i živeće na njoj zauvek.

To ide poslje Milenijuma, ti uopšte ne možeš da osporiš moju nauku, nego samo nastavljaš po svom.

Ja ću tvoju da osporim.

Propovednik 1:4
4 Jedan naraštaj odlazi,a drugi naraštaj dolazi, a Zemlja ostaje zauvek.

Kako onda stgoji da će Bog uništiti zemlju i sve na njoj.

Zauvek se misli dok bude ljudi na njoj, a stoji da će biti prazna.

Vec sam napisala da samo 14400 vaskrsava na nebo a svi ostali vaskrsavaju na Zemlju
i imam Biblijske dokaze za to

Taj stoh ne stoji tako, nego da će 144.000 živih dočekati Isusa.

A svi ostali ocekuju vaskrsavanje na Zemlji.To je drugo vaskrsenje.

Dok je Isus bio na Zemlji radili su vaskrsavanja na Zemlji on i njegovi ucenici.
kao model toga sta ce biti u "novom svetu" na Zemlji.

Pa to je tih 1000 god na nebu nakon čega ide vaskrs. nepraevdnih.

Eto ti ne možeš moje da osporiš a ja tvoje mogu, moje možeš samo da zaobiđeš.
 
Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
To ide poslje Milenijuma, ti uopšte ne možeš da osporiš moju nauku, nego samo nastavljaš po svom.

Ja ću tvoju da osporim.



Kako onda stgoji da će Bog uništiti zemlju i sve na njoj.

Zauvek se misli dok bude ljudi na njoj, a stoji da će biti prazna.



Taj stoh ne stoji tako, nego da će 144.000 živih dočekati Isusa.



Pa to je tih 1000 god na nebu nakon čega ide vaskrs. nepraevdnih.

Eto ti ne možeš moje da osporiš a ja tvoje mogu, moje možeš samo da zaobiđeš.
Nigde ne pise da ce Bog unistit Zemlju,
Bas naprotiv pise da ce Zemlja vecno postojati....

A ko prezivi Armagedon ima sansu da zivi vecno..

Propovednik 1:4
4 Jedan naraštaj odlazi,a drugi naraštaj dolazi, a Zemlja ostaje zauvek.

Psalam 37: 29 Pravednici će naslediti zemlju, i živeće na njoj zauvek.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Nigde ne pise da ce Bog unistit Zemlju,

Svi grešnici na Zemlji će biti ubijeni 2.Pet 3:10 Ali će doći dan Gospodnji kao lupež noću, u koji će nebesa s hukom proći, a stihije će se od vatre raspasti a zemlja i dela što su na njoj izgoreće.

Otkrivenje 19,15I iz usta njegovijeh iziđe mač oštar, da njime pobije neznabošce; i on će ih pasti s palicom gvozdenom; i on gazi kacu vina i srdnje i gnjeva Boga svedržitelja.

Otkrivenje 19,21 A ostali pobijeni biše mačem onoga što sjedi na konju, koji iziđe iz usta njegovijeh: i sve se ptice nasitiše od mesa njihova.

Bas naprotiv pise da ce Zemlja vecno postojati....

Postojaće ali pusta 1000 gdoina.

Zemlja ostaje pusta.

Mihej 7,13 A zemlja će biti pusta sa stanovnika svojih, za plod djela njihovijeh.

Jeremija 4,23 Gledam zemlju: pusta je, evo, i prazna, nebesa: svjetlost im iščezla.

Izaija 24,3 Opustošena će biti zemlja, opljačkana sasvim, jer je Jahve odlučio.

Jeremija 16,4 Ljutom će smrću pomrijeti, neće biti oplakani niti će se pogrepsti, biće gnoj po zemlji, i od mača i od gladi izginuće, i mrtva će tjelesa njihova biti hrana pticama nebeskim i zvijerima zemaljskim.

Jeremija 25,33 I u onaj će dan biti od kraja do kraja zemlje pobijeni od Gospoda, neće biti oplakani, niti će se pokupiti i pogrepsti, biće gnoj po zemlji.


Psalam 37: 29 Pravednici će naslediti zemlju, i živeće na njoj zauvek.

Ovo ide nakon Milenijuma na nebu.

Zemlja biva obnovljena i očišćena od grijeha.

Otk 21:1 I videh nebo novo i zemlju novu; jer prvo nebo i prva zemlja prodjoše, i mora više nema.
 
Natrag
Top