zna li ko u cemu je problem

Član
Učlanjen(a)
10.02.2012
Poruka
20
kad upalim komp na monitoru(najobicniji) nema nista a kad ga povezem na drugi komp on radi.na kompu ima izlaz za monitor na maticnoj a ima i na grafickoj,samo sto za graficku treba adapter za prikljucak monitora.
 
Član
Učlanjen(a)
11.11.2009
Poruka
506
Ako ti je nakon pokretanja računara crn ekran onda ti je otišao RAM.
Koliko imaš zauzetih utora RAM-a ?
Ako imaš dva ili više probaj izvaditi jednu pločicu memorije pa vidi.

A drugo nije mi jasno kakva je to grafička koja nema izlaz za monitor,neka srednjovjekovna ili ?
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
Zaključujem da je monitor CRT sa katodnom cevi i da je ispravan, s obzirom da radi na drugom kompu.
Neznamo da li je taj monitor na tom računaru ikada radio. Ako jeste kvar je logično tražiti prvo u grafici. Izvadi grafičku karticu i monitor veži na video izlaz integrisane grafike na ploči. Ako radi - ta kombinacija je ok.
Predhodnih godina imali smo nemali broj grafičkih kartica koje su imale samo DVI izlaz za monitor. VGA kabel se mogao priključiti samo uz pomoć adaptera. I verujem da o tom adapteru pišeš.

Na fotki dole je grafika sa oba izlaza.

vga_dvi_card.jpg

Ako tvoja grafika ima samo DVI konektor onda ti je za povezivanje potreban adapter kao sa slike ispod.
Naravno treba ti samo jedan pošto su na slici dva da bi se pokazale obe strane adaptera.

Adapter_DVI_to_VGA.jpg

Naravno ako imaš adapter - i monitor je ranije radio sa grafikom na kartici - a sada ne radi, a radi sa grafikom iz matične - kvar je u grafičkoj kartici. Ako si probao kombinaciju bez adaptera sa grafičkom karticom u računaru a povezivanje na konektor sa matične - to očekivano neće raditi zato što računar aktivira dodatnu grafiku a integrisanu u matičnoj ploči prosto isključi. Ako si bez adaptera moguće je da sve radi ko podmazano ali moraš naći adapter i proveriti.
 
Član
Učlanjen(a)
10.02.2012
Poruka
20
ima graficka izlaz za monitor ali nije onaj uzani vec siri a graficka je g force
 
Član
Učlanjen(a)
10.02.2012
Poruka
20
hvala na ovako opseznom odgovoru,jeste na grafickoj samo ima DVI conector,probacu sad da skinem graficku pa da probam.a monitor nije radio na tom kompu.
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
Verovatnoća da kartica ne radi je upravo minimalna.
Ovde imaš da kupiš adapter ako se drugačije ne snađeš.
Kod:
[URL="http://www.winwin.rs/pc-periferije-monitori/kablovi/adapter-dvi-muski-na-vga-zenski-hama-45073.html"]Adapter DVI (muški) na VGA (ženski) Hama 45073 - Kablovi - PC periferije, Monitori - WinWin[/URL]
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
10.02.2012
Poruka
20
imam ja taj adapter ali nece ni preko njega da pokrene monitor.nebi mi bio nikakav problem da sam ja u yu vec sam u nemackoj.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
U biosu probaj da iskljucis internal graphic card. Probaj ako imas 2 dvi na grafickoj kartici i jedan i drugi izlaz da li rade, probaj sa drugim monitorom. proveri adapter na drugom kompjuteru.
 
Član
Učlanjen(a)
10.02.2012
Poruka
20
Probao sam da stavim drugu graficku ali ne menja se nista.Vadio sam i ram ali isto
 
Natrag
Top