Zlo u nama???

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
"Svjet je ovaj tiran tiraninu,
A kamo li duši blagorodnoj."

Njegoš.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
5.646
Mislim da u svakom od nas postoji dve strane medalje,jedna je dobro druga je zlo.Trudim se da zle misli potisnu one dobre tako da uvek bude vise dobrog u meni nego loseg.Naravno da ponekad preovlada i ona druga strana ali se trudim da je obuzdam i svedem na najmanju mogucu meru,mislim pozitivno i uvek pozelim svima da imaju srece i ljubavi da svoj zivot obogate dobrim stvarima.Samo ciste misli donose mir i spokojstvo,one zle unose nemir u dusi i onome ko ih misli i onome kome se misle.
 
Član
Učlanjen(a)
06.08.2010
Poruka
169
Ponekad se covjek zacudi koliko se bijesa sakupi u njemu. Ja to nazivam bijesom a vi kako god. E onda ona zla strana covjeka nastupa... Tih dana valjalo bi biti izolovan.
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
Japanci imaju zanimljivu masinu za stres: aparat slican fliper masini, ima dvadesetak rupa i cekic na uzici koji uzmete u ruke, ubacite novcic i cekate da se iz neke od rupa na tren, sekund, pojavi veverica? koju treba da opalite cekicem. Mozda nije humano ali leci bes u coveku i nije skupo !!!
S druge strane, ako prihvatimo relaciju postojanja Tanatosa i Erosa ili istocnjackog Jina i Janga, bliza nam je koncepcija prozimajuceg : dobra i zla, i shvatanja da jedno bez drugog ne postoji i da je sastavni deo prirode. Druga stvar je sto svaka epoha ima svoje tumacenje dobra i zla i svoje shvatanje istog. Razluciti cinjenicu da oba entiteta postoje kao deo celine stvarnosti moze biti teska i treba godine za to ali to ne umanjuje obojenost sagledavanja iz licne perspektive ta dva pojma. Drugim recima, u doba Vodolije mnogo nas je koji razmisljamo pozitivno i glasamo za razumevanje i postovanje, sto se nadam, da ce postati preovladavajuci osecaj.
Dobro i zlo su dve strane iste medalje kojima mi dajemo znacenje i razliku, zavisno od vaspitanja i onog sto postanemo vremenom u zivotu: ljudi ili manje ljudi.
 
Član
Učlanjen(a)
27.10.2010
Poruka
23
Ljudi poseduju obe osobine . Koja ce u datom trenutku izbiti na povrsinu, zavisi od situacije i okolnosti. Obicno su ljudi zli i ponasaju se tako jer im je to kao neka vrsta odbrane od povredjivanja. A neki su jednostavno takvi i bez nekog posebnog razloga.
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Naše telo nosi u genetskom sklopu pobunu kao uzrok i smrt kao posledicu.
Naše telo želi činiti svju volju koja nije savršena a još manje po Božijem izboru. Zato imamo u molitvi važan deo koji kaže: ,,neka bude VOLJA TVOJA,, tim činom izgovaramo ustima ali i mislima i srcem trebamo tako postupiti i predati svoju volju svetom i savršenom i bezgrešnom Tvorcu da bi hodili po Duhu Svetom i tako kao nova stvorenja ostavili starog čoveka sa svim njegovim željama iza sebe a hodali sa Bogom u novom življenju.

Ko ne odbaci zlo iz sebe kroz priznanje i pokajanje i ne preda svoj život Bogu ne može kao buntovnik i tama stajati pred Tvorcem koji je svetlost. Ono što je u nama to se manifestuje kroz naše reči , pomisli, dela ...
Svojim trudom nikad ne možemo otići od sebe niti postati sveti jer to jedino Bog može učiniti u nama ako svolju volju podložimo Njegovoj.

Pozdrav.
 
Natrag
Top