Zlatni retriver (Golden Retriver)

Hoyas
LEGEND
Učlanjen(a)
06.06.2009
Poruka
21.085
Zlatni retriver (Golden Retriver)

Golden-retriever-1.jpg


:info:

Poreklo: Velika Britanija

Datum objavljivanja originalnog

standarda: 24.06.1987.

Upotreba: Ptičar

Klasifikacija: 8. grupa Retriveri, Psi za vodu, sekcija 1, Retriveri sa radnim ispitom

pšti izgled: Simetričan, izbalansiran, aktivan, snažan, ujednačenog kretanja, miran, prijateljskog izraza.

Ponašanje i temperament: Poslušan, inteligentan, i poseduje prirodnu radnu sposobnost, dobar je, druželjubiv i pouzdan.

Glava: Balansirana i dobro formirana.

Lobanja: Široka, nije gruba, dobro postavljena na vrat.

Stop: Jasno izražen

Lični deo

Nos: Preferira se crn

Njuška: Jaka, široka i duboka. Dužina njuške je u prošeku jednaka dužini od stopa do potiljačne kosti.

Vilica i zubi: Vilica jaka, sa savršenim, pravilnim i kompletnim makazastim zubalom, na primer: Gornji zubi lagano prelaze preko donjih zuba i postavljeni su kvadratično u vilicu.

Oči: Tamno braon, postavljene daleko, tamno oivičene.

Uši: Srednje velike, postavljene otprilike u nivou sa očima.

Vrat: Dobre dužine, suv i mišićav.

Telo: Izbalansirano.

Leđa: Ravna gornja linija.

Slabine: Jake, mišićave, kratko spojene.

Grudi: Duboke, rebra duga i dobro zaobljena.

Rep: Postavljen i nošen u nivou leđa, doseže do skočnog zgloba, bez savijanja na kraju.

Prednje noge: Prednje noge su prave, sa jakim kostima.

Ramena: Dobro postavljena unazad sa dugim lopaticama.

Nadlaktica: Iste dužine kao lopatica postavlja dobro noge ispod tela.

Laktovi: Dobro priljubljeni.

Zadnje noge: Zadnje noge su jake i mišićave.

Kolena: Dobro savijena

Butovi dobri.

Skočni zglobovi: Dobro spušteni, ravni gledano otpozadi, ne smeju biti okrenuti ni unutra ni napolje. Kravlji stav je skroz nepoželjan.

Šape: Okrugle mačije.

Hodovi i kretanje: Snažni sa dobrim potiskom. Ravna i paralelna kretanja i prednjih i zadnjih nogu. Korak dugačak i slobodan bez znakova stepovanja prednjih nogu.

Boja: Sve nijanse zlatne ili krem, nikako crvena ili mahagoni. Dozvoljeno je nekolko belih dlaka na grudima.

Veličina: Psi: 56-61 cm (22-24 inča) Kuje: 51-58cm (20-22 inča)

Mane: Svako odstupanje od gore navedenog bi se trebalo smatrati manom i trebalo bi biti uzeti u obzir ozbiljnost mane i na koji način ona utiče na zdravlje psa. Mujaci bi trebalo da imaju dva normalno razvijena testisa potpuno spuštena u skrotum. Svaki pas koji jasno pokazuje fizičke ili anomalije u ponašanju bi trebao biti diskvalifikovan.
 
Član
Učlanjen(a)
20.02.2010
Poruka
69
Beta

Moj retriver,zenka.Stara je 2 godine,imala je jedno parenje,ali na zalost nismo imali kuce,uginuli su. Kazu da je trebala da primi neku vakcinu pre parenja,a mi nismo to znali,mnogo nam je zao,sada bi imali 9 beba.
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
932
pripazite sledeci put kada se bude parila i ispostujte neke osnovne potrebe kuje . sve u svemu, nije tesko kad se hoce i voli ...
 
Učlanjen(a)
04.03.2010
Poruka
1
pozz... zeleo bih da kupim zlatnog retrivera... ali ne trebaju mi sampioni, ne trebaju mi cak ni papiri... psa bih drzao kod kuce, kao ljubimca...pa zbog toga mi papiri nisu potrebni... i da, muzjaka bih uzeo...

ako neko zna ko ima na prodaju stence, neka napise ovde...

odgovara mi okolina Panceva, Beograda....

hvala... :)
 
Učlanjen(a)
19.04.2010
Poruka
1
pre dva dana sam dobila retrivera na poklon starog dva meseca i nista neznam o negovanju istog trazim savet o svemu
 
Član
Učlanjen(a)
09.05.2010
Poruka
1
Moj retriver,zenka.Stara je 2 godine,imala je jedno parenje,ali na zalost nismo imali kuce,uginuli su. Kazu da je trebala da primi neku vakcinu pre parenja,a mi nismo to znali,mnogo nam je zao,sada bi imali 9 beba.

Molim te ako mozes da kazes koja je to vakcina i da li stvarno to treba da primi pre parenja? I koliko pre parenja? Ja sad prvi put cujem za to a imam zenku koja ce uskoro imati teranje trece pa razmisljam da je odvedem momku, i ako je to tako da odradim na vreme.
 
Natrag
Top