Zivot Posle Zivota ?

UREDNIK
Učlanjen(a)
09.12.2012
Poruka
25.191
Pozdrav,mozda negde vec postoji ovakva tema ali ne nadjoh je. Mene muci samo jedno pitanje
`´DALI POSTOJI ZIVOT POSLE ZIVOTA,i DALI CU SRECTI PONOVO OSOBE KOJE SAM IZGUBIO?`´


I Da nisam rekao Ja verujem u Boga,i imam neki osecaj da sudnji dan uskoro stize... Mozda ce nekom ovo da zvuci smesno al Jbg.

Pozz; bYdS...
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
09.12.2012
Poruka
25.191
kollko sam upoznat trebalo bi da bude duhovni,al vise me interesuje ovo drugo dal cemo sresti osobe koje smo izgubili.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
U zvaisnosti da li veruješ akolitima tipa Tripo, Laodikeja, Marko1932, Kainos, i tako tima, onda nema života nakon života. GHašenjem funkcija tela, prestaješ da postojiš, i nema te više. Svi atomi tvog tela odlaze u prvobitnoi stanje, dok tiu ne prođe istraga. Kada ti prođe istraga, onda te diretkor FBI, ili ostavlja u ne-postojanju, ili te ponovo sakupi i oživi. Naravno, pitanje je da li ćeš sresti svoje drage koje si izgubio.

Ponavljam ovo ti je samo ako poveruješ gore poimenutim. Ako ne poveruješ, onda ti ostajer samo da se nadaš, jer niko sem jednog se nije vratio s one strane, pa da nam ispriča kako je.

Pa i sam pretpostavljaš da je to, na žalost, nemoguće...mada bi svi to želeli

Nikada ne treba tvrditi da je nešto nemoguće samo zato što nema nikakvih dokaza ni za ni protiv. Već sam napisao da se niko sem jednog nije vratio s onu stranu života. Ako život posmatramo kao energiju, onda je nemoguće da ne postioji život nakon života, jer energiju je nemoguće uništiti.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
09.12.2012
Poruka
25.191
Neznam , ja ipak verujem da nesto ima al samo neznam sta (to niko nezna) ovako ispada da dzabe zivimo da je zivot nista.,
Pre nekoliko meseci kontaktirao sam jedan Manastir i postavio slicno takvo pitanje i dobio odgovor koji kaze da Zivot postoji i da cemo se sresti.
Nisam malo dete ali nesto me sve vise i vise muci to pitanje. pozz.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
U zvaisnosti da li veruješ akolitima tipa Tripo, Laodikeja, Marko1932, Kainos, i tako tima, onda nema života nakon života.

Hoćeš reći Isaije, Davida i Solomona. Nema ni po njima.

Mrtvi ne znaju ništa Propovednik 9,5-10

Mrtvi ne hvale Boga Isaija 38,18-19.

Mrtvi nemaju misli Psalam 146,4.

Život poslje života ima u grčkoj mitologiji.

• N.A. Kun "Legende i mitovi stare Grčke" Podnaslov "Odisej ulazi u Hadovo carstvo" CITIRAM strana 425. "Duše umrlih u velikim gomilama jurnuše prema jami i počeše da se spore oko toga čije je pravo da se napije krvi. Tu je bilo DUŠA nevesta, mladića, staraca, heroja palih u bitkama".

Strana 426. Isti podnaslov Odisej govori "U Hadovom carstvu sam video i DUŠU kralja Agamemnona".

Ista knjiga podnaslov "DUŠE prosilaca u Hadovom carstvu" strana 457. Agamemnonova sen pita tada upita Amfimedontovu DUŠU: -Reci mi zašto ste u takvoj povorci svi došli u carstvo mraka? Da li ste POGINULI za vreme bure ili su vas neprijatelji POUBIJALI kad ste im harali domove i pljačkali imovinu?

Ista knjiga podnaslov "Patrokolovi podvizi i smrt" strana 349. "Rekavši to UMRE Patroklo, NJEGOVA DUŠA tiho odlete u carstvo mračnog Hada, žalosna što je napustila mlado snažno telo.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Tripo još nije nabavio Bibliju koja ima i Novi zavjet.

Kako_ Zar Clear Word nema NZ u sebi? Ah, da, oni su ne judaisti, kojima se Hebreji smeju....

Uggred, da odgovoim i na prdike oko Davida i Solomona.... Kada se Biblčija tumači uz pomoć predubeđenja, onda se nalaze takvi tekstovi koji potvrđuju predubeđenje.

Da, hoću reći da su takva tumačenja Davida, Solomona, i ostalih nakaradna i totalno ne biblijska. Jer, koga onda Sauk priziva? Džehovističko Mileritsko tumačnje je totalno anti hriošćansko da prosto vrišti.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Tripo još nije nabavio Bibliju koja ima i Novi zavjet.

Kakav besmislen arg. koji slap ponavlja već godinama, pošto ga cijela Biblija ukorava, a šta u NZ su počeli da znaju nakon smrti i da misle.

:beee:

Ovo moram da kopiram i da dam na grupama na FB.

Zamislite da Bog da jednu knjigu, a onda da drugu koja potpuno suprotno govori.

Slapov arg. je arg. muslimana koji kažu da je Kuran dat jer je prethodna objava Biblija iskrivljena.

U stvari ovo nije smiješno što je dao slap, žalosno je kao i ono što se dešava u Central. Americi.

Evo vaše nauke.

„Orfejeva SMRT" strana 233. "Orfejeva DUŠA je sišla u carstvo senki i ponovo videla ona mesta gde je ranije Orfej tražio svoju Euridiku".

„Edipova smrt" strana 486. "On (EDIP) je otišao u Hadovo carstvo bez jauka i bola...

Ista knjiga podnaslov "Sizif" CITIRAM strana 128. "U ZAGROBNOM životu Sizif podnosi tešku kaznu...

"Herakle kod Admeta" strana 165. "Molim te zaštiti moju decu siročiće, jer danas moram da siđem u Hadovo carstvo".

Isti podnaslov strana 166. "Dovikuje vozar duša umrlih: Šta čekaš? Požuri! Ne gubi vreme!

"Kerber" 11. podvig strana 175. "Gospodar carstva umrlih i njegova žena Persefona s divljenjem su gledali sina velikog gromovnika..."

Kerber 11. podvig strana 174. "U podzemno carstvo ga je uveo vesnik bogova Hermes sprovodnik DUŠA UMRLIH.

-----------------------------

Kopirao sam i dao ono što je rekao slap. U stvari ovo je teška uvreda za moj razum, ali zato će Bog vama da vrijeđa države.
 
Natrag
Top