Član
Učlanjen(a)
20.10.2009
Poruka
123
Komp mi se zna sam od sebe ugasiti ili se jednostavno slika smrzne ili ekran posvetli.
Konfiguracija je
Konfiguracija.jpg
Antivirus je NOD32, redovito nadopunjavan, plus Malwarebytes' Anti-Malware redovito nadopunjavan.
Tako me zna zezat par dana i onda mesec, dva radi bez problema.
Windows je isto redovito nadopunjavan (windows update je na automatic).
Što mu je?
Zna li tko?
Pomagajte jer ću da ga pošaljem na izlet kroz prozor!?!?
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
932
mozda ;););)
ocisti kuler graficke ... :dntknw:
i reci nam koju maticnu plocu imas .... mozda bode i do nje
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Da ti ne pokaze mozda i plavi ekran, to se dogadja obicno zbog Hardware-a(graficke karte RAM-a, Hard Diska itd) i napajanje.
Ovako iskljuci komp, izvuci kabl iz napajanja, otvori racunar i proveri sve elemente(graficku kart RAM module, Hard Diskove itd), da nije slucajno neki ispao iz lezista i proveri kablove od HDD.
Druga stvar da nisi podesio vremensko gasenje kompa, hard diska ili da se sistem vrati u stand By rezim.
Da bi to proverio ides u control panel i otvoris Power Options i bice ti sve jasno.
U svakom slucaju sve proveri (RAM mozes da izvuces i da ga vratis na mesto, kao i Grafiku, zvucnu kartu, kablove od Hard diskova isto, dogadja se da jednostavno oslabe kontakti na pinovima).
Od kad ti se to dogadja i koliko je star racunar?
 
Član
Učlanjen(a)
20.10.2009
Poruka
123
Da ti ne pokaze mozda i plavi ekran, to se dogadja obicno zbog Hardware-a(graficke karte RAM-a, Hard Diska itd) i napajanje.
Ovako iskljuci komp, izvuci kabl iz napajanja, otvori racunar i proveri sve elemente(graficku kart RAM module, Hard Diskove itd), da nije slucajno neki ispao iz lezista i proveri kablove od HDD.
Druga stvar da nisi podesio vremensko gasenje kompa, hard diska ili da se sistem vrati u stand By rezim.
Da bi to proverio ides u control panel i otvoris Power Options i bice ti sve jasno.
U svakom slucaju sve proveri (RAM mozes da izvuces i da ga vratis na mesto, kao i Grafiku, zvucnu kartu, kablove od Hard diskova isto, dogadja se da jednostavno oslabe kontakti na pinovima).
Od kad ti se to dogadja i koliko je star racunar?

Komp je star skoro četri godine, ali je prvih godinu i pol ležao u kutiji. Ovo njegovo zezanje mi se javilo prvi puta pre godinu dana. Prošle godine (11 mesec) sam morao menjati grafičku. Usto sam stavio i win 7 Ultimate te ubacio još 1gb RAM-a. Prvih mesec dana (12 mesec) dok se 7-ica nadograđivala komp se znao smrznuti ili ugasit. Posle toga ništa do ove subote kad je opet oživio. Matična je ASUS P5PL2-E. Jučer sam ga čistio od prašine (propuhao ga). Ali nije pomoglo jer je po paljenju opet počeo!?
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
pojedine nadogradnje sedmice sa uglavnom radi zastitnih efekata napravljene,
drugo nisi trebao da pustis da automatski update-uje windows, vec da namestis da te pita koju nadogradnju zelis da install(provaljen ti je WGA).
To zamrzavanje je zbog toga naj verovatnije, ostaje ti da uradis reinstall 7-ice,
ili XP SP3(nadji sa integrisanim RAID/SATA driver-ima, imas u pretrazi foruma).
I sledeci put namesti da te pita jel` zelis pojedine Update.

To microsoft namerno radi zbog legalizacije win7.
 
Član
Učlanjen(a)
04.02.2011
Poruka
37
Takodje isti slucaj posle update win7 poco da se zamzava znaci ne vredi ga apdejtovati!HVALA
 
Član
Učlanjen(a)
31.08.2009
Poruka
43
ja imam win 7 ultimate 64 bit, i updateovao je sve sta se moglo , i nikada nije padao sistem, smrzavala slika itd. radi normalno., tako da nemoras brinuti zbog updatea.
Bolje proveri komponente racunara, gradficku karticu, drajvere , proveri temperaturu na grafickoj, procesoru itd... kao i ram memoriju istestiraj.Ako je sve ok probaj reinstal sistema. a ako ti je provaljen WGA jednostavno nadji neki win 7 aktivator i to je to.
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
cisto sumnjam da je do update-a, ne desava se ako imas aktivator, a sto se njih inace tice, njih obavezno iskljuciti, apsolutno su nepotrebni (po ko zna koji put da ovo pisem na forumu), komp ce sigurno raditi bolje bez njih, instaliraj tuneup ako te ne mrzi, mozda je samo sistemska greska pa je moze ispraviti (nadam se), ako nije onda idemo dalje sa rjesenjima
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
886
prvo uradi ovo sto ti kaze n3m3sis(ocisti ga sa tuneup)....ako tuneup ne pomogne onda proveri kontakte(vidi da li je sve dobro spojeno)
preporuka: nije potrebno da imas na racunaru NOD32 i Malwarebytes,dovoljan je samo jedan...
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
prvo uradi ovo sto ti kaze n3m3sis(ocisti ga sa tuneup)....ako tuneup ne pomogne onda proveri kontakte(vidi da li je sve dobro spojeno)
preporuka: nije potrebno da imas na racunaru NOD32 i Malwarebytes,dovoljan je samo jedan...

moze malwarebytes, on radi sa bilo kojim antivirusom, nije problematican i ne sudaraju se ;)
 
Natrag
Top