Član
Učlanjen(a)
11.04.2012
Poruka
2
Postovani,

Imam pitanje u vezi zirantstva:
Plata mi je zaduzena vec 50% za svoj kredit dali druga banka moze da me prihvati za ziranta drugoj osobi?
Nadam se brzom odgovoru... Pozdrav
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Postovani,

Imam pitanje u vezi zirantstva:
Plata mi je zaduzena vec 50% za svoj kredit dali druga banka moze da me prihvati za ziranta drugoj osobi?
Nadam se brzom odgovoru... Pozdrav
Zavisi od internih pravila banke. Neke banke tolerišu opterećenost plate i do 50%, a neke samo jednu trećinu. Ima tu još raznih varijanti.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.04.2012
Poruka
2
Meni se vec skida 50% od plate za moj kredit a sada mi se jos skida i za zirantstvo i prakticno ne primam platu... Da li je banka mogla mene da prihvati za ziranta iako vec imam zaduzenje od 50%
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Meni se vec skida 50% od plate za moj kredit a sada mi se jos skida i za zirantstvo i prakticno ne primam platu... Da li je banka mogla mene da prihvati za ziranta iako vec imam zaduzenje od 50%
Provjeri kakva su pravila te banke u vezi kredita i žiranata. Idi na bančin sajt i tamo mi trebao naći ta pravila.
 
Učlanjen(a)
01.12.2015
Poruka
254
Banke su umrezene u celovit sistem , tako da ako si vec jednom bio zirant tesko da ce ti ponovo to odobriti , a to mozda nije lose za potencijalnog ziranta , imajuci u vidu lose iskustvo velikog broja ljudi.
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Ja sam imao izuzetno lose iskustvo.

Bio sam zirant predsedniku skolskog odbora ciji sam i ja clan vec treci mandat.

Tog coveka sam jedva poznavao jer je iz redova lokalne samouprave. Pitao me je jednom, ja sam ga odbio, ali je bio uporan, a ja sam takav da mi je svakoga zao pa sam pristao. Bilo je reci da podize kredit na 3 god pa sam nekako pristao da mu budem zirant jer sam planirao da podignem stambeni kredit sa suprugom.
Bio sam tolika budala da uopste nisam hteo da citam ugovor vec sam ga samo potpisao jer sam budala koja je verovala na rec pokvarenom idiotu.

Prolazilo je vreme i slucajno me je jedan kolega iz skole pitao da ja umesto njega podignem neki gotovinski kredit od oko 100.000 din i ja sam pristao jer kao sto vec rekoh meni je svakog zao. Odnesem lepo papire u komercijalnu banku, ali kada je sluzbenica ukucala moje ime imala je sta da vidi. Covek kome sam bio zirant je imao ogromnu docnju u placanju svog kredita od 750.000 din tako da ja nisam mogao da podignem kredit za kolegu. Cisto da kazem da su tada prosle 4 godine od trenutka kada sam postao zirant i bio sam ubedjen da je kredit isplacen, ali sam se tada uverio da nije i da sam zirant trebao da budem do 2020.godine :( Poludeo sam kada sam to cuo! Umesto na 3 god, kredit jw bio na 9god.

Rezgovarao sam sa tim covekom kome sam zirant i on se samo smeskao i pravio lud i kao pricao da ce da sredi taj dug, ali sam kasnije saznao da je taj covek duzan i Bogu i narodu i da mu polako ljudi uzimaju sve sto ima. Mozete misliti kako je meni bilo...

To je bio pocetak mojim mukama i mojoj nervozi i gubljenju zivaca.

Pazite tek ovaj deo filma. Supruga je trebala da se porodi u cetvrtak i tog dana ja krenem u skolu i na putu do skole me zove postar, inace moj prijatelj, i kaze da imam pismo iz AIK banke. Vozio sam kao lud da bih sto pre video o cemu se radi. Mozete misliti sta je stajalo u pismu. Majmun kome sam bio zirant je imao ogromnu docnju pa je banka aktivirala moju administrativnu zabranu kako bi za 10 meseci nadomestila dug od 250.000 din, tako da su meni celi prvi deo od 24.000 din skidali i on je odlazio na administrativnu zabranu.

Tada je poceo pravi pakao u mom zivotu i umesto da mojoj sreci nema kraja jer sam tog cetvrtka trebao postati tata, meni je slavlje pokvario jedan idiot koji nije placao kredit. Suprugi nisam smeo ni da kazem to sto se desilo jer bi dozivela stres tako da sam sve morao sam da resavam, ni sam ne znam kako. Razgovarao sam sa tom majmuncinom i on je uz obecanja da ce naci drugog ziranta samo produzavao moju agoniju, a novac koji su mi odbijali od prvog dela plate za njegov dug mi je davao iz par delova.

Da sam bio onakakv kakav sam celog zivota jos uvek bih otplacivao njegov kredit i bio bih mu zirant do 2020.god, ali sam se malo promenio, kao i svoje ponasanje prema olosu tako da sam ga "naterao" da da sve od sebe kako bi pronasao novog ziranta, sto nije bilo ni malo lako zbog njegovog pedigrea. Imao sam srece da je posle par neuspelih pokusaja AIK banka odobrila zamenu ziranta, tako da sada ima 2 ziranta umesto mene.

Ovo je moj pakao u kratkim crtama, a kada bih ispricao celu pricu mnogi bi se uhvatili za glavu... Svakako neke stvari nisu za javnost.

Da sam imamo prave i iskrene prijatelje u skoli, skrenuli bi mi paznju na tog nitkova, ali ih ja na zalost nisam imao pa sam prosao ovako kako sam prosao.

Godinu dana sam imao ogromnu glavobolju, ne mislim samo u prenosnom znacenju, vec bukvano ogromne bolove u glavi od pritiska koji sam imao. Za celu situaciju je znao samo moj surak, advokat inace, koji me je tesio i rekao da ima nacina kako se mze napkatiti dug, ali sam imao srecu da sam prosao bez suda i svega sto prati sudjenje.

Zirant nikada nikome ne bih bio, cak ni rodjenom bratu za koga bih i zivot dao!

Dobar i lud su stvarno kao rodjena braca!

Zaboravih da kazem da sam strahovao da li ce suprugi uopste odobriti stambeni kredit jer sam mislio da ce mozda mene traziti kao solidarnog duznika, a sve ovo sa zirantstvom se desavalo u isto vreme kada smo zapoceli kupovinu stana, ali smo imali srece da ja nisam bio potreban pa je supruga mogla sama da podigne kredit.

Sada zivim mirnije, ali mi je ostao veliki bol i velika rana na srcu od svega kroz sta sam prosao.
Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Natrag
Top